Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő
 

Szerinted hogyan kéne reagálnia a Református Egyháznak ifj. Hegedűs Lóránt terrorista szervezetére?
Fel kéne szólítani, hogy amennyiben nem hagy fel a szervezettel, visszavonják lelkészi diplomáját. 86%  86%  [ 18 ]
Engem nem zavar, ha egy lelkész terroristákkal szimpatizál. 14%  14%  [ 3 ]
Szavazatok száma : 21

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 11:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A szavazásra feltett kérdés a következő:

Idézet:
Szerinted hogyan kéne reagálnia a Református Egyháznak ifj. Hegedűs Lóránt terrorista szervezetére?


Ha már szavazásra tetted fel a kérdést, jó lenne tisztázni, hogy miféle Hegedűs féle szervezetről érdeklődsz, és az miféle terrorista cselekményt követett el, amellyel kiérdemelte a terrorista jelzőt. Az utóbbi időben nem követtem jól a híreket, áruld már el, hogy milyen terrorista cselekményt követett el Hegedűs vezette valamiféle különös terrorszervezet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 12:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a Furcsa Véletlenek Pártja...



a HAzafias MAgyarok SZövetsége...

EZ a HAMASZ nyilván nem AZ a HAMASZ... az egybeesés csak véletlen



ÁRPÁDHÁZI zászló...

ja, hogy ez könnyen összetéveszthető AZZAL a zászlóval?

EZ a ZÁSZLÓ nem AZ a ZÁSZLÓ...



nos ... egy kis ADALÉK

http://dzsihad.blog.hu/tags/Hamasz?tags=Hamasz

http://www.szombat.com/archivum/h0405a.htm

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 12:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
a Furcsa Véletlenek Pártja...



a HAzafias MAgyarok SZövetsége...

EZ a HAMASZ nyilván nem AZ a HAMASZ... az egybeesés csak véletlen



ÁRPÁDHÁZI zászló...

ja, hogy ez könnyen összetéveszthető AZZAL a zászlóval?

EZ a ZÁSZLÓ nem AZ a ZÁSZLÓ...



nos ... egy kis ADALÉK

http://dzsihad.blog.hu/tags/Hamasz?tags=Hamasz

http://www.szombat.com/archivum/h0405a.htm


Kedves Net!

Értem én, hogy nem tudsz mit mondani, de akkor mi a fenének írsz? Azt kérdeztem, hogy a címben Hegedűs terrorista szervezetének nevezettek miféle terrorcselekményt hajtottak végre, ami alapján ezt a jelzőt kiérdemlik?

A beírásoddal csak nem azt akatod mondani, hogy a HAMASZ rövidítés lenne az egyértelmű oka annak, hogy terrorszervezetnek nevezel református embereket?! Nem egy szerencsés rövidítés, de azt hiszem, hogy a terroristáknak nem éppen ez a primer jellemzőjük, amely alapján elnevezhetők terroristáknak, márminthogy nem szimpatikus a névválasztásuk.

Csak nem azt akarod mondani, hogy akik árpádházi zászlót lengetnek terrorszervezetet alkotnak? (Mondjuk jó kérdés, hogy Hegedűsék milyen zászlót lengetnek? Te tudod ezt, és honnan?) Ez esetben a köztársaság parlamentje, és kormánya is terrorista, mert lengedező árpádsávos zászlók előtt ünnepelnek állandóan!

Szóval, ha ésszerű mondanivalód nincs, akkor ne írj szerintem. A terrorszervezetet nem a névválasztás, és az árpádházi zászló jellemzi, hanem a terrorizmus. Ha erről nem tudnád, hogy mi is az, vedd elő az értelmezői szótárt, és az felvilágosít erről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 13:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Én nem szívesen értékelek innen-onnan politikai célzatból összeollózótt híreket, kommentárokat...

Maradok a személyes tapasztalataimnál.

Most Karácsonykor egy hirtelen ötlettől vezérelve a Szabadság téri "Hegedűs" Hazatérés templomában voltam.

És két Hegedűs Lóránthoz volt szerencsém. Az idősebbhez, aki győnyőrű prédikációt tartott, annyira, hogy a mellettem ülő néni elsírta magát.
És az ifjabb, aki csak az Úrvacsorát konferálta fel, de valahogy nem illett a hangja az alkalomhoz. Nekem agresszívnek tűnt...

Kifele menet kezet is fogtam vele, és nem tudott közben a szemembe nézni.

Persze egyetlen találkozás alapján nincs jogom senkit sem megítélni. Nem ismerem sem a céljait, sem az elveit... Csak egy szubjektív benyomás marad, hogy ha választanom kell, nem őt fogom hallgatni.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 13:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
32ezüst írta:
Maradok a személyes tapasztalataimnál.

És az ifjabb, aki csak az Úrvacsorát konferálta fel, de valahogy nem illett a hangja az alkalomhoz. Nekem agresszívnek tűnt...

Kifele menet kezet is fogtam vele, és nem tudott közben a szemembe nézni.


De attól, hogy agresszívnak tűnt neked az úrvacsora "felkonferálásakor" a hangja, és nem nézett kézfogáskor a szemedbe az ifjabb Hegedűs, gondolom attól még nem terrorista a számodra. Gondolom....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 13:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Amit nem tudok, arról nem szeretek nyilatkozni. Túl könnyű valakit elítélni ilyen távolról, én azt mondom.

És még ha esetleg lennének is a keresztyénséggel össze nem egyeztethető nézetei, kinek nincsenek?
Ki merné azt mondani magáról, hogy mindig mindent Isten útmutatásai szerint csinál? Sosem akarunk mi okosabbak lenni?

Én azt látom rajta, hogy a hazáért szeretne valamit tenni. És azt is látom, hogy túl kevés társa akad ebben.

Mellesleg ő volt az egyik, aki miatt református lettem. Pont azért, mert látszott rajta, hogy nem riad vissza attól, hogy mit mondanak róla, minden körülmények között kiáll a céljai mellett.

Bár közelebb tudna kerülni Istenhez, és amiért most harcol, a hazánkért, ahhoz az eszközöket is megfelelőbben választaná meg...
Amúgy az első benyomás sokmindent elárul.

Mióta akkor ott jártam, ő is benne van az imáimban...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 13:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
KÖSZÖNÖM Ezüst :)

azt hiszem maradok ennél... nyilván számos cikket-cakkot lehetne itt sorakoztatni, de illúzió lenne, hogy ITT és MI bármilyen konstruktív következtetésre jussunk, hiszen az egész ország képtelen erre, ugyanezeken a kérdéseken rágódva...

azt hiszem egy egész furcsa formáját fogom választani a véleményem kinyilvánításának:

TÉNYEKET állapítok meg:

ifj. Hegedűs Loránd HAMASZ szervezetének semmi kézzel fogható köze nincs a HAMASZ terrorszervezethez

az árpádsávos zászlónak semmi köze nincsen a nyilas lobogó alapjául szolgáló piros-fehér csíkokhoz, már csak azért se, mert a CSÍKOK SZÁMA nem egyezik meg

a GÓJ MOTOROSOKnak nyilvánvalóan semmi kézzelfogható köze nincs semmilyen fajvédő szervezethez

David Irvinget, aki holokauszt-tagadásért bőrtönbüntetést is kapott, NEM ifj. Hegedűs hívta meg, IGAZ, hogy az ő templomában kapott megszólalási lehetőséget, dehát elvégre szólásszabadság van...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 13:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:

az árpádsávos zászlónak semmi köze nincsen a nyilas lobogó alapjául szolgáló piros-fehér csíkokhoz, már csak azért se, mert a CSÍKOK SZÁMA nem egyezik meg



Erre azért reagálnék. De van köze.

Mindkettő a magyar történelmi hagyományokra utal. Az egyik, a nyilas lobogóban, a hatalom legitimitását, míg a ma használatosak a nemzeti hagyomány tiszteletét jelképezik.

Tudod... mákból lehet drogot is készíteni meg bejglit is... Nem ok ez arra, hogy egész EU-s szinten betiltsák a mákot...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 14:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:

TÉNYEKET állapítok meg:

ifj. Hegedűs Loránd HAMASZ szervezetének semmi kézzel fogható köze nincs a HAMASZ terrorszervezethez

az árpádsávos zászlónak semmi köze nincsen a nyilas lobogó alapjául szolgáló piros-fehér csíkokhoz, már csak azért se, mert a CSÍKOK SZÁMA nem egyezik meg

a GÓJ MOTOROSOKnak nyilvánvalóan semmi kézzelfogható köze nincs semmilyen fajvédő szervezethez

David Irvinget, aki holokauszt-tagadásért bőrtönbüntetést is kapott, NEM ifj. Hegedűs hívta meg, IGAZ, hogy az ő templomában kapott megszólalási lehetőséget, dehát elvégre szólásszabadság van...


Ha jól értelek, a fentiek voltaképpen elfedik, hogy az a bizonyos, valamilyen Hegedűs féle szervezet voltaképpen terrorista.

Már csak le kellene írnod, hogy miért az. Ilyen egyszerű...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 14:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
felnőtt ember vagy, aki ráadásul erre büszke is... ne játszd itt nekem a dedóst...

a topicot NEM ÉN INDÍTOTTAM, amit leírtam azzal ál-naív kérdésedre próbáltam egyenes választ adni, amikor azt félresöpörted, kaptál egy Deductio ad absurdum típusú bizonyítást, ezentúl meg a jótékony hallgatást tudom még felajánlani, nem igazán tűnsz partnernek az értelmes beszélgetéshez... kezdesz kétbetűs-szintre "emelkedni"...

nem vennék ebben részt a továbbiakban...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 14:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
felnőtt ember vagy, aki ráadásul erre büszke is... ne játszd itt nekem a dedóst...

a topicot NEM ÉN INDÍTOTTAM, amit leírtam azzal ál-naív kérdésedre próbáltam egyenes választ adni, amikor azt félresöpörted, kaptál egy Deductio ad absurdum típusú bizonyítást, ezentúl meg a jótékony hallgatást tudom még felajánlani, nem igazán tűnsz partnernek az értelmes beszélgetéshez... kezdesz kétbetűs-szintre "emelkedni"...

nem vennék ebben részt a továbbiakban...


1. Eleve nem téged kérdeztelek arról, hogy Hegedűsék valóban terroristák-e.
2. De ha már kérdeztem, te válaszoltál, miszerint nem véletlen a név, no meg ott a zászló.
3. Miután erre visszakérdeztem, azt válaszoltad, miszerint a név, és a zászló nem mond semmit.
4. Újabb válaszomra jelezted, hogy nem írsz többet miattam.
5. Első reagálásom az volt, hogy miért kellett egyáltalán írnod? Nem kellett volna ezt a kört megspórolni?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 15:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
logikus lenne nyilván itt se lennem... de ha már itt vagyok, azt gondolom, nem veszem fel a nyúlcipőt azért, mert FELESLEGESNEK tartasz...

és ha már itt vagyok, annyit megteszek, hogy KIÁLLOK a kereszténységnek ÁLCÁZOTT de annak lényegével köszönő viszonyban se levő eszmékkel szemben... nyilván senkit nem akarok meggyőzni... egyszerűen csak elmondom: számomra a KERESZTÉNYSÉG nem azt jelenti hogy NEM vagyok egy NÉPCSOPORT/VALLÁS tagja... (aminek amúgy Jézus tagja volt... és pont MA ünnepeljük, hogy BEINTETT a POLITIKAI SZEREPVÁLLALÁSRA, mikor erre akarták kényszeríteni... azt hiszem, EBBEN is szeretném követni)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 16:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Kedves rosta!
Ha valaki alapítana NSDAP-t, MSZMP-t, ÁVÓ-t, ÁVH-t, GESTAPO-t, KGB-t, akkor sem az lenne az első gondolatom, hogy jajj, micsoda véletlen. Lehetett volna HMSZ is, és akkor máris nincs bonyodalom. Csakhogy ennek épp ez volt a lényege. Én ezt egy sunyi dolognak tartom... A magyar Hamasz nem robbantgat, nem is állítottam ezt. Viszont én "kissé" furcsállom, hogy egy református lelkész terroristákkal szimpatizál, ezért választja szervezete példaképének a palesztin terrorszervezetet. Úgy gondolom, hogy ezt nem szabadna hagynia az egyhának. És hogyha az édesapja akarta volna, már rég leállította volna fiát...
Szerintem a hazaszeretet nem abból áll, hogy ki mennyire tudja utálni a másikat (mert nyilvánvaló, hogy zsidóellenességről van szó), hanem arról, hogy ki mit tesz hazájáért.
Az még egy dolog lenne, hogy egy magyar állampolgár alapít egy ilyen szervezetet, nade egy református lelkész... Ez ellenkezik a keresztyénséggel.
Valóban minden embernek vannak nem keresztyénies dolgai, de én pl. még nem voltam tagja terrorista szervezetnek, kommunista pártnak, náci pártnak, sátánista közösségnek, és még soha nem alapítottam KGB rövidítéssel Keresztyén Gimnazisták Bartátitársaságát. Én úgy gondolom, hogy ez nem egy hívő ember mindennapos bakija, ahogyan a keresztes hadjáratok pusztításai sem néhány ember apró félrelépése volt (és a terrorizmusnak is sok áldozata volt már, pl. 09/11, Madrid, Tel Aviv)
Félreértés ne essék, nem azért foglalkozom ezzel, mert szeretek ítélkezni, hanem egyszerűen égőnek tartom, hogy egyházunkban egy ilyen személy meg van tűrve. Szeretném, ha ez az ember is megtérne. Amíg viszont ilyen nézeteket vall, addig nincs helye a lelkészek között.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 16:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
És most belegondoltam, hogy mi lenne, ha református lelkész lennék és bemerítenék valakit. Másnap már nem lenne palástom...

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 01., vasárnap 17:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Teomo írta:
Kedves rosta!
Ha valaki alapítana NSDAP-t, MSZMP-t, ÁVÓ-t, ÁVH-t, GESTAPO-t, KGB-t, akkor sem az lenne az első gondolatom, hogy jajj, micsoda véletlen. Lehetett volna HMSZ is, és akkor máris nincs bonyodalom. Csakhogy ennek épp ez volt a lényege. Én ezt egy sunyi dolognak tartom... A magyar Hamasz nem robbantgat, nem is állítottam ezt. Viszont én "kissé" furcsállom, hogy egy református lelkész terroristákkal szimpatizál, ezért választja szervezete példaképének a palesztin terrorszervezetet. Úgy gondolom, hogy ezt nem szabadna hagynia az egyhának. És hogyha az édesapja akarta volna, már rég leállította volna fiát...
Szerintem a hazaszeretet nem abból áll, hogy ki mennyire tudja utálni a másikat (mert nyilvánvaló, hogy zsidóellenességről van szó), hanem arról, hogy ki mit tesz hazájáért.
Az még egy dolog lenne, hogy egy magyar állampolgár alapít egy ilyen szervezetet, nade egy református lelkész... Ez ellenkezik a keresztyénséggel.
Valóban minden embernek vannak nem keresztyénies dolgai, de én pl. még nem voltam tagja terrorista szervezetnek, kommunista pártnak, náci pártnak, sátánista közösségnek, és még soha nem alapítottam KGB rövidítéssel Keresztyén Gimnazisták Bartátitársaságát. Én úgy gondolom, hogy ez nem egy hívő ember mindennapos bakija, ahogyan a keresztes hadjáratok pusztításai sem néhány ember apró félrelépése volt (és a terrorizmusnak is sok áldozata volt már, pl. 09/11, Madrid, Tel Aviv)
Félreértés ne essék, nem azért foglalkozom ezzel, mert szeretek ítélkezni, hanem egyszerűen égőnek tartom, hogy egyházunkban egy ilyen személy meg van tűrve. Szeretném, ha ez az ember is megtérne. Amíg viszont ilyen nézeteket vall, addig nincs helye a lelkészek között.


Kedves Teomo!

Azt hiszem, hogy valamit tisztázni kellene. Lehet nem szeretni Hegedűs vélelmezett véleményét Izrael, és Palesztina viszonyáról, ugyanakkor ezért a vélelmezett véleményért csak ne zárják már ki a református egyház kötelékéből, és ugyan már had ne kelljen neki visszaadnia a lelkészi diplomáját. Amint a Hegedűsnek vélelmezhetően kisarkított a véleménye bizonyos politikai kérdésekben, ugyanúgy neked is kisarkított a véleményed a dolgok állásáról úgy látom.

Egyenlőre még demokráciában élünk, bár mondjuk ebben is lehetnek kétségeink az utóbbi időben, mondják, hogy demokraturában élünk, így hát engedtessék meg, hogy ne ítélgessen senki senkiről teljesen felesleges módon előítéletesen. Főleg ne terroristázzunk le embereket, csak azért mert vélelmezett véleményük nem fedi a mi véleményünket.

Nyilvánvaló, hogy amint a Net által emlegetett Goj motorosok, azonképpen a Hegedűs Hamasza is valamiféle fricska akar lenni, aminthogy az Exrefis neve is valamiféle fricska akar lenni, hogy lefordítsam a saját körünkre a dolgot.

Ettől függetlenül beszélgetünk, találkozunk Ex-el, eszmét cserélünk, eltűrjük az ő véleményét, mondjuk, hogy nácik kiszolgálójának nevezi a reformátusokat, de nem kérjük, hogy húzzon innen el, és az Admin vegye el a hozzáférését. Legfeljebb, ha negyon messzire megy el, akkor közbeszólunk. Nem nevezem Exet terroristának, veszedelmes embernek, nem alázom le, stb.

Vitatkozni vitatkozom vele, de a kádári emlékeket idéző, diktatúrákra jellemző adminisztratív lépésektől óvnám a reformátusságot, főleg, ha a vitatott kérdés veszélyes terep, és ott jó, ha nem az elefánt a porcelánboltban módra közlekedünk...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség