Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
 

Szerinted hogyan kéne reagálnia a Református Egyháznak ifj. Hegedűs Lóránt terrorista szervezetére?
Fel kéne szólítani, hogy amennyiben nem hagy fel a szervezettel, visszavonják lelkészi diplomáját. 86%  86%  [ 18 ]
Engem nem zavar, ha egy lelkész terroristákkal szimpatizál. 14%  14%  [ 3 ]
Szavazatok száma : 21

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 14., szombat 20:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Teomó ez nem észbeli képesség kérdése, sokszor leírhatja bár ki ez nem értés kérdése.

Ez, az a szellem akit legyőzött az Úr Jézus Krisztus a kereszten, és a világ fiai ugrálnak neki mint a marionett figurák, mert aki nem fogadja el a megváltást azt jogosan rángatja most is a szellemi lény.

Az Úr Jézus Krisztus pedig nem erőszakos, és a követése nem hivatalhoz kötődik, hanem személyes döntéshez, hiába van valaki pozícióban, hiába jár "templomba" attól még nem megváltott ember.

Káin is mutatott be áldozatot, nem csak Ábel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 14., szombat 21:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Teomo!

Engedj meg néhány észrevételt a legutóbbi hozzászólásoddal kapcsolatban.

>Egyszerűen ha megkérdezik, hogy mi a véleménye a dologról, azt kéne válaszolnia, hogy elítéli az ilyeneket és felháborítónak tartja, hogy ilyen előfordulhat ma Magyarországon a demokrácia tizenixedik évében

A demokrácia, és a szólásszabadság PONT arról szól, hogy a nekünk nem tetsző véleménynek is hangot szabad adni (mert különben ki döntené el, hogy mik azok, amiket megengedjünk - egy világi, földi államban). Szabad antiszemita dolgokat kiabálni az utcán, meg szabad a keresztényekre sértő dolgokat mondani. És ez maradjon is így. Mert én olyan államban sem szeretnék élni, ahol a keresztényekre nem szabad valamit mondani - (mert nem erővel, sem hatalommal, hanem az én Lelkemmel). Mert az is diktatúra, még akkor is, ha a keresztényeknek kedvezne. (És ebben szintén volt már része a világnak a középkorban, és attól kódult)

>Mellesleg én is fel voltam nagyon háborodva a dolgon
Örülni én sem örültem a dolognak, de messze túl volt lihegve a rá adott reakció. RÉSZEG és VILÁGI emberekről volt szó, mit várunk? (és WWJD!) Jézus esetében NEM CSAK MONDTÁK, hanem meg is tették. És mit mondott? Bocsásd meg, mert nem tudják mit cselekszenek. A keresztények nagy csoportja meg ugyanolyan hörgést csapott erre, mint amit egy világi csapna. Tudom, hogy mondani nehezebb, mint csinálni, de PONT az ilyen helyzetekben lehet megmutatni, hogy lehet erre másként is reagálni.

>Ha a Tilos rádión dühödött be (amit megértek), akkor miért nem azt szidja?

Azzal mi lenne jobb? Max. újabb municíót adnánk a keresztény utálatnak. Reagáljunk valami olyat, amitől leesik az álluk, amitől azt mondják - Tényleg Isten Fia volt!

Összegezve: Sokkal kevésbé indulok fel azon, ha egy magát ateistának valló ember beszól a keresztényekre, mint ha egy magát hívőnek való viselkedik botrányos módon. (Isten is több fantáziát lát a hideg (még ellenség) emberben, mint a langyos keresztényben -> Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév. Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból. Jel. 3,15-16)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 14., szombat 22:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Hát kedves Teomo, az a helyzet, hogy elég szép anyagot összegyűjtöttem a kérdésről, hogy a nézeted, ez a buldogszerű, ráharapásos viselkedésed valahogy emberivé változzon, de nagyon nem akarod elengedni ezt a gumicsontot.

Bizonyított, leírtam, hogy százszorta többet kap (lásd Google beírások) egy hasonló lépésért egy református népies lelkész, mint egy református urbánus teológus.

Bizonyítottam, leírtam, hogy a Spiró, és társai csak jutalmat kapnak, egészen a legfelsőbb kitüntetésekig eljuthatnak rasszista felállásban, gyakorlatilag minden az övék. Ugyanakkor olyan fiataljaink, zsenijeink, mint a Bódy Gábor öngyilkosak lettek. Ennek a filmzseninek a Pszichéje, más filmjei, melyeket a legnagyobb ellenszélben készített, még a mai amerikai filmre is hatott. Bódy így fogalmazott, ma láttam a Dunán, a Cserhalmi idézte: „ők az erősek, de nem győzhetnek le bennünket, mert mi léleklátók vagyunk”.

Ez a harc olyan, hogy rengeteg áldozata van ugyan, de ez a háború mára teljesen idejét múlta, egyszerűen objektív okok miatt.

Kezdettől fogva arról beszélek, hogy óvatosabban bánj a kérdéssel, mert nem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik. Ha nem vetted volna észre, nem dicsérem agyon a Hegedűst, csupán az egyenlő elbánás, mérték mellett vagyok, és a kettős mérce ellen vagyok. Ez baromira zavar itt a fórumon egyeseket, és ennek én nagyon örülök. Igen, csak zavarja őket ez!

Szóval újból csak tanácsolni tudom, bármennyire is idegesít téged, hogy mondom, ebből a fiatalos, majd én megmondom a „frankó ítéletet” lelkesedésből vegyél vissza. Ne terroristázz ekkora lelkesedéssel, meg ne ítélkezz ekkora vehemenciával, mert ezzel csak rosszat teszel, jót nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 08:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Teomó!

Még eszembe jutott valami, ami fontos ehhez a témához. Az, hogy ne higgyünk indokolatlan paranoiákban, "rekesszük ki" azokat a környezeti ártalmakat, ami által üldözésink támadhat. Persze jó és fontos dolog tájékozódni, nyitott szemmel járni. De ami szvsz. védettséget ad az ellen, hogy önsorsrontó vesztesként éljük le az életünket - ha hiszünk abban, hogy nem vagyunk kiszolgáltatva ilyen vagy olyan beállítottságú emberek kénye-kedvének, ki- vagy berekesztésének, hanem a mi Istenünk markaiba metszett fel minket, minden hajszálunkat is számon tartja, terve van az életünkkel, és a látszólagos kudarcok sincsenek a hívő ember ellen, hanem: ha Isten velünk, kicsoda ellenünk?

:)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 08:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Kuruc!

Még neked is akartam írni, méghozzá azt, hogy hozzászólásaid azért is töltenek el különösen örömmel, mert az a nagy szívfájdalmam, hogy a konzervatív értékeket olyan ritkán képviselik józanul gondolkodva. Nagy kihívása a jobb oldali értékeket vallóknak a mindent betemető demagógia. Kívánom, hogy hozzászólásaiddal erősítsd ezt a vonulatot.

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 08:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Indu írta:
Kedves Teomó!

Még eszembe jutott valami, ami fontos ehhez a témához. Az, hogy ne higgyünk indokolatlan paranoiákban, "rekesszük ki" azokat a környezeti ártalmakat, ami által üldözésink támadhat. Persze jó és fontos dolog tájékozódni, nyitott szemmel járni. De ami szvsz. védettséget ad az ellen, hogy önsorsrontó vesztesként éljük le az életünket - ha hiszünk abban, hogy nem vagyunk kiszolgáltatva ilyen vagy olyan beállítottságú emberek kénye-kedvének, ki- vagy berekesztésének, hanem a mi Istenünk markaiba metszett fel minket, minden hajszálunkat is számon tartja, terve van az életünkkel, és a látszólagos kudarcok sincsenek a hívő ember ellen, hanem: ha Isten velünk, kicsoda ellenünk?

:)


Ámen és Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 08:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Azoknak, akik most Teomót támadják.

Azt is fontolóra kellene venni, hogy neki most ez volt a dolga.
Hangot adjon egy olyan problémának, ami igen is létezik a ref. egyházon belül. (Tehát nem kívül, így ez nem külügy, hanem belügy)
Azt, hogy ezt fiatalos hévvel, tűzzel teszi - ez természetes.

Mindenesetre ugyanolyan joga és kötelessége véleményt alkotni az egyházán belüli történésekről, mint Hegedűsnek, és a vele szimpatizálóknak, az "igazi mérsékelt, érett tisztánlátó, széleslátókörű igazságosan" ítélkezőknek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 21:18 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Mivel Rosta kétszer is kinyilatkoztatta, mit tesz aki tipikus református, és mivel ennyire előjött a Tilos Rádiós eset Pajzs Miklósal (Sicretman), ezért hadd idézzem fel, hogy a ("jogos")hörgés közepette a Református félóra szerkesztője, Fekete Ági egy nagyon nem tipikus református dolgot csinált:

Ő volt az egyetlen, aki elhívta egy beszélgetésre ezt az embert, és megkérdezte tőle, hogy tulképpen tudja-e, hogy kik is azok a keresztyének, és mi a problémája velük?

Lehet gondolkodni, WWJD.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 21:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
admin írta:
Mivel Rosta kétszer is kinyilatkoztatta, mit tesz aki tipikus református, és mivel ennyire előjött a Tilos Rádiós eset Pajzs Miklósal (Sicretman), ezért hadd idézzem fel, hogy a ("jogos")hörgés közepette a Református félóra szerkesztője, Fekete Ági egy nagyon nem tipikus református dolgot csinált:

Ő volt az egyetlen, aki elhívta egy beszélgetésre ezt az embert, és megkérdezte tőle, hogy tulképpen tudja-e, hogy kik is azok a keresztyének, és mi a problémája velük?

Lehet gondolkodni, WWJD.


Kedves Admin!

Kinyilatkoztatni nem én szoktam. Én csupán a véleményemet mondtam el, hogy egy átlagreformátus miként áll a dolgokhoz, ha az életben olyan helyzetben találja magát, amely méltatlan, és magalázó, és kirekesztő, és elszomorító.

Örülök különben, hogy a Fekete Ági ilyen rokonszenves dolgot tett, hogy a keresztyénekkel való problémát megbeszélte a Sicretman-al.

De ha már említed a dolgot, talán nem lenne szerencsés ezt a módszert mondjuk egy reformátussal szemben is alkalmazni, mondjuk a Hegedűssel? Nem kellene talán vele is elbeszélgetni, ha már a Sicretman-el lehet, talán vele is szót lehetne érteni, hogy mi is a gondja a világgal?

Megpróbálta ezt valaki is a reformátusok közül? Máshonnan biztos, hogy nem, de talán nekünk nem ártott volna...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 16., hétfő 22:05 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Még mindíg nem értem, honnan tudod, miként gondol, él, szeret és gyűlöl az átlagreformátus. De most már inkább el is engedem ezt a szálat.

Ami pedig a felvetésedet illeti, egyetértek veled. Érdekes lenne egy ilyen beszélgetés. Bár ez megint egy másféle felelősségi problémát feszeget egy szerkesztő, műsorkészítő számára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség