Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 20:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Én is egy túlélő vagyok, aki túl élte a támadásokat a becsapódó bombákat,
Nem más mesélt, hanem magam éltem át, rengeteg imádkozással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 20:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
"Szerintem neked sikerült nő léttedre az asszonyainkat újra megbecsteleníteni."

:shock:
Szerintem nem.

Kedves Indu!
Inkább visszaszerezted asszonyaink becsületét!
Áldjon meg az Úr minden cselekedetedben! Áldjon meg az Úr mindenben amire a kezedet ráteszed! Adjon az úr látást és világosságot, teljes örömöt! Légy erős és bátor!
Ámen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 20:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ÁMEN ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 20:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Én is egy túlélő vagyok, aki túl élte a támadásokat a becsapódó bombákat,
Nem más mesélt, hanem magam éltem át, rengeteg imádkozással.


Úgy tűnik, hogy szerencsés voltál. Mondjuk ez nem mondható el mindenkiről...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 20:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Exrefis, Net:
Meghatódok, ha ilyeneket írtok. Köszönöm.

Rosta:
Védi a fene. Az én családomból is vittek a Gulágra pár évre, egy másik családtagot pedig majdnem, csak ő megszökött.

Valszeg valamit nagyon félreértettél. Én csak az olyan szlogen-ízű mondatok ellen írtam be, hogy asszonyaink, stb.stb. Mert egy katona, a háborúban gáz dolgokat csinál. Akármilyen nemzetiségű, bizony még a magyarok sem kivételek ezalól. Ennyi volt a közlésem lényege.

Az oroszokat MI támadtuk meg, valószínüleg az első asszonyok az orosz oldalon estek áldozatul.

(Ettől a vonaltól akár független is lehet, hogy mi legyen a Szabadság térrel. )

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 20:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Te nem véded a Vörös hadsereget, ezt az FM-nek mondtam, ő védte őket. Te legalizálod a Vörös hadsereget. Pedig az ő serpenyőjükben asszonyok százezreinek kínja van, míg a magyarok serpenyőjében ennek minimális része. Ezredrésze legfeljebb. Én nem is hallottam szervezett erőszakról a nők ellen.

Sajnos most is szlogennek nevezed, ami nekem a döbbenet. Hogy anyámat hónapokra verembe ásták, hogy elbujtassák, ne gyalázhassák meg, ahol ketten majd megőrültek, hogy a nagyapám fejét szétverték, mert a nőket védte, pedig tudott oroszul, és szlogen a fehérbe öltöztetett, szomszéd háznál felravatalozott lány, aki öngyilkos lett, no és szlogen a 70 éves Mari néni, akin többen is végigmentek.

Mit tudok én erre mondani, hiszen megokolt dologgá teszed mindezt? Azt, hogy megbecsteleníted ezzel őket. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
rosta írta:
FM írta:
Én is egy túlélő vagyok, aki túl élte a támadásokat a becsapódó bombákat,
Nem más mesélt, hanem magam éltem át, rengeteg imádkozással.


Úgy tűnik, hogy szerencsés voltál. Mondjuk ez nem mondható el mindenkiről...


Igen a Donkanyarban levőkről sem :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 21:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Az egyéni életek tragédiái semmiképp nem szlogenek, hanem tragédiák. A háború tragédia, a megerőszakolás nagyon nagy tragédia. Ezek előtt szomorúan meghajtom a fejem.

A szlogen (nem akartam demagógiának nevezni, hogy enyhébben fogalmazzak) az, amikor egy önmagában valós, igaz dolgot olyan zászlóra tűzünk, ahol nincs helye. Ahol csúsztatás.

Egy Magyarországra rendelt orosz kiskatona, aki a németek elleni harcban elesett - és az ő emlékműve az egy dolog. A megerőszakolás az meg egy másik.

Nem úgy áll a képlet, hogy vannak a gonosz oroszok, akik erőszakoltak, és most emlékművük van. A másik oldalon meg a keveset erőszakolt magyarok, akik ebbe a történetbe véletlenül kerültek és ártatlan áldozatok. Fontos, hogy árnyaltan lássuk a világot. Hogy lássuk az orosz asszonyok fájdalmát is. Pláne keresztényként. De sima emberként is.

Ami még idetartozik szerintem, hogy amikor a szélsőjobb irredenta szövegeket nyom, Trianon stb. - akkor a háború gondolatával játszik. Na az megbecsteleníti az asszonyokat.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 21:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Te arról beszélsz, hogy árnyaltan kellene látni a dolgokat. Szerintem sem ártana!

Miért szlogen neked az asszonyaink százezreinek, tömegeinek, és nem csak egyeseinek tragédiája? Miért bántja a te füledet Trianon említése? Miért Trianon említése becstelenít meg, és nem az Vörös hadsereg szfiliszes nemi erőszakja, és ennek megokolása?

A Szabadság téren az erőszakszervezet, a szovjet kommunista hatalom győzelmi oszlopát látod tiltott erőszakuralmi jelképekkel megtűzdelve. A két erőszakrendszer egyike győzött a másik felett, majd amelyik győzött 50 évig totálisan elnyomott kizsigerelt, kivéreztetett bennünket. Ennyi a történet.

Az ismeretlen katona sírja ott van a Hősök terén, oda tedd a virágaidat, ha az iderendelt orosz katonának virágot akarsz vinni, és ne a vörös csillagok elé… :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 22:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
1./ Azt hiszem megint félreértettél, és sajnálom, ha én fogalmazok félreérthetően. Nem úgy értettem az egyéni tragédiákat, hogy azok kevesek voltak és nem százezerben mérhetőek. Pont arra utaltam, hogy az egyéni életek szintjén az az EGY aki nekem fontos, az lenyomja a serpenyőben a másik százezer áldozatot. Szóval nem súlytalanítani akartam, hanem súlyosítani.

2./ Nem a Trianon említése becstelenít meg, Trianon egy trauma az országnak, amit nehéz kiheverni, de a lelki egészségünk miatt érdemes törekedni rá. Az irredentizmus, a vágy dédelgetése, hogy lesz még itt határrevizió stb - ezek a gondolatok azok, amik előrevetítik újabb asszonyok, de nem csak asszonyok tragédiáját. Csak a háborús előmámorban erre nem szoktak gondolni. Erre akartam ezzel utalni.

Számomra nem ellenség a már földben nyugvó, idevezérelt, szerencsétlen - valakik által szeretett - és elvesztett orosz kiskatona. Persze, ha mai égő sérelmem lenne, biztos nehéz lenne felülemelkedni a gyűlöleten, nehéz lenne megbocsátani. Ahol pár évig éltem, ott a lakásunk közelében volt egy nagyon szépen rendbentartott, nagy parknyi katonai temető. Én sokszor sétáltam ott, mert csendes volt. Így 50 év távlatából minden katonának tennék virágot a sírjára (az egyéni bűnökért Isten előtt számot kell adniuk). És szívből kívánom, hogy gyógyuljanak be a sebek, hogy a megbékélés hozzon nyugalmat a szívekbe.

De a keserűség haszna is maradjon meg - hogy ne lehessen újra belerángatni az embereket egy háborúba.

Én ehhez a témához ennyit tudok elmondani. Ha úgy érzed, hogy OFF volt, elnézést kérek. Nem akartalak felzaklatni, talán nem volt jó ötlet, hogy hozzászóltam, de ha a mostani hsz-ból megérted, hogy mit akartam mondani, akkor nem volt hiába.

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 05., csütörtök 18:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Még néhány éve sétáltam Budapest belvárosában és valahogy egy térre bukkantam, ahol egy emlékmű volt, rajt vöröscsillaggal. Felháborodtam, pofátlanságnak tartottam, hogy a rendszerváltozás után ennyi évvel valahol vöröscsillag van, ráadásul a belvárosban. Nos, később tudtam meg, hogy azt a teret Szabadság térnek hívják és, hogy nem véletlenül maradt ott az a csillag. Aztán még az is érdekes, hogy pont az amerikai nagykövetséggel szemben van ez az emlékmű, kinéznek az ablakon és azt látják, hogy "ez az ország még mindig kommunista" (bár ez csak mellékes; a lényeg az, hogy nekünk nem kéne ilyen emlékművet megtűrnünk ott azon a helyen). Szerintem egy ilyen dolognak nem Budapest egyik terén kéne lennie, hanem valahol... máshol...
Furcsa, hogy a rendszerváltás óta senkinek nem jutott eszébe elvinni onnan. Mondjuk biztos voltak, akiknek eszébe jutott, csak az orosz egyezmény miatt nem akartak belemenni ebbe. Bár azért nem túl testvéries megállapodás, ugyanis a magyar emlékmű nem a Vörös téren van, hanem valahol a pusztában.
De ha már nem is távolítjuk el az emlékművet, legalább a vörös csillagot szedjük le róla, mert annak nincs helye egy demokratikus országban. És méginkább nincs helye a szabad Magyarországon. De ha belegondolok, a vöröscsillag nem csak minket sért, hanem a - tegyük fel, hogy volt ilyen, mert biztos volt ilyen - hős orosz katonákat, akiket egyszerűen idevezényeltek és nem akartak harcolni, nem a nácizmus ellen harcoltak, egyszerűen harcoltak, mert muszáj volt. Na ők is a kommunizmus áldozatai, tehát szerintem az ő emléküket is sérti a vöröscsillag. (remélem érthető volt)
Nos meg ma Oroszország játssza a nagy demokratát, hogy Oroszországban kapitalizmus, többpártrendszer, stb van. Akkor hogy is van az, hogy a vörös csillagot fenntartják egy volt megszállt országban? Szóval egyrészt új helyet kéne találni az emlékműnek, másrészt le kéne szedni róla a vöröscsilagot minél hamarabb, akárhol is lesz ezután.

Sokat szoktak azon vitatkozni, hogy most felszabadulás volt-e vagy megszállás. Szerintem mindkettő; felszabadulás a nácizmus alól és egy másik - kommunista - diktatúra elkezdődése. A legjobb az lett volna, ha a nyugati hatalmak szabadítanak fel minket. Nem így lett. A Szovjetek felszabadítottak minket, hiszen kiűzték a németeket. Viszont utána ahelyett, hogy szépen hazamentek volna, megszállva tartották Magyarországot. Tehát én nem látom értelmét a felszabadulás/megszállás vitát, mert egyrészt mindkettő volt, másrészt mindenki máshogy érezte; akit származása miatt üldöztek a nácik és végre előbújhatott, annak felszabadulás, aki nemes volt, annak megszállás, akit származása miatt üldöztek, bújkálva sikerült túlélnie a nácizmust, majd amikor előbújt és örömmel rohant oda a felszabadító hadsereghez, akik ezután megerőszakolták, az szerintem mindkét diktatúrát utálja. Vagy aki zsidónak minősült, és elkobozták a házát a nácik, majd gazdagnak minősült és vagyonát elkobozták a kommunisták; na ők sem rajonganak egyik diktatúráért sem. Na és persze voltak, akik német időkben nyilasok voltak, szovjet időkben kommunisták; őket nem érdeklik az ilyen dolgok, valószínűleg nem is értenék, hogy miért vitatkoznak mások ezen; ha az jelent előnyt, hogy nácik, akkor nácik, ha az jelent előnyt, hogy kommunisták, akkor kommunisták, ha az jelent előnyt, akkor pedig kapitalisták.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 06., péntek 15:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
A legjobb inkább az lett volna ha nem lépünk be a háborúba,vagy ha már beléptünk nem
mi tartunk ki a legtovább a németek oldalán.

Tény az akkori dilettáns Horthy féle vezetés nyilegyenesen vitte az országot a pusztulásba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 07., szombat 10:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen... azt hiszem, hogy nem túlzás, ha most én (akinek a "veszteséglistáján" szerepel egy sose látott nagyapa, aki pilóta volt Horthy hadseregében, egy nagybácsi, aki a budapesti katonai ellenállás vezetője volt, és aztán - irónikus módon - az oroszok ölték meg, egy másik nagybácsi aki munkatáborban halt meg...) szóval... hogyha most én is ideírom azt az idézetet, ami NAGY MAGYARságunk kapcsán eszembe jutott... PETŐFI... úgyhogy... óvatosan fikázni!!!

"S ti, kik valljátok olyan gőgösen:
Mienk a haza és mienk a jog!
Hazátokkal mit tennétek vajon,
Ha az ellenség ütne rajtatok?...
De ezt kérdeznem! engedelmet kérek,
Majd elfeledtem győri vitézségtek.
Mikor emeltek már emlékszobort
A sok hős lábnak, mely ott úgy futott?"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 07., szombat 11:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Az 1848 as szabadságharc és 1956-között
lehet párhuzamot vonni,hisz mind a két esetben egy hazánkat elnyomó hatalom ellen folyt a forradalom.

De semmi köze nincs ehhez a Horthy kormányzása idejére eső részvételünknek
a II.VH-ban.

Senki nem támadott meg minket,mi voltunk az agresszorok amikor megtámadtuk a szovjeteket,koholt indokra hivatkozval.

Petőfi az 56-osokkal biztossan közösséget vállalna,de a nácikat kiszolgáló Horthyval,már erőssen kétlem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 07., szombat 11:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
üdítően nem érted... pedig ez most nem is a kereszténység témaköre...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség