Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 

Tehetnek a kormányok megkülönböztetést a hívőség alapján?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 13:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ezt a képtelenséget írta be egy másik topic-ba Exrefis:

Exrefis írta:
A jobboldali kormányok valóban jobban gyepálták a hívőket.
Tudom, te arra gondolsz, hogy a vallásosokat viszont jobban támogatták, de tudod a vallásos meg a hívő, az úgy van mint a farizeusok meg a tanítvány.
A vallásokat támogatni, az egyáltalán nem pozitív dolog, a hívőket meg nem kell, azok el vannak Isten segítségével is. Azokat csak békén kell hagyni. Na ezt nem tették meg a jobbos kormányok.


Ex és köztem óriási különbségek vannak a kérdésben. Ex szerint a jobboldali kormányok nemhogy vallásuk, de annak megélése szerint, a hívőség szerint tettek megkülönböztetést az emberek között. (És akkor itt most nem beszéltünk a baloldali kormányokról teszem hozzá zárójelben.)

A topic-ban, ahol az Ex hozzászólása elhangzott, a válaszomat az Admin törölte, mint off topic hozzászólást. Így hát kérném szíves véleményeteket ebben a direkt erre a kérdésre indított topic-ban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 13:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Rosta!
Ne haragudj de az a véleményem ez a kérdés nem érdemel egy külön topicot!
A válasz az én szemszögemből :
A kersztény gyökereket is figyelembe véve , a magát Kersztyén hit követőjének tartó egyházak támogatása mellett a nem kersztény "egyházak" ellenére politizálhat! Ez a politikai azaz vallás és hitgyakorlás támogatását jelentené, míg nagyobb projektek(bocs az idegen szóért)
Állami támogatását el tudom fogadni! Értsd a történelmi jelentőségű műemlék felújjításokat pl.
A megélhetési támogatást viszont nem nézem jó szemmel!
Szeretettel Tamás
ps:
Lehet hogy több érdeklődés lesz a topicban , de a véleményem leírásával én kifújtam itt :*: bocsi
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 13:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a "szektakampány" fogalom, vagy a "destruktív szekták ellen" létrehozott törvény nem tudom, ismerős-e valakinek... ha nem, nézzetek utána, ADDIG nem sok értelme van erről beszélni...

amúgy TÉNYSZERŰEN annyi történt, hogy a KDNP és a FIDESZ néhány politikusa (besegítve nyilván a történelmi egyházaknak) kísérletet tett a HitGyülekezete ellehetlenítésére...

LEHET vitatkozni, hogy van-e TÁRSADALMI HASZNA a HGy-nek... de szerintem - kövezzetek meg - NEM a POLITIKA DOLGA egy gyülekezet felszámolása...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 13:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Sándor te hová sorolod magad?
Én magam a nem vallásos a Teremtő a Mindenható az Örökkévaló Isten kijelentésében hívők közé.
Akik ennek a megvalósulását a mindennapjaikban is, a Teremtő a Mindenható az Örökkévaló Istenre bízzák hitből.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 14:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Azt hiszem nem olvastátok el a topic címet.

"Tehetnek-e a kormányok megkülönböztetést a hívőség alapján?"

Részemről ezen kérdésnek a megválaszolására szeretnélek biztatni benneteket. Aztán meg arra a kérdésre, hogyha nemhogy hívősége, de vallása szerint sem tehet megkülönböztetést egy kormány, akkor miként véleményezhetjük a jobb, és bal oldalon lévő kormányok magatartását, munkáját.

Konkretice részemről ilyesmik jutnak eszembe, mint a kimondott antiklerikalista kormánypárti irányultság, ezzel például a vallási iskolák támogatásának megvonása. És általában az egyházak költségének megvonása.

Ha a túlzott, szelektív támogatásról beszélünk ez esetben részemről arról írnék, hogy az állam, vagy intézmények miként támogathatják szekták sportcsarnokának létrehozását, országos tv csatornájának az indítását. Csak azért, mert az a bizonyos szekta egy kormánypárt alapító bázisa volt ez még nem jogalap ilyesmire. Például történelmi egyházak még ma sem rendelkeznek önálló, országos tv csatornával.

Szóval én a topic címben valami ilyesmit gondoltam összefoglalni a részemről. Szerintem létezik vallási megkülönböztetés a kormányoknál, leginkább a balliberálisoknál. Másrészt hívőség alapú megkülönböztetést remélhetőleg senki sem mer a szájára venni, mert az maga a nácizmus, kommunizmus!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 14:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az Úr Jézus Krisztus azt mondta, semmit sem tehetnél, ha felülről hatalom nem adatott volna.
Csak a szabadságfokon belül tehet mindenki mindent, de "megmérettél és könnyűnek találtattál" magán szeméyre is vonatkozik.
Milyen választ vársz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 15:00 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Na ez az!
Megteheti mert van hatalma!
Nem teheti meg mert nem ezért van hatalma!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 15:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
a "szektakampány" fogalom, vagy a "destruktív szekták ellen" létrehozott törvény nem tudom, ismerős-e valakinek... ha nem, nézzetek utána, ADDIG nem sok értelme van erről beszélni...

amúgy TÉNYSZERŰEN annyi történt, hogy a KDNP és a FIDESZ néhány politikusa (besegítve nyilván a történelmi egyházaknak) kísérletet tett a HitGyülekezete ellehetlenítésére...

LEHET vitatkozni, hogy van-e TÁRSADALMI HASZNA a HGy-nek... de szerintem - kövezzetek meg - NEM a POLITIKA DOLGA egy gyülekezet felszámolása...


Kedves net!
Én utánanéztem, és ez a törvény, tudtommal olyan szekták ellen lett volna,
ahol öngyilkosságokat követtek el, vagy ahol üldözték azokat akik kiléptek.
A másik pedig, a sok visszaélések miatt.Nagyon sok egyházat jegyeztek be, és a vezetők igen gyorsan multimilliomossá váltak.A törvény arról szólt, hogy ne egyház néven, hanem egyesületnek jegyezzék.Akkor viszont, megszűnt volna sok támogatás és még ki tudja mi minden.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 15:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
"Tehetnek-e a kormányok megkülönböztetést a hívőség alapján?"

Nem! De a jobboldali kormányok ezt tették.

Idézet:
mint a kimondott antiklerikalista kormánypárti irányultság, ezzel például a vallási iskolák támogatásának megvonása. És általában az egyházak költségének megvonása.

Gondolom antiklrikálisnak a baloldali kormányokat szántad, de ez tényszerűen nem igaz, mert éppen a Horn kormány kötött olyan konkordátumot a Vatkánnal, ami nemhogy antiklerikalizmusra, hanem éppen az ellenkezőjére vall. Mondjuk nem jött be neki a dörgölőzés. :)
A vallási iskolák támogatása folyik és nem lett megvonva. Az egyházak kölségét sem vonták meg, noha azt meg kellene tenni, mert az a tisztességes, hogy a hívők tartsák el a saját egyházaikat.

Idézet:
hogy az állam, vagy intézmények miként támogathatják szekták sportcsarnokának létrehozását

Na hogyan? Sehogyan.
Idézet:
országos tv csatornájának az indítását.

Sehogyan. Média támogatást az állam csak a történelmieknek nyújt(ott).
Idézet:
Csak azért, mert az a bizonyos szekta egy kormánypárt alapító bázisa volt ez még nem jogalap ilyesmire.

Nem bizony. Nem is történt ilyen, már csak azért sem, mert amire utasz, a "szekta" és az a bizonyos párt már régen nincsenek jóban. :)
Idézet:
Például történelmi egyházak még ma sem rendelkeznek önálló, országos tv csatornával.

És? Rendelkezhetnek, ha akarnak. Vegyenek vagy csináljanak egyet.
Idézet:
Szerintem létezik vallási megkülönböztetés a kormányoknál,

Igen. Főleg a jobboldalnál. Erre próbált Net is utalni. Ez tény nem vélemény kérdése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 15:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Kedves net!
Én utánanéztem, és ez a törvény, tudtommal olyan szekták ellen lett volna,
ahol öngyilkosságokat követtek el, vagy ahol üldözték azokat akik kiléptek.
A másik pedig, a sok visszaélések miatt.Nagyon sok egyházat jegyeztek be, és a vezetők igen gyorsan multimilliomossá váltak.A törvény arról szólt, hogy ne egyház néven, hanem egyesületnek jegyezzék.Akkor viszont, megszűnt volna sok támogatás és még ki tudja mi minden.

Kedves Cilla!
Azt mondod, a destruktív szekták ellen szólt volna. Ha a tövény él, akkor már mi sem könnyebb valakire a destruktív jelzőt ráragasztani.
Továbbá. Magyarországon soha nem voltak öngyilkos szekták. Kilépők üldözése pedig köztörvényes bűn, amire van, nem kell külön törvényt hozni. A visszaélésekre is.
Egyesület. Na igen ez volt a cél, különbséget tenni. A történelmiek maradnak egyháznak, a többi meg egyesület, így nyugodtan lehet tovább élősködni az adópénzeken az "egyesületi hívők" pénzén is. Ez a gondolat maga a destruktívitás.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 16:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Cilla!
Azt mondod, a destruktív szekták ellen szólt volna. Ha a tövény él, akkor már mi sem könnyebb valakire a destruktív jelzőt ráragasztani.
Továbbá. Magyarországon soha nem voltak öngyilkos szekták. Kilépők üldözése pedig köztörvényes bűn, amire van, nem kell külön törvényt hozni. A visszaélésekre is.
Egyesület. Na igen ez volt a cél, különbséget tenni. A történelmiek maradnak egyháznak, a többi meg egyesület, így nyugodtan lehet tovább élősködni az adópénzeken az "egyesületi hívők" pénzén is. Ez a gondolat maga a destruktívitás.
üdv
ex[/quote]

Szia ex!
Látod, mégis a pénz megőrzése miatt harcoltak sokan az egyház névért.Ez olyan szomorú.Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 17:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Szia ex!
Látod, mégis a pénz megőrzése miatt harcoltak sokan az egyház névért.Ez olyan szomorú.Üdv cilla

Nos aki állami pénzből él az lehet, hogy azért harcolt, de a kicsik úgy sem kapnak pénzt, azok a megkülönböztetés ellen harcoltak.
Tudod egy egyesületnek egészen más a státusza. Azt fel is lehet oszlatni akár, ha egy kormánypárt úgy akarja, de lényegesebb az, hogy az emberek sokkal gyanakvóbbak egy egyesülettel, vagy egy szektának bélyegzett társasággal szemben, tehát ezzel is lehet akadályozni az evangélium hirdetését. Erre szolgál a szektázás, a gyanúsító megkülönböztetésre.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 17:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Eszembe jutott leírom:
hajrá Magyarok, ez mit jelent amikor Magyarországon egy csoport kiabálja?
Kedves Sándor te biztos tudod, ha ide teszel ilyen borzoló témát ami nem azért éget, hogy Istent Dicsőitse, hanem emberek tevékenységét értékelje.
Eddig tartózkodtam a megkérdezésétől, lehet, hogy most se kellett volna :wink:
Majd válaszoltok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 18:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
cilla írta:
Szia ex!
Látod, mégis a pénz megőrzése miatt harcoltak sokan az egyház névért.Ez olyan szomorú.Üdv cilla

Nos aki állami pénzből él az lehet, hogy azért harcolt, de a kicsik úgy sem kapnak pénzt, azok a megkülönböztetés ellen harcoltak.
Tudod egy egyesületnek egészen más a státusza. Azt fel is lehet oszlatni akár, ha egy kormánypárt úgy akarja, de lényegesebb az, hogy az emberek sokkal gyanakvóbbak egy egyesülettel, vagy egy szektának bélyegzett társasággal szemben, tehát ezzel is lehet akadályozni az evangélium hirdetését. Erre szolgál a szektázás, a gyanúsító megkülönböztetésre.
üdv
ex


Lehet, hogy igazad van.Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 21:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Exrefis!

Tehet-e hívőség alapján megkülönböztetést valaki. Egyértelmű, hogy nem. A hit nem mérhető. Másként kell a kérdést megfogni, ha a problémákat rendezni akarjuk.

Ha a jobboldalra az mondod, hogy a hívőség alapján különböztet meg, hát illő lenne alátámasztani azt, nem csak kijelentgetni, hanem érvelni. Én máshogy látom a kérdést.

Csak a politika kedvéért elmondom, hogy én a saját szemmel láttam az szdsz keresztyénség ellenes plakátjait. Hallottam a Gyurcsány hírhedt keresztyénség ellenes kijelentéseit. Láttam Fodort, amikor kijelentette, hogy az szdsz antiklerikális párt. Fodorék kijelentették, hogy tiltakoznak az egyházak munkájának támogatása ellen, és csak az a jó vallási közösség, amelynek nem kell pénzt adni semmilyen célra.

Ilyen alapon különbözteti meg a híveket a baloldal. Az egyik oldal híveitől tizedet szednek a kapzsi vezetőik, és a Bibliából csak a gyarapodásról szóló részt ismerik. Ezek tetszenek a Fodornak. A másik oldal meg oktat, karitatív tevékenységet végez, és olyan munkát, amelyhez annyi emberi áldozat kell, hogy más senki el nem végzi azt. Természetesen az egyenlőség elve szerint pénzt is kér hozzá az államtól, és nem kap, mert ezeket eltaposná a Fodor.

A baloldali kormányok szabotálják az egyenlő esélyeket az iskolák között, megkülönböztetve az egyházi fenntartású iskolákat. Hasonlóképpen az egyházi fentartású kórházakat is. A baloldaliak politikai alapon, de a gyakorlatban az állami támogatás szerint különböztetnek meg.

A szektákkal szemben jogosan gyanakvóbbak az emberek. A baloldaliak 2/3-os ellenállása miatt viszont nem sikerült az egyház státuszt megfelelő létszámhoz kötni. Így ma az 1 %-ot kérő „egyházak” száma a csillagos eget veri. A fehár táltosok egyházától kezdve a telefonon gyógyító egyházig mindenféle egyház létezik.

Az az érvelés, hogy Krisztusnak kis szektáját ma nem fogadnák el, az bizony igaz. A szektáknak meg kell mérkőzniük, példát kell előbb mutatniuk, mint azt a korakeresztyének tették, és akkor lehetnek egyházak később. Mint a keresztyénség lett a világ legnagyobb vallása évszázadok, évezredek alatt.

A szekták, ha valóban hosszú távra terveznek, előbb ne a zsebüket akarják rögvest megtömni, hanem szolgáljanak úgy, hogy kiérdemeljék az emberek bizodalmát. Ennek meg van a maga természetes útja. Éppenhogy az anyagi érdekeik miatt egyházat alapítók, valamint a bizonyítottan hasznos, önzetlen történelmi, és kisegyházak között kell megvonni a vonalat.

A jobboldal a társadalmi teljesítmény, a hasznosság alapján különböztetne meg, de mégcsak a létszám alapján sem teheti ezt.

A hitgyüliről majd később...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 87 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség