Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
 

Kettős Állampolgárság
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 14:54 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Párttámogatás nélkül az MVSZ népszavazási kezdeményezése
2007. március 22. 12:03


MNO
Ismét népszavazást kezdeményez a Magyarok Világszövetsége (MVSZ) a külhoni magyarok magyar állampolgárságának visszaállítására. A szervezet a 2004-ben már népszavazásra bocsátott kérdést változatlan formában juttatta el az Országos Választási Bizottsághoz (OVB).
A parlamenti pártok nem támogatják a Magyarok Világszövetsége kezdeményezését.

Patrubány Miklós, az MVSZ elnöke bejelentette: újra népszavazást kezdeményeznek a külhoni magyarok magyar állampolgárságának visszaállítása céljából.

A népszavazás várhatóan ügydöntő lesz – mondta Patrubány budapesti sajtótájékoztatóján csütörtökön. Az OVB-nek 2007. április 6-ig kell döntenie a már benyújtott kérdésről.
-Eljött az idő, hogy a magyar politika elégtételt adjon a külhoni magyaroknak - fogalmazott az elnök. Mint mondta, az MVSZ szerint Magyarország áldatlan közállapotait csak a teljes magyar nemzet képes megszüntetni.

Patrubány emlékeztetett: a három évvel ezelőtt kezdeményezett népszavazás máig tartóan megteremtette a külhoni magyar politikai erők, és a történelmi magyar egyházak teljes egységét ebben a kérdésben. Mint mondta, a három éve tartott népszavazás tragikus kicsengése minden magyar állampolgár személyes ügyévé vált, így nem pártszimpátia alapján, hanem a saját lelkiismeretükre hallgatva kell, hogy szavazzanak az emberek.

A parlamenti pártok nem támogatják az MVSZ kezdeményezését

Nem támogatják a parlamenti pártok a Magyarok Világszövetsége kezdeményezését a kettős állampolgárságról szóló népszavazásról. Ez derült ki a pártok képviselőinek nyilatkozataiból.

Az MSZP szerint nem a népszavazás a megfelelő eszköz a kettős állampolgárság ügyében. Erről Kozma József, az MSZP országgyűlési képviselője beszélt újságíróknak a nemzetpolitikáról tartott ötpárti egyeztetés után. A kormánypárti képviselő közölte: a népszavazást már az előző időszakban is politikailag elhibázottnak ítélték, és felelősnek tartották mindazokat a politikai erőket, amelyek emellé az eleve kudarcra ítélt ügy mellé álltak. Szavai szerint az élet bebizonyította, hogy nem a népszavazás a megfelelő eszköz. Az MSZP Orbán Viktortól vár egyértelmű választ.

Németh Zsolt, a parlament külügyi bizottságának fideszes elnöke azt mondta: a Fidesz szerint a népszavazás nem megfelelő eszköz a kettős állampolgárság eléréséhez. „A kettős állampolgárságról továbbra is úgy gondoljuk, hogy megvalósítandó, ugyanakkor a népszavazás, mint intézmény, nem megfelelő eszköz ennek a célkitűzésnek az eléréséhez, mint ahogy ez 2004. december 5-én tapasztalható volt” - mondta az ellenzéki politikus.
Németh Zsolt emlékeztetett arra, hogy a 2004-ben megtartott népszavazásról kiderült, hogy katasztrofális következményekkel járt a határon túli magyarság számára, illetve a magyar-magyar kapcsolatokra nézve is. Véleménye szerint meg kell teremteni a kettős állampolgárság politikai feltételeit - most már a schengeni csatlakozás miatt is - de nem népszavazással.

Firtl Mátyás, a KDNP országgyűlési képviselője elmondta: osztják a Fidesz álláspontját. Megjegyezte ugyanakkor, hogy Európában a kettős állampolgárság bevett gyakorlat. Úgy vélte, ki lehetne alakítani egy olyan álláspontot, hogy ha más országok megadják, például Románia, akkor Magyarország is megadhatja az állampolgárságot a határon túli magyaroknak.

Gusztos Péter, az SZDSZ országgyűlési képviselője azt mondta: pártja ennek problémának a megoldását nem a Magyar Köztársaság és a határon túl élő magyar emberek közötti közjogi kapcsolat létesítésében látja. Álláspontja szerint a kettős állampolgárság számos problémát vet föl, amelyekről a javaslatot tevők nem mondták el, hogyan lennének képesek megoldani.
A kormánypárti politikus üdvözölte, hogy a Fidesz megváltoztatta véleményét a kettős állampolgárságról szóló népszavazásról. Bíznak abban, hogy a Fidesz más népszavazások ügyében is kész lesz "önkorrekcióra" - mondta.

Almássy Kornél MDF-es képviselő úgy vélekedett: a népszavazás nem szerencsés ebben a kérdésben, ezt már 2004-ben is elmondták. Súlyos felelőtlenség, amit Patrubány Miklós csinál, nem ismeri a magyar társadalmi viszonyokat, ha egy ilyen kérdést népszavazásra kíván bocsátani - mondta. Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: a kettős állampolgárságra szükség van, de ezt a magyar politikának az Országházon belül kell megoldania.


(MTI)

-----------

Szerintem a jelenlegi mély politikai helyzetben, tényleg fölösleges ezzel foglalkozni, erőltetni. Nem azért mert mellékes, hanem azért, mert jelenleg Magyarországon a szétdobálók kormányoznak. Az MSZP-től tudjuk, hogy OV megoszt. Én viszont azt látom folyamatosan, hogy a jelenlegi miniszterelnők megoszt!!! Saját támadó fegyverük által. ugyanabba a csapdámba estek. Lehet vitatkozni azon, hogy: "...úgy kezdődött, hogy a komám visszaütött...", de Gy F a helyzetet mélyíti, mintsem javítana a magyar-magyar helyzeten. Már ez is szégyen, hogy van magyar-magyar űgy, és nem csak magyar.
És Ledvai Ildikó felszólításnak eleget téve, itt és most elhatárolódom e szélsőségetól, elhatárolódom Gy F-től. :*:


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára dezi 2007. márc. 23., péntek 08:56-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kettős Állampolgárság
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 15:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
dezi írta:
Ha a mennyei állampolgárságotok felől már bizonyosságot nyertetek, - bár nem üdvösség kérdése-, mégis meg szeretnélek kérdezi Titeket, a 2005.12.05-i Kettős állampolgárságról megtartott népszavazásról?
Hogyan látjátok e kérdést az évfordulóhoz közeledve?



Dezi, ismered a mondást: ne légy kíváncsi, mert hamar megöregszel...
itt, ebben a témában ezt úgy módosítanám:mert fájó sebeket fogsz kapni.

Ez egy konkrét fórumon szerzett tapasztalat. De ahogy gondolod...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kettős Állampolgárság
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 16:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
[/quote]

Dezi, ismered a mondást: ne légy kíváncsi, mert hamar megöregszel...
itt, ebben a témában ezt úgy módosítanám:mert fájó sebeket fogsz kapni.

Ez egy konkrét fórumon szerzett tapasztalat. De ahogy gondolod...[/quote]

Kedves Erika!

Köszönöm a jó szándékú hozzászólásod, de a múltév decemberében már én is megkaptam a fájó pofont, amit nem kértem.
Bárki bármit mondjon, szomorú, és szégyen az ország többségére nézve, hogy ilyen eredmény született.
2005 Dec. 25-én a többség az "Anyaország" fogalmát írta át.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kettős Állampolgárság
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 16:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
dezi írta:
a múltév decemberében már én is megkaptam a fájó pofont, amit nem kértem.


és nem volt elég? :roll:

ami még pluszban mínusz, h. megfagy a levegő, és a testvéri kapcsolatok is igencsak megdermednek.
Részemről nem firtatnám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kettős Állampolgárság
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 16:44 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Erika írta:
dezi írta:
a múltév decemberében már én is megkaptam a fájó pofont, amit nem kértem.


és nem volt elég? :roll:

ami még pluszban mínusz, h. megfagy a levegő, és a testvéri kapcsolatok is igencsak megdermednek.
Részemről nem firtatnám.


Értem... :oops:
Hogy kell törölni a témát?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 16:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem akarok ebbe nagyon elmélyedni, de nem a magyarságotokra mondtak az emberek nemet, teljesen más dolgok motiválták őket szerintem, nem tudták mivel jár ez, szerintem sokan attól féltek, hogy sokan jönnek munkát vállalni és akkor még annyi lehetőség sem lesz, mint jelenleg, de ez csak tipp. Erről mi a véleményed Dezi?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 16:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem meg a szőnyegalá söprés soha nem vitt sehova, úgyhogy inkább azt ajánlanám, hogy beszéljétek ki a témát nézzetek szembe a valósággal és számoljatok le néhány infantilis illúzióval.
A magyar nép olyan mint egy agyon sérült ember aki sérelmeiben, önsajnálatában újabb sebeket szerez magának és nem képes kilépni ebből az ördögi körből és éppen azért mert kerüli a valósággal való szembenézést.
Pontosan olyan mint egy megtérés előtt álló szerencsétlen.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 17:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Szerintem meg a szőnyegalá söprés soha nem vitt sehova, úgyhogy inkább azt ajánlanám, hogy beszéljétek ki a témát nézzetek szembe a valósággal és számoljatok le néhány infantilis illúzióval.



Ex,ezt konkrétan kinek írod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 18:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Ex,ezt konkrétan kinek írod?

Azért nem címeztem senkinek mert mindenkinek írom, akit érdekel ez a téma.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 18:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex,és a kettős állampolgárságot az /el-nem-ért/ valóság, vagy az infantilis illúziók kategóriájába sorolod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kettős Állampolgárság
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 18:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
dezi írta:
a múltév decemberében már én is megkaptam a fájó pofont, amit nem kértem.


Én sem dramatizálnám túl a dolgot, jól beszél Erika. Tudomásul kell vennünk, hogy médiavezérelt országban élünk, ahol az emberi okosság addig megy el, hogy team-ek által kidolgozott 23 millió romános politikai, média kampánnyal, majd hozzá hasonló köteles kampánnyal itt meg lehet embereket győzni, ezzel választást lehet nyerni egy teljesen nyert helyzetben, jól kormányzó párttal szemben. És választást tud nyerni egy totális csődöt hozó kormány is médiahazugságával.

Legfőbb ideje szembesülnöd, hogy ebben az országban ilyen emberek élnek, itt ilyenek szavaznak, akik saját halálos ítéletüket is képesek aláírni, mert hát azt írták, meg mondták, hogy az jó. Innen kezdve nem kell csodálkozni semmin, nem kell csodálkoznod dec.5-én sem.

Volt olyan ember aki azért szavazott egy pártra bevallottan, mert olyan sok oszlopon látta a plakátját, hogy azok nem lehetnek rosszak.

A lakosság infantilissága, debilitása mutatkozott itt meg, és hát tudomásul kell venni, hogy ilyen világban élünk. Tudomásul kell vennünk, hogy akik dróton rángatják az embereket, per pillanat érdekeik szerint nemzetellenesek, és keresztyénség ellenesek. Ezekkel kell együttélni.

Passz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 19:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Ex,és a kettős állampolgárságot az /el-nem-ért/ valóság, vagy az infantilis illúziók kategóriájába sorolod?

Nem ezekre gondoltam Erika.
Arra gondoltam, hogy az emberek magukat illúziókban ringatják becsapják hazudnak maguknak is, önmagukról, a NEMZETRŐL, az országról, hazaszeretetről, barátságról testvériségről stb.
Olvasd Rostát! Micsoda keserűség van benne a nemzettel szemben.
De ne felejtsétek, ezeknek az embereknek több mint 70%-a kereszténynek mondta magát a népszámlálásnál. Tehát önmagát ámítja, önmagának is hazudik. Az egyháza meg nem tájékoztatja róla, hogy uram, valójában önnek semmi köze a kereszténységhez, sőt örül neki, hogy a sok langyos kereszténynek vallja magát és utána lobogatathatja az eredményt.
De ez csak egy kitétő volt az üzemszerű önhazugságra.
A sok nemzetvédő, zászló lobogtatós nagymagyar igazából nem a létező nemzetét szereti, hanem azt, ami csak az elméjében létezik, és irtó csalódás éri, ha néha kibújik a szög a zsákból. Közben pedig tovább táplálja az illúzióit légbőlkapott eszmékkel gondolatokkal.
De Rosta barátuk is bemutatta a jobboldal egyik stabil rögeszméjét. Azt tudniillik, hogy minden csak média etetés kérdése és aki ezt birtokolja, az a győzelem kulcsa. Tulajdonképpen tök debilnek állítja be saját nemzetét. Ki hiszi el, akkor hogy szereti ezt a debil társaságot?
Valóban nagy a média hatása, de nem úgy működik, ahogy ők gondolják, ugyanis ők sem hajlandók a valóság egy részével szembesülni. A médianyomulás ugyanis visszafelé is elsülhet, ahogy meg is történt többször is.
Csak valós dolgokra lehet ugyanis a médiával rásegíteni, ha valami nagyon hamis, azt nem lehet médiával teljesen átrajzolni.
Pl. a választások előtt a Fidesz már akkorát hazudott, amit nem lehetett semmilyen kampánnyal eladni. Hiteltelen lett, így a kisebbik hazugság nyert.
A népszavazás is tele volt hazugságokkal hamisságokkal.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 19:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, írsz az emberekről, Rostáról, sok langyos keresztyénről, zászlólobogtató nagymagyarokról.

Elmondanád,h. neked mi a véleményed a nemzetről, határokon innen és túl?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 20:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Ex, írsz az emberekről, Rostáról, sok langyos keresztyénről, zászlólobogtató nagymagyarokról.

Elmondanád,h. neked mi a véleményed a nemzetről, határokon innen és túl?

Erika! A nemzet a magyar emberekből áll, akikről írtam eddig, akikről nincsenek hamis illúzióim és úgy szeretem, ahogy van. Sok dolgát nem tudom elfogadni és korholom, hátha meghall belőle valamit. Olyan ez mint a hozzátartozók, azokkal kell együtt létezni akik vannak. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 20:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Erika ne legyenek illúzióid, a magyarság kérdése az irgalmatlan embert nem izgatja különösebben. Például a rokon család nagy szdsz-es társulat, dec. 5-én nem mentek el szavazni. Majd közölték, hogy ők az igazi magyarok, és tanúként hoztak egy erdélyi családot, akit 89-ben áthoztak a határon kocsival, és minden évben üdvözlő lapot kapnak tőlük emiatt.

Szóval a lelkiismeret furdalásuk megszólalt, de csak annyira késztette őket, hogy önigazolásul előrángassanak egy erdélyi családot, és bizonygassák micsoda csoda magyarok is ők. Tudják, hogy irgalmatlan, istentelen dolgot tettek, és mégis megdumálták a tettüket. Merthát a kedvenc lapjuk, tv-ik, pártjuk azt hangoztatta, hogy dec 5-én a magyarok ellen kellett szavazni, és miként a maguk üdvözülésében hívő irgalmatlanok, hát ők nem szavaztak.

Amúgy a médiavezérlést legjobban a Gyurcsány mutatta be a Debreceni féle könyvben, ahogy leírta, hogy miként alakult a közvélemény kutatás által mért támogatottság a 23 millió romános, meg a köteles Kövér féle média akciók után. a gyakorlatban látható, hogy csaknem matematikailag számolni lehet, mérni lehet a média akciók hatékonyságát. Ma ez egy nagy tudomány.

Ilyen debil világban élünk, ahol az emberek nem belső iránytű által vezéreltek, hanem mérhető, számítható módon a média által. Ahogy Rákosi, Goebbels képes volt vezérelni az embereket, aképpen a média ugyanazt produkálja ma…


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség