Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1841 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 123  Következő
 

Re: Hírek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 18., szombat 19:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nem tudom, mire mondod, hogy nem válaszoltam. Szerintem válaszoltam, de mivel a fegyvereket nem én emlegettem, mint a népek összegyűjtésének eszközét, hát nem láttam értelmét erre reagálni. Én ugyanis egy szóval sem állítottam, hogy nem a Szentlélek gyűjtené össze a távollevőket, és nem a mennyeknek országában zajlik ez a történet, amelyről a szöveg szól.

A másik dologban, mármint hogy a krisnások üdvözülnek-e, nyilvánvalóan nem értünk egyet, de ez olyan hosszú magyarázkodást és értetlenkedést indítana el, hogy nem nagyon látom értelmét folytatni. Én pontosan tudom, hogy te miről beszélsz, hiszen én is így gondoltam sokáig, de ma már nem így gondolom, és te kimondatlanul is megtévesztettnek és eretneknek tartasz, ez meg nem jó kiindulópont egy beszélgetéshez. Ma már abban sem értünk egyet, hogy az ember legnagyobb problémáját a bűn szó jelölné meg legpontosabban (arról van persze szó, csak ma már nem lehet az embert ezzel elérni, csupán erőszakoskodni lehet vele), hanem a rettenetes árvaság. Ugyanaz, hiszen a bűn nem morális kategória (még ha azt is csináltak belőle), hanem az ember elszakítottsága Istentől. Erre sokkal fogékonyabb lenne az ember, mégis állandóan a bűnt hallja...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 18., szombat 19:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kicsit visszatérek azért még egy kérdés erejéig erre az üdvözülés témára. Krisztus nélkül nincs üdvözülés, mert a világ számára ő hozta el az üdvözülés lehetőségét; de az, hogy ki hogyan ragadja meg ennek a módját, az az Isten titka. Szerintem van olyan, hogy valaki nem tér meg úgy, ahogyan meg van írva az a nagykönyvben: bűnvallás, bűnletétel stb., és mégis él benne a Krisztus. Hiszen akkor hogyan mondaná Jézus azoknak, akik nem is tudják magukról, hogy áldottak, hogy jöjjenek és vele együtt örököljék a földet, hiszen enni adtak az éhezőknek stb.? Vagy hogy magyarázod, hogy azt mondja az írástudóknak (=mai vallásos, hívő emberek), hogy a paráznák és a vámszedők megelőzik őket a mennyeknek országában?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 19., vasárnap 07:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Meg még egy csöppet visszatérek a bűn kérdéséhez. Jézus folyamatosan azt mondja nekünk, hogy ne ítéljünk, ne keressük a másiknak a szemében a szálkát. A Hegyi Beszéd egyik fontos újítása is az, hogy rámutat: a személyiség látható felszíne alatt kivétel nélkül mindenki egyformán romlott. Te is lopsz, én is lopok. Te is parázna vagy, én is parázna vagyok. Akkor erre nem az a megoldás, hogy a másikra "bűn"-t kiáltok, majd magamra mutatok, hogy én is ilyen voltam, de íme, engem megszabadított Jézus. Mert nem ettől és nem erre szabadított meg. Nem a bűnnel való foglalatosságra szabadított meg Jézus, hanem az Atyával való kapcsolatot állította helyre. És ezen a szálon lehetne eljutni az emberekhez, valóban eljutni, nemcsak a szavainkat vágni hozzájuk.

Sokáig kell csendben maradni, részt venni a másik életében, imádkozni, közben járni érte, élni Istennel szoros kapcsolatban, és figyelni-figyelni, hogy mikor lehet szólni, és úgy szólni, amikor kell, mint aki maga is szomjazott, és inni kapott, és azt szeretné, hogy a másiknak is ilyen öröme legyen... Istenről csak dadogva lehet komolyan beszélni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 19., vasárnap 09:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ma már abban sem értünk egyet, hogy az ember legnagyobb problémáját a bűn szó jelölné meg legpontosabban (arról van persze szó, csak ma már nem lehet az embert ezzel elérni, csupán erőszakoskodni lehet vele), hanem a rettenetes árvaság. Ugyanaz, hiszen a bűn nem morális kategória (még ha azt is csináltak belőle), hanem az ember elszakítottsága Istentől. Erre sokkal fogékonyabb lenne az ember, mégis állandóan a bűnt hallja...


Felemásan beszélsz, mert a Biblia a BŰNRŐL pont azt tanítja, hogy ez egy ÁLLAPOT, az ember LÁZADÓ ÁLLAPOTA Isten ellen. Ez abban mutatkozik meg a leginkább, hogy NEM HISZ a FIÚBAN. Nem BÍZIK BENNE, nem is gondolja létezőnek.

A BŰNÖK, amik ebből fakadnak nagyon is valóságosak. Paráznaság, irigység, lopás, hamis vádak, iszákosság, bálványimádás minden féle formája.

És erről beszélni kell, mert ez a LÁTVÁNYOS, ezt látva jut el oda az ember, hogy találkozhat a kegyelemmel, magával Jézus Krisztussal.

Keresztelő János is így készítette az Úr útját! (más kérdés, hogy ez olyan gyilkos dühöt formált egy asszonyban, hogy börtönbe záratta, majd lefejeztette)

A BŰNRŐL nem tisztán (félig) tanítani, félelem és álszeretet.

Idézet:
Kicsit visszatérek azért még egy kérdés erejéig erre az üdvözülés témára. Krisztus nélkül nincs üdvözülés, mert a világ számára ő hozta el az üdvözülés lehetőségét; de az, hogy ki hogyan ragadja meg ennek a módját, az az Isten titka. Szerintem van olyan, hogy valaki nem tér meg úgy, ahogyan meg van írva az a nagykönyvben: bűnvallás, bűnletétel stb., és mégis él benne a Krisztus. Hiszen akkor hogyan mondaná Jézus azoknak, akik nem is tudják magukról, hogy áldottak, hogy jöjjenek és vele együtt örököljék a földet, hiszen enni adtak az éhezőknek stb.? Vagy hogy magyarázod, hogy azt mondja az írástudóknak (=mai vallásos, hívő emberek), hogy a paráznák és a vámszedők megelőzik őket a mennyeknek országában?


Jób nem találkozott személyesen Jézus Krisztussal, Dávid nem találkozott személyesen Jézus Krisztussal, egyik sem olvasta az Újszövetséget, még is üdvözültek.
Miért?
Mert várták a Megváltót és tudták, hogy saját erejükből, segítség nélkül, Messiás nélkül esélyük sincs az üdvösségre, még akkor sem, ha annyiszor cselekedték az ÚR AKARATÁT.

Ugyan akkor nem üdvözít az, ha kenyeret osztok az éhezőnek, nem üdvözít, ha odaadom az utolsó ruhámat a nyomorultnak.
Ettől nem lesz még békességem az Istennel!

Idézet:
Szerintem van olyan, hogy valaki nem tér meg úgy, ahogyan meg van írva az a nagykönyvben: bűnvallás, bűnletétel stb., és mégis él benne a Krisztus


Ha él benne a Krisztus, akkor TISZTÁN LÁTJA a bűneit, sokkal tisztábban, mint ahogy te utalsz rá, valami féle általánosságban. És ha ÉL BENNE A KRISZTUS (azaz a Szent Lélek már munkálkodik benne) akkor szeretne ettől megszabadulni, szeretne a bűn uralma alól kitörni, akkor VÁGYAKOZIK ISTEN ÚRSÁGÁRA és nem kényszer számára a keresztyén lét, a Krisztus követés, hanem egyedüli megoldás.
És ők úgy cselekszenek jót, hogy már erről fogalmuk sincs, mert a jó cselekedeteik, NEM AZ ÜDVÖSSÉGÜK TÉGLÁI, hanem az Istennek való engedelmességből fakadnak és ŐT dicsérik, HÁLÁBÓL.

Idézet:
Jézus folyamatosan azt mondja nekünk, hogy ne ítéljünk, ne keressük a másiknak a szemében a szálkát. A Hegyi Beszéd egyik fontos újítása is az, hogy rámutat: a személyiség látható felszíne alatt kivétel nélkül mindenki egyformán romlott. Te is lopsz, én is lopok. Te is parázna vagy, én is parázna vagyok. Akkor erre nem az a megoldás, hogy a másikra "bűn"-t kiáltok, majd magamra mutatok, hogy én is ilyen voltam, de íme, engem megszabadított Jézus. Mert nem ettől és nem erre szabadított meg. Nem a bűnnel való foglalatosságra szabadított meg Jézus, hanem az Atyával való kapcsolatot állította helyre. És ezen a szálon lehetne eljutni az emberekhez, valóban eljutni, nemcsak a szavainkat vágni hozzájuk.


Az ítéletet kezdjük MAGUNKON, ezt tanítja az Úr! A romlottság a hívő emberben is benne van, különben nem mondaná az apostol, hogy növekedjünk a kegyelemben és a Jézus Krisztus ismeretében.

A hívő ember ELLENSÉGEI nem a másik ember, hanem a MAGÁBAN IS JELEN LÉVŐ BŰN, az őt is támadó SÁTÁN, az őt is terhelő HALÁL. A hívő ember NEM CSAK a maga bűnei ellen harcol, hanem a világban lévő bűn ellen is. Első renden a sajátjával, hiszen ha itt ér el sikereket, akkor lesz esélye a világban lévő bűn ellen harcolni.
És ezt szavakkal és tettekkel, vagy csenddel és nem cselekvéssel is teszi.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 19., vasárnap 09:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Péter,
lehet, hogy én tévedek, lehet, hogy te.
Isten áldjon!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 19., vasárnap 11:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
exnek és Mikszáthnak Jézus mondja:

"Aki keres, az talál." (Ha nem szeretné, akkor is :wink:)

:)
Ezek szerint, hogy nem találják a magyarok, az azt jelenti, hogy nem is igazán azt keresik. Ez viszont sajnos. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 19., vasárnap 12:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Ma már abban sem értünk egyet, hogy az ember legnagyobb problémáját a bűn szó jelölné meg legpontosabban (arról van persze szó, csak ma már nem lehet az embert ezzel elérni, csupán erőszakoskodni lehet vele), hanem a rettenetes árvaság.

Érdekes, hogy mindkettőtökkel részben egyetértek, részben meg vitatkozom, de más-más részben. :)
A fenti gondolatod tévedés. A bűn az alapvető probléma. Annak következménye az Istentől való elválasztottság, ahogy te mondod, a rettenetes árvaság. A szellemi halál állapota, amiben leledzik a megtéretlen ember az is végeredményben a szellemünk elszakítottsága Istentől. Árvaságunk, elvetettségünk mind a bűnnek a következménye. Isten ugyanis szent, emésztő tűz, a bűnnel nincs semmi közössége. Jelen állapotunkban Isten jelenlétében megsemmisülnénk, ezért van az elválasztás.

"Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orcáját ti előttetek,.."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 19., vasárnap 14:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Isten ugyanis szent, emésztő tűz, a bűnnel nincs semmi közössége.


.... ezért egy megtért ember is lehet magányos, elveszett, mert Jézus Krisztusban van egyedüli esélyünk a Szent Isten színe elé menni. Amikor egy megtért ember "eljut oda", hogy már "annyira hívő", hogy nincs szüksége Jézus Krisztusra, az Ő lényére, kegyelmére, igazságára, akkor esélye sincs közösségben lennie Istennel és ilyenkor válik vallásossá, külsőségekben megnyilvánuló "hívővé", aki kegyetlen, erőszakos, irgalmatlan, hamis, az igazság elhajlítója.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. jan. 21., kedd 06:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
"Fegyverkezik" a cseh hadsereg!:

http://www.punkosdi.hu/content/a-cseh-k ... iblia-kell


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. feb. 18., kedd 11:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Arra azért kíváncsi vagyok, hogy lehet ezt igeivé teologizálni? :D
http://index.hu/belfold/2014/02/18/prof ... ki_palota/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 07., hétfő 04:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Tegnapi ige Jób könyvéből: 9, 24 (emlékezzetek, akik megszavaztátok):
"Bűnös ember kezébe jut az ország, elfedi a bírák arcát.
Ki teszi, ha nem ő?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 08., kedd 07:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Emlékeznek még.
Azért szavazták meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 08., kedd 10:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
10,16 Hiszen ha gőgös lennék, oroszlánként rontanál rám, és ellenem fordítanád csodálatos hatalmadat.

Ami egy vezetőt tönkre tehet az nem a hatalommal való élés, hiszen ezt Istentől kapta (jelen esetben még a demokrácia szabályai szerint a választók többségétől is), hanem a gőgösség.
Ettől óvja meg az ország vezetőit az Úr!

Mert hogy ez lelki törvény, működik a bűnös világban is.
A gőgös ember összetöretik, mind egy milyen pozícióban, anyagi állapotban, vallásban van. Idő kérdése....
Max. a Krisztusban hívő ezt időben felismerheti és oda borulhat a kereszt tövébe, ott van szabadulás ebből is.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2014. ápr. 08., kedd 11:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 08., kedd 11:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke közölte: tiszteletben tartják a választók döntését, de nem szeretné, hogy a következő választás 2018-ban legyen. Nem látott olyan demokratikus kormányt, amely örökké hatalmon maradt volna - tette hozzá, és szerinte a Fidesz-kormány jó eséllyel nem fogja kitölteni az újabb ciklust. Azt is mondta, ha rajta múlik, ezért mindent megtesz.

Gyurcsány Ferenc úgy fogalmazott: a választók jelentős többsége, jó szándékkal, tisztességgel, legjobb meggyőződése szerint olyan utat választott, ami történelmi értelemben tévedés. "Ne várják el tőlem, hogy ne próbáljam meggyőzni arról őket, hogy ez egy rossz út" - fogalmazott.


GYF első hatalomra jutása sem demokratikus úton történt :-( puccsal távolította el M. Pétert. A "demokratikus" ellenzék fanatizált és fanatizáló egyik vezetője most is kész lenne nem demokratikus eszközöket használni, hogy a demokratikusan megválasztott vezetőket eltávolítsa.

Idézet:
Tiszteletben tartjuk a választók akaratát, de ettől ezt a hatalmat még soha nem fogjuk legitimnek tekinteni, a szó történelmi, morális értelmében” – hangsúlyozta Gyurcsány Ferenc.


Egy "demokratikus" nevű párt első embere egy demokratikus választáson nyert párt eredményét nem tartja legitimnek. :-(
Akkor mivel és hogyan tiszteli?
Ennek oka nem történelmi, hanem hatalmi eredetű.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 09., szerda 04:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nagyböjtre még jó lesz, meg hogy segítsen az emlékezésben:
http://dinamo.blog.hu/2014/04/02/level_ ... n=blhshare


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1841 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 ... 123  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség