Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 13:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Kedves Ex!
Én is hozzászólnék kéretlenül.
Röviden az alábbi gyakorlati haszon lett volna belőle:
1. Kárpátaljai és délvidéki magyaroknak EU útlevél, hogy ne kelljen schengeni vízum, ha a saját hazájába jön.
2. EU jogvédelem a diszkriminatív szerb bírói ítéletekkel szemben a délvidéki magyaroknak
3. Szegény, ártatlan szemekkel pislogó MSZP-nek ne kelljen új törvényt alkotni az áttelepülés megkönnyítésére (amibe a népszavazás után nagy dérrel-dúrral belekezdtek Avarkeszi vezetésével). Különös tekintettel arra, hogy egyébként a kampányban a szülőföldi hadállásokat akarták megvédeni.
4. Szerbia és Ukrajna kivételével egyébként is mindenki oda mehet, ahova akar. Fordított a logikád. Nem aza kérdés, hogy mit adott volna a határon túliak többségének az igen, hanem hogy atöbbi EU állam esetében mi a csoda indokolta a nem szavazatot.
Üdv: Kuruc

Kedves Kuruc!
Olyan tónussal írsz mintha meg kellen győznöd, mintha vitatkoznánk. Én csak azt kérdeztem, hogy tényszerűen milyen előnnyel jár a kettős állampolgárság.
Válaszodban ilyen a csak a vízummentesség kérdése tehát a szabad utazás a határon, tételek szólnak a kérdésről.
Nem vagyok benne biztos, hogy union kívüli embereknek Magyarország saját értelmezése szerint osztogathatná az eu-s útlevelet. Ez most már Románia és Szlovákia esetében okafogyott kérdés is.
Viszont a vízum kiadásra inkább használhat sajátos gyakorlatot a határon túli magyarokkal szemben.
Ti is megválaszolhatjátok Dezi helyett, hogy a magyar igazolvány mennyiben könnyített akármilyen tételen.
Erre az eu-s jogvédelemre van valami konkrét dolog, mert ez számomra nagyon nem létező/működő dolognak tűnik, kívánságműsornak ismerve valamennyire a hazai igazságszolgáltatás csődjét, amin szintén nem segít az eu tagság.
Azt is megkérdezném, lát-e valamelyikötök valami hátrányt a kettős állampolgári létben?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 13:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Cilla!
Te is a szabad munkavállalást és az utazást említetted.
A többi az érzelmi kérdés, amiről tudjuk, hogy valós dolog de nem biztos, hogy a valóságot éli meg valaki.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 14:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
Kedves Cilla!
Te is a szabad munkavállalást és az utazást említetted.
A többi az érzelmi kérdés, amiről tudjuk, hogy valós dolog de nem biztos, hogy a valóságot éli meg valaki.
üdv
ex


Szia kedves Ex!

Hát nem tudom kedves Ex, de valahogy ez az Ige jutott eszembe.

Jak 4,17
A ki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak.

Persze ezt magamra értem.

Üdvözöllek nagy szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 16:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
cilla írta:
exrefis írta:
Kedves Cilla!
Te is a szabad munkavállalást és az utazást említetted.
A többi az érzelmi kérdés, amiről tudjuk, hogy valós dolog de nem biztos, hogy a valóságot éli meg valaki.
üdv
ex


Szia kedves Ex!

Hát nem tudom kedves Ex, de valahogy ez az Ige jutott eszembe.

Jak 4,17
A ki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak.

Persze ezt magamra értem.

Üdvözöllek nagy szeretettel cilla


Kedves Cilla

Az általad felhozott Ige azt jelenti,hogy ha tudjuk,hogy mi a helyes cselekedet és mégsem azt tesszük akkor hibázunk.

Ha viszont egy döntésünk pillanatában a lelkiismeretünkre hallgatval azt tettük amit helyesenek véltünk akkor ha késöbb a nézetünk változik is akkor sem vonatkozik már rá az általad említett Ige.

Ha a Te példád vesszük hisz ha jól értem Te nemmel szavaztál egy másik emberre hallgatval,akkor ha a lelkiismereted is ezt diktáltta akkor nem hibáztál"szerintem" de ha inkább egy másik emberre hallgattál mint a lelkiismeretedre akkor viszont már hibáztál"szerintem".

Elszámolni viszont ebben az esetben elsősorban Isten felé van okod és" csak" másodsorban a határontuli testvéreid irányába.

" A félreértések elkerülése végett ezzel nem arra céloztm,hogy aki Istenre hallgatott az Igennel szavazott,mint ahogy most arra sem,hogy aki nemmel szavazott az hallgatott Istenre ,mivel erre a választ kizárólag Isten jogosult megaddni és nem én vagy bárki más ezen a fórumon"

Téged ismerve,úgy gondolom,hogy a legfontossabbat már lerendezted :D

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 16:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
A többi az érzelmi kérdés, amiről tudjuk, hogy valós dolog de nem biztos, hogy a valóságot éli meg valaki.
üdv
ex


Igen, érzelmi kérdés is, ami egyáltalán nem elhanyagolható..ezért nem kérdezem meg, hogy szerinted mi a valóság...élem szabadon a magam bozgor-valóságát.


Ja, még annyit, hogy ha a férjem magyarországi szlovák lett volna, akkor meleg fogadtatásban lett volna része az államtól.
Emlékszem, amikor az újságból értesültünk róla, hogy Ukrajnából áttelepültek jutottak lakáskedvezményhez csoportosan, mert az őseik szlovákok voltak. - Úgy tűnik, vannak nemzetek, akik ragaszkodnak a sarjaikhoz, mégha a pénztárcájukba is kell nyúlniuk. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 19:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:

Nem is a vitához kapcsolódóan, hanem komolyam kérdezem mint érintettől, hogy konkrétan milyen előnnyel jár(vagy járna) a kettős állampolgárság?


Kérném megválaszolni, ha már ilyen furcsa empatiával kérdezgeted a Erikát, Dezit, hogy konkrétan milyen hátránnyal járt volna, ha megadjuk a kettős állampolgárságot a határon túli magyaroknak a fidesz által vázolt keretek között? Akár a magyar állam, akár az itthoni lakosság számára milyen hátrányt jelentett volna, ami miatt ezt meg kellett tagadnotok tőlük?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 20:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kód:
 A félreértések elkerülése végett ezzel nem arra céloztm,hogy aki Istenre hallgatott az Igennel szavazott,mint ahogy most arra sem,hogy aki nemmel szavazott az hallgatott Istenre ,mivel erre a választ kizárólag Isten jogosult megaddni és nem én vagy bárki más ezen a fórumon"

Szeretettel Gabriel



Szia kedves Gabriel! :D

Jót nevettem ezen a mondatodon, na nem a mondanivalóján, hanem a megfogalmazáson.:*: Mintha én írtam volna.

Köszönöm a válaszod.
Üdvözöllek nagy szeretettel cilla

Jéééé, zöld lett!!Nem is csináltam semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 23:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
cilla írta:
Jéééé, zöld lett!!Nem is csináltam semmit.


Akkor csoda történt :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 08:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:

Ja, még annyit, hogy ha a férjem magyarországi szlovák lett volna, akkor meleg fogadtatásban lett volna része az államtól.
Emlékszem, amikor az újságból értesültünk róla, hogy Ukrajnából áttelepültek jutottak lakáskedvezményhez csoportosan, mert az őseik szlovákok voltak. - Úgy tűnik, vannak nemzetek, akik ragaszkodnak a sarjaikhoz, mégha a pénztárcájukba is kell nyúlniuk. 8)
Kedves Erika!
Ebben szerintem nem vagyunk rosszabbak a szlovákoknál. A rendszerváltás előtti áttelepülők nálunk is meleg fogadtatásban részesültek, csak mikor ez tömegessé kezdett válni és olyan előnyöket kaptak amit az itthoniak nem kaphattak meg, akkor fordítva sült el a dolog. Elkezdték lerománozni pl. az erdélyből átjötteket, ennél meg nem igen okozhattak volna nagyobb fájdalmat, stb. Tehát ebből is látszik, hogy egy jószándékú dolog, ha elhagyjuk az igazságosságot kontraproduktívvá válik. A nacionalista jellegű megmozdulások szinte mindig így járnak.

Idézet:
Igen, érzelmi kérdés is, ami egyáltalán nem elhanyagolható..ezért nem kérdezem meg, hogy szerinted mi a valóság...élem szabadon a magam bozgor-valóságát.
Ha visszagörgetsz a topik elejére, elolvashatod, hogy mit gondolok erről az egészről.
A valóság az, hogy valóban megaláztak benneteket, de nem a választók, hanem a politikai elit, amelyik a céljai érdekében játékszernek használta a határontúli emberek érzelmeit.
Persze az sem igaz, hogy az anyaországiak a gonoszok és az igaz magyarok a határon túlra szorultak.
Az egy dolog, hogy szines üvegcserepeket kínálnak a "felfedezők" a benszülötteknek, de azok csak akkor lesznek megalázva, ha elfogadják, sőt követelik az értéktelent. Persze közben őszintén örülnek neki, de aki látja, hogy a nesze semmi fogd meg jól dolognak örülnek, az semmiképpen nem helyeselhet egy ilyen hazugsághoz.
Igen az érzelmek be tudnak csapni népeket és a valóságtól el tudják szakítani (ld még Németország nácizmust őszintén éltető tömegeit). Tehát van ilyen. Kérdés, hogy mikor nyílnak fel a szemek. Ha nem nyílnak fel, akkor maradnak a szines üvegcserepeket, azzak kell továbbra is megelégedni és az igazgyöngyök elmaradnak.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 09:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Erika írta:

Ja, még annyit, hogy ha a férjem magyarországi szlovák lett volna, akkor meleg fogadtatásban lett volna része az államtól.
Emlékszem, amikor az újságból értesültünk róla, hogy Ukrajnából áttelepültek jutottak lakáskedvezményhez csoportosan, mert az őseik szlovákok voltak. - Úgy tűnik, vannak nemzetek, akik ragaszkodnak a sarjaikhoz, mégha a pénztárcájukba is kell nyúlniuk. 8)
Kedves Erika!
Ebben szerintem nem vagyunk rosszabbak a szlovákoknál.

Kedves Ex!

Annyival rosszabbul álltak a magyar vezetők az ilyen jellegű kérdéshez, hogy míg a szlovákok eldöntötték a parlamentben, a magyarok a népre bízva a döntést egymásnak ugrasztották a népet határokon belül és kívül.



A rendszerváltás előtti áttelepülők nálunk is meleg fogadtatásban részesültek, csak mikor ez tömegessé kezdett válni és olyan előnyöket kaptak amit az itthoniak nem kaphattak meg, akkor fordítva sült el a dolog. Elkezdték lerománozni pl. az erdélyből átjötteket, ennél meg nem igen okozhattak volna nagyobb fájdalmat, stb.

Ez a lerománozás , letótozás mindig is megvolt, előnyök juttatása nélkül is. Mit gondolsz, miért nem vágytam Magyarországon élni?

Tehát ebből is látszik, hogy egy jószándékú dolog, ha elhagyjuk az igazságosságot kontraproduktívvá válik. A nacionalista jellegű megmozdulások szinte mindig így járnak.

Idézet:
Igen, érzelmi kérdés is, ami egyáltalán nem elhanyagolható..ezért nem kérdezem meg, hogy szerinted mi a valóság...élem szabadon a magam bozgor-valóságát.
Ha visszagörgetsz a topik elejére, elolvashatod, hogy mit gondolok erről az egészről.
A valóság az, hogy valóban megaláztak benneteket, de nem a választók, hanem a politikai elit, amelyik a céljai érdekében játékszernek használta a határontúli emberek érzelmeit.




Persze az sem igaz, hogy az anyaországiak a gonoszok és az igaz magyarok a határon túlra szorultak.

Egy szóval sem állítottam ilyet. Minden tiszteletem azoké az anyaországiaké, akik szívében még testvérként élünk.


Az egy dolog, hogy szines üvegcserepeket kínálnak a "felfedezők" a benszülötteknek, de azok csak akkor lesznek megalázva, ha elfogadják, sőt követelik az értéktelent. Persze közben őszintén örülnek neki, de aki látja, hogy a nesze semmi fogd meg jól dolognak örülnek, az semmiképpen nem helyeselhet egy ilyen hazugsághoz.
Igen az érzelmek be tudnak csapni népeket és a valóságtól el tudják szakítani (ld még Németország nácizmust őszintén éltető tömegeit). Tehát van ilyen. Kérdés, hogy mikor nyílnak fel a szemek. Ha nem nyílnak fel, akkor maradnak a szines üvegcserepeket, azzak kell továbbra is megelégedni és az igazgyöngyök elmaradnak.

Sok dologról lehetne beszélni még ebben a témában, de egy találkozó létrehozása viszont legalább olyan valószerűtlen, mint a kettős állampolgárság. ..azontúl, hogy nem is biztos, hogy bármiben is előrevinne egy ilyen beszélgetés.
Talán annyi pozitívuma volt annak a decemberi szavazásnak, hogy a jövőben nem lesz olyan érettségizett Magyarországon, mint az,aki elképedve kérdezte tőlem anno: De egyáltalán hogy kerültek a magyarok Szlovákiába?

üdv
ex
üdv
erika
[color=blue][/color] :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Egy szóval sem állítottam ilyet. Minden tiszteletem azoké az anyaországiaké, akik szívében még testvérként élünk.
Nem is rád gondoltam. :)

Idézet:
egy találkozó létrehozása viszont legalább olyan valószerűtlen, mint a kettős állampolgárság.
Ez mondjuk egy 10-es találat volt. :) és :(
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 21:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:

Nem is a vitához kapcsolódóan, hanem komolyam kérdezem mint érintettől, hogy konkrétan milyen előnnyel jár(vagy járna) a kettős állampolgárság?


T. Exrefis nem is a vitához kapcsolódóan, hanem komolyan kérdezem, hogy konkrétan miféle kára, hátránya származott volna az országnak, a népnek abból, ha a határon kívüli magyarok megkapták volna a kettős állampolgárságot? Gondolom ennyi idő múltán világos választ tudsz adni erre a kérdésre...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 13., csütörtök 23:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A szebb időkre emlékezve :D :, amikor még sokszínű, soknyelvű volt a haza:

Hej! mikor én kuruc voltam Rákóczi vojnában,
cifra plachta zasztavában jártam Oravában.
Oravában, Moravában híres legény voltam,
konyát, kozát kravát gyakran elhajtottam.

....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 14., péntek 07:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:

Nem is a vitához kapcsolódóan, hanem komolyam kérdezem mint érintettől, hogy konkrétan milyen előnnyel jár(vagy járna) a kettős állampolgárság?


T. Exrefis nem is a vitához kapcsolódóan, hanem komolyan kérdezem, hogy konkrétan miféle kára, hátránya származott volna az országnak, a népnek abból, ha a határon kívüli magyarok megkapták volna a kettős állampolgárságot? Gondolom ennyi idő múltán világos választ tudsz adni erre a kérdésre...
Szívesen válaszolk erre is csak várom reagálásotokat egy két nappal ezelőtt feltett kérdésemre:
Idézet:
Azt is megkérdezném, lát-e valamelyikötök valami hátrányt a kettős állampolgári létben?

Amit most annyiban pontosítanék, hogy: Lát-e valamelyikötök valami hátrányt az országra nézve a hatáton túliak állampolgárrá nyilvánításában?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 14., péntek 12:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez egy kicsit komikus. Te feltételek nélkül nem tudsz válaszolni egy neked intézett kérdésre? Te tehetsz fel kérdéseket, de neked nem tehetnek fel, mert ha feltesznek, akkor kérdéssel válaszolsz? Ezt már párszor eljátszottad.

Taktikázol, vagy mi a gondod? :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség