Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 14:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most éppen 1-1 az állás, MÁSIK 18 éves fogadott lányom éppen 5 hónapos terhes, és azon tornázik, hogy valahogy az apát ki lehessen tagadni a gyerekből...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 15:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Szia Endi,

örültem, hogy leírtad részletesen a gyülekezetbe járással, ill. párválasztással kapcsolatos gondolataidat!

Azt írtad, azért nem jársz gyülekezetbe, mert úgy érzed, nem tanulsz ott újat, úgy véled, mint hitben felnőttnek erre nincs szükséged.

Jézus eléggé felnőtt volt a hitben!, mégis rendszeresen szombatonként elment a zsinagógába (bár nem volt arra szüksége, hogy őt tanítsák) „Amikor Názáretbe ment, ahol felnevelkedett, szokása szerint bement szombat napján a zsinagógába, és felállt felolvasni.” (Lukács 4:16)
(Keresztelkednie sem lett volna szükséges, hiszen bűntelen volt, mégis megtette.)

A Biblia alapján én úgy látom, Isten azt szeretné, hogy közösségben éljünk, egy gyülekezetbe bekapcsolódva! (figyeld csak meg az első keresztyén gyülekezeteket, v. Pál apostolt), nem magányos farkasként élve meg a keresztyénséget; könnyebben válhat a magányos keresztyén az ördög prédájává.

Ha eljársz egy gyülekezetbe, attól még van több lehetőség arra, hogy tanulj, egyik ilyen lehetőség az olvasás, amit Erika már javasolt; hitben elöljáró testvérek könyveit forgatva, v. CD-n, ill. hangkazettán kböző lelkészek igehirdetéseinek meghallgatása, v. hitmélyítő héten lehet részt venni, az ilyen hetek nem a keresőknek, nem a hitben csecsemőknek, hanem azok számára szerveződik, akik régebben járnak már a keskeny úton.
(És miközben olvasol, igehirdetést hallgatsz stb. természetesen nem értelem nélkül veszed át, amit hallasz, hanem megszűröd a Szentíráson át.)

>>Egy felnőtt hívőnek egy pásztora lehet: Jézus. Isten pedig több emberen keresztül szól. Sőt nem csak emberen keresztül, hanem a mindennapi élet történésein, nem hívőkön keresztül és MINDENEN keresztül.
Szerintem egy hívőnek mindenképpen el kell jutnia erre a szintre.

Egyetértek! :)

>>Van egy olyan Ige, hogy a feleség feje a férj, a férfié meg Krisztus. Nos itt kapcsolódik ez a társkereséshez. Én úgy látom, hogy a legtöbb gyüliben az emberek feje a gyüli (vagy a tanítók). A nőké is, tehát én attól félek, ha elveszek egy lányt, akkor nem engem tart a fejnek, hanem a gyülit, a tanítókat vagy valami ilyesmit...

Legtöbb gyüliben?! Ahol az emberek nem Jézust tartják a fejnek, hanem a gyülekezet pásztorát, ott már valami ferdülés van :!: Normál esetben a gyülekezet pásztorának is Jézus a feje, és a legjobb, amit tehet, hogy igehirdetésében Rá mutat!

>>Még egy dolog eszembe jutott. Van egy Ige: aki nem tudja megtartóztatni magát, éljen házasságban. Biztos ismered, azt hiszem Pál írta. Nos, nekem az is furcsa, hogy sok hívő ezzel ellentétes nézeteket vall, azaz azt mondja, hogy aki nem tudja megtartóztatni magát, arra nem a házasság a megoldás, hanem "még inkább szellemben járás" és hasonlók. Holott Pál nem ezt mondta! Szerintem az emberek azért mondják ezt, mert így olyan látszatot keltenek, mintha ők lennének a nagy szellemi emberek. De én inkább hiszek Pálnak!

Ezzel is max. egyetértek!

>>Ismeretségi körömben inkább hívő lányok vannak akik nem hívő férfihez mentek hozzá...
Egyébként én is gondolkodtam/gondolkodok azon hogy nem hívő lányt keresek, pontosan azok miatt az okok miatt amit leírtam...

Endi, olyan szépen leírtad, hogy inkább hiszel Pálnak, mint embereknek! Éppen Pál apostolon keresztül mondta Isten: „Ne legyetek a hitetlenekkel felemás igában, mert mi köze egymáshoz az igazságnak és a gonoszságnak, vagy mi köze van a világosságnak a sötétséghez?” (2Kor. 6:14)
Ne add fel a reményt, hogy találsz olyan hívő lányt, aki, mint engedelmes hívő, a férjét tekinti fejnek! :)

Egyébként egy nem hívő lány esetén sokkal nagyobb a veszély, hogy egyáltalán nem tekinti vezetőnek a férjét, hanem inkább arra törekszik, hogy „jó férjanyagot” gyúrjon belőle magának…

Üdv, B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 15:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 15:34 
Sziasztok!

Nekem volt feleségem nem hívő és hívő nő is!
Az utóbbival élek most és nem cserélném vissza a régire.

A két feleség lányneve azonos!
:-)

Bajnak azt tartom, hogy a gyülekezetekből hiányoznak a fiúk, férfiak! Azt gondolják, hogy a nők majd "lelkiznek" helyettük!
Pedig a Lélekkel való elsődleges kapcsolatot Isten a családban a férfinak adta.

Ja, gyülekezetben lehetetlen megmaradni KEGYELEM nélkül, mert nincs más, ami ott tartana és ami összetartaná a hívő közösséget!

Tapasztalatból tudom, már rég nem járnék a gyülekezetbe, ha nem a kegyelem tartaná össze.
Minden másban már rég csalódtam, első renden magamban!

Vidám?
Szerintem igen, mert ott vagyok!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 15:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
endi írta:
Nem tagadom, hogy Isten jeleket is adhat, de szerintem ez ritka. Jelre várni szerintem a legtöbb esetben Isten akaratával ellentétes.

Igaz. De jel lehet a szerelem is ;)

Idézet:
én nem épülök a tanításokból, mert sokat hallottam már, és mindig csak ugyanazokat hallom...

Egy plébánost nagyon szerettek a falujában. A püspök már többször el akarta helyezni, de az egyházközség ismételt kéréseire mégis maradhatott. Még vagy harminc év múlva is ott volt és hívei továbbra is nagyon szerették. Csupán egyetlen egy dolgot kritizáltak nála egyre gyakrabban. Az egyházközségi tanács tagjai hosszú tanakodás után előhozakodtak a problémájukkal. Azt mondták papjuknak:
- Plébános úr! Maga olyan jó ember.
A plébános, aki mindannyiukat már elsőáldozó koruktól ismerte, rögtön észrevette, hogy valami kellemetlen dolgot akarnak közölni vele.
- Mit kívántok tőlem, gyermekeim? - kérdezte tőlük.
- Szóval, plébános úr, - folytatták vonakodva az egyháztanácsosok, - magának megvan az év minden vasárnapjára a prédikációja és ugyanazokat a szentbeszédeket ismétli minden évben. Már több mint harmincszor hallottuk őket. Nem tudna legalább egyszer egy új prédikációt írni?
- Kedves gyermekeim, - válaszolta az idős pap, - én minden héten órákat töltök a gyóntatószékben és ti több mint harminc éve ugyanazokat a bűnöket gyónjátok meg nekem. Ha legalább egyszer egy új bűnt találnátok ki, akkor én is írnék nektek egy új prédikációt.

Idézet:
Tehát szerintem a hívő életben is hasolnóan megy... van kezdő hívő (gyerek a hitben) és felnőtt hívő. Persze a kettő között átmenet is van.

Attól, hogy felnő valaki, még megmarad a családja. Bár a mai világban pont ez az, ami egyre kevésbé van meg. És mekkora hiba!

Idézet:
én attól félek, ha elveszek egy lányt, akkor nem engem tart a fejnek, hanem a gyülit, a tanítókat vagy valami ilyesmit...

Ez egyszerű féltékenység. Talán munkahelyre se fogod engedni a feleségedet, mert ott is van főnöke? Ne akarj uralkodni rajta. Legyen akármilyen hívő, és próbáljon meg akármennyire téged a fejének tekinteni, nem fogom irigyelni, ha ilyen aggályaid vannak már most vele szemben.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 16:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ezüst tudod hányadik hozzászólásod volt most?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 16:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tamás12 írta:
Ezüst tudod hányadik hozzászólásod volt most?
Szeretettel Tamás

Olyan 4000-nél járhatok...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 18:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
"magányos farkasként"

Eddig a kifejezésig olvastam el amit írtál. Mivel ilyesmit nem írtam, sőt, ezért úgy gondolom jogom van ahhoz hogy semmibe vegyem amiket írtál.
És meg is teszem. :)

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 18:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Természetesen jogod van hozzá,h. bármikor ránk vágd az ajtót.Épp a monitorom elsötétült :cry:

így elég nehéz lesz beszélgetni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 18:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
endi írta:
"magányos farkasként"

Eddig a kifejezésig olvastam el amit írtál. Mivel ilyesmit nem írtam, sőt, ezért úgy gondolom jogom van ahhoz hogy semmibe vegyem amiket írtál.
És meg is teszem. :)

Érdekes ember vagy te, endi.
Pár napja kaptam egy levelet egy felháborodott levelezőlista tagunktól, hogy mi az, hogy a listán úgy köszöntek neki, hogy "Sziasztok!". A tövábbiak ezért őt nem érdeklik... És innentől kezdve velünk nem beszél. Namármost ez egy felhívás volt adventi gyermekkórus előadásra. És szerintem ahogy ezen a fórumon is tegeződünk, úgy egy levelezőlistán se éppen élet ellen való bűncselekmény...
Dehát kinek mekkora a "tűrőképessége"...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 19:00 
Sziasztok!

Kinek-kinek más a nyomora.
Nekem a hebehurgyaságom, Endinek a túlérzékenység, Gabinak a cinikusága és így tovább.....

Mindannyiunknak, hogy örülünk, ha ezekért rólunk beszélnek!
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 19:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 19:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Sziasztok!

Kinek-kinek más a nyomora.
Nekem a hebehurgyaságom, Endinek a túlérzékenység, Gabinak a cinikusága és így tovább.....

Mindannyiunknak, hogy örülünk, ha ezekért rólunk beszélnek!
:-)


- Mit mondtak Zalatnainak, amikor lesittelték?
- Cini, kuss.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 20:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
endi írta:
"magányos farkasként"

Eddig a kifejezésig olvastam el amit írtál. Mivel ilyesmit nem írtam, sőt, ezért úgy gondolom jogom van ahhoz hogy semmibe vegyem amiket írtál.
És meg is teszem. :)


Kedves Endi!

A "magányos farkas"-t nem rólad írtam, hanem szélsőséges példaként, és nem tőled idéztem, tehát szerintem nincs igazán ok arra, hogy ezeken a szavakon felháborodj.

Más. A jogod emlegetéséről eszembe jutott valami, amit - nem állom meg - le is írok, de előre kérlek, ne értsd félre, nem az üdvösségedet kérdőjelezem meg vele!

Idős hívőktől hallottam: "...akinek JOGA van, az nem jut be a mennyországba." Miért? Mert nem jogok, hanem KEGYELEM által juthatunk be oda. Ezért tartozunk mi is "megkegyelmezni" a társainknak... -> Máté 18:22-34

Szeretettel: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 21:35 
Én Endi és én helyett ebben a topicban továbbra is a NŐKRŐL beszélnék, ha lehetséges...

Köszi és csók!


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség