Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 20:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Szerintem abból kell kiindulni, hogy Isten mindig a legjobbat akarja nekünk. A 2005 dec. 5-ei népszavazás az Ő akarata volt.
Megmondom miért: mert egy papír a határon kívül élő embereknek ad ugyan valamit, de ha a mi szemszögünkből nézzük, akkor igazából semmi lényegeset. Ellenben a népszavazás rávilágított arra, hogy mennyire rosszul állunk szeretet kérdésében. Tehát feladatot kaptunk. Előbb kell felépítenünk a mi Nagy Magyarországunkat, a nemzetünket, a szeretet jegyében, és utána majd az állampolgárság, az állam, a politika is "megadatik" hozzá.
Úgy látom, hogy Erika és még sokan mások már egy ideje ezen dolgoznak. Úgyhogy nagyon nagy köszönet nekik, és remélem, hogy előbb-utóbb még sokan csatlakoznak hozzájuk.
És persze vigyázzunk, mert nagyon sokaknak pedig az a feladatuk, hogy megakadályozzanak mindenféle szeretetet, ami összeköthetne minket. Ne hagyjuk nekik.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 04., hétfő 22:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Vendégeink voltak a hétvégén, tőlük kaptuk az Evangelino c. könyvet. Ezt Szita Gyula, jelenleg is fogvatartott írta, ezért az alcím: Bizonyságtételek a börtönből.
Ebből idézek:

Látom néha azt is,h. mennyire gyűlölködnek egymással a kinti emberek. Viták, áskálódások vannak napirenden még a parlamenti széksorok között is. Az ország nem bízik Istenben. Pedig ahányszor az országunk elszakadt a kereszténységtől, a vége az lett, h. tönkrement.

Magyar vagyok, de magyarnak lenni is csak az Úr Jézusban lenni csodálatos.
Zsidónak is csodálatos lenni....Krisztusban!
Négernek is csodálatos lenni....Krisztusban!
kínainak is csodálatos lenni....Krisztusban!
Mert mindennek a lényege: embernek lenni az Úr Jézus Krisztusban!


Igazán jó ajándékot meggyőződésem szerint csak fentről, Istentől lehet kapni. Ezért itt a börtönben, a világtól elzárva is elégedett lehet a lélek, ha az Úr Jézussal jár.
Én regeteget nyertem, pedig egy kívülálló mindig visszaretten a nehéz körülményeket látva, hallva. Kaptam az Istentől csodálatos és nagyon komoly barátságokat, hívő lelkű testvéreket, érző szívet, örülni tudó elmét, hiszen még az apró dolgok is boldoggá tudnak tenni. Türelmet, megértést tanultam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 00:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
tavasz írta:
Nem akarok ebbe nagyon elmélyedni, de nem a magyarságotokra mondtak az emberek nemet, teljesen más dolgok motiválták őket szerintem, nem tudták mivel jár ez, szerintem sokan attól féltek, hogy sokan jönnek munkát vállalni és akkor még annyi lehetőség sem lesz, mint jelenleg, de ez csak tipp. Erről mi a véleményed Dezi?


-------------------
Kedves Tavasz!
A magyar társadalom ebben a fontos kérdésben – politikai játszma áldozata lett -tudatosan félrevezették, mindkét oldalról. Ahova a politika beteszi a lábát ott kő, kövön nem marad.
Én sem csodálkozom, hogy ez megtörtént, de ettől még a pofon elcsattant.
Inkább csak magszeppentem, minthogy sajnáltatnám magam.
Mint írtam, egy beteg társadalom látlelete ez, akár szeretjük, akár nem, akkor is ez tény. Nem az a baj, hogy jobb vagy baloldali a kormány, hanem hogy Isten nélküli a társadalom többsége. Ez vezetett el ehhez a vakságig.
Ha Isten tővényeit nem ismerik, nem tisztelik, arra mennek, ahol a legtöbbet ígérnek, nem számit se Isten, se testvér, se haza, se erkölcs, stb.

Erika, köszönöm a bizonyságtételed, a körülmények ellenére, engem is hasonló jóban vezet az Úr. :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 08:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az a problémám, hogy soha sem tudlak megérteni benneteket, egész addig amíg ilyen helyzet megélésére nem vezet Isten, addig csak együtt érezni tudok a szenvedővel, amíg azokban a szenvedésekben nem volt részem.
Ha mást mondok, akkor lehet, hogy komolyan gondolom, de megcsalom magam, mert csak farizeusi = mintha élményem lehet.
Rettenetes érzés lehet, és csak felfelé van kivezető út, mert ezt viszont már tapasztalatból tudom, hogy minden probléma helyzetből csak a Jákob létráján keresztül lehet menekülni.
Amikor a különféle érzelmeket kérem a másikon számon, akkor őt is és magamat is belevezetem a csapdába.
Ha válaszol azért, ha nem válaszol azért.
Nem tudjuk mit érezhettek.
A testvér testvér elleni tevékenysége pedig a Biblia leírásából még ikrek vonatkozásában is tudható.
Az emberektől érkező pofonokért, pedig kérem Istent, hogy hálát tudjak adni, mert csak akkor csattanhat el, ha megint nem az ÉLŐ ISTENBE vetettem a bizalmam, hanem valami emberi kigondolásba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 09:42 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
FM írta:
Az a problémám, hogy soha sem tudlak megérteni benneteket, egész addig amíg ilyen helyzet megélésére nem vezet Isten, addig csak együtt érezni tudok a szenvedővel, amíg azokban a szenvedésekben nem volt részem.
Ha mást mondok, akkor lehet, hogy komolyan gondolom, de megcsalom magam, mert csak farizeusi = mintha élményem lehet.
Rettenetes érzés lehet, és csak felfelé van kivezető út, mert ezt viszont már tapasztalatból tudom, hogy minden probléma helyzetből csak a Jákob létráján keresztül lehet menekülni.
Amikor a különféle érzelmeket kérem a másikon számon, akkor őt is és magamat is belevezetem a csapdába.
Ha válaszol azért, ha nem válaszol azért.
Nem tudjuk mit érezhettek.
A testvér testvér elleni tevékenysége pedig a Biblia leírásából még ikrek vonatkozásában is tudható.
Az emberektől érkező pofonokért, pedig kérem Istent, hogy hálát tudjak adni, mert csak akkor csattanhat el, ha megint nem az ÉLŐ ISTENBE vetettem a bizalmam, hanem valami emberi kigondolásba.


Mindenek előtt, köszönöm Magda, hogy bár nem értesz bennünket, de úgy írtál, mnit testvér a testvérhez.:*:
Igen, sok tesrvéri kapcsolatról olvashatunk a Bibliából okulásunkra. Ezzel kapcsolatban, ott van Káin és Ábel ószövetségi története is.
(valami azt sugja, hogy te elsőre nem erre gondoltál)

Erika ajánlatával egyetértve ki szerettem volna törölni a témát, de este későn láttam, hogy egy kissé megkéstem.
Addigra már nagyon bemelegedett a téma.
Erika és a Te hozzászólásod köszönhetően talán lehűlnek a felhevült testvérek.
Hiszem, hogy mindennről lehet beszélni higgadtan is, de csak Krisztusban. (az más kérdés, hogy érdemes-e..., éppen ezért akartam kitörőlni)

1. Rm 12,15 "Örüljetek az örülőkkel, és sírjatok a sírókkal"

Teljes rész:
1. Kérlek azért titeket atyámfiai az Istennek irgalmasságára, hogy szánjátok oda a ti testeiteket élő, szent és Istennek kedves áldozatul, mint a ti okos tiszteleteteket.

2. És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.

3. Mert a nékem adott kegyelem által mondom mindenkinek közöttetek, hogy feljebb ne bölcselkedjék, mint a hogy kell bölcselkedni; hanem józanon bölcselkedjék, a mint az Isten adta kinek-kinek a hit mértékét.

4. Mert miképen egy testben sok tagunk van, minden tagnak pedig nem ugyanazon cselekedete van:

5. Azonképen sokan egy test vagyunk a Krisztusban, egyenként pedig egymásnak tagjai vagyunk.

6. Minthogy azért külön-külön ajándékaink vannak a nékünk adott kegyelem szerint, akár írásmagyarázás, a hitnek szabálya szerint teljesítsük;

7. Akár szolgálat, a szolgálatban; akár tanító, a tanításban;

8. Akár intő, az intésben; az adakozó szelídségben; az előljáró szorgalmatossággal; a könyörülő vídámsággal mívelje.

9. A szeretet képmutatás nélkül való legyen. Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz.

10. Atyafiúi szeretettel egymás iránt gyöngédek; a tiszteletadásban egymást megelőzők legyetek.

11. Az igyekezetben ne legyetek restek; lélekben buzgók legyetek; az Úrnak szolgáljatok.

12. A reménységben örvendezők; a háborúságban tűrők; a könyörgésben állhatatosak;

13. A szentek szükségeire adakozók legyetek; a vendégszeretetet gyakoroljátok.

14. Áldjátok azokat, a kik titeket kergetnek; áldjátok és ne átkozzátok.

15. Örüljetek az örülőkkel, és sírjatok a sírókkal.

16. Egymás iránt ugyanazon indulattal legyetek; ne kevélykedjetek, hanem az alázatosakhoz szabjátok magatokat. Ne legyetek bölcsek timagatokban.

17. Senkinek gonoszért gonoszszal ne fizessetek. A tisztességre gondotok legyen minden ember előtt.

18. Ha lehetséges, a mennyire rajtatok áll, minden emberrel békességesen éljetek.

19. Magatokért bosszút ne álljatok szerelmeseim, hanem adjatok helyet ama haragnak; mert meg van írva: Enyém a bosszúállás, én megfizetek, ezt mondja az Úr.

20. Azért, ha éhezik a te ellenséged, adj ennie; ha szomjuhozik, adj innia; mert ha ezt míveled, eleven szenet gyűjtesz az ő fejére.

21. Ne győzettessél meg a gonosztól, hanem a gonoszt jóval győzd meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 08:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
dezi írta:
A magyar társadalom ebben a fontos kérdésben – politikai játszma áldozata lett -tudatosan félrevezették, mindkét oldalról. Ahova a politika beteszi a lábát ott kő, kövön nem marad.
Én sem csodálkozom, hogy ez megtörtént, de ettől még a pofon elcsattant.
Inkább csak magszeppentem, minthogy sajnáltatnám magam.
Mint írtam, egy beteg társadalom látlelete ez, akár szeretjük, akár nem, akkor is ez tény. Nem az a baj, hogy jobb vagy baloldali a kormány, hanem hogy Isten nélküli a társadalom többsége. Ez vezetett el ehhez a vakságig.
Ha Isten tővényeit nem ismerik, nem tisztelik, arra mennek, ahol a legtöbbet ígérnek, nem számit se Isten, se testvér, se haza, se erkölcs, stb.

Kedves Dezi!
Tulajdonképpen mindennel egyetértek, különösen azzal, hogy Isten nélküli a társadalom többsége. Ez a nagy helyzet, innen erednek a problémák és a megoldás is ezen a területen tud csak megszületni.
Amihez szeretnék néhány gondolatot fűzni az a következő mondatod.
Idézet:
Én sem csodálkozom, hogy ez megtörtént, de ettől még a pofon elcsattant. Inkább csak magszeppentem, minthogy sajnáltatnám magam.

Kétség nélkül elfogadom, hogy pofon ként élted meg és még sokan, de igazából szerintem csak ahhoz hasonlít a helyzet mikor valaki azt hiszi, hogy a társa megcsalta, a fájdalmat valóságosan éli át, de igazából nem volt oka.
Hogy ezt sokan pofonként élték meg, annak az az oka, amit írtál, vagyis: politikai játszma áldozata lett -tudatosan félrevezették, mindkét oldalról
Emlékszem abban az időszakban sokan ezt úgy élték meg mintha a trianoni határok visszaállításáról lett volna szavazás. Azt is manipuláció okozta, hogy ezt sokan így élték meg, meg hogy el lettek szeretetlenségból taszítva stb. FRÁSZT! Nem erről szólt a szavazás.
Én úgy gondolom, hogy egy valódi állampolgársággal járó terhekbe beleroppanna az ország. Már most is nagyon veszélyesen rogyadoznak a nagy kádárista ellátó rendszerek, tulajdonképpen a határon belülieknek sem képes nagyon működni.
Egy neszesemmifogdmegjól állampolgárság pedig szerintem inkább megalázó (2-od sztály). Érzelmi értéke van csak, amit viszont a kormány oldal felejtett el.
Sajnos csak egy politikai játék volt ezekkel az érzelmekkel. A Fidesz míg hatalmon volt nem adta meg ugyanazt amit most támogatott. Azért nem, mert akkor hatalmon volt és a felelősség birtokában nem vállalhatta a kettős állampolgárságot. Ellenzékből viszont remek erődemonstrációnak tűnt egy ilyen népszavazás. Csak nem jött be a szándék.
A határon túliak pedig sajnos úgy viselkedtek mint a benszülöttek, akiknek üveggyöngöt kínáltak, amiről azt hitték hogy drágakő. És nagyon megkeseredtek, amikor az üveggyöngöt nem kapták meg.
Az üveggyöngyök kínálgatása=becsapás.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 19:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
.
Az üveggyöngyök kínálgatása=becsapás.
üdv
ex


Nahát, ugyanilyen üveggyöngyöt kínálgatott, Gyurcsány F., amikor azt mondta, nem lesz tandíj, nem lesz vizitdíj, és nem lesz olyan csomag amibe belerokkan az ország.Nem lesznek elbocsátások és még sorolhatnám azokat
a "gyöngyöket".Hát be lettünk csapva rendesen. :cry:
Tudom, hogy nem a témához kapcsolódik, ha gondoljátok töröljétek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 19:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
dezi írta:
Nem az a baj, hogy jobb vagy baloldali a kormány, hanem hogy Isten nélküli a társadalom többsége. Ez vezetett el ehhez a vakságig.
Ha Isten tővényeit nem ismerik, nem tisztelik, arra mennek, ahol a legtöbbet ígérnek, nem számit se Isten, se testvér, se haza, se erkölcs, stb.


Mondandód egy részével tökéletesen egyetértek, miszerint az istentelenség vezetett ide, amely sokfelől eredeteztethető.

A mondandód másik részével viszont nem értek egyet, hogy a bal, és jobboldali kormányt összmosod.

Merthát azért csak tudnunk kellene, hogy a bal, vagy a jobboldali kormányok támogatják az istentelenséget. Mint ahogy az sem mindegy, hogy a jobb, vagy baloldali kormányok támogatják a hitet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 19:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Nahát, ugyanilyen üveggyöngyöt kínálgatott, Gyurcsány F., amikor azt mondta.

Így van, kedves Cilla!
Azoknak a "benszülöttek"-nek, akik az üveggyöngyökre buknak, üveggyöngyöket kínálnak. :cry:
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 19:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Mint ahogy az sem mindegy, hogy a jobb, vagy baloldali kormányok támogatják a hitet!

Igazad van Rosta. Nagyvonalúan nem tettem különbséget köztük, pedig van. A jobboldali kormányok valóban jobban gyepálták a hívőket.
Tudom, te arra gondolsz, hogy a vallásosokat viszont jobban támogatták, de tudod a vallásos meg a hívő, az úgy van mint a farizeusok meg a tanítvány. :)
A vallásokat támogatni, az egyáltalán nem pozitív dolog, a hívőket meg nem kell, azok el vannak Isten segítségével is. Azokat csak békén kell hagyni. Na ezt nem tették meg a jobbos kormányok.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 20:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
cilla írta:
Nahát, ugyanilyen üveggyöngyöt kínálgatott, Gyurcsány F., amikor azt mondta.

Így van, kedves Cilla!
Azoknak a "benszülöttek"-nek, akik az üveggyöngyökre buknak, üveggyöngyöket kínálnak. :cry:
üdv
ex


Szia exrefis!
Megvallom, én tényleg balga bennszülött vagyok.Akkor eszembe se jutott, hogy ez csak üveggyöngy.Üdvözöllek szeretettel. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 20:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Üdvözöllek szeretettel. :*:

Szia! Én is üdvözöllek szeretettel. :) :*

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 23:20 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
A témától történt jelentős eltérésnek itéltem a kialakuló történelmi kontra "szekta" vitát, ezért az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat töröltem.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 09:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Evezzünk vissza a lassúbb vizekre, ahol nem sodor el mindenkit az ár…

Kedves Ex!
Köszönöm, ilyen őszinte testvéri véleményeket vártam.
Valóban a fájdalom azért ért, mert pozitív illúzióim voltak az Anyaországról, amit még otthonról hoztam magammal. Ez az illúzió már menet közben (1990-óta folyamatosan) szétesett, és dec. 5-ével végleg szertefoszlott. Lehet, hogy nem mindenkinek baj, de engem szomorúan érint.
Igen, látszólag nem történt semmi…,
mégis a testvérek, akikkel együtt lüktet szívünk a gyülekezetünkben, akkoriban minduntalan bocsánatot kértek. Miért?
Mert nem történt semmi…?
A végén már nekem volt kellemetlen a helyzet.
Természetesen azóta kaptam elfogadható, -és kevésbé elfogadható magyarázatot.
És engem komolyan érdekel, hogy ti mit gondoltok erről, de nem erőből, hanem Krisztus szeretetének szemszögéből.



Kétség nélkül elfogadom, hogy pofon ként élted meg és még sokan, de igazából szerintem csak ahhoz hasonlít a helyzet mikor valaki azt hiszi, hogy a társa megcsalta, a fájdalmat valóságosan éli át, de igazából nem volt oka.
Hogy ezt sokan pofonként élték meg, annak az az oka, amit írtál, vagyis: politikai játszma áldozata lett -tudatosan félrevezették, mindkét oldalról.

Én nem egy megcsalt házaspár példádat, inkább az Anya(ország) és gyermeke(ERdély) oldaláról közelíteném meg.
”- Tudod gyermekem, régen elszakítottak tőlem, idegesít, hogy folyton rád kell emlékeznek, értsd meg nem tudlak magamhoz ölelni, majd megteszi ezt helyettem az Unió. Kérlek ezt az elutasítást ne vedd majd pofonnak!


Egy neszesemmifogdmegjól állampolgárság pedig szerintem inkább megalázó (2-od sztály). Érzelmi értéke van csak, amit viszont a kormány oldal felejtett el.

Folytatom:
Gyermekem, sokan csak bélyegen láttak eddig, meg aztán őket nem is ismernek, és sajnálom, hogy nem érted, pedig hidd el, ők tudják a legjobban, hogy mi kell neked, mi a frankót. Nem fontos, hogy egyszer sem kérdeztek meg erről téged, mert odafentről megmondták, és ilyen melege politikai helyzetben, ez fontosabb. Inkább hazudunk, és így kapsz ugyan egy pofont, de ez s javadra lesz, majd meglátod. Egyébként, nem értelek, neked keresztény emberként, sokkal többet el kell bírnod, nem bíbelődhetsz ezzel


Sajnos csak egy politikai játék volt ezekkel az érzelmekkel. Az üveggyöngyök kínálgatása=becsapás.

A többség véleménye kiderült...
Ha a magyar társadalom többsége Isten nélkül éli életét, honnan jött volna a szeretet?
A csak testvéri szeretet, itt is kevésnek bizonyult, ebből a döntésből, hiányzott az Isteni szeretet., és ezzel együtt a testvéri érzés szeretete.

De mi, akik a keskeny úton haladunk, miként látjuk ezt a kérdést?

Az üveggyöngy, igazgyöngy példádat átültetve, az történt, hogy…
A szavazásnál mindkét oldal elővette a maga üveggyöngyét, ami valóban kevésnek bizonyult.
És ezért sokan elbizonytalanodtak e kérdésben, amit egyfelöl értek.

Kérdés:
Hogy én hozzátettem-e, azt az Igaz gyöngyöt, amit Istentől kaptam, és így foglaltam állást, akár otthonmaradtam, igennel,- vagy nemmel szavaztam.
Ha igen, akkor továbbra is ilyen bizonyságokról írjatok.
Kit mi vezetett ebben a döntésben.
Természetesen, amikor ezekről írok, nem úgy írok, mintha nálam lenne a megoldás kulcsa, mert ezekre a válasz Istennél van.
Éppen ezért, ami hozzászólásaitokból rám vonatkozik, afölött, szükség nékem is elcsendesedem.
Szeretettel,
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 10:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
értsd meg nem tudlak magamhoz ölelni, majd megteszi ezt helyettem az Unió.

Kedves Dezi!
Nekem pont ez a "magamhoz öleléssel" van problémám. Mint mondtam teljes jogú állampolgárságot (teljes ölelést) nem lehet bevállani a neszesemmi meg olyan mint a lüke filmekben mikok a nők úgy adnak egymásnak puszit, hogy össze ne érjenek. Na ez meg nekem nem tetszik.

Idézet:
nem is ismernek, és sajnálom, hogy nem érted, pedig hidd el, ők tudják a legjobban, hogy mi kell neked, mi a frankót.

Értelek. Én sem szerettem, amikor a cocilizmusban meghatározták, hogy nekem mi a jó, de azért ez nem olyan egyszerű.
Ma keresztényként igazából csak annyit tudok mondani, hogy az igazgyöngy kinn is benn is Jézus követése. Politikai megoldások csak üveggyöngyök. Innem nézve viszont egy keresztény pont azt teszi amit te nehezményezel, vagyis megmondja hogy igazából mi a legjobb, leghasznosabb az embereknek.
De ha a kereszténység témát most félre tesszük, sajnos létezik olyan, hogy emberek nem ismerik fel valódi érdekeiket, történetesen ez az egész magyarságra igaz, ezért lettünk lúzerország és tulajdonképpen ezért szakadt szét az ország. Az a látás, gondolkodásmód, ami a romlást okozta, nem fogja azt soha begyógyítani. Szerintem.
Idézet:
A többség véleménye kiderült...

Kiderült, de az nem az amit te(sokan) gondoltok. Nem szeretetlen elutasítást jelent, szerintem. Az abszolut többség nem utasítja el a határon túliakat, sőt. Sokkal inkább van elutasítás határon belül a másik politikai oldallal szemben.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség