Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1841 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 123  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 12:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
tavasz írta:
Az embert tisztelni?
Hát ejnye, ejnye ilyet mondani... :wink:


Látom Tiv, következetes ember vagy...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
tavasz írta:
Az embert tisztelni?
Hát ejnye, ejnye ilyet mondani... :wink:


Látom Tiv, következetes ember vagy...

Vagy csak nem értesz. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Vagy csak nem veszlek komolyan :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 13:18 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Vagy csak nem veszlek komolyan :)

Gy F, vagy O V, sem venném ha az Úr Jézusról kezdene tanítani. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 14:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
Azért idéztem Gyurcsány blogját hogy talán meglátod benne az embert.


Ennyire nem lehetsz naiv Tivadar, hogy a Gyurcsány maga írja a blogját. Mit gondolsz miért tartja jó pénzért a pr csapatát? Azért, hogy a blogjával is magának kelljen megküzdenie?!

Tudom, hogy hívő ember vagy, de ennyire ne légy már hiszékeny...! :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 15:02 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
rosta írta:
Tiv írta:
Azért idéztem Gyurcsány blogját hogy talán meglátod benne az embert.


Ennyire nem lehetsz naiv Tivadar, hogy a Gyurcsány maga írja a blogját. Mit gondolsz miért tartja jó pénzért a pr csapatát? Azért, hogy a blogjával is magának kelljen megküzdenie?!

Tudom, hogy hívő ember vagy, de ennyire ne légy már hiszékeny...! :roll:

Kedves Rosta

RRS szerű hírek hozzám is eljutnak. :) Így Gy F blogját írásáról is.
Miszerint lediktálja (diktafon, titkárnő, szakértő elemzi, és felrakják).
Hogy mi igaz ebből?
Lényegtelen, itt az a lényeg mit szeretne vagy szeretnének közölni az övéivel.

És az nem harag, indulat, vagy uszítás.
Ami meg a családját illeti, én ugyan úgy tudok örülni ha szereti feleségét gyerekeit, mint O V.
Szívesen olvasnám O V gondolatatit ilyen formában még ha megszűrnék is. :)

Könnyebb olyan emberért imádkozni akit valamennyire el is tudsz képzelni. (tudsz valamit róla.)

Hát ha ez naivitás? Ez van.
Nekem nem ellenségem egyik oldal sem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 15:13 
Kedves Tivadar!

Minden diktátor egyben a nép apja is.
Nézz meg egy keletebre lévő országot, ahol egyenesen a fiúk és a családtagok az ország vezetésében jelentős szerepet töltenek be, hiszen a diktátor félti a hatalmát.

Értem én amit írsz és el is fogadom.
Látom, hogy GYF-is egy ember, vannak hétköznapjai, örömei, bánatai.
Nincs nekem ezzel semmi bajom, sőt.

Az a kép azonban ami bennem róla kialakult, ezzel nem változik.
Mint ország vezető számomra HITELTELEN.

Nem átkozom én őt. Ezt gondolom róla, de áldást kívánok neki.
Földi síkon egészséget, gazdagságot, örömöt, sikereket, mennyei síkon pedig alázatot, irgalmat, bűnbocsánatot és örök életet.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 15:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tivadar a politikusok nagyon jól tudják, hogy a kedves választó mire bukik. Külön csapat kutatja az ízlését az egyszerű választópolgárnak, és annak akarnak megfelelni a propagandájukban. Ezt érdemes azért belekombinálni abba, hogy mit is hall, olvas az ember gyereke. Ugyanakkor legyen az embernek annyi önálló világlátása, hogy a kormányzások között különbséget tudjon tenni.

Nekem van például saját Sztálin kötetem, amelyik arról szól, hogy miként virágoztatja fel a legnagyobb emberségben a bajuszos vezér az országát, és majd a világot. Komolyan mondom, szinte meghatóan emberi.

Szóval hiszékenynek lenni kényelmes álláspont, de nem hiszem, hogy valóban keresztyéni dolog lenne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 17:06 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Kavics és Rosta.

Mind ketten diktátornak nevezitek nem tudom lehet.
De a törvény figyelmen kívül hagyó embere ez épp úgy rá aggatható.
És ugyan ezt a veszélyét rejti.

Egyik sem az Úr Jézus követője így bizony nagy veszélyt rejt mind kettő.
--

Ezért fontos imádkozni értük és nem támadni mert nem ez a feladatunk amit az Úrtól kaptunk.


Itt a fórumon írtak Júdásról érdekes írások.
Nem tudom olvastátok e?

Szóval elgondolkoztató, hogy ő miből indult ki és tért el az Úrtól, mégpedig annyira hogy a végén árulójává lett.
--

Lehet hogy jót akart? Talán egy jobb szabadabb országot.
Az akkori el nyomoktól szabadulni stb.

De az Úr akkor sem és most sem ezt akarja.
Más országot hirdet. Isten országát.
Sokan akarták a fizikai szabadítást de Ő mást szánt nekünk egy jobbat.
Ma sem hiszem hogy szabad lenne egy fizikai országért felcserélni.
Akkor Izraelt épp olyan élénken és fájdalmasan érintette az ország vezetése mint ma sokakat.
--

De az Úr még sem változtatót rajta, viszont a tanítványai épp ebben értették leginkább félre.

Ma épp ilyen veszélye van a politikai hatalmaknak.

Elkötelezettség és utána akár harc is, és mire feleszmél már késő.
Bele sodorja magár olyanba ami gyűlölet, harag, indulattá válhat.

Erre is érvényes :
Jak 1,15
Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz.
--

Egyik oldal sem az Úr Jézusban való megtérésen munkálkodik.
--

Nagyon óvatosnak kell lenni nehogy elfecséreljük a kegyelemet hitvány gyűlölködésre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 21:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tivadar részemről a te Gyurcsány blog iránti olvadozásodhoz annyit fűztem hozzá, amennyit egy általános iskolásnak is tudnia kell a politikáról. Erre gyűlölködésről beszélsz.

Én meg kezdem sajnálni a rád fordított időt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 21:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
2007-02-02 11:17

Igazságok a koleszterin körül

A vérzsírok, köztük a koleszterin, szervezetünk nélkülözhetetlen építőkövei. Oszlassuk el a ködöt, amely körülveszi őket. A koleszterin fontos építőanyaga a szervezet sejthártyáinak, bizonyos hormonok, vitaminok alkotórésze. Az agyunk csaknem húsz százaléka, a szívünk tíz százaléka koleszterinből áll.


Káros a magas koleszterinszint. Nem a koleszterin összmennyisége a mérvadó, hanem az arányai a vérben. Hiszen létezik az úgynevezett jó, védő (HDL-) koleszterin és a rossz (LDL-) koleszterin. A koleszterin fehérjébe – lipoproteinbe – csomagolva úszik a vérben az ereken át a sejtekhez, amelyek elveszik belőle azt, amire szükségük van. A fölösleget a védőcsomag gyűjti össze és szállítja a májba, amely ártalmatlanná teszi. Ezért nem kell mindjárt megijedni, ha nagy az összkoleszterinszint értéke. Hiszen lehetséges, hogy azon belül a jó koleszterin meglehetősen magas. Még elfogadható a helyzet, ha a rossz és a jó koleszterin úgy aránylik egymáshoz, mint a 3,5 az 1-hez. A legjobb lenne, ha a rossz és a jó érték aránya: 2 lenne az 1-hez. A lerakódások érbetegséghez vezetnek. Ha a rossz koleszterin felhalmozódik a vérben, a felesleg lerakódik az érfalon, s az erek átmérője egyre jobban beszűkül. Kialakul az érelmeszesedés. Súlyos esetekben elzáródhat a vér útja. A szívkoszorúér-elmeszesedés következménye az infarktus, az agyi erek meszesedése agykárosodáshoz vezet, a végtagi erek meszesedése akadályozza a kéz és a láb megfelelő vérellátását. A magas koleszterinérték panasszal jár. Sem fájdalommal, sem rossz közérzettel nem jár a magas koleszterinérték. Az emberek csaknem fele nem ismeri a koleszterinszintjét, ezáltal időzített bombát hord az ereiben. Pedig 35 éves kortól érdemes méretni a vérzsír-értékeket. Különösen azoknak, akiknek még a dohányzás, a magas vérnyomás, a túlsúly és a cukorbetegség kockázatával is számolniuk kell. A magas érték oka a helytelen táplálkozás. Persze számít, hogy mennyi csülök kerül a tányérunkra, de a rossz vérzsír-anyagcsere legtöbbször öröklött hajlam dolga. Illetve okozója lehet a pajzsmirigy, a vese vagy a máj elégtelen működése. Nincs mit tenni a magas koleszterin-érték ellen. A rossz koleszterint már sok jó gyógyszer képes sakkban tartani. De úszással, kocogással, kerékpározással, aktív testi munkával kivédhetők a kóros értékek, ahogy a stresszmentes életmóddal is. Mondjunk le a dohányzásról, de a napi egy pohár vörösborról ne!

nana.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 05., hétfő 22:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Tiv!
Jól értem, amit írtál?
"Nem is azoknak írtam aki az Úrban akarnak élni, és benne bízva nem emberekben élik minden napjaikat."
Tehát itt a Parókián vannak akik nem az Úrban akarnak élni és gyűlölködnek mint az állat. És ezt az állatfajt arról lehet megismerni, hogy kritikával merik illetni Gyurcsányt.

Rostával teljesen egyetértve néhány apró tényre had emlékeztesselek:
1. 2002-ben úgy vették át az országot, hogy az olyan jó állapotban van, hogy 2006-ban bevezethető lesz az euro.
2. Szűk körben, a nyilvánnosságtól elzárva bejelentette Gy F, hogy már nem lehet többet hazudozni, mert annyira elcseszték az országot, hogy bedől az egész és az EU-nak már nem lehet többet hazudni.
3. Ezt a beismerésnek titulált maqyarázkodást szűk körben tette, ami akarata ellenére derült ki.

Képzeld el, hogy néhány embernek ez csípi a szemét. Momentán nekem is. De ez miért lenne gyűlölködés?

Ne haragudj, de nem veszem be ezt a "míg mások gyűlölködnek, ő a családját tutujgatja" dumát. Nekem egy másik emberi történet jut eszembe, amikor a pécsi egyetemen egy szorgos kisztitkár derékba törte 3 egyetemista életét, mert azok nem voltak eléggé hűek a rendszerhez. Ki találod, hogy hogy hívták az illetőt?
Nagyon egy rugóra jár az agyunk Rostával, mert nekem a szerető atya figurájáról meg az ugrott be, amilkor népünk bölcs vezére meleg, puha kezével a kis úttörők fejét simogatta.

Nyilván mindkét politikai oldalnak vannak hibái, Krisztus követése fontosabb mint bármely napi gond, de egy újságcikk bekopizása, vagy egy határozott politikai vélemény nem adna alapot arra, hogy bárkit gyűlölködőnek, vagy Isten helyett emberben bízónak titulálj.

Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 00:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
"Érdekes",hogy egyes keresztények lelkében milyen könnyen megtalálja a
kiskaput a sátán,semmi mást nem kell
tennie csak felszítani az önérzetet,és már is sértve
érzi magát a halotnak hitt óember,
a politika pedig nagyszerü eszköz erre.

Érdekes,hogy ezeknek a keresztényeknek nem tünt ezidáig fel,hogy Jézus soha
nem szólt a római elnyomás ellen,
nem szervezett tömegtüntetést,nem beszélt "törvénytelen"kordonokról,
semmi olyanról ami evilág urához tartozik,viszont beszélt minden olyanról ami Isten Országához tartozik.

Köztudottan aki két úrat szolgál,az
egyikhez sem lehet hű,mert csak fél szivvel szolgállja.

Nem árt ha az ember addig választ amig van választási lehetősége.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 07:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Gabriel!
Nagyon jó hogy megmondtad a frankót. Eddig Rostával Jézus Krisztus és Orbán Viktor közt hányódtunk és nem tudtuk, hogy kit kell választani, de mérhetetlen bölcsességed végre szikrát gyújtott bennünk.
Kinek címzed a zöldségeidet? Ki szervez tömegtüntetést?
Neked sem esne jól, ha azt írnám, hogy aki egy egyszerű közéleti vélemény kapcsán ekkorát csúsztat, annak meg kell térnie, mert egy hitetlen suttyó. A hit nem zárja ki azt, hogy valakinek közéleti kérdésben véleménye legyen (mindent megvizsgáljatok).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 07:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
okt HUSZONNEGYEDIKEI beírást idéznék, s közben :oops: pironkodva beismerem: Gabriel777 a szívemből szólt...

kamilla írta:
:) nem a vitába akarok beszállni, hanem találtam egy ideillő idézetet a könyvben, amit most olvasok. C.S. Lewis: Csűrcsavar levelei.
(ha mégse ideillő, akkor remélem átmásolódik oda, ahova viszont illő)

"Kedves Ürömvölgyi öcsém!

..
A múltkor megígértem, hogy végiggondoljuk: nacionalistává vagy pacifistává érdemes-e tenni védencedet. Az Ellenség iránti buzgó odaadás kivételével mindenfajta túlzást támogatnunk kell. Vannak korszakok, amikor az emberek langyosak és önelégültek, s olyankor az a dolgunk, hogy még mélyebb álomba ringassuk őket. Más korszakokban - mint például ez a mostani - megbillen az egyensúly, és megindul a pártoskodás. Ilyenkor az a feladatunk, hogy felkorbácsoljuk a szenvedélyeket.

...

Bármelyik utat választja, fő feladatod ugyanaz marad. Tégy róla, hogy akár nacionalizmusát, akár pacifizmusát vallása egy részének tekintse! Azután érd el, hogy pártja szellemének hatására ezt tartsa vallása legfontosabb tényezőjének! Végül fokozatosan juttasd el abba az állapotba, amikor a vallás válik a tulajdonképpeni 'ügy' részévé: ekkor a keresztény hit fő értékét már abban fogja látni, hogy remek érveket szolgáltat akár a brit háborús erőfeszítések, akár a pacifizmus számára. A számunkra legkedvezőtlenebb lelki hozzáállás az, amikor egy ember a földi dolgokban mindenekelőtt az engedelmességre való alkalmat látja. Mihelyst sikerül elérned, hogy a Világ legyen a cél, a hit pedig csupán eszköz, nyert ügyed van, és akkor már édesmindegy, hogy miféle világi célt tűzött maga elé. S ha a gyűlések, propagandairatok, a politika, a mozgalmak és az ügyek és a kereszteshadjáratok többet jelentenek már számára, mint az imádság vagy a felebaráti szeretet, akkor embered a miénk. És minél vallásosabbá válik a fent említett módon, annál bizonyosabban a miénk. Ilyenekből csinos kis gyűjteményt mutathatunk neked idelent.

szerető nagybátyád:

Csűrcsavar.
"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1841 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 123  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség