Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 06., csütörtök 16:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
rosta írta:
Bagoly mondja verébnek... :wink:


UHU


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 07., péntek 01:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Amit mondtam anno tartom idén is, ugyanazzal az őszinte, jóindulatú és megfontolt logikával. Visszaolvashatja bárki akit érdekel. Kurucnak különösen ajánlom szeretettel. Ebben a topikban: "Elküldve: 2006. Dec. 08., Péntek 23:34"

Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 07., péntek 07:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Rosta!
Köszönöm a hozzászólásod!

Kedves Blue!
A távolmaradás egy emberileg méltányolható lépés volt, bár nem értek vele egyet. Gondolj csak bele, hogy mit jelent egy kárpátaljai továbbtanuló fiatalnak egy EU útlevél, vagy egy szerb börtönben sínylődőnek egy eu-s jogvédelem.
Láthatod, hogy a jóléti intézményeken mennyire őrködött aztán Gy F és ez utólag híven tükrözi, hogy mennyire voltak valósak az ellenérvek. Rmánia EU csatlakozása után sem érzékelem valahogy a 23 millió rohamát. De nem is ez a lényeg. Valakinek úgy járt az esze kereke, hát nem ment el. Nem tette jól, de legalább nem köpött szembe milliókat. De aki nemmel szavazott az az aljasság minősített esetét követte el. Ez a népszavazás egy fennálló helyzet megváltoztatásáról szólt. Akkor is kétharmados konszenzussal lehetett volna döntést hozni mellesleg, már csak ezért is hazugság volt a nem melletti kampány, mert nem a nép, hanem a parlament döntött volna a részletekről, vagy hagyja az egészet a jól ismert mulasztásos törvénysértés állapotában. Ha meglett volna az elegendő mennyiségű igen, akkor indulhatott volna a parlamenti procedúra. Az elért elégtelen számú igen mellett ha nem lett volna egy nem szavazat sem, a közjogi következmény ugyanaz lett volna. Akár több a nem szavazat az eredményességi küszöbnél, akár csak az igenek számánál, akkor is ugyanaz lett volna a közjogi eredmény, mint most, sőt akkor is az lett volna, hogyha a nemmel szavazók távolmaradásukkal fejezik ki a véleményüket. Inkább ültek volna otthon, minthogy megaláznak embereket milliószámra.
Nem fog változni a véleményem, elnézést sem fogok kérni senkitől és örülök, ha a nemmel szavazókban keltek egy kis kellemetlen érzetet: mocskos dolog volt nemmel szavazni. Nem kellet ennek belátásához még kereszténynek lenni sem, ha egy minimális humánum lett volna bennük azt csinálják, amit te.
De egy dolognak örülök. Ezt a ramaty csődhalmazt, ami most van az országban nem lehet a határon túli magyarokra fogni.
Üdv, Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 07., péntek 11:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kuruc írta:
Kedves Rosta!
Köszönöm a hozzászólásod!

Kedves Blue!
A távolmaradás egy emberileg méltányolható lépés volt, bár nem értek vele egyet. Gondolj csak bele, hogy mit jelent egy kárpátaljai továbbtanuló fiatalnak egy EU útlevél, vagy egy szerb börtönben sínylődőnek egy eu-s jogvédelem.
Láthatod, hogy a jóléti intézményeken mennyire őrködött aztán Gy F és ez utólag híven tükrözi, hogy mennyire voltak valósak az ellenérvek. Rmánia EU csatlakozása után sem érzékelem valahogy a 23 millió rohamát. De nem is ez a lényeg. Valakinek úgy járt az esze kereke, hát nem ment el. Nem tette jól, de legalább nem köpött szembe milliókat. De aki nemmel szavazott az az aljasság minősített esetét követte el. Ez a népszavazás egy fennálló helyzet megváltoztatásáról szólt. Akkor is kétharmados konszenzussal lehetett volna döntést hozni mellesleg, már csak ezért is hazugság volt a nem melletti kampány, mert nem a nép, hanem a parlament döntött volna a részletekről, vagy hagyja az egészet a jól ismert mulasztásos törvénysértés állapotában. Ha meglett volna az elegendő mennyiségű igen, akkor indulhatott volna a parlamenti procedúra. Az elért elégtelen számú igen mellett ha nem lett volna egy nem szavazat sem, a közjogi következmény ugyanaz lett volna. Akár több a nem szavazat az eredményességi küszöbnél, akár csak az igenek számánál, akkor is ugyanaz lett volna a közjogi eredmény, mint most, sőt akkor is az lett volna, hogyha a nemmel szavazók távolmaradásukkal fejezik ki a véleményüket. Inkább ültek volna otthon, minthogy megaláznak embereket milliószámra.
Nem fog változni a véleményem, elnézést sem fogok kérni senkitől és örülök, ha a nemmel szavazókban keltek egy kis kellemetlen érzetet: mocskos dolog volt nemmel szavazni. Nem kellet ennek belátásához még kereszténynek lenni sem, ha egy minimális humánum lett volna bennük azt csinálják, amit te.
De egy dolognak örülök. Ezt a ramaty csődhalmazt, ami most van az országban nem lehet a határon túli magyarokra fogni.
Üdv, Kuruc


Nem hinném,hogy bármilyen ellenérzést is keltesz azon nemmel szavazok körében akik tisztán látták,hogy egy esetleges igen esetén
hogyan morzsolnák szét a határontuli magyarok akkor még nagyjából létező egységét az anyaországi politikai pártok,ezzel pedig meggyengítvel az ottani helyzetüket.

A mostani romániai EU-s választások pedig megmutatták,hogy mi lett volna akkor.

Az pedig,hogy valaki magyarnak valja magát vagy,hogy magyar állampolgár az két különböző dolog.

Az a határontúli magyar aki lélekben mindig is magyarnak tartotta magát,a nemleges választással sem szenvedett
semmi csorbát.

A magyarállampolgárság pedig joggal és kötelezettséggel jár ha ezek a jogok és kötelezettségek nem egyformák az anyaországi és a határontúli magyarság köréban az szintén azt eredményezte volna elöbb utobb,hogy
az egyik elkezd acsarkodni a másikra,pont úgy ahogy a fidesz hatalmon levése idején kettészakította az országot és a családokat.

Amig magyarországon nem alakul ki egy tisztességes politikai elitt amiből kiszorulnak a viktorok és a ferik ,addig
a magyarállampolgárság a határontuli magyaroknak nem a remélt kánaánt hanem a poklot jelentené.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 09., vasárnap 22:29 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Hát tudod Gabriel777,
képzeld el amikor ott áll testvéred a fagyos jég hidegben az ajtó előtt és becsönget segítséget kérve tőled, és te lekezded számolni, hogy megéri ez neked vagy sem, mert hát akkor osztozni kell, ugyebár… és végül kint maradt.
Az már biztos, hogy Isten kegyelmének köszönhetően nem fagy meg odakint.

Valóban nem szerencsés pocskondiázi ezért az aljas tettéért, de nem lehet nobel díjra se terjeszteni ezért. És ha valakiben bűntudatot fog ébreszteni akárhányszor felmerül ez a kérdés, az nem biztos, hogy feltétlen rossz, ugyanis nem elég szembesülni rossz tetteinkkel, azokat meg is kell vallani Isten előtt.
Az hogy rossz időben meg miegymás, gyenge magyarázat…

Jártál-e egyáltalán valaha is Erdélyoszágban? Bocsánat, ezzel a kérdéssel nem bosszantani szeretnélek, csak mintha tőled lévő távoli dologról beszélnél.
Ezt továbbra is nekünk kell támogatni, és ha ebben nem segítjük őket, megoldják ők maguk, a mi szégyenünkre.

A – blalba dumát látom tökéletesen bevetted - , ugyanis az EU nem old meg semmit.
De erről csak akkor lenne tisztább képed, ha minden évben szorgalmasan látogatnád az ottani magyarokat, és nem utolsó sorban tőlük megkérdezhetnéd, mi volt a véleményük erről a Káini cselekedetről. Tudod, nem kell nagy dolgokban gondolkodni az ő támogatásuk ügyében, elég ha a „fényes” nyugat utazások mellett, jutna időnk rendszeresen Erdélyországot látogatni, és amellett, hogy felejthetetlen élményben lesz részünk, az ottani magyar vállalkozásokat is támogatnánk ezzel. De számos más támogatási lehetőség adódik még, kutakodjunk csak bátran ezek után.
Ez olyan egy kicsit, mint mikor – ha teheted – a polcokról nem a külföldről beáramló árut választom, hanem a magyar termékeket keresem. Hát igen, sok embernél már itt kezdődik a baj, hogy keresni kel, foglalkozni kell vele. De mi, akik a Bibliát is forgatjuk, azt is tudjuk, ha kihagyjuk a mindennapokból ezt, lelki életünkben minőségi romlás következik be.
Éppen ez a legnagyobb baj a kettősállampolgár kérdéssel, hogy nem Isten szerinti könyörületből, hanem valamilyen politikai színezetet hozzá téve, és ezzel egyben a sárba tiporva foglalkozunk még mindig a kérdéssel.

És ami a mocsarat illeti röviden:
Ami a feriplay dolgot illeti, igazad van, mert már minden téren megbizonyosodtunk az esetleges tisztességes jászmáiról. Viktort feltételezett esetéről nem tudunk semmit, mert nem ő kapott bizalmat, és egyébként is nem neki kell most számot adni, hanem mindig annak, aki a pályán van, ez nem az ő mulasztása. Csak ezt az a nagyon fontos tényt mindig buzgón elfelejtik, azok, akik nem szimpatizálnak vele.

ÁLDOTT ÁDVENTET MINDENKINEK!
testvéri szeretettel:
dezi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 07:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
kedves Gabriel:

"Az a határontúli magyar aki lélekben mindig is magyarnak tartotta magát,a nemleges választással sem szenvedett
semmi csorbát. "

Te talán az vagy hogy ilyen bizonyossággal állítod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 12:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kantemir írta:
kedves Gabriel:

"Az a határontúli magyar aki lélekben mindig is magyarnak tartotta magát,a nemleges választással sem szenvedett
semmi csorbát. "

Te talán az vagy hogy ilyen bizonyossággal állítod?


Kedves Kantemir

Én nem vagyok határontúli magyar,lélekben viszont Isten
hívő vagyok,és pontossan tudom,hogy ez nem változik attol,hogy Te vagy bárki más mit gondol effelöl,vagy,hogy erről kapok -e egy embertől erre egy igazolást vagy sem.

Ez alapján mondtam,hogy aki lélekben magyar az nem szenvedett semmi csorbát az álltal,hogy nem kapta meg a pappirszerinti magyarságot .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 14:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
dezi írta:
Hát tudod Gabriel777,
képzeld el amikor ott áll testvéred a fagyos jég hidegben az ajtó előtt és becsönget segítséget kérve tőled, és te lekezded számolni, hogy megéri ez neked vagy sem, mert hát akkor osztozni kell, ugyebár… és végül kint maradt.


Kedves Dezi

Ahogy,mondni szokás a pokol kapúi is jóakarattal vannak kikövezve.

Ezért azt mondom,hogy a jóakarat önmagában kevés.

De mondanék én is egy példát a Te példád más szemszögből,képzeld el,hogy az ajtódon egy fagyos éjszakán kopogtat a testvéred akiről tudod,hogy a feketkór a pestis fertőzte meg,a házban a családod
van a feleséged és a gyermekeid.

Valyon mit tennél ekkor beengednéd,hogy ne fagyoskodjon kint és ezzel vállalva azt a nem is kicsi kockázatot,hogy ezzel a döntéseddel a családod halálát okozod vagy hagynád,hogy megfagyjon.

Egy biztos,utólag nem kérhetnéd számon Istentől,hogy ha a családod is megfertőződik és elpusztul,hogy Isten ezt miért engedte,hisz nem Isten volt az aki
ajtót nyított hanem Te.

Tudod néha nem az Igen hanem a Nem mondásához kell nagyobb bátorság.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 16:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kuruc mondta, hogy örül annak,hogy legalább a jelenlegi anyaországi állapotokat nem lehet a határontúliakra fogni...hát igen,ezt megúsztuk,...

Azzal nem kellene riogatni magad Gabriel, hogy csupa pestises, aki bebocsátást kér..ez ám a keresztyéni hasonlat, gratulálok!
Tudod Gabriel, mitől egyenesedik a gerince egy határontúlinak? kap egy pofont otthon, hogy mars a folyón túlra!..mikor meg megérkezne , onnan is kap egyet, hogy mars vissza!.ne kérdezd, hogy melyik fáj jobban.

Perszehogy lehet az ember papírok nélkül is magyar.."véletlenül "úgy alakult, hogy a trianoni szerződés évfordulóján felvidéki templomban erdélyiekkel énekeltük a magyar himnuszt..az ember/legalábbis egy része/ olyan szerzet, hogy nemcsak kenyérrel él,... nem mindegy minden,.. vannak, akiknek édes a magyar nyelv, mégha szenvedni is kell érte határon innen és túl.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 17:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szerintem a Gabriel mindjárt ideírja, hogy nem úgy gondolta, ahogy leírta, de erre szokták azt kérdezni a Laár Andrásék, hogy


Noooormális?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 19:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 19:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Kuruc mondta, hogy örül annak,hogy legalább a jelenlegi anyaországi állapotokat nem lehet a határontúliakra fogni...hát igen,ezt megúsztuk,...

Azzal nem kellene riogatni magad Gabriel, hogy csupa pestises, aki bebocsátást kér..ez ám a keresztyéni hasonlat, gratulálok!


Én viszont nem gratulálok neked a szövegértelmezésedhez.

Az általad fantáziáltakra pedig nem látom értlemét válaszolni,mert az a Te föztöd.......


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 20:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, szeretem ezt a gyors önkontrolodat, de már beindultam, s válaszolok arra, amit kitöröltél:

Mindig használj jóízű szavakat, hiszen soha nem tudhatod, mikor kell lenyelned őket. (ismeretlen)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 21:16 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
kedves Gabriel:
reálisan láttam az akkori politikai helyzetet már akkor is, és esélytelennek tartottam a népszavazást. Azért mégis mélyen érintett az eredménye.

- testvéred akiről tudod,hogy a feketkór a pestis fertőzte -

és sajnálom de már pár éve Mo.-n fertőzöm a családokat:-ugyanis én még úgy tanultam, hogy nem véletlenül teremtett minket magyarnak Isten és még szégyelnem sem kell ezt.-Ma is ezt gondolom és próbálom másoknak is elmondani.

Én nem akarok senkit elítélni meglátásaiért, vagy "megnemlátásaiért" -szerintem ez nem az én dolgom - csak próbálok elfogadni minden embert úgy ahogy van-hiszen megváltoztani én úgy sem tudom: a nyitott fül és látó szem az Úr ajándéka.

Kedves Erika, sajnos nem tudtam jól ellenni a bozgor létben, és nem az anyagiak miatt, de azért a románokra sem haragszom vannak nagyon jó barátaim is köztük csak egyszerüen, nem értik meg


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 00:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
GABRIEL777 írta:

Kedves Dezi

Ahogy,mondni szokás a pokol kapúi is jóakarattal vannak kikövezve.

Ezért azt mondom,hogy a jóakarat önmagában kevés.

De mondanék én is egy példát a Te példád más szemszögből,képzeld el,hogy az ajtódon egy fagyos éjszakán kopogtat a testvéred akiről tudod,hogy a feketkór a pestis fertőzte meg,a házban a családod
van a feleséged és a gyermekeid.

Valyon mit tennél ekkor beengednéd,hogy ne fagyoskodjon kint és ezzel vállalva azt a nem is kicsi kockázatot,hogy ezzel a döntéseddel a családod halálát okozod vagy hagynád,hogy megfagyjon.

Egy biztos,utólag nem kérhetnéd számon Istentől,hogy ha a családod is megfertőződik és elpusztul,hogy Isten ezt miért engedte,hisz nem Isten volt az aki
ajtót nyított hanem Te.

Tudod néha nem az Igen hanem a Nem mondásához kell nagyobb bátorság.

Szeretettel gabriel


Az anyaországiak közül én vagyok most jelen, így nekem kell bocsánatot kérnem a határon túli testvéreinktől. Kórokozó, pestises, ragályos betegnek beállítani a hasonlatban a határon túli magyarokat minden épeszű normán túlmegy. Fel nem tudom fogni, hogy ezek a megnyilvánulások látszatra épeszű, erkölcsi érzékkel ellátotott emberekből hogyan jöhetnek elő. Tapasztalhattuk, hogy ez nem egyedi eset.

Bocsánatot kérek, és nagyon nagy a szégyenem, hogy hagytuk idáig süllyedni itthon a dolgokat! :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség