Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 20., csütörtök 09:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Nem hiszem viszont, hogy éppen annak a kormánynak kellene hinni még most is ebben a kérdésben, amelyiknek a vezetője nemrég ismerte el, hogy az adott időszakot végighazudták.
Kedves Kuruc!
Én akkor sem hittem nekik, mikor azok még hittek neki, akik később nagyon meglepődtek. :)
Na meg a másik hazug oldalnak sem hittem, amelyik azóta is tovább hazudik.
Az én világlátásomat nem politikusok süked dumája határozza meg, éppen ezért csodálkozom nagyon, amikor keresztények képesek szorosan hozzáragasztani magukat egy politikai oldalhoz.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 20., csütörtök 15:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Ámen.
Van aki tegnap és ma és mindörökre ugyanaz és nincs benne hamisság. Ha lenne olyan közéleti súlya a keresztyéneknek, hogy Krisztus tanítása igazodási pont lehetne a közéletben, akkor nem lennénk pesszimista, kicsinyes, fogyatkozó, sikertelen nemzet.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 20., csütörtök 15:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Ámen.
Van aki tegnap és ma és mindörökre ugyanaz és nincs benne hamisság. Ha lenne olyan közéleti súlya a keresztyéneknek, hogy Krisztus tanítása igazodási pont lehetne a közéletben, akkor nem lennénk pesszimista, kicsinyes, fogyatkozó, sikertelen nemzet.
Üdv: Kuruc

Egyetértek. De lásd szinte hang nélkül lett elfogadtatva a regisztrált együttélés törvénye, már pedig régen kapott a kereszténység, a keresztény értékek a család ekkor pofont, mint amekkorát ezzel a sunyi törvénnyel kapott.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21., péntek 00:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Hoppá!!!
A Kárpát-medencén belül jelentős számú kisebbséggé vált a szlovákság!!!
Pár év múlva így járnak az erdélyi románok is!!!
Mikor életemben először lestem a buszból, hogy hogyan pakolják szét néhány szerencsétlen társunk holmiját a csehszlovák vámosok, vagy hagytuk abba a beszélgetést és rezzenéstelen arccal adtuk át az útlevelet nem gondoltam volna, hogy ez megtörténhet.
Hála érte a történelem Urának.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21., péntek 21:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erről a Révész Máriusz cikkről beszéltem korábban, amely részletesen tárgyalja a Gyurcsány kormány hazug politikáját a kettős állampolgárság ügyében:

http://www.mno.hu/portal/530816?searchtext=kettős-állampolgársá

Bemutatja részletesen, hogy a nyugdíjkérdésben hogyan hazudott végig a kormány, és a kormánypártok, valamint a balliberális média. Tudjuk, hogy azóta is őket szajkózza a fél ország (lásd pl. Exrefis: "a nyugdíjrendszer bedőlt volna").


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 16:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
A téma margójára...

Belefáradtam vitázni erről a témáról. Van aki messziről, kívülről sok szépet és okosat tud mondani, de ezeket kiegészítve kötelességemnek tartottam továbbítani a levelet.
Ez egy vagy több személyes történetnek tűnik, de mégis ott van mögötte a SZOMORÚ MAGYARORSZÁGI LÁTLELET.

---


Szóval, mi végleg elmegyünk, szervusztok, magyarok!
2008-03-04 Magyar Hírlap Riport

Négy erdélyi család költözött vissza szülőföldjére november óta Nagykovácsiból. Önmagában ez nem számottevő; ám ez a kistelepülés csak egy a sok közül.. Megindult a visszavándorlás. Ügyvédek, akik évekig segítették a Romániából érkezett magyarok letelepedését, most a visszatelepülésükben segédkeznek. Országunk, tudomásul vesszük vagy sem, elveszítette korábbi vonzerejét.

Fordul a trend: már ma is sok magyar vendégmunkást lelni Romániában. Ott tavaly tizenhat százalékos volt a reálbér-növekedés. Mindenki megtalálja a számítását. Ferenc sok éve él nálunk. Dolgos ember, megbecsült ezermester. Mindenhez ért. Csapata mindent tud, ami egy építkezésnél kell, az alapozástól a tetőfedésig. "Amit nem tudunk, azt megtanuljuk." A munka a szenvedélye. "Kora este felmérjük, milyen munkafázisnál célszerű abbahagyni.. És ha kell, csináljuk még két-három órát." Sohasem folyamodott állampolgárságért. "Csak nem gondolja, hogy leülök kínaiak közé magyarból vizsgázni...." Most búcsúzik. Keserű monológgal.

Szervusztok, magyarok, megyünk haza! Otthon is keresünk már annyit, mint itt, és ott legalább senki se néz bennünket románnak. Eleget hallgattunk azoktól, akik a kocsmapultot támasztják egész nap, hogy mi csak amolyan megtűrtek vagyunk. Pedig mi egy szelet kenyeret sem vettünk el tőletek, mindenért megdolgoztunk, minket nem láttatok a szerszám nyelét támasztani soha.

2004. december 5. óta úgysem éreztük magunkat itthon. Kilenc évig éltünk, dolgoztunk és adóztunk itt, de tőlünk féltettétek a nyugdíjatokat. Azt hiszitek, ti vagytok a magyarok, csak mert idepottyantott titeket az Isten? December 5-én felmondtátok velünk a szolidaritást. Most március 9-én egymással is felmondjátok majd. Mert egy szelet kenyérért eladnátok az anyátokat is. Nem vagytok ti se magyarok, se mások. Csak önmagatok vagytok, s egymásnak ellenségei.

Született itt egy kislányunk a párommal, aki ugyanolyan magyar, mint mi, és hiába tettem apasági nyilatkozatot, úgy adták a kezembe a kórházban a saját gyermekemet meg az anyakönyvi papírt, hogy "apja ismeretlen". És persze ő sem lehet magyar állampolgár, mert nekünk csak tartózkodási engedélyünk van. Hát így gyártjátok ti a románokat.
Ti mindent fordítva csináltok, mint ahogy a józan ész diktálja. Panaszolkodtok a kormányra, rítok, mint a malac, de megválasztjátok, s egy tál lencséért újra megválasztanátok holnap is. A druszám elfecséreli a hazátokat. Eladják a földjeiteket, az útjaitokat, a vasútjaitokat, a kórházaitokat, eladnak mindőtöket, ti meg szótlanul tűritek.

Kormányhivatal itt jót még nem tett mivélünk. Akadékoskodtak, amiben csak lehetett. Odahaza a kormány legalább nem ellensége a románoknak. Most meg minket is várnak, sőt hívnak. Épülnek. Épül Erdély is, mégpedig gyorsan. Aki nem lusta, dolgozhat, a kormány nem üt agyon mindent.
Szóval mi megyünk, szervusztok! És fojtsátok meg egymást nyugodtan egy kanál vízben. De nélkülünk.
Lejegyezte: Nyiri János


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 16:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ööööö....

"Szervusztok, magyarok, megyünk haza! Otthon is keresünk már annyit, mint itt... "

Roppant szimpatikus motiváció...

"És fojtsátok meg egymást nyugodtan egy kanál vízben..."

Szép, pozitív gondolatok. Talán jobb is, ha ilyen lelkülettel inkább egy másik állam felvirágzásán munkálkodnak.

Ezzel nem az erdélyi magyarok helyzete Mo-n kérdésre, hanem a cikkre reagáltam.

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 17:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Én nem örülök, hogy ez az erdélyi magyar visszamenekül Erdélybe, mégha ilyen sommás véleményt mond is. Már csak azért sem örülök, mert gyakorlatilag egyetértek vele. Sajnos ilyen szörnyű állapotban vagyunk, lecsúsztunk a béka .... alá. Sajnos ennyire rossz egy erdélyi magyarnak itt lenni, semmiben sem támogatja őket az ország. Az elmondottak felett például a lányokat, nőket k..rvaként kezeli a hatóság, rokoni tapasztalat. Sajnos igaza van abban, hogy egy tál lencséért sokan eladnák még az anyukájukat is.

Ez a keserű, megbántott erdélyi magyar tükröt tartott nekünk.

Indu, ha a tükör torz képet mutat, akkor ne a tükrön kérd számon a torzságot!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 17:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Tényleg nagyon csúnya levél. Tényleg keserű és tényleg megbántott. A legcsúnyább talán az benne, hogy az összes erdélyi magyar nevében íródott, miközben nem mindenki ilyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 18:30 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
kamilla írta:
Tényleg nagyon csúnya levél. Tényleg keserű és tényleg megbántott. A legcsúnyább talán az benne, hogy az összes erdélyi magyar nevében íródott, miközben nem mindenki ilyen.


Félreértés ne essék, az én hozzáállásom is sokmindenben más mint a fenti levélben. Éppen ezért gondolkodtam, hogy küldjem vagy ne küldjem. Mégis arra jutottam, hogy elküldöm, éppen azért mert, a szenteskedés kevés a helyzet megoldására.

Számomra is a magyarországi - többség- állapotát tökéletesen leíró, bemutató helyzet a szomorú.
Régebbi hozzászólásaimban én is érintettem, hogy az itteni hivatalok annak idején kapcaként viselkedtek, amit természetesen csak az ért meg akinek dolga volt velük, akinek nem volt ilyemben része nem is lehet elvárni a megértést. Csak akkor szünt meg ez, amikor kettős állampolgár lettem.

Egyébként van pozitív üzenete is, mégpedig az, hogy otthon is egyre jobban lehet boldogúlni mint itt, és így megállhat a népvándorlás. Persze ettől még meg kell harcólni a mindennapokban a magyar-román kapcsolat nehézségeit, amit egyébként otthon könnyebb elviselni, mint mikor ugyanezt a meccset magya-magyar közt játszák.


ÉDREDJ MAGYARORSZÁG!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 20:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Igen valóban megbántott ember, de nekem inkább az jutott eszembe, hogy bocsánatot kellene kérnem Tőle, azok miatt akik így megalázták és megbántották.Fáj, hogy szívében ilyen keserűséggel megy el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 21:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Dezi!
A hivatalnokok a benszülöttekkel is kapcarongyként bánnak. Nem is olyan különleges egy olyan országban, ahol a lakosság egyik fele frenetikusan gyűlöli és utálja a másik felét. Talán csak túl sokat vártál (egyébként jogosan).
Azt minden esetre jól érzi a levélíró, hogy ugyanaz a zsigeri fösvény anyagiasság szavazta le a kettős állampolgárságot, mint amelyik most a 300 forintos vizitdíjat.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 22:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Nem is olyan különleges egy olyan országban, ahol a lakosság egyik fele frenetikusan gyűlöli és utálja a másik felét.


Ez hibás megfogalmazás. Helyesebb az, hogy van egy része a lakosságnak, amelyik mániákusan paranoid módon viselkedik, mivel állandósult a bűntudata. Ez talán nem véletlen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 22:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
Azt minden esetre jól érzi a levélíró, hogy ugyanaz a zsigeri fösvény anyagiasság szavazta le a kettős állampolgárságot, mint amelyik most a 300 forintos vizitdíjat.
üdv
ex


Kedves Ex!


Te tényleg és komolyan ezt is gondolod, hogy akik leszavaztuk a vizitdíjat és tandíjat, hogy mi zsigerből fösvények vagyunk??

Öcsém, ezt nem hiszem el.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 13., csütörtök 06:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Kedves Ex!
Te tényleg és komolyan ezt is gondolod, hogy akik leszavaztuk a vizitdíjat és tandíjat, hogy mi zsigerből fösvények vagyunk??
Öcsém, ezt nem hiszem el.
Üdv cilla

Drága Cilla!
Egyrészt nem azt mondtam, másrészt meg nem vegyél magadra mindent, főleg ami nem érint. :)
Tehát:
Az anyagiasság, a félelelm attól, hogy kevesebb jut, ha átjön sok ember, volt az ami akkor otthon tartotta a szavazókat, és ugyanez a szellem vitte el most tömegesen az embereket 300ft-ért.

Az egy más kérdés, hogy a két gondolat mögött mennyi valóság és főleg jogosság volt.
Ennyit tanult a fidesz az előző sikertelen népszavazásból. Hogy az embereket nem lehet nemzeti gondolatokkal fellelkesíteni, ha felmerül az anyagi fenyegetettség (az "anyjukat is eladnák" effektus ahogy a levélíró írja), de ugyanerre az anyagiasságra építve urnához lehet csibészeltetni az emberek jó részét.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség