Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
 

Mi a rasszizmus ?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 18:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
A véleményem szerint a raszizmus az amikor egy nem homogén erkölcsiségű csoportot egységes negatív erkölcsi minősítéssel illetnek.

természetessen szivessen meghalgatok,ezzel kapcsolatban,az enyémtől eltérő véleményt is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 18:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
És ezt most miért kell? Nem lett elégszer körbejárva?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 18:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Erika

most idézek abból a hozzászólásból,amivel kapcsolatban vitánk alakult ki.


GABRIEL777 írta:
"A lelkészeket pedig nem lemínősítettem akkor amikor azt írtam,hogy pont annyira erkölcsössek,mint a rendőrök,csak leírtam,hogy ők is pont olyan emberek mint bárki más.

De mondhattam volna azt is,hogy a lelkészek pont annyira erkölcsössek ,mint a rendőrök az orvosok a jogászok az újságírók a tévések a pedagógusok stb . stb. "



Aki pedig ennek az ellenkezőjét állítja az a véleményem szerint rasszista
módon gondolkodik,mert nem lehet foglalkozás alapján negatív diszkriminációt alkalmazni.

Mert mítől erkölcsösebb egy pedofil pap attól a rendőrtől aki megerőszakol egy lányt igazoltatás közben,vagy mitől erkölcstelenebb egy hívő rendőr egy hívő lelkésztől. ?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. szept. 09., vasárnap 11:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. szept. 09., vasárnap 11:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 25., szerda 22:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Gabriel!

Holnapig várnod kell a válaszomra, mert már éppen ki akartam kapcsolni a gépet, mikor észrevettem a PM-et, s aztán ezt a kérdésedet. Cserébe nem kérem, hogy mond azt, hogy bocsi, hogy nekem tulajdonítottad a meghosszabbított kizárásodat.

Jóéjt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 06:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Gabriel!

Tulajdonképen ezt a kizárást a Beszéljük meg, mi esett rosszul topicban kellene tárgyalni, de nem akarok fel-alá futkosni a topicokban, ha te idehívtál, beszéljünk itt. Azt előrebocsátom, hogy a rasszizmus fel sem merült akkor, ha te arra asszociáltál, akkor volt egy pár órád a kizárásig, fel kellett vetni, hogy te erre gondolsz.

Ahogy én emlékszem:
az egyik topicban az aktuális rendőrbotrány volt a téma: megerőszakolás, indokolatlan szitáválövés, mikor a Beszéljük meg, mi esett rosszulban valaki felhozott egy régi sérelmét egy lelkésszel kapcsolatban. Erre írtad : a lelkészek ugyan olyan erkölcsösek, mint a rendőrök. Én kértem, hogy fogalmazz másképen,ne általánosíts, mert ez így, az aktuális rendőrbotrány fényében felettébb kompromitáló. Azt írtad, amit be is idéztél, s még valami olyasmit, hogy ha kitörlöm, újra beírod.
Én úgy ítéltem meg, hogy bár valóban előfordul botrány a lelkészek között is, mégis sértő most egy kalap alá venni általánosságban őket a megerőszakoló rendőrökkel.
Ezért kértem a hetes kizárást.

Lenne nekem is kérdésem : tegnap tettél egy megjegyzést a régebbi beszélgetésünkre, s amikor elédtartottam , hogy ez nem így volt, azt se mondtad,hogy bik-mak. Ez szerinted így korrekt?

Valamint annak sem tudom az okát, miért vagy velem ellenséges, támadó? A régi fórumon a nekem feltett kérdésekre szépen sorjában válaszoltam, az 5-ös csapatban nem voltam benne, amikor téma lett az új fórumon, hogy itt legyél-e, nem voltam ellened- ennek ellenére az első alkalommal, amikor a gép téged jelölt meg az topic szétválasztásánál nyitónak, lerohantál, később is felemlegetve elhíresült topicnyitásomat. Pedig addig úgy tűnt, van képed kicsit közelebbről, hogyan is működik egy ilyen rendszer.
Ezt csak azért tartottam fontosnak elmondani, hogy tudd, hogy érzékelem ezt az unszimpátiádat. De, bár én is emberből vagyok, és természetesen szeretném, ha szeretnének,alapvetőleg nem a szimpátia-unszimpátia az, ami mozgat. Max annyi,h. különösebben nem keresem azok társaságát, akiktől elutasítást érzékelek, de semmi több.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 06:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Aki pedig ennek az ellenkezőjét állítja az a véleményem szerint rasszista
módon gondolkodik,mert nem lehet foglalkozás alapján negatív diszkriminációt alkalmazni.

Mert mítől erkölcsösebb egy pedofil pap attól a rendőrtől aki megerőszakol egy lányt igazoltatás közben,vagy mitől erkölcstelenebb egy hívő rendőr egy hívő lelkésztől. ?

Ami viszont szomorú,és ami miat akkor szivem szerint végleg itthagytam volna a portált,hogy egy ember nem akadt aki ezt így látta volna .

És mindenki elment szónélkül amelett a rasszista gondolat mellet,hogy az embereket foglalkozás szerint különbőző erkölcsi kasztokba lehet sorolni.

Az jó jel, ha senki nem látta úgy mint te, mert ez hülyeség. Mielőtt érdemben megcáfolnám, kérdezek valamit.
Szerinted, ha én azt állítom, hogy jellemzően a református lelkészek nagyságrenddel erkölcsösebben mint a prostituáltak, akkor én rasszista vagyok? :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 08:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Gabriel: szerintem ez egy csúsztatás így, amit a lelkészekre mondasz.

A parasztok általában jobban értenek a mezőgazdasághoz, a politikusok a politikához, a postások könnyebben megtalálják, hova kell vinni a levelet, a cigányok gyakrabban lopnak, a zsidóknak több bank van a tulajdonukban és igen, a lelkészek erkölcsösebbek az átlag társadalomnál.

Nem csak annak kellene lenniük, hanem valóban azok. Ha nem így lenne, akkor az egyháznak már semmi keresnivalója nem lenne a világon, és fel kéne oszlatni.

És ez nem rasszizmus, hanem a tapasztalatok összegzése.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 09:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ez nem rasszizmus, ez a SZTEREOTIPIA (ami lehet magas fajlagos igazságtartalmú is...)

rasszizmusba akkor vált át, amikor a sztereotipiára alapozva valamiféle kollektív ELÍTÉLÉS lép be...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 09:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Márpedig a kollektív elítélés az mindig be fog lépni. Az ember már csak olyan, hogy ha 3-szor benyit egy ajtón, és mindig behúznak neki egyet, akkor negyedszer is arra fog számítani.

Ha csak minden második alkalommal, akkor is inkább kerülni fogja a helyet...

De még ha minden tizedikre, akkor is...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 09:51 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
G7 beírására!

Megfelelő időben egy-egy eleresztett megjegyzés jobban alkalmas a gyűlöletkeltésre, mint ezer űvöltő torok!


Ejnye ezek a papok, hát nem emberből vannak ők is? :shock:

Volt a régi fórumon egy "hölgy" aki bár jogos felháborodásában ,de általánostított!!

Ez a hiba!

Szeretettel Tamás

Zárni kéne a témát!

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 09:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
32ezüst írta:
Márpedig a kollektív elítélés az mindig be fog lépni. Az ember már csak olyan, hogy ha 3-szor benyit egy ajtón, és mindig behúznak neki egyet, akkor negyedszer is arra fog számítani.

Ha csak minden második alkalommal, akkor is inkább kerülni fogja a helyet...

De még ha minden tizedikre, akkor is...


nézd, mondok egy példát:

esztó lányomnak egy kedves keresztény konferencián kedves keresztény romák ellopták a telefonját...

mikor OTT húznak be neked, ahol valami EGÉSZ MÁSRA számítasz: ez KÜLÖNÖSEN ÉRZÉKENYEN érint...

így aztán mikor pár évvel később egy roma srác kezdte kerülgetni a lányomat... hát KITÖRT otthon a parasztgyalázat...

de NEM EZ a történet vége!!

beszélgetések-imádkozások-HARCOK, igen, azok is voltak...

és MOST jelenthetem, hogy SEMMI GONDUNK ezzel a népcsoporttal (se) :D

én rendszeresen játszom roma zenészekkel, roma közegben is, és NYITOTTAK vagyunk a szolgálatra feléjük/velük is...


NEM MONDOM, hogy ez a KÖNNYEBB ÚT, ez ELÉG KESKENY, és KEVESEN járnak ezen...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 10:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
G7 mondanivalója a rasszizmusról azért volt hamis, mert összekeverte a fogalmakat. Egy, mondjuk szakmai csoprtról képzett általánosítás, sztereotípia lehet helytelen, de az csak egy vélemény és semmi köze a rasszizmushoz.
A rasszizmus, az mindig származási alapon történő negatív megkülönböztetés és a lényege, hogy a származást nem lehet megválasztani és megváltoztatni.
A szakmát, vallást, világnézetet, lehet választani és változtatni. Ezekben az esetekben rasszizmusról beszélni egyrészt ostobaság, másrészt veszélyes behozni a "kultúrális rasszizmus" fogalmát. Sajnos nagyon kevesen ismerik fel ennek a veszélyességét és még kevesebben szólalnak fel ellene.
Mert emberi méltóságban jogokban az emberek bibliailag is egyenlőek, egyenrangúak, hiszen Isten egy vérből teremtette az egyész emberiséget, de ez az egyenrangúság egyáltalán nem igaz a vallásra, kultúrára, világnézetre.
Azok egyáltalán nem egyenrangúak. Ezekkel a megkülönböztetésekkel szemben kultúrális rasszizmust emlegetni, arra jó, hogy mindenféle sötét dolog polgárjogot nyerjen ott ahová eddig nem férkőzhetett be.
Az én bibliai hitemmel nem egyenrangú egy szívkitépős emberáldozós, barbár vallás, de a patkányimádó sem és a szobrok előtt hajlongó sem.
Ugyanúgy az zsidó-keresztéyn kultúrával nem egyenrangú a kannibálok, vizeletivók, embermegalázók stb. kultúrája.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2007. júl. 27., péntek 06:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 26., csütörtök 13:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Hát igen. Erről próbálok én is beszélni.

Amikor a cigányokat is emlegetem. Nem a bőrük színe, hanem a "kultúrális" cigányság jár az eszemben.

És azt rasszizmusnak nevezni, amikor megpróbálunk jobbak lenni valamiben, és ezt sikerül is elérni, és ez alapján megkülönböztetem azokat, akiknek ez még nem megy annyira, hát... enyhén szólva is csak arra jó, hogy a többiek felmentést kapjanak valamilyen felelősségrevonás alól.

Szolgálni feléjük? Persze. Kötelességünk.
A másik megoldás az lenne, amit nem propagálunk, hogy kiközösítenénk őket, megtörölnánk a hibáikat, megszabadulnánk tőlük, stb...

A diszkrimináció kötelesség. A felismert helyzet kezelésében lesznek a különbségek a rasszista és a keresztyén gondolkodás között.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 17., szerda 14:32 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:07-kor.

Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség