Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 10:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Most felületesen idézem magamat:
Ami a Kossuth téren zajlik, azzal keresztény ember nem vállalhat közösséget.
üdv
ex


Voltaképpen egy liberálbolsevik álláspontot fogalmaztál meg. Semmi újat nem mondtál...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 11:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
sajnálom a dobozolást, a nagy csatos fekete fegyverrel fejbecsapást...

kedves rosta, TE mondtad NEKEM:

Idézet:
Nem tudok az indulatoddal mit kezdeni.


én se nagyon ezzel a liberálbolsizással...


ismernek elég sokan... az én "hozzászólásomban" nem volt semmi indulat... egyébként se mondtam el a magam véleményét, csak idéztem 3 barátomat, MIND3 elkötelezett fideszes... :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 11:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Voltaképpen egy liberálbolsevik álláspontot fogalmaztál meg. Semmi újat nem mondtál...

Nem, voltaképpen az evangéliumi keresztény álláspontot fogalmaztam meg. Te tulajdonképpen ezzel vitakozol.
Róma 13.
1. Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és a mely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek.
2. Azért, a ki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; a kik pedig ellene támadnak, önmagoknak ítéletet szereznek.
3. Mert a fejedelmek nem a jó, hanem a rossz cselekedetnek rettegésére vannak. Akarod-é pedig, hogy ne félj a hatalmasságtól? Cselekedjed a jót, és dícséreted lesz attól.
4. Mert Isten szolgája ő a te javadra. Ha pedig a gonoszt cselekszed, félj: mert nem ok nélkül viseli a fegyvert: mert Isten szolgája, bosszúálló a haragra annak, a ki gonoszt cselekszik.
5. Annakokáért szükség engedelmeskedni, nem csak a haragért, hanem a lelkiismeretért is.
6. Mert azért fizettek adót is; mivelhogy Istennek szolgái, kik ugyanabban foglalatoskodnak.
7. Adjátok meg azért mindenkinek, a mivel tartoztok: a kinek az adóval, az adót; a kinek a vámmal, a vámot; a kinek a félelemmel, a félelmet; a kinek a tisztességgel, a tisztességet.


üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 15:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
sajnálom a dobozolást, a nagy csatos fekete fegyverrel fejbecsapást...

kedves rosta, TE mondtad NEKEM:

Idézet:
Nem tudok az indulatoddal mit kezdeni.


én se nagyon ezzel a liberálbolsizással...


ismernek elég sokan... az én "hozzászólásomban" nem volt semmi indulat... egyébként se mondtam el a magam véleményét, csak idéztem 3 barátomat, MIND3 elkötelezett fideszes... :S


Kedves net2rist!

Utána néztem, szerintem tényleg indulatosan fórumozol, nem kell ezért megsértődni. Én is szoktam így sajnos.

A liberálbolsizással nem tudom mi a bajod, hiszen nem téged liberálbolsiztalak le, hanem a liberálbolsi értelmiségünket. Légyszi nézz utána. Ex beírására meg azt mondtam, olyan liberálbolsi stichje van a kritikájának. A fideszes barátaidról sem írtam semmi különöset, így aztán nem értem, hogyha nem inged a dolog, akkor miért veszed magadra.

Te gyakran veted mások szemére, hogy nem olvasnak jól, figyelmesen. Rossz a reagálás. Hát valami ilyesmit mondok most én is neked.

További jó fórumozást!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 20:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
exrefis írta:
voltaképpen az evangéliumi keresztény álláspontot fogalmaztam meg.
üdv
ex

Jujj! Csak ezt ne EX!
Azért én nem söpörném le ilyen egyszerűen az emberek demokratikus jogait az asztalról!
De inkább kérdezek: mit kell inkább eltűrni? Hogy hazug emberek irányítsanak, akik ráadásul büszkék is arra, hogy hazudtak és hazudnak és hazudni is fognak (lásd Lamperth Mónika esete)? Olyan embereket kéne Istentől adatott hatalmasságként tisztelni, aki nyomorba dönt egy népet, lek***áz egy országot? Azt gondolod, ez lenne Isten akarata?
Na ne mááá'!

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 21:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
JennyT írta:
Azt gondolod, ez lenne Isten akarata?
Na ne mááá'![/color][/b]

Én leítram, mit mond Isten. Neked azzal van bajod.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 22:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Nem, voltaképpen az evangéliumi keresztény álláspontot fogalmaztam meg. Te tulajdonképpen ezzel vitakozol.
Róma 13.
1. Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és a mely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek.
2. Azért, a ki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; a kik pedig ellene támadnak, önmagoknak ítéletet szereznek.
3. Mert a fejedelmek nem a jó, hanem a rossz cselekedetnek rettegésére vannak. Akarod-é pedig, hogy ne félj a hatalmasságtól? Cselekedjed a jót, és dícséreted lesz attól.
4. Mert Isten szolgája ő a te javadra. Ha pedig a gonoszt cselekszed, félj: mert nem ok nélkül viseli a fegyvert: mert Isten szolgája, bosszúálló a haragra annak, a ki gonoszt cselekszik.
5. Annakokáért szükség engedelmeskedni, nem csak a haragért, hanem a lelkiismeretért is.
6. Mert azért fizettek adót is; mivelhogy Istennek szolgái, kik ugyanabban foglalatoskodnak.
7. Adjátok meg azért mindenkinek, a mivel tartoztok: a kinek az adóval, az adót; a kinek a vámmal, a vámot; a kinek a félelemmel, a félelmet; a kinek a tisztességgel, a tisztességet.


üdv
ex


Kedves Ex!

Ha jól értem, akkor azt akarod elhitetni, hogy Isten akarata az volt a fasiszta Németországban, hogy a demokratikusan megválasztott Hitler földi hatalmasságának engedelmeskedjenek az emberek. Amit a Hitler nekik parancsolt, azt emiatt végre is kellett hajtaniuk.

Érdekes álláspont. Szoktál erről a gondolatról beszélni a HGY-ben például? Ha nem, hát próbáld meg.

Na és meddig kell engedelmeskedni a Hitlernek, ennek a demokratikusan megválasztott földi hatalomnak? Mondjuk a koncentrációs tábor kápójáig lefelé minden pozícióban?

Fenntartod a jelenlegi Magyarországi helyzetre az igéd kellő értelmezés nélküli alkalmazását, vagy szeretnél módosítani esetleg az állításodon?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Azért ez így ebben a formában nem egészen...
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 23:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Neeemmmmszeretem ha egy demokrata vezetőt (akárkit) Hitlerhez hasonlítanak. Csúsztatás, mert Hitlert bár demokratikus úton választották, MEGSZŰNT demokratának lenni, amikor elsöpörte az ellenzékét. Az utóbbi 15 évben, Magyarországon az emberek aki komolyan gondolják ÉS mondják is, hogy ellenzék nélkül is lehet kormányozni, BAROMI GYORSAN a parlamenti küszöb alatt találják a népszerűségüket. Ez így van jól.

Üdv,
Bluey


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 09:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta... nem tom mi bánt, de nem én vagyok az...

én szeretlek, bár csodálkozva...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 12:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
[Ha jól értem, akkor azt akarod elhitetni,...

Na és meddig kell engedelmeskedni a Hitlernek, ennek a demokratikusan megválasztott földi hatalomnak? Mondjuk a koncentrációs tábor kápójáig lefelé minden pozícióban?

Fenntartod a jelenlegi Magyarországi helyzetre az igéd kellő értelmezés nélküli alkalmazását, vagy szeretnél módosítani esetleg az állításodon?!


Kedves Rosta!
Először is, nem akarok veled elhitetni semmit. Csak közöltem veled, -mert láthatóan nem isemered Isten igéjét- hogy Ő hogyan vélekedik egy ilyen helyzetről.
Csak megkérdezem minden bántás nélkül. Amikor fehéren-feketén ennyire különbözik Isten álláspontja a tiedtől, soha nem jutott még eszedbe, hogy talán felül kellene vizsgálni a zsigeri válaszaidat?
Hitlerrel kapcsolatban Blu már megjegyezte, hogy enyhén szólva csúsztatás ezzel a helyzettel összevetni, de a válasza ne teljes.
A hatlom fegyvere azért adatott, hogy az emberi gyilkosságot megtorolja.
"A ki ember-vért ont, annak vére ember által ontassék ki; mert Isten a maga képére teremté az embert. "
De ez igaz arra is aki a hatalomban megromolva kezdi gyilkol(tat)ni az alattvalóit, akkor ő maga az aki megérett a kivégzésre. Vagyis, egy zsarnokölésnek bibliai alapja van.
Tehát ez az egyik határ ahol elveszti a legitimitását egy államfő. A másik határ szintén benne van az Igében, amikor inkább kell Istenre mint az emberekre hallgatni, az, az istenkeresés, a hit szabadsága.
Tehát a másik legitimációt megvonó ok, amikor a vezető akadályozza az embereket az Isten keresésében, vagyis a vallásszabadság korlátozása.
Ebben nem kell engedelmeskedni, de a hatalomra való támadáshoz még ez is kevés.
A Kossuth tériek tehát megszegik Isten törvényét, követelésüknek nincs semmi (jogi sincs) bibliai alpja.
Az erkölcsi alap meg azért hiányzik, mert a hazugság/lopás/III/III ügynökök stb. bűnök nem abszolut értékben zavarják őket, hanem csak akkor ha ezek a másik politikai oldalon bukkannak fel (ez a másik oldaliakra is igaz). Tehát elbarátaiknál ugyanezeket a bűnöket elnézik.
Tehát a követelésük egyedüli alapja a gyűlölet, az utálat. Mivel ezeket az érzéseket a sátán generálja, ergo ilyesmivel Isten szintén nem vállal közösséget.
Összefoglava, amit a Kossuth téri szónokok és csőcselék csinál, az nettó istentelen. Ha igei alapon vizsgáljuk a helyzetet.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Azért ez így ebben a formában nem egészen...
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 19:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Blue highway ACE írta:
Neeemmmmszeretem ha egy demokrata vezetőt (akárkit) Hitlerhez hasonlítanak. Csúsztatás, mert Hitlert bár demokratikus úton választották, MEGSZŰNT demokratának lenni, amikor elsöpörte az ellenzékét. Az utóbbi 15 évben, Magyarországon az emberek aki komolyan gondolják ÉS mondják is, hogy ellenzék nélkül is lehet kormányozni, BAROMI GYORSAN a parlamenti küszöb alatt találják a népszerűségüket. Ez így van jól.

Üdv,
Bluey



Jelenleg egy olyan demokrata vezetőt pátyolgatsz, aki a világ legrosszabb demokrata vezetője díj várományosa ebben a hónapban. Győzelmi esélyei vannak. Lukasenko, meg az észak-koreai elnökkel lesz egy társaságban, Szóval ennek a dilettánsan nem kormányzó, és két évet végighazudó embernek olyan nagyon nem jár a demokrata jelző, legfeljebb a legrosszabb demokrata jelző.

Ami Ex hozzászólásában kínos, hogy Gyurcsány hatalmát Istentől valónak tartja, származtatja. Én viszont nem, csupán ennyi a különbség. Emiatt hoztam a nagyon is kézenfekvő párhuzamot Hitlerrel, hogy elviekben vajon minden hatalmasság Istentől eredeztethető-e?!

Én a Gyurcsány hatalmát hazugságból, megtévesztésből eredeztethetőnek tartom, míg Ex Istentől. Nagy ám a különség, zongorázni lehetne...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 19:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
...aztán egy kis csűrés-csavarás, és máris elérkezünk a szolgáló egyház teológiájához. Mert hát ugye a keresztyén embernek szolgálnia kell, ezzel bízott meg minket Jézus, a hatalmasságot is tisztelni kell, mert ezzel is megbízott Jézus.
Nosza, szolgáljuk hát a kommunista, fasiszta, hazug, korrupt, pökhendi, antidemokratikus, .... de hatalmon lévő embereket!

Ezen már egyszer túllépett Németországban is a hitvalló egyház, és Magyarországon is talán kezd (KÉNE!) szabadulni az egyház ebből a gondolatkörből.

Kedves ex!
Te se próbálj meg ide visszarántani senkit. Ha lehet kérni... Nagy kár lenne.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Azért ez így ebben a formában nem egészen...
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 20:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:


Jelenleg egy olyan demokrata vezetőt pátyolgatsz, aki a világ legrosszabb demokrata vezetője díj várományosa ebben a hónapban. Győzelmi esélyei vannak. Lukasenko, meg az észak-koreai elnökkel lesz egy társaságban, Szóval ennek a dilettánsan nem kormányzó, és két évet végighazudó embernek olyan nagyon nem jár a demokrata jelző, legfeljebb a legrosszabb demokrata jelző.



Ugyan, kérlek... Az ahogy (nem) kormányzott, az egy dolog. Szakmai kérdés. De ezt ne mosd össze azzal, hogy jogszerű-e hogy hatalmon van. Amikor demokratának tituláltam, semmi egyebet nem állítottam, mint hogy hatalomra jutása és ottmaradása a demokráciánk jogi keretein belül történt. A szakmai dilettantizmust ne keverjük ide.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 20:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
JennyT írta:
...aztán egy kis csűrés-csavarás, és máris elérkezünk a szolgáló egyház teológiájához. Mert hát ugye a keresztyén embernek szolgálnia kell, ezzel bízott meg minket Jézus, a hatalmasságot is tisztelni kell, mert ezzel is megbízott Jézus.
Nosza, szolgáljuk hát a kommunista, fasiszta, hazug, korrupt, pökhendi, antidemokratikus, .... de hatalmon lévő embereket!

Ezen már egyszer túllépett Németországban is a hitvalló egyház, és Magyarországon is talán kezd (KÉNE!) szabadulni az egyház ebből a gondolatkörből.

Kedves ex!
Te se próbálj meg ide visszarántani senkit. Ha lehet kérni... Nagy kár lenne.


Ima sátor = szellemben és igazságban


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 18:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Valami kezd derengeni..

"A lét határozza meg a tudatot" a maga természetes (=reflexszerű) állapotában.
Hívő embernél ez másképp kéne, hogy működjék - azaz a tudatából, istentudatából kellene fakadnia létének (=világszemléletének).
Namármost. Ami sehogysem akar(t) gömbölyűvé lenni Exrefis és köztem az események és a szoclib. kormány elfogadása, sőt megválasztása ügyében, az a következőkből adódhat - valszeg.

Orbánék - anno - nagyon nem kedvelték a Hit gyülit. Exrefis szerint mindenféle (aljas) módszerrel is felszámolására törekedtek.
Most jön ide a léttudat: nem kell a "gyilkos", inkább az ellenfele.
Persze, hogy ezzel a döntésükkel némi hitetlenségről tanúskodtak, kevéssé bízva a Gondviselő és Fia ígéretében (a Pokol kapui sem vesznek erőt egyházamon) - az nem tűnik fel nekik.

Abban is fából vaskarikát látok, hogy Gyurcsány hatalmát Istentől eredeztetettnek mondja Exrefis barátom (én meg azt állítom; Isten hagyta a népnek, hogy amit vet, azt arassa is - de Ő ebben nincs partnerként benne) és érthetően (logikusan?) nem kérné számon a kormányos ormányost istennektetsző illetve nem tetsző dolgaiban - addig a Kossuth téri megmozdulásokat az Ige mérlegén méri.
Vajon miért nem elég számára az alkotmányadta és emberi jog, a gyülekezési törvény. Ennél még Gyurcsány is demokratább, hiszen nem vitatja el senkinek a tiltakozási jogát...

Tehát, ha a tudat határozná meg a létet a valóban hívők között, sohasem fordulhatna elő, hogy istentagadót válassazanak maguknak királyként.
Mert mi köze hívőnak hitetlenhez, vagy mi közössége Krisztusnak Béliállal?

Persze a tétel mégsem ilyen egyszerű, mert akik nem választották Gyurcsányt, s most tiltakoznak bárhol, vagy csak csendesen elszenvedik a történéseket - még nem szükségszerűen istennektetsző hívők. Lehetnek különféle ideológiai meggyőződésűek, vallásosak, stb.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 67 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség