Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Következő
 

Szerinted hogyan kéne reagálnia a Református Egyháznak ifj. Hegedűs Lóránt terrorista szervezetére?
Fel kéne szólítani, hogy amennyiben nem hagy fel a szervezettel, visszavonják lelkészi diplomáját. 86%  86%  [ 18 ]
Engem nem zavar, ha egy lelkész terroristákkal szimpatizál. 14%  14%  [ 3 ]
Szavazatok száma : 21

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 21:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
32ezüst írta:

De neeee azt csináljuk, hogy szénné szapuljuk itt a háta mögött!!!!! Jó?


Nem tudtad, hogy baromi nagy divat manapság a történelmi keresztyéneket szapulni? Élén a katolikusokat, majd a többit?

Dehogynem tudtad! A divat nagy úr...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 21:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Akkor sem járja, hogy van egy református lelkész, egy EMBER!, akit támadnak nem keresztyén emberek. Vagy azért, mert igazuk van, vagy azért, mert túlságosan szemet szúr nekik. Szerintem is-is, nem tudom, milyen arányban...
És mi mit csinálunk? Itt, ezen a fórumon egymásnak esünk, őt is elmondjuk mindennek, és elégedetten elmegyünk aludni.
Mire jó ez?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 21:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kár ezen rágódni. A Hegedűs nyilván provokál a Hamaszával, ő tudja milyen apropóból, a bulldogok meg ráharaptak természetesen. Hegedűs valamilyen okból úgy látja jónak, ha a zéró toleranciások náciznak egy jót.

Aki ezzel a kérdéssel foglalkozik, az éppen egy tematizált téma fogságában van, mint mi is jelenleg.

Nincs jobb dolgod, mint ezen spekulálni? Én megyek aludni.


Jóéjt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 13:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
32ezüst írta:
Tehát azt mondom, hogy abszolut egyetértek ifj. Hegedűssel abban, hogy ez ellen tenni kell valamit.
Repülővel ikertornyoknak menni New York-ban? Vonatot robbantani Spanyolországban? Vagy járókelőket robbantani Tel Aviv-ban? Ha más módszerekkel akar küzdeni, akkor viszont rossz a névválasztás...
32ezüst írta:
És közben azt látom, hogy sok kritika éri a módszereit.
Csodálkozol?
32ezüst írta:
De mivel pont azok részéről éri a kritika, akik ellen az ő ténykedése irányúl
A Hamasz ténykedése ártatlanok ellen irányul. Hegedűst kritizálni viszont két okból lehet;
1. Valaki utálja az egyházakat és be akarja bizonyítani, hogy az összes református szélsőjobboldali idegengyűlölő
2. Valaki szereti egyházát és ezért idegesíti, hogy egyháza egyik lelkésze szélsőséges gyilkosokkal, terroristákkal szimpatizál "idegen"gyűlöletből és ez meg van tűrve egyházában. És tisztázni akarja az egyházban is és mások előtt is, hogy igazából a legtöbb református nem olyan, mint Hegedűs.
Nos én az utóbbi kategóriába tartozom.
32ezüst írta:
"Ha vétkezik atyádfia, menj el hozzá, intsd meg négyszemközt: ha hallgat rád, megnyerted atyádfiát.
Ha pedig nem hallgat rád, végy magad mellé még egy vagy két embert, hogy két vagy három tanú szava erősítsen meg minden vallomást.
Ha nem hallgat rájuk, mondd meg a gyülekezetnek. Ha pedig a gyülekezetre sem hallgat, tekintsd olyannak, mint a pogányt vagy a vámszedőt.
De neeee azt csináljuk, hogy szénné szapuljuk itt a háta mögött!!!!! Jó?
Írtam a honlapjukra és az lett az eredménye, hogy kitörölték hozzászólásomat. Majd megint írtam és eltűnt maga a fórum. (egyébként kultúrált hangnemben írtam, aláírtam és megadtam az e-mail címemet is, hogy írjanak; nem írtak) http://szabteriref.hu/start.html, nos az "Elérhetőségeinknél" a "Nyitvatartás" és "Munkatársaink" alatt volt egy olyan, hogy vendégkönyv...
A honlapon nem találtam meg ifj. Hegedűs Lóránt e-mail címét, csak telefonszámát. Telefonálni azért nem akartam... És mivel már nincs fórum a honlapon, így nem tudok írni többet oda. De ha valaki tudja a lelkész úr e-mail címét, megköszönném, ha megadná. És nyugodtan lehet szólni neki a honlapról, nem titokban történik ez. Érdekelne a véleménye, tehát, ha valaki kapcsolatban áll vele, nyugodtan szóljon neki erről.
JennyT írta:
Tényleg, Teomo, mit írtál, amin ennyire berágtak?
Igazából semmi olyat nem írtam, amin be lehetett volna rágni, egyszerűen érdeklődtem, hogy nem zavarja-e őket, hogy lelkészük ilyen eszmékkel szimpatizál, felvilágosítottam őket a Hamasz tetteiről és felvilágosítottam őket, hogy a keresztyénségtől távol állnak az ilyen dolgok és arról is felvilágosítottam őket, hogy nekik joguk lenne elküldeni a lelkészt, ha elégedetlenek vele. Kb ennyi. És aláírtam és odaírtam az e-mail címemet, amire azóta sem érkezett válasz.
rosta írta:
Nem tudtad, hogy baromi nagy divat manapság a történelmi keresztyéneket szapulni? Élén a katolikusokat, majd a többit?
Nem tudom, hogy más miért szapulja ezt az embert, de én a Református Egyház tisztázása érdekében teszem ezt. Vedd már észre!

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 16:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Központi e-mail: szabteriref@mail.datanet.hu

Forrás: http://epont.reformatus.hu/

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 16:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
32ezüst írta:
Központi e-mail: szabteriref@mail.datanet.hu
Köszi szépen.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 19:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Teomo!
Őszintén kíváncsi vagyok, milyen reakciók születnek majd az e-mailre! Légyszi, tájékoztass minket!
Előre is köszi!

JennyT

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 19:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
JennyT írta:
Légyszi, tájékoztass minket!
OK, mindig beírom a levelemet és amennyiben engedik, a válaszlevelet is, ha nem, akkor nagy vonalakban leírom, mi volt benne.
Ezt a levelet írtam kezdésnek(, választ még nem kaptam):
Kedves Szabadság téri gyülekezet!
Írtam már a honlapjukra, de eltűnt a beírásom, majd megint írtam és eltűnt a vendégkönyv. Ha nem akarnak foglalkozni ezzel (mert gondolom nem én vagyok az első, aki megemlíti ezt az ügyet), akkor írják meg azt, kérem.
Ugye az önök lelkésze, ifj. Hegedűs Lóránt alapított egy Hamasz nevű szervezetet a palesztin terrorszervezet mintájára, amely szervezet ártatlan embereket robbant fel; gyilkol meg. Nos, úgy gondolom, hogy nem szerencsés, ha egy református lelkész ilyen eszmékkel szimpatizál, ugyanis azzal nem csak saját magát járatja le, hanem gyülekezetét, és végső soron egyházát. Amit viszont mégrosszabbnak tartok, az az, hogy egy ilyen személy meg van tűrve az egyházban. Az esperesnek, amennyiben a gyülekezet megválasztotta a lelkészt, nincs joga leváltani a megyéjében lévő lelkészeket. Önöknek, a gyülekezetnek viszont joga lenne ehhez. Úgy gondolom, hogy nem szabad megtűrni ilyen eszméket az egyházban, akár a volt püspök fia az illető, akár nem, ugyanis ez az ügy lejáratja egyházunkat mind a külföldi Református egyházak előtt, és a magyar nem református emberek előtt is, és a vezetésnek is kellemetlenséget okoz, amikor folyamatosan el kell határolódniuk a saját egyházukban szolgáló lelkésztől. Félreértés ne essék; én nem a túlsó politikai irányból vagyok; én egy református fiatal vagyok, akit zavar, ha egyházában olyan emberek töltenek be lelkészi hivatást, akik igazából nagyon távol állnak a keresztyénség alapjaitól. Értem ezalatt a terrorizmus(=gyilkosság) támogatását és értem ez alatt a zsidóellenességet, ami összeegyeztethetetlen a keresztyénséggel, ugyanis Jézus, Pál, a tizenkét tanítvány, az első háromezer keresztyén mind zsidók voltak, a Biblia könyvei pedig Lukács evangéliumát leszámítva zsidó írók munkái. De általánosságban az idegengyűlölet is messze áll a keresztyénségtől. Ajánlanám az irgalmas samaritánus történetét. Kérem gondolják át, amit írtam. Ha úgy gondolják, látogassanak el a parokia.hu oldal fórumába (Társadalom és Politika / Hamasz) és vitassák meg velem/velünk ezt a dolgot.
üdvözlettel: ******, református egyáztag

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 19:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Hmmmm...... az naggyon tetszik, hogy meghívtad őket ide. De gyanítom, ha "otthon" (értsd: a saját honlapjukon) nem voltak hajlandók vitába szállni bárkivel is, nem fognak ide, "idegenbe" eljönni.... Pedig milyen jó is lenne!

Szóval kíváncsi vagyok a folytatásra!

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 19:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Egyetlenegy dolgot tettem volna hozzá... Az említett szervezet alapszabályát, vagy valamit mellékelni kellett volna és kiemelni azokat a terrorizmusra vonatkozó pontokat, amiket kifogásolsz...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 19:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Teomo!

Sajnos amíg fogalmazgattam a hozzászólásomat, és a beragadt billentyűmmel vacakoltam, addig a leveled megírtad. Azért megküldöm neked, mire biztattalak volna:



"Kedves Teomo!

Még mielőtt nekirontasz a hivatalos címeken is az ifjabb Hegedűsnek, szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy már szóltam neked, miszerint elefánt a porcelánboltban módon kezeled a kérdést. A helyzet ugyanis politikailag kényes elsősorban.

Ha Hegedűs mondjuk az Irgalmas Zarándokok Református Alapítványának Egyesült Légiója címen , azaz IZRAEL néven hozta volna létre a szervezetét, akkor rendben lenne a dolog? Akkor nem bántanád a Hegedűst? Pedig ezzel az erővel ugyanúgy haragudhatnál rá, mocskolhatnád akkor is. Hiszen a zsidó állam is terrorista módon viselkedik. Sokszorta annyi embert gyilkolt le, nőket, és gyerekeket is, mint amennyit a Hamasz, és nem önfeláldozással, hanem lézervezérelt gépágyúkkal, és harci helikopterekkel.

Nyilván egyik sem helyes, de a tény az tény. Bizony ez a terep a politikáé, és te itt aktuálpolitikailag foglalsz állást. Valami elvi álláspontot képviselnél, de nyakig vagy a ka*iban, vagyis a napi politikában.

Ha valaki ma Magyarországon mondjuk Tibet elnyomásán tiltakozik, akkor az békeharcos, ha a palesztin nép elnyomásán, akkor antiszemita.

Ebbe az adok-kapokba mi a fenének akarsz te beszállni? Ez a nehézfiúk terepe, nem a lelki embereké. Magyarul nem értem mi a fenének akarsz tízezredik megmondóként beállni, és akarod törhetetlen, folyamatos buzgalommal elítélni a Hegedűst, amikor nem veszed észre, hogy gyakorlatilag aktuálpolitizálsz, politikai készség nélkül. Emiatt javaslom, hogy megfelelő megfontolással kezeld a kérdést."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 21:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Én is ilyen nyugodt és higgadt szeretnék lenni, mint rosta.... :D
De tényleg!

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 21:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
1Móz 49,6. Tanácsukban ne légyen részes lelkem, gyűlésükkel ne egyesűljön dicsőségem, mert haragjokban férfit öltek, s kedvök telve inát szegték az ökörnek.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 11:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
--


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 04., szerda 16:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Nem az a fő gond, hogy valaki nyilvánvalóan antiszemita (gallic. jöttm), ízléstelen provokátor (holok. tagadás) stb, mert a szólásszabadság az ordas eszméket terjesztőket is megilleti. ((Ámbár magánemberként is rohanok a túloldalra ilyenkor, nehogy véletlenül egy oldalra kerüljünk)) Hanem az, hogy ezt lelkészként teszi. Az viszont súlyos gond, súlyosabb ítélet alá esik egyfelől, másfelől pozicíójánál fogva sokakat magával ránthat.

És ez nem aktuálpolitika, ez egyházi (illetve kiterjedtebb értelemben keresztény) belügy.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség