Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 18:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
megjöttünk :D

most idézek (magánlevélből, kedves tavasz, eléggé el nem ítélhetősen):

"Mindig van vki, aki mintha utálna engem (mintha = paranoia), igaz van is rá ok, sajna. És ilyenkor mindenkiben gerjesztem a felém irányuló ellenszenvet, hogy jobban önsajnálhassak."


ami engem illet, NEM JÖN BE a taktika! ezüstözött arany vákuumtartó: pontosan ÉRTELEK... és tudom, hogy GÁZ egyszerre MINDENnek lenni (anya, feleség, keresztény, diák, fórumtag, stb....)

Most nagyon félreértettél :)
Csak az van, hogy szeretek értékes hozzászólásokat írni, ha pedig ez nem megy, akkor legalább valami durvát :)
Ha pedig ez sem megy, akkor valami értelmeset csinálok helyette.
Amúgy tényleg neked szántam a topikot...

Pl. olyan kérdéssel, amit egyik linkedben találtam, hogy az ősmagyaroknál miért volt Istenanya (= Fehér ló = Luca ((a lányomat is véletlenül így hívják ;) )))
És a keresztény és zsidó vallásban miért nincs ilyen?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 18:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 21:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
tavasz írta:
Kedves Ezüst, nem tévesztetted te el a házszámot ? :wink:

Nőknél ez gyakran megesik... "a világon található 771 millió analfabétának majdnem a kétharmada nő."

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 22:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Endi!


Egyáltalán nem tartom a leveledet megbotránkoztatónak, sőt, több dologgal is egyetértek.

Azonban lenne egy kérdésem:miért van az,h. sokkal több hívő lány van, mint hívő fiú, és mégis, mikor az a pár szál fiatalember nősülni szeretne, akkor nem a hívő lányok közül választ?

Hogy helyes-e jelt kérni? én, mi annak idején nem jelt kaptunk, hanem Igét.Persze, mondhatod, h. azt ugyanúgy lehet félreérteni, belemagyarázni. Igen, lehet. De ha valóban kiengeded a kezedből, s azt mondod: ahogy Te akarod, Uram, akkor nem hiszem, h. az Úr játszana, félrevezetne bennünket.
Sőt, az első határozott igent akkor értettem meg, amikor nem is kértem.Csak együtt töltöttünk egy napot, s mikor elváltunk, hát nagyon rosszul esett. S akkor olvastam a Filemonhoz írt levélben: Mert talán azért vált meg tőled ideig- óráig, h. őt, mint örökkévalót kapd vissza.

Egyébként volt olyan barátság is, amire viszont határozott nemet mondott az Úr. Egyik reggel olyan hangsúlyossá vált ez az Ige: Minden féltett dolognál jobban őrizd a szived,...s este egy meghívást kaptam egy régi barátomtól, amire lehet,h. igent mondtam volna, de így egyszerűen lezáródott egy feleslegesen nyújtott kapcsolat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 05:57 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Ismeretségi körömben inkább hívő lányok vannak akik nem hívő férfihez mentek hozzá...
Egyébként én is gondolkodtam/gondolkodok azon hogy nem hívő lányt keresek, pontosan azok miatt az okok miatt amit leírtam...

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 08:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Endi, ezt nem mondod komolyan...hogy nem hívő lányt keresel.

Vesd ki magadból ezt a félelmet,h. a gyülekezetet fogja tartani a fejének...
Gondolom, van alapja ennek, láthattál ilyen rossz gyakorlatot,.. nekem ez elképzelhetetlen.Én elfogadom azt,h. a férjem a fejem, de a döntő szó úgyis az Úré, együtt keressük a választ,ha vmilyen probléma van, tehát azzal sem kell soha küzdenem, h. én másodrendű vagyok.


Amit arról írtál,h. több mindenkitől kell egy hívőnek tanulnia: - mi van az olvasással? nagyon sok mindent leírtak már azok, akik előttünk éltek, legegyszerűbb, legkézenfekvőbb módja a tanulásnak: olvasni, olvasni, olvasni.
Remélem, szeretsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 09:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
höhö :D

1) genetika
2) elsődleges és másodlagos nemi jelleg
3) hormonháztartás
4) nevelés
5) énkép

Isten.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 09:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kezdesz felnőni "nagy elődeidhez" ... sajnálom... ez most MI volt? vicc?

el tudod képzelni, hogy holnap Isten azt mondja neked: "Tivadar, te NŐ VAGY!" ?????? :shock:

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 09:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kezdem elvarrni a szálakat...

tavasz kérdezte:
Idézet:
Nem vezet-e sóvárgáshoz, vagy nem növel-e valamiféle "félember tudatot", hogyha azt mondjuk, hogy márpedig 1 ember = férfi + nő


1) a SÓVÁRGÁS rossz??

2) a "félember-tudat" ROSSZ!!!
lehet, hogy most követ ragadtok, de a Genezis könyvében HÁROM KÜLÖNBÖZŐ ember-teremtés van leírva, ezek közül az egyik:
1móz1:27. Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.
passz... vagyis: a SORREND világos, de HIERARCHIA (itt legalábbis) NEM LÁTHATÓ! és TÉNY h ádám EGYEDÜL volt éva nélkül... nade... Isten nem egy utólagos javítókészletet vagy egy társalkodógépet alkotott, beépített szaporítórendszerrel, hanem egy NŐNEMŰ EMBERT!

ALAPVETŐEN hibás (és szexista) az a (be kell vallani, egyes közösségekben elterjedt) nézet, ami szerint az egyedülálló nő HIBA EREDMÉNYE, míg az egyedülálló FÉRFI (lásd katolikus pap) valami KÜLÖNLEGESEN ÉRTÉKES valami... ennek NYOMA SINCS a Bibliában!!!

egy mai katolikus pap a bibliai normák szerint presbiter se lehetne!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 11:24 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
kezdesz felnőni "nagy elődeidhez" ... sajnálom... ez most MI volt? vicc?

el tudod képzelni, hogy holnap Isten azt mondja neked: "Tivadar, te NŐ VAGY!" ?????? :shock:

Ő teremtet annak ami.
Zsolt 139,13 Bizony te alkottad veséimet, te takargattál engem anyám méhében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 11:27 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
tudom...
ÖT dolog határozza meg, hogy férfi v nő-e az illető...

láttam én már olyat (... ... 1-2 dolgot már láttam ... ...) h valaki gyerekkorában arra a következtetésre jutott, hogy NŐNEK LENNI KATASZTRÓFA... és elkezdett FÉRFIként élni (nem arra gondolok, amire ilyenkor a többség):
kemény ivás, egyéjszakás kalandok, "belevaló" státusz, stb stb stb...

aztán... hála Istennek SIKERÜLT ebből kimásznia, néhány "majdnem" helyzetet túlélve...

Ő teremtet annak ami.
Zsolt 139,13 Bizony te alkottad veséimet, te takargattál engem anyám méhében.
Erre válaszóltál, én is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 12:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
így már értem, köszönöm...

és ... MI VAN, ha valamelyik eleme NEM JÖN KI az 5-nek?? pl genetika és hormonok, vagy genetika és nemi jelleg ellenkezik?

Isten selejtet gyártott? (tudom, ezek KEMÉNY kérdések, de TALÁLKOZTAM gyakorlatban ilyennel is, meg olyannal is, aki SZÓSZERINT vette, h ha az egyik tag bűnbe visz, akkor LE KELL VÁGNI és EL KELL VETNI...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 12:20 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
így már értem, köszönöm...

és ... MI VAN, ha valamelyik eleme NEM JÖN KI az 5-nek?? pl genetika és hormonok, vagy genetika és nemi jelleg ellenkezik?

Isten selejtet gyártott? (tudom, ezek KEMÉNY kérdések, de TALÁLKOZTAM gyakorlatban ilyennel is, meg olyannal is, aki SZÓSZERINT vette, h ha az egyik tag bűnbe visz, akkor LE KELL VÁGNI és EL KELL VETNI...)

Kedves Net
Gyermek neurológián dolgoztam, egy ideig.
Láttam olyan gyerekeket akik sérültek voltak
De erre is ad Isten Igéje választ sokszor személyre szabottat.
Így általánosságban, nem biztos hogy jó beszélni róla.

Sok mindentől függhet, de Isten tudta és engedélye nélkül semmi sem történik.
Ez sem.
A bűn következménye, ez viszont tiszta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 12:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nagyszerű.... BIZTOSRA VESZEM, hogy a KONKRÉT esetekről (eseteimről) MÉG KEVÉSBÉ jó beszélni... tehát... hagyjuk az egészet...

csak IRRITÁLT picit, hogy amikor az 5 pontot leírom (amivel kb az emberek 80%-a nincs tisztában), erre egy "Isten" beírással "lesöpröd az asztalról"

SAJÁT gyerekem is született genetikai tanácsadás ELLENÉRE, kötelező abortuszt előíró vizsgálati eredmény után... (amúgy egészségesen) tehát... lehet, hogy SEJTEM azért a kérdés komolyságát ...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 14:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
nagyszerű.... BIZTOSRA VESZEM, hogy a KONKRÉT esetekről (eseteimről) MÉG KEVÉSBÉ jó beszélni... tehát... hagyjuk az egészet...

csak IRRITÁLT picit, hogy amikor az 5 pontot leírom (amivel kb az emberek 80%-a nincs tisztában), erre egy "Isten" beírással "lesöpröd az asztalról"

SAJÁT gyerekem is született genetikai tanácsadás ELLENÉRE, kötelező abortuszt előíró vizsgálati eredmény után... (amúgy egészségesen) tehát... lehet, hogy SEJTEM azért a kérdés komolyságát ...


Ezek ám a jó témák...
Meg pl. a meddővé tétel 18 éves korban. Kell-e erre törvény, hogy tiltsa, vagy rábízzuk az egyénekre? És ehhez képest milyen egy 18 éves nő helyzete, vajon mindig az ő döntése lesz a meghatározó a saját esetében?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 116 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség