Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 12:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Hmm.. attól tartok félreértettetek.
Erika, nyugodj meg, senki nem akar bevagonírozni és átszállítani Magyarországra. Én biztos nem. :)

Azt magyarázom, hogy ha lehet választani, hogy honnan pótoljuk az alacsony születésszámból adódó népességkiesést, akkor talán praktikusabb lenne a határmenti magyarlakta övezetek népességére támaszkodni, mint a kínaiakra (pl számukra könnyíteni az állampolgárság megszerzésének feltételeit).

Az más kérdés, hogy az elvándorlás csökkentené a helyi magyar népsűrűséget, ami kiválló politikai tőkét adna a politikusoknak, minden oldalon.

Kuruc, én ezt a fórumot civilizált társaságnak tekintem és nem értem mit kellene szégyelnem a mondandómon. Őszintén.

Ex, az egyik (elméleti) megoldás lenne ha növelnénk a születésszámot. Na ez az ami nem fog menni, ahogyan egyetlen fejlett országnak sem sikerül tartósan.

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 12:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Blue!
Tudom, hogy mi lenne a megoldás, de én azt kérdeztem, hogy a jobboldalnak mi a megoldási javaslata.
Mert, ha a jelenlegi helyzetet vetítjük előre akkor tényleg van nemzethalál, de azt nem a politikusok(mai baloldakiak sem) okozzák.
Egyébként a határon túliak betelepítése nem oldja meg a problémát, mert ők ugyanolyan rossz korösszetételűek és szaporodni képtelenenek mint az anyaországiak. Tehát ha határon belül vannak, akkor ugyan többen leszünk, de a demográfiai katasztrófa marad.
Tehát kérdem, mi lenne a megoldás a kereszténynemzeti jobboldal szerint, mert a (szerintem is hülyeség) lúzermigráció ötletére való üvöltözés nem old meg semmit.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 13:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Ex!
Mivel a sokbetűs szóösszetételed által megszólítva érzem magam megpróbálok válaszolni. Először is nem kiabál itt senki, csak neked sérti a füled, ha egy katolikus politikus szólal meg. Ha egyébként egyetértesz Semjénnel, mert nem szeretnél egy muszlim válságövezetből 1 millió embert bevándoroltatni nem fog érte megbüntetni az Úr.
De a lényeg: olyan hitüket megélő, újjászületett ker. családokra lenne szükség tömegével, akik igent mondanak Isten egyik legcsodálatosabb ajándékára, a gyermekre, az életre és az egyik legelső parancsot "szaporodjatok és sokasodjatok" betartanák.
Politikai eszközökre is lenne ötletem:
Stabil, kiszámítható társadalom és családpolitika, nem pedig 4 évenkénti felfordulás. A nemzet gerincét jelentő középosztály megerősítése. A gyermeknevelés jövőért hozott áldozatként való elismerése. Családbarát adórendszert, nem kell feltétlenül adni annak, aki szerencséjére dolgozhat, de legalább kevesebbet vegyenek el tőle. A nyugdíjrendszerben érvényesüljön, hogyha valaki több aktív dolgozót nevelt a társadalomnak. A nyugdíjrendszer előtt ugyanis a sok gyermek volt garancia az öregkori nyomor elkerülésére.
Ki kell szűrni azokat a családokat, akik nem a gyermekeikért, hanem a gyermekeikből élnek. A gyermekek az apa számára ne a segélyhez, hanem a munkához jutás jogcímei legyenek.
És millió apróságnak tűnő dolog: a reklámokban a boldog, kiegyensúlyozott családok ne egy, vagy két gyerekesek legyenek, a legnagyobb kiszerelés az élelmiszereknél ne csak a 4 fő legyen, stb.
Egyébként Trianon után 7 millióan maradtunk és összeomlás helyett gazdasági fellendülés és népességgyarapodás következett. Feltehetőleg az első számú tényező a magyarok gondolkodásmódja.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 03., szombat 14:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Én nem vagyok baloldali és nem értek egyet a baloldal szociális problémákra adott válaszaival, de megkérdezném, hogy mi a kereszténynemzetijobboldal megoldási javaslata a nemzetfogyásra?
ex


Alapvetően a honi magyarság életfeltételeinek, egyáltalán a lehetőségeinek, a nép szemléletének megváltoztatásával kell a népességnövekedést megoldani. Csupa olyan dologgal, amiről a fidesz már 98 óta beszél, és próbált megvalósítani.

Központba kell emelni a gyereket nevelő családot. Támogatni kell a gyermeket nevelőket. No nem azokat, akik ebből élnek, hanem akik vállalják a gyermekkel járó terheket, akik értékekre nevelik azokat. Ezeknek be kell segíteni a terhek viselésében, mert különben nem lesznek képesek azokat elhordani.

Ilyen a részmunkaidő bevezetése a nők számára, a családi adózás, gyerekek utáni adócsökkentés, és hasonlók. Nekem nagyon szimpatikus volt az az ötlet, hogy a gyerek adójából át lehessen írni bizonyos százalékot a szülők nyugdíjának kiegészítésére. Számos nemzetközi ötlet, és példa van erre, és ez számos nyugati országban működőképes. De mindenekelőtt a médián keresztül iránymutató ballib elitnek a család, és magyar nép ellenes poltikájával kellene felhagyni.

A szoclib kormány csak munkaerőt lát az emberekben, míg mi az országot, a kultúrát, a történelmi folyamatosságot, a hagyományokat fenntartó állampolgárt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 07:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Kuruc!
Köszönöm a választ, ami megerősíti, hogy a kereszténynemzeti jobboldalnak sincs válasza a problémára.
Ne értsd félre, tökéltesen egyetértek ezzel a mondatoddal:
"De a lényeg: olyan hitüket megélő, újjászületett ker. családokra lenne szükség tömegével, akik igent mondanak Isten egyik legcsodálatosabb ajándékára, a gyermekre, az életre és az egyik legelső parancsot "szaporodjatok és sokasodjatok" betartanák.".
Szerintem is ez az egyetlen megoldás, a kereszténynemzeti jobboldal ezzel tökéletesen szembemegy. (ha ezzel nem értesz egyet, részletezhetjük)
A politikai ötleteket, ha gondolod végig vehetjük, van köztök amelyik kicsit lendít a dolgon, de alapvetően egyik sem oldja meg a gondot. Ezek az eszközöket kizárólag a fogyó nemzetek alkalmazzák és természetesen sehol nem oldott meg semmit.
Egyetlen működő dolog ez a nem szeretem immigráció, aminek a hosszútávú következményei nem túl lelkesítőek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 10:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:

Egyetlen működő dolog ez a nem szeretem immigráció, aminek a hosszútávú következményei nem túl lelkesítőek.
üdv
ex


--------------------------------------- admin törölte
A franciák hasonló problémával küzdöttek, mint mi, és ez a katolikus ország olyan családtámogató intézkedéseket hozott, amelynek következtében megállt a népesség fogyása. És ez a kutatók szerint nem a lumpen réteg gyereivel, nem a bevándorlók gyerekeivel, hanem a középosztály gyerekeivel sikerült elérni.

Más hasonló minták is vannak Európában, --------------------------------------- admin törölte és erőlteted a legbrutálisabb, életidegen megoldást.

Amint itt a Kuruc mondta, Trianon után 7 millióan voltunk, innen nőttünk fel 11 milliósra. Megfelelő politikával, és nem betelepítési politikával a saját népünkkel természetesen most is lehet hasonló tejesítményt végrehajtani az országnak. De a legfontosabb, hogy nem liberálkapitalista kézzel, hanem az Isten, Haza, Család politikával kell kezelni a kérdéseket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 15:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Ezt a témát megint szét OFF-olnánk, szerintem a nemzet megmaradásáról vitázhatnánk a magyar topikban. Én lehet, hogy kicsit kések, mert egy kötőhártya gyuszi miatt hunyorgok és csak később tudok hosszabban írni.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 17:34 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Adjon az Úr gyógyulást és enyhítse a kínjaid kedves Kuruc!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 08:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
--------------------------------------- admin törölte
A franciák hasonló problémával küzdöttek, mint mi, és ez a katolikus ország olyan családtámogató intézkedéseket hozott, amelynek következtében megállt a népesség fogyása. És ez a kutatók szerint nem a lumpen réteg gyereivel, nem a bevándorlók gyerekeivel, hanem a középosztály gyerekeivel sikerült elérni.

A franciáknál a fogyást a beengetett afrikai és arab iszlám milliók kompenzálták. Meg is van velük a bajuk. A francia középosztály gyarapodását nem tudod te sem megmutatni, mert nam az történt.
Németeknél ugyanez törökökkel. Hollandia ugyanez mindenféle bevándorlókkal, Anglia detto.
USA-ban ma nem tudom, hogy a középosztály szaporodik-e, de a háború után ott a néggyermekes családmodell ment. Ők az egyedüli ország, ahol elmondhatjuk, hogy gyarapodtak, de tudvalevő, hogy ők sokkal keresztényebbek mint Európa. Szóval azt tudjuk, hogy ott működött a kívánatos modell.

Idézet:
Más hasonló minták is vannak Európában, --------------------------------------- admin törölte és erőlteted a legbrutálisabb, életidegen megoldást.

Olvasd újra! Én nem helyeslem a betelepítést. Ellenkezőleg.

Tehát egyedül USA-ban működött a keresztény alapú szaporodás, Európában sehol(háború után, 50-e évektől időszakról van szó).
Ja és még működött a Ratkó módszer, amit részemről szintén nem kivánnék felújítani.
Összefoglalva:
Szerintem is az a jó és helyes megoldás amit Kuruc leírt:
De a lényeg: olyan hitüket megélő, újjászületett ker. családokra lenne szükség tömegével, akik igent mondanak Isten egyik legcsodálatosabb ajándékára, a gyermekre, az életre és az egyik legelső parancsot "szaporodjatok és sokasodjatok" betartanák.
És amiért nálunk ez nem működhet, azért mert a jelenlegi kereszténynemzeti jobboldal ezzel tökéletesen szembemegy.
üdv
ex
Egyébként tényleg inkább a Magyarok topicban kellene folytatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 08:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Ezt a témát megint szét OFF-olnánk, szerintem a nemzet megmaradásáról vitázhatnánk a magyar topikban. Én lehet, hogy kicsit kések, mert egy kötőhártya gyuszi miatt hunyorgok és csak később tudok hosszabban írni.
Üdv: Kuruc

Kedves Kuruc!
Gyógyulj meg és folytathatjuk a Magyarok topicban.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 20:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Nagyon köszönöm a jókívánságaitokat! :D
A magyar topicban folytatom a témát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 08:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Párttámogatás nélkül az MVSZ népszavazási kezdeményezése
2007. március 22. 12:03


MNO
Ismét népszavazást kezdeményez a Magyarok Világszövetsége (MVSZ) a külhoni magyarok magyar állampolgárságának visszaállítására. A szervezet a 2004-ben már népszavazásra bocsátott kérdést változatlan formában juttatta el az Országos Választási Bizottsághoz (OVB).
A parlamenti pártok nem támogatják a Magyarok Világszövetsége kezdeményezését.

Patrubány Miklós, az MVSZ elnöke bejelentette: újra népszavazást kezdeményeznek a külhoni magyarok magyar állampolgárságának visszaállítása céljából.

A népszavazás várhatóan ügydöntő lesz – mondta Patrubány budapesti sajtótájékoztatóján csütörtökön. Az OVB-nek 2007. április 6-ig kell döntenie a már benyújtott kérdésről.
-Eljött az idő, hogy a magyar politika elégtételt adjon a külhoni magyaroknak - fogalmazott az elnök. Mint mondta, az MVSZ szerint Magyarország áldatlan közállapotait csak a teljes magyar nemzet képes megszüntetni.

Patrubány emlékeztetett: a három évvel ezelőtt kezdeményezett népszavazás máig tartóan megteremtette a külhoni magyar politikai erők, és a történelmi magyar egyházak teljes egységét ebben a kérdésben. Mint mondta, a három éve tartott népszavazás tragikus kicsengése minden magyar állampolgár személyes ügyévé vált, így nem pártszimpátia alapján, hanem a saját lelkiismeretükre hallgatva kell, hogy szavazzanak az emberek.

A parlamenti pártok nem támogatják az MVSZ kezdeményezését

Nem támogatják a parlamenti pártok a Magyarok Világszövetsége kezdeményezését a kettős állampolgárságról szóló népszavazásról. Ez derült ki a pártok képviselőinek nyilatkozataiból.

Az MSZP szerint nem a népszavazás a megfelelő eszköz a kettős állampolgárság ügyében. Erről Kozma József, az MSZP országgyűlési képviselője beszélt újságíróknak a nemzetpolitikáról tartott ötpárti egyeztetés után. A kormánypárti képviselő közölte: a népszavazást már az előző időszakban is politikailag elhibázottnak ítélték, és felelősnek tartották mindazokat a politikai erőket, amelyek emellé az eleve kudarcra ítélt ügy mellé álltak. Szavai szerint az élet bebizonyította, hogy nem a népszavazás a megfelelő eszköz. Az MSZP Orbán Viktortól vár egyértelmű választ.

Németh Zsolt, a parlament külügyi bizottságának fideszes elnöke azt mondta: a Fidesz szerint a népszavazás nem megfelelő eszköz a kettős állampolgárság eléréséhez. „A kettős állampolgárságról továbbra is úgy gondoljuk, hogy megvalósítandó, ugyanakkor a népszavazás, mint intézmény, nem megfelelő eszköz ennek a célkitűzésnek az eléréséhez, mint ahogy ez 2004. december 5-én tapasztalható volt” - mondta az ellenzéki politikus.
Németh Zsolt emlékeztetett arra, hogy a 2004-ben megtartott népszavazásról kiderült, hogy katasztrofális következményekkel járt a határon túli magyarság számára, illetve a magyar-magyar kapcsolatokra nézve is. Véleménye szerint meg kell teremteni a kettős állampolgárság politikai feltételeit - most már a schengeni csatlakozás miatt is - de nem népszavazással.

Firtl Mátyás, a KDNP országgyűlési képviselője elmondta: osztják a Fidesz álláspontját. Megjegyezte ugyanakkor, hogy Európában a kettős állampolgárság bevett gyakorlat. Úgy vélte, ki lehetne alakítani egy olyan álláspontot, hogy ha más országok megadják, például Románia, akkor Magyarország is megadhatja az állampolgárságot a határon túli magyaroknak.

Gusztos Péter, az SZDSZ országgyűlési képviselője azt mondta: pártja ennek problémának a megoldását nem a Magyar Köztársaság és a határon túl élő magyar emberek közötti közjogi kapcsolat létesítésében látja. Álláspontja szerint a kettős állampolgárság számos problémát vet föl, amelyekről a javaslatot tevők nem mondták el, hogyan lennének képesek megoldani.
A kormánypárti politikus üdvözölte, hogy a Fidesz megváltoztatta véleményét a kettős állampolgárságról szóló népszavazásról. Bíznak abban, hogy a Fidesz más népszavazások ügyében is kész lesz "önkorrekcióra" - mondta.

Almássy Kornél MDF-es képviselő úgy vélekedett: a népszavazás nem szerencsés ebben a kérdésben, ezt már 2004-ben is elmondták. Súlyos felelőtlenség, amit Patrubány Miklós csinál, nem ismeri a magyar társadalmi viszonyokat, ha egy ilyen kérdést népszavazásra kíván bocsátani - mondta. Az ellenzéki politikus hangsúlyozta: a kettős állampolgárságra szükség van, de ezt a magyar politikának az Országházon belül kell megoldania.


(MTI)

-----------

Szerintem a jelenlegi mély politikai helyzetben, tényleg fölösleges ezzel foglalkozni, erőltetni. Nem azért mert mellékes, hanem azért, mert jelenleg Magyarországon a szétdobálók kormányoznak. Az MSZP-től tudjuk, hogy OV megoszt. Én viszont azt látom folyamatosan, hogy a jelenlegi miniszterelnők megoszt!!! Saját támadó fegyverük által. ugyanabba a csapdámba estek. Lehet vitatkozni azon, hogy: "...úgy kezdődött, hogy a komám visszaütött...", de Gy F a helyzetet mélyíti, mintsem javítana a magyar-magyar helyzeten. Már ez is szégyen, hogy van magyar-magyar űgy, és nem csak magyar.
És Ledvai Ildikó felszólításnak eleget téve, itt és most elhatárolódom e szélsőségetól, elhatárolódom Gy F-től. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 09:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
javaslatom: OLVASSÁTOK A BIBLIÁT! :)

FÉLELMETESEN aktuális dolgok vannak benne!!

SZÁNDÉKOSAN helymegjelölés nélkül idézek (azért aki megtalálta, beírhatja az igehelyet :P)



megválasztják "a csókost":

Idézet:
Mondjátok meg, kérlek, XXXX minden férfiának hallatára, melyik jobb néktek, hogy hetven férfiú uralkodjék-é rajtatok, YYYYYYnak minden fia, vagy pedig csak egy ember uralkodjék felettetek? És emlékezzetek meg arról, hogy én a ti csontotok és a ti testetek vagyok.






tessék: egész pályás útlezárás Kr.e. 1500 körül :D

Idézet:
....lest vetének néki XXXX férfiai a hegyeknek tetején, és kiraboltak mindenkit, a ki elment mellettök az úton, mely dolgot megmondák ~a királynak~




a KAMPÁNYRENDEZVÉNY azóta is változatlan forgatókönyve....

Idézet:
És eljött ZZZZZ és az ő atyjafiai, és bementek XXXXXbe, és bízának ő hozzá XXXXX férfiai.
Annyira, hogy kimenvén a mezőre, leszüretelték szőlőiket, mindjárt ki is taposták, és örömünnepet ültek, és bementek az ő istenöknek házába, és ettek és ittak, és szidalmazták WWWWWt.





és a KEDVENC beszólásom:

Idézet:
De ZZZZ csak folytatta beszédét, és monda: Ímé egy másik csapat meg az ország közepéből jő alá; a harmadik csapat pedig a jós-tölgyfa útján jő.
Ekkor monda néki VVVV: Hol van most szád, melylyel mondád: Kicsoda WWWWW, hogy szolgáljunk néki?


az öreg Károli ma is ÍZES és élvezetes... a karakterek meg... ENYHÉNSZÓLVA ISMERŐSEK


nem?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 10:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Net!

Csak tippem van, és lusta vagyok elővenni az Ószövetséget. Bírák Könyve, Jerubbaál (Gedeon) halála után Abimélek teszi egyértelművé az elsőszülöttséget, meg az erősebb kutya elvét. (Hitvallása korántsem helvét :) )

A többiről is úgy emlékszem, hogy ugyanebben a könyvben kell keresni.

(Kérem a piros hangszórót!) :wink:


Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 23., péntek 10:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
TALÁLT-SÜLLYEDT!!
Tijedé a hanxóró!!!! :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség