Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 142 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
 

Egyház a politikában!
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 12:58 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Az alábbi levelet kaptam!

Mindenkinek a maga lelkiismerete szerinti döntést ajállanám a figyelmébe!

Szia...
> Olvasd el és ha egyetértesz add tovább...
> http://www.weblife.hu/

Én továbbítottam!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 13:50 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 12:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Jézus monnyon le
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 14:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
aki a POLITIKÁBA bele akarja rángatni a kereszténységét, az ARRÓL tesz tanuságot, hogy szerinte ROSSZUL DÖNTÖTT Jézus virágvasárnap, mikor NEM az Antónia-erőd felé kanyarodott a szamárral, hanem a TEMPLOM felé...

én is értékelném, ha EZ a vita inkább maradna az index fórumán...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 14:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ok!
akkor lehet kérni a töröltetést?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Egyház a politikában!
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 14:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tamás12 írta:
Én továbbítottam!


Én ugyan nem továbbítom, mert messze nem értek vele egyet, de a kezdeményezést önmagában jónak tartom. Sokkal értelmesebb mint csőcselékezni a Kossuth téren.
Ugyanakkor azt is megmondom előre, hogy teljes kudarc lesz az eredmény. Ezt nem azért mondom mert én egy látnok vagyok, hanem azért mert ez a dolog ellenkezik a Biblia szellemével és ezért nem fog működni. Az egyik oldali hazugságot nem lehet egy másik oldalival legyőzni. Győzni az igazsággal lehetne, de ez a levél semmiben sem kölönbözik attól, ami ellen harcol, csak a másik oldalon áll.
Egyébként pedig, miért bojkott? Miért nem inkább egy aktivitásra való buzdítás azzal, hogy nézzenek és olvassanak fideszpárti sajtót. És mindjárt megszünne a sajtó ballib egyoldalúsága? Igaz akkor esetleg egy jobboldali egyoldalúságot kapnánk. Ami nekem személszerint ugyanúgy nem tetszene.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Jézus monnyon le
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 15:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
aki a POLITIKÁBA bele akarja rángatni a kereszténységét, az ARRÓL tesz tanuságot, hogy szerinte ROSSZUL DÖNTÖTT Jézus virágvasárnap, mikor NEM az Antónia-erőd felé kanyarodott a szamárral, hanem a TEMPLOM felé...


Ezzel megint nem értek egyet.
A kereszténység első pillanatától kezdve politikai szereplő. Az evangélium hirdetése mindig mindenütt kőkemény politikai kérdés.
Értem és ezt a feszengést a politikával szemben. De ennek az az alapja, hogy a katolikus egyház gyalázatosan és istentelenül összefonódott a hatalommal és ehhez a szerephez a mai napig foggal körömmel ragaszkodik.
A mai egyházak politikai belerángatásáról már nagyon késő beszélni, hisz nyakig belemásztak maguk. Aktívan kampányolnak és a jelen események mögött is vastagon ott vannak a háttérben főleg a katolikus klérus.
Jézus pedig azért nem fordult a szamarán az Antónia-erőd felé, mert akkor más dolga volt, viszont a visszajövetelekor vastagon bele fog avatkozni a politikába.
Egyébként meg ittjártakor Heródest is egy laza lerókázással minősítette. Ugymond politikai véleményt formált. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 15:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Régebben minden héten egyszer megnéztem a Columbo-t, de mióta már minden részét láttam, azt se nagyon (ha ugyan megy még). Ja igen, néha a fiammal megnézem még a gumimacikat, vagy micimackót, vagy mi megy most (kb. két hónapja egyáltalán nem néztem már semmit). Eleinte szerettem a Magyar Televíziót, de pár éve a műsorok szintje katasztrofálisan romlik, :roll: és azóta inkább magam választom ki, milyen filmet nézek meg DVDn. Ja, a feleségem nézi az összes szappanoperákat - kb. havonta egyszer. Szerinte ennyi elég, hogy tisztában legyen a cselekménnyel. Ha arról van szó, hogy NEM kell nézni, rám számíthattok :*:

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 19:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 07., szombat 05:54
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem az egyháznak a fontos, sokakat érintő aktuálpolitikai kérdésekben állást kell foglalnia, viszont nem lenne szabad, hogy ez az állásfoglalás egyoldalú legyen.

Sokak úgy tekintenek az elmúlt pár hét eseményeire, a Szabadság téri randalírozásra, mint egy nagy, dicsőséges forradalomra. Ezt az illúziót szerintem csak a HírTV próbálta a nézőkkel elhitetni. Császár "Forradalmár" Attila nyálcsorgatva tudósított az eseményekről, a megszólaltatott tüntetőknek, meghívott vendégeknek nemzethalál víziója volt (ez egyházon belül is gyakran előfordul). Az ORTT meg is büntette emiatt a HírTV-t (http://index.hu/kultur/media/ortt1219/).

Úgy hallottam, hogy múlt pénteken például elmaradtak a budapesti teológián a délutáni órák, hogy lehessen menni "tüntetni" a Kossuth térre. Istentiszteleteken, református oktatási intézményekben burkoltabb vagy nyílt célzások hangzanak el arra, hogy a miniszterelnöknek le kellene mondania, már megint hazudott a baloldal, és hasonlóak.

Természetesen a Református Közéleti és Kulturális Központ a leghatározottabban elítél mindenféle erőszakot. Hiszen ez a dolga, egy egyházi szerv nem támogathatja - hivatalosan - a vandál pusztítást.
Az már csak hab a tortán, hogy a hétvégén megjelent egy honlapon a gyanúsítottak bírósági eljárásában ítélkező bírók és ügyészek neve, címe telefonszáma.

Az megint csak más kérdés, hogy igazán senkit nem érdekel, hogy mit gondol az egyház a politikai kérdésekről. Egyrészt érdemben semmilyen állami vezetővel nem tudunk megegyezni, másrészt december 5. előtt minden pap és lelkész minden szószékről az igen mellett foglalt állást. Mégis tudjuk, mi lett a népszavazás végeredménye. A Reformátusok Lapjában is bájos illusztrációk jelentek meg, például pálcika emberek, akiknek a feje helyett az elcsatolt országrészek térképe volt rajzolva és egymás kezét fogták.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 20:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Matuli, te egyszerű provokátor vagy, és semmi közöd a reformátussághoz, vagy csak most kereszteltek meg,és most konfirmáltál le, mondjuk a mult héten, és totál véletlenek sorozatával sikerült reformátussá lenned?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 20:38 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 07., szombat 05:54
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!
Nem kötelező egyetérteni velem. Kérdéseidre tömören próbálok válaszolni: NEM. Mindegyik kérdésedre nem a válaszom.
Az általam leírtak mindegyikére tudnék egyébként konkrét példát hozni - de megítélésem szerint az már nem a fórumba való, szívesen beszélgetek is veled erről -, ha gondolod, keress meg: tabim@freemail.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 18:59 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Nekem az a véleményem , hogy sajnos a politika nem hagyja békén az egyházakat!
Innen kérdés az, hogy miképp lehet válaszolni a "zaklatásokra"?

Most olvastam hogy Pajor atya után Tőkés Lászlót is kitessékelték a Magyar Rádió Vasárnapi újság című rovatából!

No akkor hogyan ne politizáljunk?
Nehéz !

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 20:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
matuli írta:
Úgy hallottam, hogy múlt pénteken például elmaradtak a budapesti teológián a délutáni órák, hogy lehessen menni "tüntetni" a Kossuth térre.


Rosszul hallottad... negyed 5-ig órán voltam, a teológián, Budapesten. Hogy a többiek szabadidejükben hova mentek, ahhoz meg igazán senkinek semmi köze, és nem az oktatók, az intézmény és az egyház felelőssége...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 08:49 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Mikor nálunk volt forradalom, én is voltam Kijevben. A keresztyéneknek kötelességük felelősséget vállalni az államért, és kötelességünk az is, hogy amennyire tőlünk telik, biztosítsuk, hogy a Bibliai elvek érvényre jutnak (hazugság, lopás, stb. tolerálása). Ha valamire Isten azt mondja, hogy gyűlöletes előtte, nem támogathatom, ellene kell forduljak.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 10:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
A „felelős kormánynak” mindenkinél jobban tudnia kell, hogy nemzetünk sokrétű válságát hazugsággal és „csalárdsággal” nem lehet orvosolni – írják közleményükben a Magyar Reformátusok Világszövetsége és a Magyar Református Egyházak Tanácskozó Zsinata. Az egyházi szervezetek a reformáció napján kelt nyilatkozatukban felszólítják Gyurcsány Ferencet, vonja le a megfelelő következtetést.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 11:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
rosta írta:
... vagy csak most kereszteltek meg,és most konfirmáltál le, mondjuk a mult héten, és totál véletlenek sorozatával sikerült reformátussá lenned?


Hihi :) Itten engem írtál körül :)

Amúgy pedig már 8 éve nem nézek tévét... A multkor véletlenül bekapcsoltam, modnom, a net olyan lassú, hát megnézem, mit mutatnak a tv székház ostromáról... Fél óra antenna állígatás, hangolgatás után végre a hangyák háborúján kívül más is bejött rajta...
TV2: helyszíni online közvetítés, csak itt, csak nálunk... stb... Aztán másnap kiderült, hogy 2 órás képeket mutogattak, mint élő...

Csak azt tudom rá mondani, hogy
- Hogy ünnepeltek Kijelben 1986 május elsején?
- Sugárzó arccal.

Ha valaki túl fiatal lenne hozzá, és nem értené, mit akarok mondani, akkor szóljon, írok magyarázatot is hozzá.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 142 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség