Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 08., péntek 09:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Ha valakiben a Jézus Krisztus által adott Lélek munkálkodik, akkor a tettei, szavai, gondolatai józanok lesznek.

Isten Lelkét kaptuk, ami józanságra IS vezet. Gondolatban is és tettekben is.

Nem a félelem Lelkét kaptuk! Így kezdődik az Ige!
Aki fél az nem szeret, nem erős és nem józan! Mitől és mit lehet félteni?
A világ tele van félelmet keltő dolgokkal, egyik ilyen a fórumokon gyakran előforduló dolog, hogy nem én nyerem a szellemi csatát, nem kapok megerősítést az igazamra.

Ha így írok, akkor félelem van bennem és így eltünik a szeretet, az erő és a józanság!

Így lesz gyakorlati kérdés a fenti Ige!

Tehát számomra Isten Lelke szeretet, erő és józanság, ami engem is erre az útra akar vezetni!

Gondolatban és tettekben egyaránt!

A józan ész átgondolja, hogy mi a következménye annak, amit tesz.
De a józan ész is megromlott a bűn miatt és a bűn ereje felette áll a józan észnek, ezért képtelen az ember akkor is mást tenni, ha józanul belátja, hogy valaminek baj lesz a vége.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 08., péntek 10:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem folynék bele a vitába, "annál józanabb vagyok" ;)

csak egy "én is úgy hallottam"-szempontot osztanék meg:

az ERŐ-SZERETET-JÓZANSÁG, ahogy ugye a 2Tim 1,7 mondja

ezzel PÁRHUZAMBA állítható az 1korintus 12-13-14

nekem TETSZIK ez a meglátás :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 08., péntek 10:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Nekem is. (kapcsos zárójel)

Csupán az épülés kedvéért továbbszőve:
Mondjuk az erő teljes alárendelése a szeretetnek - jellemzője és ismertetőjele lehet a Józanság Lelkének?

Létezik ez a világban?

köszi
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 08., péntek 12:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia Fony!

A feleségem a gyerekek kapcsán nagyon józan. Én sok mindenbe bele vinném őket és amikor pl. egy "mélyvízes úszás" jön, akkor az ő szeretete a gyerekek felé nagyon nagy erővel tör fel és megcselekszi bennem is, hogy sokkal józanabb legyek.

Péter

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2008. aug. 08., péntek 14:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 08., péntek 13:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ti hogy élitek ezt meg?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 08., péntek 20:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Hát, most bennem is feltört valami, úgy hogy Tulip után én is töröltem a "józannak" nem nevezhető hozzászólásaimat.

Amúgy kösz, Péter...
Hasonló gondolatok foglalkoztattak, te józanul írtad le, így mégiscsak épülhettünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 09., szombat 08:25 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Fony írta:
Hát, most bennem is feltört valami, úgy hogy Tulip után én is töröltem a "józannak" nem nevezhető hozzászólásaimat.

Amúgy kösz, Péter...
Hasonló gondolatok foglalkoztattak, te józanul írtad le, így mégiscsak épülhettünk.


Figyelőnek írt reagálásodra újra válaszoltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 09., szombat 11:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Fony írta:
Nekem is. (kapcsos zárójel)

Csupán az épülés kedvéért továbbszőve:
Mondjuk az erő teljes alárendelése a szeretetnek - jellemzője és ismertetőjele lehet a Józanság Lelkének?

Létezik ez a világban?

köszi
fony


Letezik ,bizony ..:) ha jol ertem amit leirtal :)
a jozansag igen fontos jellemzoje a szeretetnek ..

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 09., szombat 11:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pont erről "akartam" tegnap tanítani, aztán "felülbíráltatott", a felemás iga lett a téma, de azért megvan ez az üzenet is :)

PÁL PRIORITÁSI SORRENDJE.... döbbenetes :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 09., szombat 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
tulip írta:
Fony írta:
figyelő írta:
Idézet:
A józan ész és gondolkozás Isten Szent Lelkének ajándéka.)



Ahogy az egészség, és egy sor más is. Mert "felkelti Napját jókra és hamisakra egyaránt"


2Tim. 1,6
"...Ezért emlékeztetlek téged, hogy gerjeszd fel az Isten kegyelmi ajándékát, amely kezeim rád tétele által van benned.
2Tim. 1,7
Mert nem a félelemnek lelkét adta nekünk az Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét."....


Ha a józanság Szellemét a világ is megkapja, miért van szükség Isten kegyelmi ajándékaira, egyáltalán Isten kegyelmére az Úr Jézus Krisztusban?


A józanság Lelkét nem kapja meg a világ.

Józan dolog hinni a szabad akaratban, de a józanság Lelke képessé tesz hinni Isten szuverenitásában.
Józan dolog hinni a kor tudományos eredményeiben, így az evolúcióban is, de a józanság Lelke képessé tesz hinni a Teremtésben.
Józan dolog védeni a világi életünket, de a Józanság Lelke képessé tesz feláldozni azt az örök életért.
Józan dolog csak azt elhinni, amit látunk, a józanság lelke viszont képessé tesz a nem láthatókra nézni.
Józan dolog a békesség, az ökumené, ám a józanság lelke feltárja, hogy jobb vállalni a nehézségeket Krisztusért, mint felemás igában lenni.
Józan dolog azt házastársul választani, aki hitetlensége ellenére megtetszett, de a józanság Lelke figyelmezett rá, hogy ne legyetek hitetlenekkel felemás igában.
Józan dolog hagyni hogy a gyerek felnőve maga döntse el, hogy mit választ, de a józanság Lelke a szülőt arra ösztönzi, hogy tegyen meg mindent, hogy ez a döntés Isten melletti legyen.
Józan dolog nem szólni, hogy ne fájjon a fej, de a józanság Lelke mégis azt mondja szólj, hogy a széles úton járó a keskeny útra térhessen.
Józan dolog, hogy mindenki kifejtheti a maga igazságát, de a józanság Lelke nem ismer csak egyetlen igazságot, s elvárja, hogy e mellé a követői kiálljanak.
Józan dolog a világi életet kiélvezni, főleg ha ez nem megy mások rovására, de a józanság Lelke azt mondja, mindez megég, s csak a lélek gyümölcseit visszük magunkkal.
Józan dolog kiállni a természetvédelemért, de a józanság Lelke azt mondja a bűn a világra is kihat, a romlást az ember képtelen feltartóztatni.
Józan dolog az életünk védelme, de a józanság Lelke figyelmeztet rá, hogy csak addig, míg nem üdvösségünk az ár.
Józan volt Jób felesége, míg jól ment a szekér, de amint megfeneklett, Isten magtagadására és „tragikus hirtelenségre” akarta férjét rávenni, ám a józanság Lelke Jóbból tiszta választ hozott ki.
Józanok voltak Jób barátainak helyzetelemzései, mégis végül a Józanság Lelke egyedül Jóbnak adott igazat.
Józan a moderátorok teljesítménye e fórumon, mégis a józanság Lelke elég sok kivetni valót találna abban, hogy nem állnak ki egyértelműen az igazság mellett, hanem saját igazságukat erőltetik.
Józan dolog megtagadni a meghaladott hitvallásokat, de a józanság Lelke figyelmeztet rá, hogy ne tűrjék a meg nem haladott hitelvek taposását.
Józan dolog moderátornak lenni, de csak a józanság Lelkének fegyvereivel.
Józan dolog enni adni a kenyeret éhezőnek, de csak a józanság Lelke tesz képessé enni adni a lelki éhezőnek.
Józan dolog az egészséges életmód, de a józanság Lelke képes egyedül megtanítani, hogy a halál nem kivédhető, s hogy a kárhozat az igazi ellenség.
Józan dolog ökumenére lépni az üdvösség fiaival, de a józanság Lelke lázad, ha ökumenizálunk fűvel-fával.
Józan dolog ha a magát megtértnek valló ember ezt nem tartja magában, de a józanság Lelke ha tényleg megtért akkor nem is hagyja, hogy magába tartsa. Értsük jól az igét: A hegyre épült város, ha akarna se bújhatna el.
Józan dolog igét idézni, de csak a józanság Lelke tudja megértetni velünk, s helyénvalót idézni.
Józan volt Jézus amikor eltiltotta a gyógyult embert a bizonyságtételtől, de csak a józanság Lelke érteti meg velünk, hogy akkor még nem volt Szentlélek, így ez rossz példa arra, hogy ma valaki miért nem tesz hitet.
Józan dolog azon gondolkodni, hogy jogosan nem tesz bizonyságot a hívő vagy sem, de a józanság Lelke arra tanít, hogy ez nem a hívő kezében van, hanem a Szentlélek eszköze, s amikor indítja a Lélek, akkor bizonyságot tesz.
Józan dolog készülni a bizonyságtételre, de a józanság Lelke az, aki végül a megfelelő szavakat a szánkba adja.


Kedves Tulip!

Köszönöm, hogy példákkal illusztráltad, mit értesz a józanság szó alatt.

Írod:
„A józanság Lelkét nem kapja meg a világ.”
--------------------
Jn. 14,16
„…én pedig kérni fogom az Atyát, és másik Pártfogót ad nektek, hogy veletek legyen mindörökké:
Jn. 14,17
az igazság Lelkét, akit a világ nem kaphat meg, mert nem látja őt, nem is ismeri; ti azonban ismeritek őt, mert nálatok lakik, sőt bennetek lesz.”


2Tim. 1,6
"...Ezért emlékeztetlek téged, hogy gerjeszd fel az Isten kegyelmi ajándékát, amely kezeim rád tétele által van benned.
2Tim. 1,7
Mert nem a félelemnek lelkét adta nekünk az Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét."....



Amit mondani szerettem volna:
Szerintem, - mert innen indult ki az egész - a Józanság Lelke nélkül nincs józan ész, és józan gondolkozás(mód).

Figyelő hozzászólása arra engedett következtetni, „MINTHA” ezt a világ is megkaphatná.
Erre írtad, hogy a Józanság Lelke és a józan ész nem ugyanaz.

Hát persze hogy nem ugyanaz, mint ahogy nem ugyanaz a karmester és a józenész sem.
A karmester inspirál, vezet, irányít, - az engedelmes és ezért jó zenész pedig meg is cselekszi azt – nem marad néma a hangszer. Pl.: Ha a Mester azt mondja, ne ítélj, akkor józan dolog nem ítélni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 10., vasárnap 07:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Józan dolog imádkozni a moderátorokért a Józanság Lelkével, hogy ami híja van a szolgálatuknak, kipótolhassa a jelenlévő fórumozók bölcsessége, éleslátása, írói vénája,stb.... s mindezt testvéri szeretetben, hogy lehessünk magasztalására a Krisztus dicsőségének.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 10., vasárnap 21:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
ÁMEN!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 11., hétfő 12:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
.....még egy világi példából kiinduló, de ezen jóval túlmutató Ige a józanságra Jézus Krisztustól:

Lukács 14.
27. És valaki nem hordozza az ő keresztjét, és én utánam jő, nem lehet az én tanítványom.
28. Mert ha közületek valaki tornyot akar építeni, nemde először leülvén felszámítja a költséget, ha van-é mivel elvégezze?
29. Nehogy minekutána fundamentomot vetett, és elvégezni nem bírja, csúfolni kezdje őt mindenki, a ki látja,
30. Ezt mondván: Ez az ember elkezdette az építést, és nem bírta véghez vinni!
31. Vagy valamely király, mikor háborúba megy, hogy egy másik királlyal megütközzék, nemde leülvén először tanácskozik, hogy tízezerrel szembeszállhat-é azzal, a ki ő ellene húszezerrel jött?
32. Mert különben még mikor amaz távol van, követséget küldvén, megkérdezi a békefeltételeket.
33. Ezenképen azért valaki közületek búcsút nem vesz minden javaitól, nem lehet az én tanítványom.

Kedves Eyeore!

Az Ige arról beszél, hogy az Úr Lelke erő, szeretet és józanság.
Krisztus erős volt, amikor Júdást beválasztotta, szerette őt - esélyt adott neki is -, de józan is volt vele kapcsolatban, nem bízott rá olyan feladatokat, mint a többi apostolra és fel volt rá készülve, hogy árulója lesz.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 11., hétfő 13:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hmmmm... valaki olvasott EGYEDÜL kiküldött tanítványról?

vagy akkor hogy is volt ez? az egyiknek JÉZUS volt a párja?

vagy akkor????

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 11., hétfő 16:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia Net!

Igazad van, bocsánat, valóban Júdás is ki lett küldve......

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség