Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Imasátor
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 29., péntek 17:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Most jöttem a Kossuth térről. A tér sarkában egy sátor található. Ennek a funkciója az, hogy helyet biztosítson azoknak az embereknek, akik a hangszórózás, autó szirénázások, tapsok, és viták közepette el akarnak csendesedni, és egy imát akarnak mondani az ország javáért, népünk megerősödéséért, és az ellenségeinkért. A sátor neve "Imasátor".

A sátor előtt az alábbihoz hasonló igeszakaszok vannak kitűzve:

"Lk.6,28 áldjátok azokat, akik átkoznak, és imádkozzatok azokért, akik bántalmaznak titeket."

A sátor előtti plakáton az utóbbi napok történéseivel kapcsolatos egyházi álláspontokat olvashatjuk. A Református egyház, a Katolikus egyház üzenete ragadt meg a fejemben, de összesen négy üzenet olvasható ott.

A sátorba belépve kint reked a zaj, a kinti világ, és a csendben egymást váltják a jóakaratú emberek, akik a kis ülő alkalmatosságokon fejüket meghajtva imádkoznak aszerint, amit a szívük diktál. A zaklatott lélek a sátorban megnyugszik, és onnan kilépve már bizalommal gondolunk a holnapra.

Bizony minden helyzetben szükségünk van egy "Imasátorra"....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. szept. 29., péntek 18:29 
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 23., szerda 09:01
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
A sátor előtti plakáton az utóbbi napok történéseivel kapcsolatos egyházi álláspontokat olvashatjuk.


A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának Elnöksége
Nyilatkozat

Megdöbbenéssel figyeltük az elmúlt napok politikai folyamatait, és együtt érző szomorúsággal a tegnap esti Szabadság téri eseményeket. Imádkozunk mindazokért, akik megsebesültek.
Egyházaink nevében mélységesen elítéljük az erőszakos cselekedeteket és megnyilvánulásokat. Ezek is jelzik azt az elkeseredettséget és súlyos erkölcsi válságot, amelybe vezető politikusok felelőtlen magatartása és hazugságai sodorták hazánkat.
A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának tagegyházai mindent megtesznek azért, hogy az elkeseredés lelkületéből kijusson nemzetünk, és a reménység és a békesség közösségteremtő lelkülete kerekedjen felül. Ezt várjuk a politikai élet szereplőitől is.
Hisszük és valljuk a Szentírás szerint, hogy „az igazságosság felemeli a népet, és a bűn gyalázatára van a nemzetnek (Példabeszédek könyve 14,34). Ennek alapján is elítéljük a hatalom megőrzése érdekében hazugságból, manipulációból fakadó cselekedeteket, tudatos félrevezetést.
Kérjük egyházaink tagjait és közösségeit: imádkozzunk népünk megújulásáért, az igazság megvalósulásáért, az őszinte és tiszta emberi szó becsületéért, valamint azért, hogy akikre a vezetés bízatott, önzetlen felelősséggel, nemzetünk javára munkálkodjanak.

Budapest, 2006. szeptember 19.

A református, evangélikus, baptista, metodista, anglikán
és orthodox egyházak képviseletében
A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa


----------------------------------------------------------------

Az MRE Zsinata Elnökségének nyilatkozata Gyurcsány Ferenc miniszterelnök 2006. szeptember 17-én közzétett beszédéről

A Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége több egyházközség és egyháztag kérésére, Isten Szentlelkének bölcsességét kérve, imádságban könyörög útmutatásért a vasárnap óta Magyarországon kialakult helyzetben.
Meggyőződésünk szerint a demokratikus intézményrendszerbe vetett bizalom nem létezhet az azt működtető erkölcsi kategóriák figyelmen kívül hagyásával, főleg nem azok tudatos figyelmen kívül hagyásával. A jogállam sajátosságaként ismert szólásszabadság joga nem cserélhető fel a hazug szólás szabadságával. Erre nem építhető közösségi boldogulás és jövőkép. A pragmatikus politizálás legitim kategóriája a konszenzuskészség – amire igen nagy szüksége van a mai magyar társadalomnak –, de soha nem lehet az a hazugság szinte szükségszerű erényként való vállalása. Az emberiség évezredes erkölcsi tapasztalata azt mutatja, hogy a hazugság beismerésének következménye csak az azzal való közösség megtagadása lehet. Visszautasítjuk azt az érvelést, hogy a hazugság kultúrájában mindenki érintett és vétkes, így a hatalmat gyakorlók felelőssége kisebbíthető.
Súlyos és aggasztó jelenségnek tartjuk, ha a választók bizalmából hatalmat gyakorlók nem bíznak meg a választók helyes ítélőképességében, és nem az ő nevükben, hanem helyettük akarnak dönteni. Fontosnak tartjuk a személyes felelősségvállalást, amely nélkül megkérdőjeleződik minden demokratikus érték. Ma, amikor az emberek kiábrándultak a politikából, a közéletből és sok, felelősséget viselő személyiségből, akkor különösen is veszélyes felelőtlen kijelentésekkel tovább gyengíteni a demokratikus intézményrendszer hitelét.
A történtek tudatában választ várunk arra a kérdésre is, hogy ezek után milyen hitele van azoknak a nyilvánosságra került elképzeléseknek, amelyek az állam és az egyházak kapcsolatrendszerét kívánják új módon szabályozni.
Imádkozunk azért, hogy egyre többen válasszák a felelősség áthárítása helyett a közösségért való felelősség vállalását. Isten adja meg ehhez nekünk az erőnek, a szeretetnek és a józanságnak lelkét!

Budapest, 2006. szeptember 18.

Dr. Bölcskei Gusztáv, sk.
püspök
az MRE Zsinatának lelkészi elnöke

Dr. Nagy Sándor, sk.
főgondnok
az MRE Zsinatának világi elnöke


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 22:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Factual írta:
Az MRE Zsinata Elnökségének nyilatkozata Gyurcsány Ferenc miniszterelnök 2006. szeptember 17-én közzétett beszédéről


Nagyon jónak találom a nyilatkozatot, és nagyon fontosnak. Örülök, hogy az egyházunk bővebben is kifejtette, mi is a véleménye az eseményekről.

Mondjuk az atv-n tegnap mintha a püspökünket nem éppen barátian emlegették volna. Fél füllel hallgattam bele csak az újságírók beszélgetésébe. Ennek ellenére nagyon jónak tartom az egyházunk véleményét, állásfoglalását a jelenlegi helyzetben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Imasátor
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 07:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A sátor előtt az alábbihoz hasonló igeszakaszok vannak kitűzve:

"Lk.6,28 áldjátok azokat, akik átkoznak, és imádkozzatok azokért, akik bántalmaznak titeket."


Csakhogy azon a téren nem az ellenség/hatalom áldása folyik, ahnem éppen ellenkezőleg. Átkozás, keményen. Koprsó. akasztófa kötél, Dunába lövés kívánása, leginkább a fekete mágiára emlékeztet. A tér meg tele van ezoterikus okkoult dolgokkal. Ilyenekkel keresztényeknek nem lenne szabad közösséget vállalni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 12:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Sziasztok!
Én is nagyon örülök annak, hogy az egyházak nyíltan felszólaltak mindaz ellen, ami az elmúlt 2 hétben az országban zajlik.
Hiányolom viszont azt, hogy a KeresztényDemokrataNépPárt például egyszer sem emelte fel a szavát olyan formában, hogy abból kiderüljön: nem csak egy "átlag" jobboldali párt, hanem KERESZTYÉN emberek alkotják (elivleg). Pedig hivatkozhattak volna hitre, keresztyén erkölcsre, Bibliára, Tízparancsolatra...
Csalódtam kicsit... még akkor is, ha tudom, hogy ott sem szentek ülnek, hanem gyarló emberek, és a politika belülről nem olyan, mint kívülről elképzeljük.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 14:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Itt van egy klip a Kossuth térről.
http://hvg.hu/itthon/20061003kossuth_video.aspx
Főképp a közepétől tessenek figyelni.
Kőkemény okkultizmus, amivel keresztényeknek közösséget vállani üdvösségi kérdés.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 18:54 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 11:35
Hozzászólások: 26
Még ők mondják magukat kereszténynek? Hol itt a szeretet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 07:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ezt a kis szórólapot osztogatták tegnap a Kossuth téren:

"Az Új Magyarország Egyesület imaláncot indít az Anyaország, és a világ magyarságának körében az ország erkölcsi megtisztulásáért.
Kérünk mindenkit, hogy október 23-ig minden este 8 órakor gyertyafény mellett imádkozza el a Miatyánkot!"

_________________
Kezében óriás rostával Áll az Idő, és rostál egyre, Világokat szed, és rostál ki Vidáman és nem keseregve S búsul csak az, akit kihullat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 07:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
JennyT írta:
Sziasztok!
Én is nagyon örülök annak, hogy az egyházak nyíltan felszólaltak mindaz ellen, ami az elmúlt 2 hétben az országban zajlik.
Hiányolom viszont azt, hogy a KeresztényDemokrataNépPárt például egyszer sem emelte fel a szavát olyan formában, hogy abból kiderüljön: nem csak egy "átlag" jobboldali párt, hanem KERESZTYÉN emberek alkotják (elivleg). Pedig hivatkozhattak volna hitre, keresztyén erkölcsre, Bibliára, Tízparancsolatra...
Csalódtam kicsit... még akkor is, ha tudom, hogy ott sem szentek ülnek, hanem gyarló emberek, és a politika belülről nem olyan, mint kívülről elképzeljük.


Szia Jenny!

Tegnap Semjén Zsolt megtette ezt a Kossuth téren a KDNP részéről, korábban pedig Balogh Zoltán a fidesz részéről...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 08:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
éljen :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 08:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tegnapi hír:
Idézet:
Sasvári Sándor az István, a királyból énekli Koppány dalát, elég pattogósan, kissé mintha a később keletkezett csizmaszár.-csapkodásra utalna. Viszont van benne egy kellemetlen sor: "Nem kérdem én, meddig járnak még köztünk / Szemforgató, hamis papok". Na mostan mit lehet csinálni, ha épp a KDNP főministránsa lép színpadra mindjárt? Kihagyni azt a sort, simán. Jóvan az anélkül is.


gergő barátom írta:
Idézet:
Vasárnap este 9től éjfélig kinn nyomultam a Kosuthon. Nem vagyok egy hőzöngős gyerek, de nagyon érdekelt milyen a hangulat, hogy mit gondolnak az emberek, hogyan fejezik ki az elkeseredettséget stb. És mivel nem csak ugy felszinesen, ezért bemasíroztam a kemény mag közepébe.

És a konkluzióm: csalódtam.
Az alapvető célokkal egyetértek, mint hívő ember elítélem a hazugságot, a pökhendiséget és az emberek átverését, ezért is mentem ki.
De akik kint vannak, azok közül sokan ugy érzem nem értik a lényeget.
Beszélnek annyi zagyvát a magyar koronába vetett hitről, a szittya nép feltámadásáról, Csaba királyfi csillagösvényéről, Jézusról mint a magyar nép táltos prófétájáról (Szószerint "Ó Jézus, Táltóskirály, a magyar népünk igazi prófétája!") hogy fél óra alatt megfájdult a fejem.

Bárcsak felismerné ez a testében-lelkében megnyomorodott nép az igazi megoldást, és Krisztushoz kiáltana...



kelsey barátom írta:
Idézet:
most jövök a kossuth térről.

kb. ezer ember, össze-vissza, fele lelép, elég gázosak a szónoklatok, félórás mélymagyarkodó szónoklatok, aztán a csúcspont, ami után egyszerűen nem bírtam tovább:

"kijelentést hoztam nektek, az Isten kijelentését" - akkor ott magyarkodott valamit a nő, meg fényben járók, meg fény meg szeretet, és akkor egyszercsak "Jézus, a fő sámán táltos varázsló, aki meghalt a Golgotán"...

ez... szal akkor ment el a kedvem egyszerűen mindentől. úgy mentem ki, hogy tök jó lesz, talán esetleg el tudom mondani azt néhány embernek, ami a szívemen van, de... áááááh...

ÍGY sehova nem fogunk jutni SOHA.


balu barátom írta:
Idézet:
véleményem szerint azért imádkozni, hogy monnnnyonleakormány- bár én is ezt szeretném-, de nem tartom helyesnek, mert szinte ráolvasássá fajul a dolog, de nevezhetjük varázslásnak is...
SZVSZ azért kéne imádkozni, hogy Isten adjon megoldást erre a hylzetre; szerintem nem túl jó dolog beleszorítani az elképzeléseinkbe az Istent.
Mi kérjük el a megoldást, és hitben köszönjük meg, de hagyjuk rá a kivitelezést...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 08:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
tegnapi hír:
Idézet:
Sasvári Sándor az István, a királyból énekli Koppány dalát, elég pattogósan, kissé mintha a később keletkezett csizmaszár.-csapkodásra utalna. Viszont van benne egy kellemetlen sor: "Nem kérdem én, meddig járnak még köztünk / Szemforgató, hamis papok". Na mostan mit lehet csinálni, ha épp a KDNP főministránsa lép színpadra mindjárt? Kihagyni azt a sort, simán. Jóvan az anélkül is.


Hát net2rist mit is lehet erre mondani? Nekem nagyon tetszett Semjén beszéde egyrészt, másrészt meg a "szemforgató, hamis papok" kifejezést én aktualizáltan értelmeztem, a liberobolsevik, hamis értelmiségünkre, akik lassan átveszik a tényleges papok szerepét szerencsétlen országunkban.

Ami a Kossuth tér azon szegletét illeti, amelyik a nap 24 órájában üzemel 25 napja, hát ott bárki elmondhatja a véleményét, még te is. Ha tetszik megtapsolják, ha nem, mehet Isten hírével. Így én ezekből a beszédekbő messzemenő következtetést nem vonnék le.

Az ottani embereket csupán a Gyurcsány tartja össze, ha Gyurcsány megy, már ott sincsenek. Minden tisztelet az övéké, akik már 25. napja tartják a frontot...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 09:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ez veszi el a kedvemet mindig a fórumba írástól...

a szövegértés IGÉNYÉNEK hiánya...

Idézet:
"szemforgató, hamis papok" kifejezést én aktualizáltan értelmeztem


gratulálok! ez a mondat NEM HANGZOTT EL!!! a hírben ÉPP EZ volt a lényeg...

ha a többi véleményt is ilyen alaposan megértetted: tényleg a "két süket beszélget" helyzetet sikerül előállítanunk...

amúgy meg:
Idézet:
ottani embereket csupán a Gyurcsány tartja össze


a "szent gyűlölet"re alapozott közösséggel nem tudok mit kezdeni...

azt a közösséget, ahova ÉN tartozom Jézus tartja össze, és a SZERETET...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 10:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
gratulálok! ez a mondat NEM HANGZOTT EL!!! a hírben ÉPP EZ volt a lényeg...


Nem tudok az indulatoddal mit kezdeni. Nekem a beszéd volt a lényeg, és nem az, hogy egy zeneszámot miként tematizálnak egyesek...

Idézet:
a "szent gyűlölet"re alapozott közösséggel nem tudok mit kezdeni...
azt a közösséget, ahova ÉN tartozom Jézus tartja össze, és a SZERETET


Én közös, népi akaratról beszélek. A gyűlölet szót már te teszed hozzá. Mondjuk a Gyurcsány vállát lapogatná ugyanez a tömeg, ha jól kormányzott volna, és nem a csődbe vitte volna az országot. Sajnos még erkölcsileg is teljesen lenullázta magát, és a pártját mindezek mellett. A külföld előtt az országot is sajnos. :cry:

Bizony a Kossuth téri tömeg heterogén, vannak ateisták, korábban Gyurcsányban hívők, és csalódottak, vannak szekularizáltak, zsidók, cigányok, és székelyek, mindenféle keresztyének, és mindenféle náció. Ez egy politikai tüntetés, ahol a mi egyházunknak a hozzáállását a kiadott nyilatkozat, és az imasátor mutatja.

Ahol ilyen sokrétű a tömeg, ott ne akard a keresztyének értékeit számonkérni... :!: Lehet, hogy muzulmánok is tüntetnek a terroristázás miatt. Az anyák a csúnya beszéd miatt meg külön aláírást gyűjtenek.

Országos felháborodásról van szó!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 10:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Most felületesen idézem magamat:
Ami a Kossuth téren zajlik, azzal keresztény ember nem vállalhat közösséget.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség