Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 12:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszi :)
lényegében EZT akartam KIPROVOKÁLNI ;) :*:

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 12:31 
Szia Net!

Én sem értettem, amit írtál, mert ilyet én ebben a gyüliben 7 éve nem hallottam, de maghallgatom a szept.03.-at, hát ha tévedek....

Igen, Ex!

Ez a megtérés folyik a ref. egyházban is! Hirdettetik a Krisztus!
Örvendj!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
namostan... én lehet, hogy "téves kapcsolás" áldozata vagyok:
én az istentisztelet.net igehirdetéseit nézdegéltem...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 13:33 
:-)

Szóval a jobb és bal oldal megszünt, vagy szélsőségessé vált?
Az értelmezésnél Ex-el egyet értek, de vannak-e SZEMÉLYEK, akik nem a szélsőséget élik, hanem a középséget?

Én magamat annak tartom.....


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 14:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kavics írta:
:-)

Szóval a jobb és bal oldal megszünt, vagy szélsőségessé vált?
Az értelmezésnél Ex-el egyet értek, de vannak-e SZEMÉLYEK, akik nem a szélsőséget élik, hanem a középséget?

Én magamat annak tartom.....



Kedves Kavics nemigazán tudom követni a beszélgetést, de ki az a marha, aki a szélsőségeket akarná itt az országban látni? És most érdemes visszamenni ahhoz, hogy jobb, és baloldalon mit is jelentett a szélsőség.

A jobboldali szélsőséget valami szálasi féle pánmagyarizmusban látom, amelynek értelmében bármi megengedhető. A baloldali szélsőséget viszont valami máig élő bolsevik hozzáállásban látom, ahol a cél szentesíti az eszközt. A cél bizonytalan, a messzeségben felfüggesztett kommunizmus, és az eszköz lehet bármi.

Lássuk be, hogy a mai jobboldalon nincs semmiféle pánmagyarizmus, csupán a népek önrendelkezése által kijelölt út, a baloldalon meg valamiféle bizonytalan célmeghatározás létezik, amelyről még semmit sem tudunk, ugyanakkor az ehhez rendelt eszközök is bizonytalanok. A gumilövedéktől kezdve a 80 éves titkosításig bármi is lehet ez az eszköz.

A jobb, és a baloldal emellett nem ugyanolyan eszközökkel rendelkezik a hatalomgyakorlást illetően, és itt a hatalmi ellensúlyokra gondolok. A kormányzati hatalom felett ezt a területet is jelentős részében uralja a baloldal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 14:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
:-)

Szóval a jobb és bal oldal megszünt, vagy szélsőségessé vált?
Az értelmezésnél Ex-el egyet értek, de vannak-e SZEMÉLYEK, akik nem a szélsőséget élik, hanem a középséget?

Én magamat annak tartom.....


Szerintem nem szűnt meg a jobb és a bal, legfeljebb nincs lefedve minden árnyalat szervezetileg, vagyis a politikai kínálat hiányos.
Jobbközépen pl. nincs párt csak személyek vannak, akiknek a szavazata szétfolyik a létező kínálatba, vagy elvész. Téged is meg magamat is ide sorolom.
Ezért is gondolom, ha létezne egy smart jobbközép párt, annak nagyobb lehetne a támogatottsága mint most a küszöbön balanszírozó pártoknak.
De azt gondolom, hogy a liberális oldalnak is hiányzik a közép kínálata, a Szadesz erkölcsi szélsősőg felé hajló. Meglehetősen ostobán, hisz liberálisokból is több van mint 5-6%.
A Fidesz meg nagy stratégiai hibát követett el azzal, hogy nem vált le a szélsőjobbról. Ha megtette volna, ekvesztett volna 5-6%-ot, de a másik oldalról nyerhetett volna 10-12-t.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 14:14 
Kedves Rosta!

Vannak a jobb oldalon fasiszta nézeteket valló emberek a politikában is. Olyanok, akik a zsidóságot az ország rákfenéjének tartják és akik nem keresztyén, hanem pogány irányba keresik a gyökereket.

Vannak a bal oldalon KJ hívek, akik az életet még mindig az előző rendszerben látják egyedül elfogadhatónak és oda tartanának vissza, igazából ez a céljuk.

Vannak szélsőséges liberálisok, akik most uralkodnak, akik minden mögött a profit, a szabad verseny, a "fizess ha akarsz valamit" megoldási lehetőségeit látják.

Én ezeket a szélsőségeket látom a számítógép mellől felállva 5 km-en belül.

Péter


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2006. nov. 12., vasárnap 14:17-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 14:16 
Igen Ex!

:-)

Most már jössz a talira?
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 14:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kavics írta:
Kedves Rosta!

Vannak a jobb oldalon fasiszta nézeteket valló emberek a politikában is. Olyanok, akik a zsidóságot az ország rákfenéjének tartják és akik nem keresztyén, hanem pogány irányba keresik a gyökereket.

Vannak a bal oldalon KJ hívek, akik az életet még mindig az előző rendszerben látják egyedül elfogadhatónak és oda tartanának vissza, igazából ez a céljuk.

Vannak szélsőséges liberálisok, akik most uralkodnak, akik minden mögött a profit, a szabad verseny, a "fizess ha akarsz valamit" megoldási lehetőségeit látják.

Én ezeket a szélsőségeket látom a számítógép mellől felállva 5 km-en belül.

Péter


Én is úgy látom, hogy vannak antiszemita emberek, de ezek a jobboldal, és a baloldal pártolói közül kerülnek ki egyformaképpen. Ez mind a két oldalnak a híveinek egy részében ott van. Szerintem nem ez a kérdés határozza meg a jobb, és baloldaliságot, hiszemn mindkét oldalról létezik az antiszemitizmus. Ez az én napi tapasztalatom. Itt én arra gondolok, hogy a világban meglévő rejtett hatalomgyakorlást, mint például a globalizmust, a tehetetlen emberek sokszor a zsidóság nyakába varrják.

A baloldaliság a kizsákmányolás mentességhez, az anyagi javak erkölcsi alapú elosztásához, ugyanakkor valami gazdasági progresszivitáshoz lenne visszavezethető, ha a baloldali gondolkodó éppen jó formájában volna, de végül is általában valami kádárista katyvazhoz vezet a dolog. Szóval igazi baloldali megoldásról itt senki sem beszél.

Ami a mai magyar liberalizmust illeti, hát ez a vadkapitalista gondolat, valamint a marginalizáltak középpontba emelése, továbbá az antiklerikalizmus, amielyekkel nem tudok egyetérteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 20:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
"Van egy másik ember is, aki egyedül többet ártott az országnak mint a mohácsi vész, ma mégis utcákat, tereket neveznek el róla és egy egyetemet is. És az akkori áldozatok és kárvallottak utódai ma nem látnak benne semmi problémát."

Tippelnék Ex: Pázmány Péter a te logikád szerint. Persze ezt református létemre egy kicsit nehezen értem (gondolj Rákóczi György és Pázmány levelezésére).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 20:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Tippelnék Ex: Pázmány Péter a te logikád szerint. Persze ezt református létemre egy kicsit nehezen értem (gondolj Rákóczi György és Pázmány levelezésére).


Nos jár neked a Bingoooo! :)
És pont református létedre kellen értened a dolgot. Rákóczi György és Pázmány levelezését nem ismerem, de egy biztos, hogy nagyon nagy kataszrófa volt az ellenreformáció győzelme.
Ha az nem történik meg, akár egy Kárpát medencei Svájc lehetnénk.
De nem lettünk, mert az akkori elitünk nem abban gondolkodott, hogy a nemzetnek mi lenne jó, hamen a saját közvetlen érdekeire gondolt.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 20:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Igen Ex!

:-)

Most már jössz a talira?
:-)

Ha úgy látom, hogy szívesen látott vendég vagyok és nem jön közbe valami családi program, akkor megyek. Ellenkező esetben nem.
De ha megyek, kéne valami tutti belépő metódus, mert múltkor fél órát álltunk Semivel az esőben, mert nem tudtuk bejutni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 21:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Te Ex!
Ha ez ilyen ilyen egyszerű lenne, magam szegezném be az összes történelmi egyház templomának kapuját. Svájc jelentős része katolikus, több kanton. Idézem a Wikipédiát: "A legnagyobb vallási felekezet a római katolikus, melynek híveihez a lakosság mintegy 43%-a tartozik". A protestáns többségű Németország XX. százada sem sikersztori éppen. Mellesleg Svájc szépen segédkezett a halálra szánt zsidók országon át történő szállításán, pedig a legendás függetlensége miatt simán nemet mondhatott volna a megszállás kockázata nélkül és az ékszer vonatokat is szépen dézsmálta és gyártotta a Hitler-jugend egyenruhákat a Hugo Boss cég. Egyszerűen jobb volt a geopolitikai helyzete és a rahedli pénze miatt mindenkinek érdeke volt, hogy a világ legnagyobb bankja ne bukjon be (mindenki ott tartotta a pénzét).
Pázmány pedig az összefogást sürgette Rákóczi Györggyel, félretéve a vallási ellentéteket. Pontosan nem tudom idézni, de valami olyasmit írt, hogy ha nem fogunk össze protestánsok és katolikusok a haza érdekében a német a gallérunk alá pökik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 21:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Ha ez ilyen ilyen egyszerű lenne, ...A legnagyobb vallási felekezet a római katolikus, melynek híveihez a lakosság mintegy 43%-a tartozik". A protestáns többségű Németország XX. százada sem sikersztori éppen.
.....
ha nem fogunk össze protestánsok és katolikusok a haza érdekében a német a gallérunk alá pökik.


A világos tendencia, hogy hasonló adottságú országok közül mindig a protestáns az élhetőbb.

A 43% az kisebbség. A protestáns többség önmagában fél győzelem az élhetőbb élet felé vezető úton.
A prot és a kat szellemiség kb annyi különbséget okoz életminőségben mint amekkora dél és észak Amerika között van.

A német pedig pontosan a rekatolizáció miatt tudott a gallérunk a pökni.

Németország pedig éppen egy sikersztori. Néhány katasztrofális évtized után kapaszkodott fel ahol van. Menj ki és érezd a különbséget a kudarc és a siker között. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 21:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Az azonos adottságú államokat sem látom ilyen egyértelműnek: Hollandia ha olyan élhető lenne nem hagynák ott napjainkban százezrek. Akkor már inkább Belgium. De többet nem agitálok a katolikusok mellett pont a mi fórumonkon.
A németek viszont elfelejthetik örökre Elzászt, a Szudéta vidéket, Kelet-Poroszországot. Én nem szeretném soha elfelejteni Felvidéket, Kárpátalját, Erdélyt, Délvidéket, Burgenlandot. Nem szeretném azt sem, hogy a templomjaink helyén mecsetek virítsanak.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség