Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő
 

Szerinted hogyan kéne reagálnia a Református Egyháznak ifj. Hegedűs Lóránt terrorista szervezetére?
Fel kéne szólítani, hogy amennyiben nem hagy fel a szervezettel, visszavonják lelkészi diplomáját. 86%  86%  [ 18 ]
Engem nem zavar, ha egy lelkész terroristákkal szimpatizál. 14%  14%  [ 3 ]
Szavazatok száma : 21

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 16:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Ja, jó, leesett, hülyevagyok.. nem az volt, hogy 'engem zavar', hanem hogy 'engem nem zavar'.. lehet, hogy simán ő se vette észre a nem szót.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 16:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Megdöbbent, rettenetesen, de nem zavar.
Miért zavarna ha valamiről kiderül, hogy fekete, mikor Isten igéje régen megmondta, hogy fekete.
Zavar, hogy működik az embergyilkos?
Zavar, hogy a világ merre tart?
Zavar, hogy Isten beszéde igaz?

Kérdezted Teomo válaszoltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 17:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
na, akkor leeshet a kő, nem arról van szó, hogy valaki egyetért a lelkészúrral.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 17:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
amúgy..

"Zavar, hogy működik az embergyilkos?
Zavar, hogy a világ merre tart?"

engem például ezek kicsit zavarnak, igen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 17:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Engem nagyon zavart nem kicsit, ezért akartam mindent bevetni a megtérésem előtt a nevelés és a szeretet területén, ezért tanultam, ezért dolgoztam, mindent ennek érdekében.
Ha lehetne változtatni a világ állapotán, akkor még nem ismertem az ÍRÁSOKAT.
A romlott gyümölcs, romlott gyümölcs, semmire sem jó.
Ha ez nem így lenne, akkor Isten szadista lenne aki feláldozta saját fiát a kereszten.
Csak a kereszten eggyé lételem az Úr Jézussal, csak ez a megoldás nekem és mindenkinek.
Csak ez a halálom ment ki a világból és visz át Isten országába, csak ha elfogadom az utat, amit Isten készített a kimenekülésre.
Csak a kereszt botránya.
Nincs más lehetőség, ma és nem holnap.
Ma ha szól akkor tenni kell, és kérni, hogy halljam az Ő hangját.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 18:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
nemértem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 18:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Mt 24,6 Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek; mert mindezeknek meg kell lenniök. De még ez nem itt a vég.

Mt 24,7 Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lésznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé.

Mk 13,8 Mert nemzet nemzet ellen, és ország ország ellen támad; és lesznek földindulások mindenfelé, és lesznek éhségek és háborúságok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 18:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Tudjátok én csak egy egyszerű 100% goj kerekfejű paraszt vagyok, ezért ami megdöbbent, az zavar is.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 19:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
FM írta:
Megdöbbent, rettenetesen, de nem zavar.
Miért zavarna ha valamiről kiderül, hogy fekete, mikor Isten igéje régen megmondta, hogy fekete.
Zavar, hogy működik az embergyilkos?
Zavar, hogy a világ merre tart?
Zavar, hogy Isten beszéde igaz?
Kérdezted Teomo válaszoltam.
Zavar, hogy működik az embergyilkos és zavar, hogy a világ merre tart. És örülök annak, hogy igaz Isten beszéde, csak éppen néha az igazságnak nem örülök.
Nos, amint írtam nyitó hozzászólásomban:
Teomo írta:
Ha nem lenne református lelkész az illető, akkor csak annyit mondanék, hogy "szemtelen alak". Node ez az ember egyházunkat égeti!!!
Tehát nem az zavar igazán, hogy alapítottak egy magyar Hamaszt. Még az se, hogy volt egy lelkész, aki alapított egy magyar Hamaszt, hanem az, hogy az a lelkész még nincs múltidőben. Tehát az egyházban meg van tűrve egy olyan lelkész, aki olyanokkal szimpatizál, akiknek életcéljuk a gyilkolás. És olyan embereket hívnak meg előadónak, aki történészként tagadja a huszadik század (egyik) legnagyobb népírtását.
FM írta:
Miért zavarna ha valamiről kiderül, hogy fekete, mikor Isten igéje régen megmondta, hogy fekete.
Csakhogy az Úr hol mondja, hogy az egyház fekete?

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 20:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
FŐLEG a kereszténység... :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 27., kedd 20:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Temo (tudásom szerint) a kihívottak közössége az EGYHÁZ, tagjait a Szent Szellem köti össze.
Ő osztja az AJÁNDÉKOKAT és Ő termi meg a tagokban a gyümölcseit.
Csak azok Isten Fiai akiket Ő vezet.
Mind ezt hitünk alapján értjük meg.
Nem olvasok az ÍRÁSBAN emberi szervezkedésről.
A reformáció, ha jól tudom többek között ez ellen is indult.
Bocsáss meg nem kívánok érték ítélettel élni, nekem a KRISZTUSI kicsit többet jelent.
Köszönöm, hogy ide hoztad, mert így szereztem róla tudomást, és csak így vihetem az Atyámhoz, a mi Atyánkhoz az Úr Jézus Krisztus nevében.
Még egyszer köszönöm, hogy tudomásomra juthatott.

Jel 2,6 De az megvan benned, hogy a Nikolaiták cselekedeteit gyűlölöd, a melyeket én is gyűlölök.
Jel 2,15 Így vannak nálad is, a kik a Nikolaiták tanítását tartják, a mit gyűlölök.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 14:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
FM írta:
Kedves Temo (tudásom szerint) a kihívottak közössége az EGYHÁZ, tagjait a Szent Szellem köti össze.
Ebben teljesen egyetértek. De akkor mi szükség egy világi egyházra, ahol ugyanúgy működnek a dolgok, mint minden világi szerveződésben. Mi szükség akkor esperesekre, püspökökre és ilyen világi hierarchiára? Egy másik fórumban már kifejtettem, hogy semmi. Én úgy veszem észre, hogy az ilyen világi hierarchiát követő berendezkedés hátráltatja a megújulásokat. De itt most nem is erről van szó. Egyszerűen kíváncsi voltam, hogy van-e olyan ember, aki egyetért vele, hisz gondoltam, hogy ha meg van tűrve ezek után is, akkor az azt jelenti, hogy kell lennie olyan embernek, akinek tetszik, ha ilyen egy lelkész. Örömmel vettem észre, hogy itt mindenki elutasítja. Tehát már csak azt nem értem, hogy miért lelkész még az illető, amikor az esperesnek, a püspöknek és a presbitériumnak joga lenne eltanácsolni.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 14:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Már két privátot küldtem neked Teomo :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 28., szerda 20:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
FM írta:
Már két privátot küldtem neked Teomo :cry:
Most olvastam el. Majd válaszolok. De asszem valami félreértés volt.
Válaszoltam.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 10:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Írtam a gyülekezet honlapjára; az lett az eredmény, hogy eltűnt az utolsó néhány hozzászólás. Megint írtam. Még nem válaszoltak.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség