Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 23:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Én anno nem mentem el szavazni.

Végigondoltam, hogy mit is adhatna a magyar állampolgárság egy külföldi magyarnak. Annak aki az eszére (is) hallgat ebben a kérdésben, javaslom keressen rá az index belpol archivumában a "Tények és hazugságok a kettős állampolgárságról" c. cikkre Tóth-Szenesi Attila tollából. Szép gyűjteménye a mindkét oldalról bőséggel érkező politikai lózungok és a jogszabályi helyzet összevetésének.

Szépen kiderül, hogy a törvények tisztelete mellet, egy nem "megélhetési magyar" számára az egész kb. annyit ér mint a Magyarigazolvány (amiről bővebben itt : http://www.magyarorszag.hu/allampolgar/ ... 60627.html
Gesztus. Amit ugyan nem sajnálok én senkitől, lehet mondjuk "Hontestvér" igazolásról is szavazni. Utána meg pl, "Transz-Kárpáti-Összetartozás" okleveleket kibocsájtani. Esetleg emlékérmet, söralátétet, nyufilufit. Semmi értelme nem lenne, leszámítva a gesztus értéket. Akkor inkább valami kevésbé PR szagú de valóban hasznos dolgot kéne tenni. Pl segíteni a magyarok által sűrűn lakott régiók mielőbbi EU csatlakozását.

Aki pedig ráharap minden trikolor szinű ideára, az gondolkodjon el kit is tud megvezetni a média. Akinek meg nem inge....


U.I.
Nem, nincsenek határon túli rokonaim. Igen, vállalom szemtől szemben is a véleményem. A múlt évi Sziget Fesztiválon nagyon jót politizáltam egy erdélyi sráccal a témában.

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 09., szombat 08:06 
Köszönöm a véleményed, igaz ez csak egy gesztus, semmi anyagi segítség, de mondhattam volna azt is, hogy húzz el, senki se kiváncsi a te véleményedre, itt létedre.

Tudom érted amit írtam és nem veszed személyeskedésnek.

Szeretettel:
Péter

---------------
Kedves kavics!
Úgy gondolom, hogy az amúgy frappáns példád egyáltalán nem volt szerencsés. Akkor lenne az, ha senki sem gondolkodna így, de ettől sajnos elégé messze vagyunk.
admin
---------------


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 09., szombat 20:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Köszönöm a véleményed, igaz ez csak egy gesztus, semmi anyagi segítség, de mondhattam volna azt is, hogy húzz el, senki se kiváncsi a te véleményedre, itt létedre.

Tudom érted amit írtam és nem veszed személyeskedésnek.

Szeretettel:
Péter

---------------
Kedves kavics!
Úgy gondolom, hogy az amúgy frappáns példád egyáltalán nem volt szerencsés. Akkor lenne az, ha senki sem gondolkodna így, de ettől sajnos elégé messze vagyunk.
admin
---------------


Értem a hasonlatot, persze.
Annyit azért hozzátennék, hogy a magyar igazolvány fényében kicsit furán hat a vád, hogy oly' elutasítóak lennénk ideát, de azt is megértem, hogy gesztusból soha nem lenne elég.... és pont ez a baj. Hogy akármilyen olcsó tartalom nélküli, gesztusra vevők az emberek. Az állapolgárság persze jól hangzik, de hogy mit is jelent az mindenkinek a saját fejében dől el. Állítom neked, hogy sokan úgy váltották ki a magyarigazolványt, hogy soha nem fogják használni és nem is fogják tudni hogy gyakorlatban mire jó. Nem is ezért tették persze, hanem érzelmi okból, ami nem baj, csak ez utat nyit az olcsó populizmusnak.
Anno az egyik legkomolyabb fenntartásom pont az volt, hogy nem volt tisztességes törvényi háttere annak az elképzelésnek, hogy minden határon túli magyar állampolgár lehessen. Egyszerűen a tövényi szabályozás nem erre volt kitalálva és az összes párt csak ímmel-ámmal, próba és vészforgatókönyvekkel, meg homályos tervezetekkel állt elő, semmi konkrétummal. Biankó csekket, "SZERZŐDÉS" fejlécű üres lapot nem írok alá, gesztus ide vagy oda. Szerintem ez érthető a határ mindkét oldalán.

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10., vasárnap 08:18 
Köszönöm!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10., vasárnap 15:06 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:44-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 12:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Van valami számomra fontos dolog, ami a megszorítások viselését könnyebbé teszi. Emlékszem, hogy a nemre buzdítók álságos orcával (ide szívem szerint mást írnék) elrebegték, hogy meg kell védeni az ingyenes egészségügyet, az akkori nyugdíjrendszert és a jóléti juttatásokat. Na erre mondják, hogy nem ver Isten bottal, legfeljebb ad egy nagy taslit. A legminimálisabb gesztusra, vagy áldozatra képtelenek voltunk és nagyon örülök neki, hogy a legkisebb nagyvonalúság, vagy együttérzés tanusítása nélkül vágtuk mi magunk gallyra az állami gondoskodás és feladatvállalás rendszerét. Remélem ez sok-sok nemmel szavazónak az eszébe jut. Nem kívánok senkinek sem rosszabbat, mint magamnak, de a hitványságunk súlya nehezedjen ránk, adja Isten, hogy fenyítéséből tanuljunk.
Aki pedig megtagadta a délvidéki magyaroktól az eu-s állampolgároknak járó jogvédelmet, arra nehezedjen rá hazugsága súlya, mert sajnos sokan próbálták az ügyet elbagatelizálva azt mondani, úgy sem jelent semmit a gyakorlatban az egész "üveggyöngy ajándék".
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 01., csütörtök 14:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
MacCsider írta:
Egy momemtum, lakóhelyemen több erdélyi származású, nem olyan régóta magyar állampolgár nemmel szavazott! Ez is érdekes.


meg érdekes az egész "magyar nemzet" hozzáállása, akik a SZIVÜK helyett a (nem ám az ESZÜKRE!!, hanem) ZSEBÜKRE hallgattak

jó lelkiismerettel mondhatom: én IGENnel szavaztam!

ezzel együtt: a magyarok VILÁGREKORDEREK!!! Egyetlen más nemzet nem volt képes HUSZONÖT ÉVEN KERESZTÜL folyamatos FOGYÁST produkálni a statisztikák szerint...

az "egyke vagy egy se" UGYANAZ a logika, amivel a "pénzéhes románokat" tagadtuk ki "az örökségből"

VAN tippem, hogy HOVA vezet ez, és arra is, hogy MI A MEGOLDÁS: itt nem POLITIKUSOK hozzák a megoldást:

MAGYARORSZÁGNAK a HÉTKÖZNAPJAIBAN van szüksége KRISZTUSRA!!!

hagyjuk meg a vasárnapokat és a templomokat a politikának, csak könyörgöm: próbáljunk HÉTKÖZNAP KERESZTÉNY ÉLETET ÉLNI!!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 02., péntek 13:41 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
A téma:
Kettős Állampolgárság

Innen lehet folytatni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 02., péntek 21:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Akkor részemről azzal folytatnám a vitát, hogy a Gyurcsány féle kormányzat aljassága onnan látszik a legjobban, hogy akkor azzal riogatták a honi magyarokat, hogy jönnek majd az erdélyi magyarok, és elveszik a munkát az emberektől, no meg eleszik tőlünk a kenyeret. Most viszont napvilágot látott egy minisztériumi, 10 évre titkosított anyag, amelyben tökéletesen kirészletezve azt elemzik, miként lehet bemigráltatni az országba kínaiak millióit, hogy a szükséges munkaerőt biztosítsák.

Szóval az érvelésük szerint az erdélyi magyar az eleszi a kenyeret tőlünk, meg elveszi a munkát tőlünk, de nem probléma, ha ugyanezt a kínaiak csinálják! A hab a tortán, hogy másrészt arról beszélnek, hogy bizonyos területeken az országban munkaerő felesleg van, azokat meg külföldre kell küldeni dolgozni. Látható, hogy a balliberálisokat csak munkaerő szempontjából érdekli az ország, csak profit termelés szempontjai az érdekesek számukra. A magyarság létével a legkevésbé sem törődnek!

Miféle emberek ezek az aljas gondolkozású emberek akik ezt a politikát művelik?! És miféle megvezetett, szerencsétlen emberekkel vagyunk körülvéve, hogy azok máig nem látják be, akár itt a fórumon sem, hogy milyen aljas játékot játszik ez a Gyurcsány kormány?!

Vannak olyan vélemények, hogy az is sokat nyom a latban, hogy az erdélyi magyarok valószínüleg jobbra szavaznának, míg a kínaiak amíg a világ világ, addig balra. Látható, hogy mind munkaerő szempontjából, ezáltal profit szempontjából, mind politikai érvényesülés szempontjából a baliberális oldalnak nem érdeke a nemzeti megoldás. Ha még a családellenes felszólalásokat nézzük a vitanapon, no meg a korábbi vallás ellenes megnyilvánulásokat, akkor valóban egységben láthatjuk, hogy az Isten, Haza, Család gondolat a legnagyobb ellenségük. Sajnos!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 02., péntek 22:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Szeretni a hont gyakran oly nehéz:

Ha bűnbélyeg sötétül homlokán."

Arany János


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 07:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Szóval az érvelésük szerint az erdélyi magyar az eleszi a kenyeret tőlünk, meg elveszi a munkát tőlünk, de nem probléma, ha ugyanezt a kínaiak csinálják!


Alapvetően egyetértek, bár alternatívát nemigen látok. Tóta W. Árpád írta a blogjában, hogy ő ugyan komálja a kínaiakat, de minek olyan messzire nyúlni betelepítés ügyileg, ha van egy rakás magyar a határ túlfelén? Bár gyanítom, ha erdélyi meg felvidéki magyarokat szeretnének százezrével idecsábítani, akkor meg az lenne a másik fél (tök mindegy ki a másik fél) véleménye, hogy "Elnépteleítik az ősi magyar földet!".

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 08:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Most feltehetőleg nagy haragot vonok a fejemre, de csak leírom. Van ugyanis egy balsejtelmem. Nem 1 millió konténeres kistigrist hoznak ugyanis a mi drága vezetőink. Ázsia válságövezeteiből hoznák a migránsokat. Jelenleg az alábbi térségek a legismertebb válságövezetek: Banglades, Afganisztán, Pakisztán. Egyébként kb. 500 éve is érkeztek ide Ázsia korabeli válságövezetéből, akik ma majd 1 millióan vannak és baromira nem megy nekik a társadalmi integráció. Ráadásul a válságövezetek tipikusan muszlim területek.
Egyébként minden szavaddal egyetértek Rosta.

Lehet hogy túl sok krimit láttam, de kezdek gyanakodni. A tanult magyar fiatalok menjenek el (ha valaki karrierje elején megy el, a legkevesebb az esély rá, hogy ilyen országba visszajön), jöjjön viszont 1 millió ázsiai. Egyébként meg csak a nagyon rászoruló, halmozottan hátrányos helyzetű, iskolázatlan nagycsaládokat kell támogatni, míg az alsó középosztálytól elvesznek mindent. Ha ezt nem tudatosan csinálják, akkor a hülyeség világrekorderei.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 09:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Blue highway ACE írta:
, ha van egy rakás magyar a határ túlfelén?



szív nélkül, érzések nélkül,értelem nélkül,...csak arra lesve, h. lapáttal ide-oda pakolják. :cry:


hm... lassan elkezdhetünk mi, határontúliak gondolkodni azon, ne kérjünk-e az EU-s emberjogi szervezetektől védelmet a /mostoha/anyaország ellen?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erika 2007. márc. 03., szombat 11:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 09:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Blue!
Az idézetedben képzelj a magyar helyére egy másik népnevet és gondolkozz el. Egy ilyen mondatért szégyellnéde-e magad civilizált társaságban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 11:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Én nem vagyok baloldali és nem értek egyet a baloldal szociális problémákra adott válaszaival, de megkérdezném, hogy mi a kereszténynemzetijobboldal megoldási javaslata a nemzetfogyásra?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség