Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
 

Holokauszt emléknap
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 22:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Egy kicsit hiányoltam a médiából és a közéletből a holokauszt emléknapot, ami jan. 27-én volt. Tulajdonképpen valamelyik személyes hithez kötődő topicba is írhattam volna ezt a rövid történetet, mert számomra nagyon fontos. Ez egy olyan Biblián kívüli példázat, ami nagyon sokat mondott nekem Isten szeretetéről és a bűnös emberi természetről. Talán méltó is ezzel emlékezni az évfordulón. Gyökössy Bandi bácsi szeretetről szóló könyvében olvastam:

"E. Wiesel az Éjszaka c. művében leír a golgotai jelenethez hasonló borzalmas kivégzést. Az SS-keretlegények két férfit és egy fiút akasztanak fel az összeparancsolt táborlakók előtt. Valamiért, majdnem mindegy miért. A két férfi pillanatok alatt meghal. A fiatal és erős fiú haláltusája félóráig is eltart...
Azt írja Wiesel:
-Hol van az Isten, hol van? - Kérdezi valaki halkan mögöttem. Hosszú idő után, amikor a fiú még mindig kínlódik, fuldoklik a bitófán, mögöttem ismét megszólal az előbbi suttogó: - Hol van most az Isten?
S akkor - írja Wiesel - nyomban hallottam egy hangot belül - Itt van, itt vagyok - a bitófán."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Holokauszt emléknap
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 10:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kuruc írta:
Egy kicsit hiányoltam a médiából és a közéletből a holokauszt emléknapot, ami jan. 27-én volt. Tulajdonképpen valamelyik személyes hithez kötődő topicba is írhattam volna ezt a rövid történetet, mert számomra nagyon fontos. Ez egy olyan Biblián kívüli példázat, ami nagyon sokat mondott nekem Isten szeretetéről és a bűnös emberi természetről. Talán méltó is ezzel emlékezni az évfordulón. Gyökössy Bandi bácsi szeretetről szóló könyvében olvastam:

"E. Wiesel az Éjszaka c. művében leír a golgotai jelenethez hasonló borzalmas kivégzést. Az SS-keretlegények két férfit és egy fiút akasztanak fel az összeparancsolt táborlakók előtt. Valamiért, majdnem mindegy miért. A két férfi pillanatok alatt meghal. A fiatal és erős fiú haláltusája félóráig is eltart...
Azt írja Wiesel:
-Hol van az Isten, hol van? - Kérdezi valaki halkan mögöttem. Hosszú idő után, amikor a fiú még mindig kínlódik, fuldoklik a bitófán, mögöttem ismét megszólal az előbbi suttogó: - Hol van most az Isten?
S akkor - írja Wiesel - nyomban hallottam egy hangot belül - Itt van, itt vagyok - a bitófán."


Köszönöm, hogy ezt leírtad!
Szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 10:58 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Csak arra kell ebben is vigyázni hogy nehogy gyűlöletet szüljön bármelyik irányban.

De ez is megvolt írva.

Ézs 3
18. Megkopaszítja az Úr Sion leányainak fejtetőjét, és az ő szemérmöket megmezteleníti.
19. Ama napon eltávolítja az Úr az ő lábaik zengő ékességét, a napocskákat és holdacskákat,
20. A fülönfüggőket, a karpereczeket és a fátyolokat,
21. A pártákat, a láblánczokat, az öveket, a jóillattartókat és az ereklyéket,
22. A gyűrűket és az orrpereczeket,
23. Az ünneplő ruhákat, a palástokat, a nagy kendőket és az erszényeket,
24. A tükröket, a gyolcsingeket, a főkötőket és a keczeléket:
25. És lesz a balzsamillat helyén büdösség, az öv helyén kötél, és a felfodrozott haj helyén kopaszság, a szép köpenynek helyén zsákruha, és a szépség helyén homlokra sütött bélyeg.
26. Férfiaid fegyver által hullnak el, és vitézeid harczban:
27. És sírnak és gyászolnak kapui, és ő elpusztíttatván, a földön ül;
28.És megragad hét asszony egy férfit ama napon, mondván: A magunk kenyerét eszszük és a mi ruhánkba öltözködünk, csak hadd neveztessünk a te nevedről, és vedd le rólunk gyalázatunkat!
--


Ez 7
18. Felövezkednek zsákkal, és befedi őket rettegés, és minden orczán szégyen, és mindnyájok fején kopaszság.
19. Ezüstjöket az utczákra vetik, és aranyuk szenny lesz előttök; ezüstjök s aranyuk meg nem szabadíthatja őket az Úr búsulásának napján; lelköket azzal jól nem lakatják, s hasokat meg nem tölthetik; mert csábítójok volt az a vétekre.
20. És a belőle készült drága ékességeket kevélykedésre használják, és útálatosságuk képeit, undokságaikat abból csinálták, azért tettem előttök azt szenynyé;
21. És adom azt az idegenek kezébe zsákmányul, és a föld hitetleninek prédául, hadd fertéztessék meg.
22. És elfordítom tőlük arczomat, hadd fertéztessék meg szent helyemet; s betörjenek belé a rontók és megfertéztessék.
23. Készítsd a lánczot; mert a föld tele van véres ítélettel, és a város tele van erőszakossággal.
24. És elhozom a pogányok leggonoszabbjait, hadd foglalják el házaikat; s véget vetek a hatalmasok kevélységének, s fertézett lesz templomuk.
25.Rettegés jött el, s keresnek békét és nincs.


--

De a szabadítás is meg van írva.

Ézs 43

1. És most, oh Jákób, így szól az Úr, a te Teremtőd, és a te alkotód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden hívtalak téged, enyém vagy!
2. Mikor vizen mégy át, én veled vagyok, és ha folyókon, azok el nem borítnak, ha tűzben jársz, nem égsz meg, és a láng meg nem perzsel téged.
3. Mert én vagyok az Úr, a te Istened, Izráelnek Szentje, a te megtartód, adtam váltságodba Égyiptomot, Kúst és Sebát helyetted.
4. Mivel kedves vagy az én szemeimben, becses vagy és én szeretlek: embereket adok helyetted, és népeket a te életedért:
5. Ne félj, mert én veled vagyok, napkeletről meghozom magodat, és napnyugotról egybegyűjtelek.
6. Mondom északnak: add meg; és délnek: ne tartsd vissza, hozd meg az én fiaimat messzünnen, és leányimat a földnek végéről,
7. Mindent, a ki csak az én nevemről neveztetik, a kit dicsőségemre teremtettem, a kit alkottam és készítettem!
8. Hozd ki a vak népet, a melynek szemei vannak, és a süketeket, a kiknek füleik vannak!
9. Minden népek gyűljenek egybe, és seregeljenek össze a népségek: ki hirdethet közülök ilyet? Vagy a régieket tudassák velünk, állítsák elő tanuikat, hogy igazuk legyen, hogy ezek hallván, ezt mondják: Igaz.

10. Ti vagytok az én tanuim, így szól az Úr; és szolgám, a kit elválasztottam, hogy megtudjátok és higyjetek nékem és megértsétek, hogy én vagyok az, előttem Isten nem alkottatott, és utánam nem lesz!
11. Én, én vagyok az Úr, és rajtam kivül nincsen szabadító!

12. Én hirdettem, és megtartottam, és megjelentettem, és nem volt idegen isten köztetek, és ti vagytok az én tanuim, így szól az Úr, hogy én Isten vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 11:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Tiv!
Távol áll tőlem, minden gyűlölet keltés.Amikor, olvastam több könyvet is a holokausztról, bizony napokig zokogtam.ISTEN áldja Izraelt!Egyik könyv a sok közül, ami nagyon megrázott:Jisráél Éliat:Nem történt semmi
Örömmel olvasom, megtért zsidó Tsetvérek könyvét, ilyen kedves olvasmányom,Lydia Buksbazen:Yente, vagy, Myrna Grant:Ellenszélben
Tudod Warmer Rózsa, élete az ellenszélben, aki megtalálta Krisztust, és önként megy Auschwitzbe a pokolba, hogy hirdesse a zsidó népnek az evangéliumot, és Isten ott volt Vele mindvégig.
Üdvözöllek sok szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 11:49 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Cilla
Nem is rád gondoltam. :)

Csak sokszor Isten egy öreg jóságos aggnak képzelik aki mindent elnéz és úgy is mindenkinek megbocsájt.
Ezért az Ó szövetség szinte kitaszítja őket. Nem bírják elfogadni, mert tele van vérengzéssel.
És ez nem illik Istenről alkotott elképzelésükkel.

Bizony nagyot lehet tévedni ha ilyen szeretet tulajdonítunk Istenek.
Mert az igazság, és az ítélet is nála van.
És bizony tulajdon fiának sem kedvezett, így ezt a kegyelmet amit Fiában ad számunkra nagyobb érték mint aminek mi el tudjuk képzelni.

És akik nem fogadják el kegyelmét, nem lennék a helyükbe.

Izrael nagyon jó példa számunkra ha tudjuk hogy mi miért van.

Egyben van két jelünk is. (Izrael-fügefa)

Mt 21,19 És meglátva egy fügefát az út mellett, oda méne hozzá, és nem talála azon semmit, hanem csak levelet; és monda annak: Gyümölcs te rajtad ezután soha örökké ne teremjen. És a fügefa azonnal elszárada.


Mt 24,32 A fügefáról vegyétek pedig a példát: mikor az ága már zsendül, és levelet hajt, tudjátok, hogy közel van a nyár:

--


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 12:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Tiv!
Igen értelek, csak én együtt sírok a sírókkal, és együtt örülök az örülőkkel.
Ezért írtam, amit írtam.Az meg, igen nagy öröm számomra, hogy beoltattam
a szelíd olajfába.Ugye értesz, kedves Tiv!
Ölellek nagy szeretettel cilla :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 13:11 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Igen ezt látható volt írásodból is. :)
Izraelt mióta tudok róluk mindig is kedveltem (szüleim szorosan kötődött hozzájuk tudatlanul is gyermek korukban) ez most is így van. :)

Viszont itt az előbb felvetődőt többször is.
„Hol van most az Isten?”

És azért jó tudni az igei részt is, pont ezért, hogy a kérdésre talán igazi választ is kapjunk.

Ettől függetlenül tudjuk azt is hogy Isten mit érez Izarel iránt.
Luk 13
34. Jeruzsálem! Jeruzsálem! ki megölöd a prófétákat, és megkövezed azokat, a kik te hozzád küldettek, hányszor akartam egybegyűjteni a te fiaidat, miképen a tyúk az ő kis csirkéit az ő szárnyai alá, és ti nem akarátok!
35. Ímé pusztán hagyatik néktek a ti házatok; és bizony mondom néktek, hogy nem láttok engem, mígnem eljő az idő, mikor ezt mondjátok: Áldott, a ki jő az Úrnak nevében!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 19:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Tiv!
Igen, igazad van, valóban összeségében kell nézni, hogy mi, miért történt,
de olyan jó, hogy van reménysége Izraelnek, és nem vetette el Őt Isten.
Kedvesek nekem ezek az Igék.Róm.11. 25-27

Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a
meddig a pogányok teljessége bemegyen.

És így az egész Izráél megtartatik, amint meg van írva:Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat.

És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm bűneiket.

Persze, az egész Róm.11-et, kiírhattam volna, hiszen erről szól.

Üdvözöllek, nagy szeretettel. cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 21:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Tiv, ne hidd, hogy a zsidókkal ellentétben más nép meg elfogadta Jézust, mert nem fogadta el egy nép se. Van sok nép amely kereszténynek mondja magát, de ez csak duma! Semmiféle különbség nincs, nem jobb, nem rosszabb egyik nép se a másiknál. Amit a zsidókról írtál, más népekről is ugyanúgy meg lehetne írni.
Ha zsidók látványosan elvetették Jézust, a többi nép már utolérte őket, hiszen az egész világon hirtetik az evangéliumot, és egy nép se lesz keresztény ettől, csak kevesek. Ami van az a nagy képmutatás, kereszténykedés, ennek pedig legjobb példája a "keresztény" Európa.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 08:38 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Endi
Van egy kis (vagy nagy :) ) különbség a más népek között és Izrael között.

Izrael kiválasztót nép hogy rajta a mai napig is megmutassa Isten létezését hatalmát és végén kegyelmét is, ahogy Cilla is írja.
Nem ok nélkül lettek össze gyűjtve újra úgy hogy előtte ítéletét is megmutatta rajtuk.

Mind ezt nagyon rövid időn belül.
Ember ekkora változtatásra ilyen rövid időn belül nem képes.
Mindez előre megírva....
Még a hitelen is elgondolkozhatna rajta ha igazán beakarná látni hogy ez nem véletlen. :)
--

A mai világról (népekről) amit írsz az szerintem is így van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12., csütörtök 09:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Élet menete Budapesten és Auschwitzban



Fáklyás felvonulással emlékeznek a holokauszt áldozataira a budapesti Élet Menetén, amelyet április 15-én a Dohány utcai zsinagógánál tartanak

Az emlékezést Az Élet Menete Alapítvány, a Páva utcai Holokauszt és Dokumentációs központ, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz), a Miniszterelnöki Hivatal, Budapest Főváros Polgármesteri Hivatala, civil szervezetek, zsidó és nem zsidó ifjúsági szervezetek közösen szervezik.

Idén a holokauszt magyarországi emléknapja és a Jom Hasoá, a holokauszt nemzetközi emléknapja egyaránt április 16-ra esik.

A budapesti fáklyás menet április 15-én vasárnap 18 órakor indul a Páva utcai Holokauszt Emlékközpont elől, majd az emlékezők a Dohány utcai zsinagóga udvarához vonulnak az Emmánuel Emlékfáig, hogy emlékezzenek azokra, akiket a nyilasok Budapest utcáin gyilkoltak meg 1944-45-ben.


Az emlékezésen közreműködik Gerendás Péter, Heilig Gábor, Somló Tamás és a Pannónia Klezmer Band.

Másnap április 16-án Lengyelországban, Auschwitz-Birkenauban tartják meg a náci népirtás hatmillió áldozatának emlékére az Élet menetét. A résztvevők gyalog teszik meg a három kilométeres távolságot, a "halottak útját", a volt náci koncentrációs tábor, Auschwitz és az egykori legnagyobb náci megsemmisítő tábor, Auschwitz-II-Birkenau között.

A kezdetben kétévente tartott zarándoklatot 1996. óta évente rendezik.

Az Oswiecim lengyel város közelében lévő Auschwitz-I tábort, a nácik 1940-ben alakították ki a lengyel hadsereg egyik laktanyájában, és eredetileg politikai foglyok őrzésére szánták. A birkenaui haláltábort gázkamráival, krematóriumaival és közvetlen vasútvonalával 1941-ben építtették meg rabszolgaként dolgoztatott szovjet hadifoglyokkal. A megsemmisítő táborban lengyel források szerint 1940 és 1945 között több mint egymillió ember, nagyrészt zsidók vesztették életüket. Minden harmadik áldozat magyar volt, akiket 1944. május 15-e és 1944. július 9-e között deportáltak Magyarországról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 09:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Április 16-a a holokauszt magyar áldozatainak emléknapja. Azokra a honfitársainkra emlékezünk ezen a napon, akiket a nácizmus zászlaja alatt 64 évvel ezelőtt megfosztottak jogaiktól, vagyonuktól, emberi méltóságuktól, végül pedig az életüktől is.


Egy gettóban talált gyermekvers, 1941


Holnaptól leszek szomorú, holnaptól.
De ma örülni fogok:
mire jó szomorúnak lenni, mire jó?
Miért fúj a gonosz szél?
Miért kell keseregnem ma a holnap miatt?
Talán a holnap jó, talán a holnap világos.
Talán holnap még sütni fog a nap.
És nem lesz okom a szomorúságra.
Holnaptól leszek szomorú, holnaptól.
De ma, ma örülni fogok;
és minden keserű napnak azt fogom mondani:
Holnaptól leszek szomorú.
Ma nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség