Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 22., péntek 07:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tulip!

Talán nem vagyok erőszakos, ha azt kérem, hogy előbb válaszolj a két nappal ezelőtt hozzád intézett kérésemre,- úgy, ahogy kértem, privátban.
Ha viszont csak akkor, arra, annak, s olyan módon válaszolsz, ahogy perpillanat a kedved tartja, hát....nekem más az elvárásom egy keresztyén lelkületű beszélgetéssel kapcsolatban- follyon az piacom, neten, netán zárt ajtók mögött.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 22., péntek 07:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
tulip írta:
Fony írta:
Kedves Hunor!
Én tényleg arra koncentrálok. Miből gondoltad, hogy nem, és milyen sértődöttségről beszélsz?

üdv
fony


Házifeladat.


Kedves Hunor!

Ok. Én az enyémet, te pedig a tiédet.

De ha valami nehezen megy, vagy valamit még nem értesz, attól még nem kell rögtön moderátor után kiáltani.

Te sem könnyítetted meg a dolgomat, kijelentesz dolgokat igei magyarázatok nélkül, - ez így van és slussz....-mondod.
Ha pedig valaki nem akarja rögtön megenni - akkor – ahogy mondtad - TŰZ!!!! Ki innen a gyalázatos gyaurjával!!!!!

Úgyhogy csak koncentrálj tovább, nagyon jó nyomon kezdtél el haladni, de a tükör arra való, hogy magad nézd meg benne, ne pedig a másikat próbáld elvakítani.
A fogalmak jelentése valóban egyszerű, amíg a Szent Lélek magyarázza, amíg azt emberek - pusztán jóakaratból - túl nem bonyolítják - aminek az eredménye lényeges fogalmak összezavarása, súlytalanítása, a vége pedig a kegyelem helyett a homály.


üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 22., péntek 08:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
érdemes lenne megnézni, hogy kik ENGEDHETTÉK MEG maguknak eddig, hogy ne legyenek TÉVEDHETETLENEK...

ebből is le lehet vonni valamilyen következtetést...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 22., péntek 10:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Én még mindig naiv vagyok :(

Felemelem a szavam hogy embereket ne mocskoljanak, mikor Isten is lehet.
Milyen józanságról beszéltek ha megtűritek a káromkodás. ?

Gyerekek ez szörnyű.
:cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 22., péntek 10:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
net2rist írta:
érdemes lenne megnézni, hogy kik ENGEDHETTÉK MEG maguknak eddig, hogy ne legyenek TÉVEDHETETLENEK...

ebből is le lehet vonni valamilyen következtetést...


Persze :)
Ebbol aztan le lehet vonni sok mindent :) :)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 22., péntek 11:46 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
tulip írta:
A református hitvallásaink imádságos közegben születtek. Máig senki nem tudott jobbra tanítani. Mégis a moderátorok véleménye is elégé elüt a benne foglaltaktól. Itt nem híja van a szolgálatnak, hanem többen teljesen alkalmatlanok e szolgálatra, mivel a hitvallásokban foglaltak elleni véleményüket képtelenek igeileg alátámasztani. Ha megpróbálják, csak erősítik ezt a képet, mivel a hitvallásaink az igemagyarázat módját is megszabják, s nem adnak teret igék kiragadásának. A szeretrtre hivatkozó magyarázkodás is magáért beszél. Nem az Ige melletti kiállás az, ami a akadálya a Krisztus dicsőségének a magasztalásának, hanem éppen az Ige kendőzetlen támadása. A hitvallásaink feletti vita az, ami sokakat elriaszt. Ma a világban azért terjed az iszlám, mert Allah tekintélyét sugározák teljes meggyőződéssel. A református hitvallások alapvetően ugyanezért erősek, kiállnak Isten teljes tekintélye mellett. Aki kiáll Isten mellett, az szereti őt, a az képes igazán szeretni, hiszen Isten szereti őt, s általa képes másokat is szeretni.

Belátom, hogy itt abszólúte nincs igény erre. Sokan gyűlnek itt össze valami újdonságokat olvasni, de alíg akad ember akire az Igazság hatna. Sokkal jellemzőbb, a magyarázkodás, a hallgatás, a szeretetlenséggel való vádaskodás, netán a sértődöttség. Amik amúgy mind olyan jelek, amiket azok produkáltak a Biblliában, akik a józan ésszel még bírtak, de Isten dolgait képtelenek voltak felfogni. A farizeusok például világi viszonylatban teljesen józanul éltek, de amikor Jézussal találkoztak mégse ismerték fel. Hiába hívta fel Jézus az Ige helyes értelmezésére a figyelmüket, ragaszkodtak saját elhajlásaikhoz. Adottak a református hitvallások, amik az Ige feletti imádságok és komoly gondolkodás következményei, s itt van ez a magát reformátusnak nevező fórum, ahol a moderátorokkal az élen ragaszkodnak az elhajlásokhoz.
-------------

Modetároroktól kérdem: Ez itt Athén, és ők az aeropágiták? Netán egy refomátus fórum, ahol a hitvallásaink mentén működik a moderáció?Mi a cél, minél több újdonságnak helyet adni? Lelkeket az egy élő Istennel megismertetni, az igei hitvallásaink zsinórmértéke mentén? A piacon vagyunk, ahol Pál vetekedett az emberekkel vagy pedig védettebb helyen, ahol az igei tanítás elsőbbséget élvez?


Akkor első körben legyen egy hét.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 23., szombat 08:48 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Eeyore írta:
Tiv írta:
Én még mindig naiv vagyok :(

Felemelem a szavam hogy embereket ne mocskoljanak, mikor Isten is lehet.
Milyen józanságról beszéltek ha megtűritek a káromkodás. ?

Gyerekek ez szörnyű.
:cry:

Drága Tiv, bocsáss meg, hogy botránkozásodra voltam; de nem pártoltam, sem nem fogadtam el a blaszfémiát :cry: . Ez részemről leszidás lett volna, sajnálom, ha nem voltam elég érthető. Ugyan féltem tőle, hogy botrányos lesz itt ez a beírás, és kész is lettem volna kitörölni; de mivel mások hasznosnak vélték, így hát benne maradt. Egyébként ezt egy hosszadalmas, nyilvános bizonyságtétel követte; azóta pedig újra leszidtam az ifjút, de mindkét összeveszésből olyan kölcsönös kiengesztelődéssel és bizalommal jöttünk ki, ami - hát, talán ezen a fórumon sem mindig sikerül mindenkinek :cry:


Kedves Eeyore.
Nem haragudj hogy ki mikor mit mondod nem fontos szó szerint megismételni, mert eben az esetben te mondod.

Ezen kívül úgy néz ki, mintha előtted lenne kivétel mikor megengedhető ilyen szavak használata.
Írásodban ezeket a szavakat te használod ha sértő lenne számodra nem használnád. (sokan inkább megmagyarázzák maguk előtt mint hogy elhagynák a káromkodó illetlen szavak használatát, és a legmeglepőbb hogy némelyik nem is alul iskolázottakból kerül ki)

De én kérek bocsánatot mert úgy látom, hogy mást nem zavart.
Nekem meg nem fontos ezt olvasnom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 23., szombat 17:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Eeyore írta:
Kedves Tiv. Kitöröltem. Köszönöm a kritikát. És elnézést kérek mind tőled, mind másoktól, akiknek bármilyen formában ártalmára voltam. Nem azért élek, hogy ártsak; de sajnos mégis ezt teszem időnként :oops:


Nagyon köszönöm és hálás vagyok érte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 83 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség