Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő
 

Szerinted hogyan kéne reagálnia a Református Egyháznak ifj. Hegedűs Lóránt terrorista szervezetére?
Fel kéne szólítani, hogy amennyiben nem hagy fel a szervezettel, visszavonják lelkészi diplomáját. 86%  86%  [ 18 ]
Engem nem zavar, ha egy lelkész terroristákkal szimpatizál. 14%  14%  [ 3 ]
Szavazatok száma : 21

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 19:53 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 26., péntek 12:56
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Debrecen
Szevasztok!

A jó sorsom úgy hozta, hogy Hajdúnánáson jártam gimibe. A Hegedűs család gyökerei ide nyúlnak vissza. Az édesapa, a Tt. egyházkerület püspöke volt éveken keresztül, templomában 56 ban először köszöntötték harangzúgással a forradalmat, jó példát adott gyerekeinek. A leánytestvér Zsuzsa szintén lelkipásztor. A rendkívüli képességű, tudású édesapát ki nem mondottan, vagyis alamuszi alantas eszközökkel politikai nézetei miatt támadták, váltották le a püspöki székből. Igen, a nagyon erős lelkészi hivatástudat és magyarság szeretet jellemző az egész családra. A református lelkészeknél még létezik az önálló gondolkodási képesség, és a szabad véleményalkotás. Erre, mint reformátusok büszkék is vagyunk, hisz egy másik fórumtémában már ki lett fejtve, milyen abszurd mikor a pápa tévedhetetlenül megmondja, hogy Ő hogy gondolja és nincs vitatéma.
Ma a gonosz tobzódik a világban, minden akar. Téged is. Ő megmondja, hogyan kell értelmezned Isten igéjét, megmondja, mit gondoljál, mit tegyél. És szerencsétlen Tv híradón, heti-hetesen, valóságsóóókon felnőtt, agymosott mai fiatalságtól valahogy el kellene távolítani azt a néhány lelki vezetőt, aki fel tudná nyitni a szemüket. A Hegedűs család ilyen. Ezért támadják Őket azok, akik politizálnak, de azt akarják, hogy mi ne politizáljunk. Vagyis ne legyen önálló véleményünk. De ha van, azt nagyon halkan csak egymás fülébe suttogjuk. Hisz minden telefont lehallgatnak, minden levelet elolvasnak. Hogy a többiről ne is ejtsünk szót. Majd ők politizálnak helyettünk. Vagyis a jog álcája mögé bújva rabolják ki a rabszolgasorsba kényszerített, önálló gondolkodásról leszoktatott embereket. Az összeharácsolt értékekből löknek néhány egyháznak és ezért azok jó része lefekszik nekik.
De neked Jézusban hívő testvérem, neked nem kell félned. Emlékezz szavaira: „Én veletek vagyok a világ végezetéig.” De mikor eljön a világ végezete a hazaáruló ( bár nagy része nem a saját hazáját árulja) ördögfiókáknak, kellenek, hogy legyenek Hegedűsök, kiknek lelkében van írva milyen a tisztesség, az Isten és hazaszeretet.
Manti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 20:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Manti!


Szívemből szóltál.
Egyetlen dolgot kifogásolok csupán, hogy ezekre, akiket itt megneveztél, ne azt a szót használjuk, hogy "zsidó". Túlságosan is durva elferdítése lenne a tényeknek.
Ettől függetlenül a jelenség létezik, beszélni kell róla.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 08:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Manti írta:
A rendkívüli képességű, tudású édesapát ki nem mondottan, vagyis alamuszi alantas eszközökkel politikai nézetei miatt támadták, váltották le a püspöki székből.
Az a rendszer mindenkivel úgy bánt, aki más véleményen volt, mint ők.
Manti írta:
Igen, a nagyon erős lelkészi hivatástudat és magyarság szeretet jellemző az egész családra.
Én is szeretem Magyarországot. Nem is azzal van bejom; nekem az idegengyűlölettel van bajom, ugyanis nem attól lesz valaki nagy hazafi, hogy jól tudja utálni a más származásúakat, hanem attól, hogy másokat elfogadva építi a saját hazáját.
Manti írta:
A református lelkészeknél még létezik az önálló gondolkodási képesség, és a szabad véleményalkotás.
A szabad véleményalkotásba beletartozik, hogy bárki bármilyen politikai nézeteket vallhat. De pl. a Hamasz nem túl demokratikus dolog. Sztem az már nem egy demokratikus vélemény, ha valaki terroristákat támogat; olyanokat, akiknek életük célja a gyilkolás.
Manti írta:
És szerencsétlen Tv híradón, heti-hetesen, valóságsóóókon felnőtt, agymosott mai fiatalságtól valahogy el kellene távolítani azt a néhány lelki vezetőt, aki fel tudná nyitni a szemüket.
Ez igaz, értelmes ember nem nézi ezeket. De ennek mi köze ehhez?
Manti írta:
Ezért támadják Őket azok, akik politizálnak, de azt akarják, hogy mi ne politizáljunk.
Én nem politizálok, és az sem zavar, ha Hegedűsék igen, csak az zavar, hogy égetik egyházunkat pl. a Hamasszal, a történelemhamisító David Irvinggel, meg a szokásos...
Manti írta:
kellenek, hogy legyenek Hegedűsök, kiknek lelkében van írva milyen a tisztesség, az Isten és hazaszeretet.
Szerintem a hazaszeretet nem arról szól, hogy ki mennyire tudja utálni a más származásúakat, hogy ki mennyire tartja magát felsőbb rendűnek. Ajánlom az irgalmas samaritánus történetét.
ifj. Hegedűs Lóránt írta:
„Halld meg magyar az ezredik keresztyén magyar állami év ősi jussán és jogfolytonosságán alapuló, egyetlen életre vezető üzenetét: Rekeszd ki őket! Mert ha te nem teszed meg, ők teszik meg veled!”
Ennyit a Hegedűs családról...

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 08:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Teomo írta:
ifj. Hegedűs Lóránt írta:
„Halld meg magyar az ezredik keresztyén magyar állami év ősi jussán és jogfolytonosságán alapuló, egyetlen életre vezető üzenetét: Rekeszd ki őket! Mert ha te nem teszed meg, ők teszik meg veled!”
Ennyit a Hegedűs családról...


Ajánlanám ezt itt a parókia fórumon is megfontolásra...
Vigyázzunk, gyerekek, még a végén kirekesztenek itt minket, reformátusokat, ha túl igeiek akarunk maradni... :shock:

Van, akiért érdemes áldozatokat hozni. Van, akivel szemben védekezni kell.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 08:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Egy antiszemita nem keresztéyn.
Egy keresztény nem antiszemita.
Egy antiszemita soha nem lesz jó hazafi, bármennyire is erőlködik.
Egy antiszemita a saját nemzetének ellensége és rosszakarója.
Ez Isten igéjéből következik.
Az antiszemiták tehát a magyar nemzet ellenségei is.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2007. ápr. 02., hétfő 09:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 08:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Vigyázzunk, gyerekek, még a végén kirekesztenek itt minket, reformátusokat, ha túl igeiek akarunk maradni... :shock:
Legyen mindenki nagyon igei! Akkor nem lesz antiszemita.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 08:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Ex Bácsi! a második sorodban kimaradt egy "nem"

amúgy: teljesen egyetértek...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 09:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
Ex Bácsi! a második sorodban kimaradt egy "nem"

amúgy: teljesen egyetértek...

Köszönöm! Javítva. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 11:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Azon gondolkodtam, egyszer bemegyek valami zsidó fórumba, és elmondom nekik, hogy egyes zsidók mennyire cionisták. És addig fogom őket győzködni, míg ki nem zárják az említett egyéneket az egyházukból...

Vagy az nem keresztényi magatartás... akkor mégse teszem...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Azon gondolkodtam, egyszer bemegyek valami zsidó fórumba, és elmondom nekik, hogy egyes zsidók mennyire cionisták. És addig fogom őket győzködni, míg ki nem zárják az említett egyéneket az egyházukból...

Vagy az nem keresztényi magatartás... akkor mégse teszem...

A hasonlat nagyon mellédurrantott.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 14:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Beszámoló részlet Márius 15-ikéről:

"Hősök tere, 14 óra, MIÉP országos nagygyűlés
A megszokott helyen, a szokásos időpontban a mit sem változó arcok hallgathatták az unalomig ismert (értsd: antiszemita felhangoktól hemzsegő) szöveget. Az elmúlt években egyre apadó MIÉP-szimpatizánsok néhány ezer fős köre ezúttal az esti balhéra készülő néhány száz futballhuligánnal és egy zsidónak öltözött magyarral egészült ki. Félórával a kezdés előtt pár százan ácsorogtak a téren a magyar nótáktól hangos hangfalak előtt, és gyűlnek az árpádsávos zászlók is. Nagy részüket állítólag már Kínában gyártják az élelmes távol-keleti vállalkozók. Egy fiatalember a magyar rendőrséget becsmérlő szórólapokat osztogat általános derültség közepette. A rend őrei eszerint „genetikailag degeneráltak, az evolúciós fejlődést bemutató ábrán a majom és félmajom alatti szintre méltók”.

A színpadon közben megkezdődik a hangsúlyozottan rövid megemlékezés: „hogy utána legyen időtök érezni és tapasztalni, mi folyik a városban” – szól az indoklás. Az első neves szónok David Irving, a holokauszttagadó történészprofesszor, aki egész héten hazánkban tartózkodik, hogy új könyvét népszerűsítse (cikkünk a 7. oldalon). „Szuperbűnözők tartják kezükben a hatalmat” – tudjuk meg a régi antiszemita „igazságot”, a szuperbűnözők hatalmának forrása az, hogy ők bizony banktulajdonosok. Továbbá az iraki háborúval Blair és Bush ugyanazt a gaztettet követték el, mint Hitler; a közel-keleti országban most zajló holokausztnak több százezer áldozata van eddig. Ennyit Irvingtől.
Váratlanul egy „provokátor” bukkant fel a téren: a kipás fiatal férfi éppen a szkinhedek gyűrűjébe sétál. Nem örülnek. Leköpik és „Sieg heil”-t kiáltoznak. A népszerűtlen viseletű honpolgár kérdésünkre megerősítette, hogy nem zsidó származású, csupán arra volt kíváncsi, van-e antiszemitizmus Magyarországon. Van."
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 14:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Kedves Ex!
Ezt miért nekem mondod?

Nem fogok visszalőni Rád. Volna néhány példám a másik oldalról. De azt hiszem, nem ezért vagyunk itt.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 14:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
Kedves Ex!
Ezt miért nekem mondod?

Nem fogok visszalőni Rád. Volna néhány példám a másik oldalról. De azt hiszem, nem ezért vagyunk itt.

Kedves Ezüst!
Igazából Netnek írtam, remélem majd olvassa.
Neked csak annyit, hogy hiába hozol példákat a másik oldalról. A helyzet az, hogy aki kereszténynek mondja magát az nem mondhat tehet akármit.
Egy zsidó lehet antikeresztény, ez nem zavarja az ő zsidó identitását, de egy keresztény nem lehet antiszemita, mert az viszont nagyon zavarja a keresztény identitását. Más identitását nem, de a keresztényi mivoltját igen. Ennek ellenére nagyon sokan azt hiszik, hogy ez a két dolog összevegyíthető. De nem így van. Az ilyenek valójában kizárták magukat a bibliai kereszténységből.
A korábbi hasonlatod, pedig azért nem volt jó, mert a cionosták nem vallásos emberek voltak, és most sem feltétlen azok. Sőt a legortodoxabb zsidók már régen kizárták őket maguk közül.
Arról nem beszélve, hogy a cionista a cionizmus fogalma nem analógiája a nacinak és a nacionalizmusnak.
De maradjunk a Bibliánál kereszténység ügyben. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 17:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
32ezüst írta:
Azon gondolkodtam, egyszer bemegyek valami zsidó fórumba, és elmondom nekik, hogy egyes zsidók mennyire cionisták. És addig fogom őket győzködni, míg ki nem zárják az említett egyéneket az egyházukból...

Vagy az nem keresztényi magatartás... akkor mégse teszem...
Én református vagyok és azért nem rajongok ifj. Hegedűs Lórántért, mert égeti egyházamat. Majd ha egy zsidó vallású úgy gondolja, hogy egy másik zsidó vallású ember égeti egyházát, akkor felmegy egy zsidó fórumra és megtárgyalják azt.
Mellesleg nekem nem a hazaszeretettel van bajom, mert én is szeretem Magyarországot, hanem az idegengyűlölettel van bajom.

És írtam a Hazatérés templomának honlapjára (Szabadság téri gyülekezet, ahol ifj. Hegedűs Lóránt a lelkész). Eltűnt az utolsó néhány beírás. Majd írtam mégegyszer és eltűnt a fórum...

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 18:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Akkor imádkozzunk együtt érte...

Én, mint mondtam, szeretem őt, de nem értek egyet vele mindenben...
Ott voltam, és nem tetszett, ahogy nézett...
De ő volt az, aki miatt egyátalán hallottam a református egyházról a médiában. Ha nem ő, eszembe se jutott volna, hogy ez az egyház egyáltalán létezik.
Ha nem ő, eszembe se jutott volna, hogy a kereszténység nem a zsidók által a többi ember elnyomására kitalált ideológia, ahogy ezt szépen a szovjet marxista iskolánkban megtanították nekünk.

Tehát most itt vagyok, és kritizálom azt az embert, aki miatt egyáltalán idekerültem? Hogy jövök én ehhez?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség