Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
 

Szerinted hogyan kéne reagálnia a Református Egyháznak ifj. Hegedűs Lóránt terrorista szervezetére?
Fel kéne szólítani, hogy amennyiben nem hagy fel a szervezettel, visszavonják lelkészi diplomáját. 86%  86%  [ 18 ]
Engem nem zavar, ha egy lelkész terroristákkal szimpatizál. 14%  14%  [ 3 ]
Szavazatok száma : 21

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 09:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Rosta (és Ezüst - mivel egyetértettél ezzel a mondattal:)

"Így hát ha antiszemitáznak, antimagyaroznak egészen addig ne érdemeljen figyelmet, amíg az törvényt nem sért."
Megpróbáltam belehelyezkedni az érveidbe. Egy kérdésem merült fel, ha lehet, egyértelmű választ kérnék rá. Ha a református templomban a szószéken egy szélsőségesen antimagyar lelkész állna, és a Himnusz eléneklése előtt mindig provokatív megjegyzéseket tenne a magyarokra, és Spiró verseket olvasna fel az igehirdetésében - ez neked okozna problémát, vagy, bár tudnál róla, de itt a fórumon meg sem említenéd, hiszen amíg nem sért törvényt, addig nem érdemel figyelmet?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 09:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Bravó Indu!

off
Az honnan jön, hogy Spíró antimagyar?
Ezt komolyan kérdem, nem szoktam olvasni.
Tudna valaki idézni tőle antimagyart?
on
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 09:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hát hogyne!!!

a TE kérdésedre idézem:


Spiró György írta:
Jönnek

Jönnek a dúlt-keblü mélymagyarok megint,
füzfapoéták, füzfarajongók, jönnek a szarból,
csönd van. Senki se pisszen. Alantról
kevéske hűlt költő; csontujja int.
Ó, ha gyilkolni szabadna újra,
csámcsogva, hersegve szívnák a vért -
miért is? ki tudja. Trianonért? -
mered pár utcanév pici csontujja.
Ez olyan klima: itt folyton beborul,
ez rendben van, de szégyen, szégyen, szégyen,
hogy mindenki kussol, hogy mindenki fél,
és nekünk kell jönnünk, pár csenevésznek,
hogy bebizonyitsuk:
nemcsak a szemetek tudnak magyarul.

1987


számomra DÖBBENETES, hogy ezt NYOLCVANHÉTBEN írta!!!

hasonlóképpen döbbenetes Varga D.Gy 2003-as kifakadása Kertész nóbeldíja kapcsán...

ja, NETEN OLVASHATÓ!!!! csak LAPOZZ LEJJEBB a linkben, amit beraktam!!!

de legalább látható, hogy MI VEZETETT IDE... és hogy ez egy SOKKAL MÉLYEBB FOLYAMAT, minthogy egykét túlérzékeny ember hisztijének lehetne nevezni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 10:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Átvittem a Magyar topicba.
Ott válaszolj légyszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 12:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Indu írta:
Kedves Rosta (és Ezüst - mivel egyetértettél ezzel a mondattal:)

"Így hát ha antiszemitáznak, antimagyaroznak egészen addig ne érdemeljen figyelmet, amíg az törvényt nem sért."
Megpróbáltam belehelyezkedni az érveidbe. Egy kérdésem merült fel, ha lehet, egyértelmű választ kérnék rá. Ha a református templomban a szószéken egy szélsőségesen antimagyar lelkész állna, és a Himnusz eléneklése előtt mindig provokatív megjegyzéseket tenne a magyarokra, és Spiró verseket olvasna fel az igehirdetésében - ez neked okozna problémát, vagy, bár tudnál róla, de itt a fórumon meg sem említenéd, hiszen amíg nem sért törvényt, addig nem érdemel figyelmet?


Visszakérdezek: kérlek titeket, idézzétek ide a fórumra pontosan azokat a mondatokat, amikkel nem értetek egyet. Idézzétek ide a Hazafias Magyarok Szövetségének okirataiból azokat a pontokat, amik terrorizmusra szólítanak fel. Aztán hozd nekem ide azt a szélsőségesen antimagyar lelkészt, és annak a kifogásolt gondolatait.

Beszéljünk tények alapján, és ne általánosságban ítélgessünk.
Dehát ezt mondtam már néhány hozzászólásomban... többször nem szeretném elismételni.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 13:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Drága 32ezüst! szeretlek! juszt is! :P

hozzon neked példamondatokat a Grétsy László...

http://www.echotv.hu/index.php?akt_menu=72&newsid=32430

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 14:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"Visszakérdezek"
nem túl fair, mert én kérdeztem előbb, de legyen. Ha a válaszom a feltétele annak, hogy te is adj egy rövid, értelmes választ az én kérdésemre.

"kérlek titeket, idézzétek ide a fórumra pontosan azokat a mondatokat, amikkel nem értetek egyet"
Nagyon sok van, ilyen pl. hogy nem foglalsz állást abban, volt-e íholocaust, vagy, hogy részese legyünk-e más bűnében.

"Idézzétek ide a Hazafias Magyarok Szövetségének okirataiból azokat a pontokat, amik terrorizmusra szólítanak fel."
Ha figyelmesen olvastad korábbi hsz-eimet, abban leírtam - én nem neveztem HL-t , sem szervezetét terroristának. De, ha van Google keresési lehetőséged, és abba beírod a Hamasz szót, találsz bővebb infót.
Azért nem írom le - magyarázólag - hogy a Hamasz névválasztás átvitt értelmű utalás, és nincs köze konkrét terrorhoz, nehogy valakinek sértő legyen, hogy egy ilyen triviális dolgot magyarázunk.

Szóval itt vannak a válaszaim, várom a tiédet.

De, ha nem válaszolsz, az is válasz - te döntesz.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 15:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Indu írta:
Kedves Rosta (és Ezüst - mivel egyetértettél ezzel a mondattal:)

"Így hát ha antiszemitáznak, antimagyaroznak egészen addig ne érdemeljen figyelmet, amíg az törvényt nem sért."
Megpróbáltam belehelyezkedni az érveidbe. Egy kérdésem merült fel, ha lehet, egyértelmű választ kérnék rá. Ha a református templomban a szószéken egy szélsőségesen antimagyar lelkész állna, és a Himnusz eléneklése előtt mindig provokatív megjegyzéseket tenne a magyarokra, és Spiró verseket olvasna fel az igehirdetésében - ez neked okozna problémát, vagy, bár tudnál róla, de itt a fórumon meg sem említenéd, hiszen amíg nem sért törvényt, addig nem érdemel figyelmet?


Na még egyszer akkor...
Ha egy református templomban egy szélsőséges anyimagyar lelkész állna, akkor is Isten szavának kellene tekintenem, ami ott elhangzik. Nekiállnék ugyanolyan nyílt szívvel hallgatni, mint ahogy a többit is szoktam, és kapnám az ütéseket ezerrel, ahogy megesik ez akkor is, ha épp valamilyen más témában nem értek egyet azzal, amit a lelkész mond.

Szóval előfordulhat, hogy egy-egy nagyobb ütés után esetleg napokig nem tudnék szóhoz jutni, csak gondolkodnék... Hogy mi ezzel nekem, személy szerint nekem, Isten üzenete.

És szokásomhoz híven meg is kommentálnám az igehirdetést, kielemezném minden egyes mondatát összevetve azzal, amit helyesnek tartok. Levonnám a következtetéseket, és ezeket sem tartanám magamban.
Próbálnám megérteni a koncepciót, a motivációját az illető lelkésznek, hogy miért mondta pont ezt. Talán még igaza is lehet neki, vagy egy számára ismeretlen tévedésbe esett...

De nem ország-világ előtt járatnám le, hanem négyszemközt mondanám el. Esetleg a gyülekezetben.
És előbb minden eszközzel megpróbálnám megértetni vele, hogy amit csinál, azzal saját magának is árt, csak utána folyamodnék adminisztratív eszközökhöz ha már tényleg semmi nem segít. És még akkor sem hoznám ide a fórumra.

Ha engem Isten egy ember mellé állított, akkor nem válogathatom meg a bűneit. Nekem azzal az emberrel van dolgom, nem egy másikkal, aki esetleg szimpatikusabb lenne.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 15:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ezüst, köszi a választ.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 20:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Rosta!
Azt nem vitattam soha, hogy a rasszizmus elítélendő dolog, függetlenül a célpontjától. Amit az ifjabb Hegedűs mondott, az nem a népi-urbánus vita szintjén van, hanem hozzá képest a bányászbéka hátsója alatti régió.
A népi-urbánus vita valóban érthetetlen sok külföldi számára. De H. mondatai, vagy szervezetének neve teljesen egyértelmű üzenet a civilizált világban.
H. mondata ha jól emlékszem, a "kiírtanám az összes keresztényt" mondatra volt válasz. Szerény véleményem szerint egy református lekésztől nem ez várható el. Ha legalább a lábjegyzetekbe odaírta volna, hogy imádkozzunk azokért akik átkoznak, vagy tartsuk oda a másik orcánkat, stb. De ehelyett csak a hazát rágó galíciai jöttmentek kirekesztéséről írt.

Az antimagyar rasszizmusra vannak példák. Én spec. nem Spiró versét venném ide. Ez a megélhetési veszekedő értelmiségiek diskurzusának része. Mellesleg ha őszinték vagyunk, el kell ismerni, hogy legalább karikírozva egy-két magyartarka nagybaromra ráillik ez a vers. Nem tudom milyen körre vonatkoztatta, de szerintem nem az egész magyar nemzet elleni frontális támadás a vers, nem is annak szánta, hanem az ellenoldali értelmiségre célzott. Én aztán trianonozok éjjel-nappal, de nem érzem úgy, hogy engem megsértett volna a vers, vagy rám illene. Sokkal jobb példa lenne Eszterházy gondolatai a magyar tartásáról ("magyarni annyit tesz, mint jól leszopni magamat") - elnézést, de szépirodalmat idéztem, ez már valami. Általánosító és mélyen sértő és gusztustalan.

A palesztin-zsidó viszonyban vallásos alapon kell állni, mint a világ minden etikai kérdésében. Nincs egy külön világi etikája a kereszényeknek hétköznapra. De gondolom, te nem erre gondoltál. Izrael állam teológiai megítélésével nem foglalkoztam. Az még a zsidóságon belül is vitatéma, ezért most sem tenném. Csak azt írtam le, ami tény: Izráel etnikai, vallási, jogi, lelki közösség. Azért ilyen összetett, mert nem a XIX. sz. csinált belőlük nemzetet, hanem Isten már az ókorban. Ezért jóval archaikusabb jellegű és tradícionális közösség, amit nem lehet általában leterroristázni.
A példádhoz annyit tennék hozzá, hogy a Rubconban (tehát nem szélsőjobb orgánumban) szerepelt, hogy az USA 23 millió indiánt írtott ki. De tudok közelebbi példákat: a szerb partizánok közel 40.000 magyart mészároltak le, vagy Szolyván (Kárpátalja) 20.000 magyar halt meg kínhalállal, amikor poorrátört üveget kevertek az ételükbe és a cukor közé. A célzott megsemmisítéseket sem Izrael találta fel. Csak néhány példa: KGB, bolgár esernyős módszer. Szóval az az állam a kivétel, aki nem alkalmazott etikátlan módszereket.
Nem írtam azt sem, hogy a zsidó álam tiszta, mint a hó. Ha megnézed leírtam, hogy nem véletlenül kerül az ENSZ BT elé időnként. Vannak példák a világsajtót bejáró túlkapásokra, vagy véletlenül elhibázott katonai akciókra. De ez nem terrorizmus. Thaiföld szabályos írtóhadjáratokat vezet az őserdőkben élő karinok ellen. Ezzel miért nincs tele a jogvédő világsajtó?
Azok az intézkedések, amik vitathatóak nem említhetők egy lapon azokkal, akik teleaggatnak dinamittal gyermekeket, hogy találomra minél több embert öljenek meg.
Én spec. Görögország, vagy Horvátország kivételével a Szerémségtől délre csak akkor mennék, ha kergetnének. De biztos te sem lennél ilyen finnyás egy biztonsági fal miatt, ha ott élnél és a gyermekedet felrobbantaná egy merénylő.

Száz szónak is egy a vége, nem tartom Izraelt terrorista államnak. Nem minden módszerükkel értek egyet, ami még egy rakás államról elmondható.

Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 20:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
a hazát rágó galíciai jöttmentek kirekesztéséről...

Jn 17,9 Én őértük könyörgök: nem a világért könyörgök, hanem azokért, akiket nekem adtál, mert a tieid,

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 20:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Kedves kuruc! Köszi szépen ezt a hozzászólásodat is, így tovább. Áldjon meg az Úr!

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 21:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Kuruc!

Ezek szerint jobban tudsz bizonyos részleteket, mint én. Például, hogy a Hegedűs a "ki kell írtani minden keresztényt"-re reagált ilyen vehemensen, és nem a Spiró félékre. Hát ez valóban valami borzasztó módon, előre kitervelt antiszemitizmusra utal! Emiatt sikoltozni évek múltán is hát komolyan mondom szétesnék a röhögéstől, ha nem lenne ennyire tragikus!

Azóta szerencsétlent a zöldfülüektől, mint Teomo, meg Indu, az egész skálán eljutva Exrefis-ig, meg Net2rist-ig mindenki őt cseszteti mert indulati alapon egy kerületi újságban dühöngött egyet a keresztények karácsonyi kiirtása okán.

Addig viszont a Spirófélék kéjjel ízlelgetik a szavakat, hogyan lehet a legkifinomultabban aljasul, valóban kirekeszteni bennünket magyarokat saját kultúrális infrastruktúránk felhasználásával a normális, becsületre méltó nemzetek köréből. Mindezért a kitüntetések garmadájával halmozzák el őket!

Utána néztem, hogy a "Hegedűs galiciai" kifejezésre a google-ben 1480 találat jut, míg a "Majsai tetemcafat" kifejezésre mindösszesen 9 találat. Református egyházi személyiség mindkettő, csak az egyik ingerületségi alapon zsidózik, a másik megfontoltan antimagyar. Ennyit a magyar rögvalóságról, amíg a Hegedűst halálra csesztetik, addig a Majsait a kutya sem bántja!

Ami meg Izraelt, meg a palesztínokat illeti, megmondom őszintén, hogy a legkevésbé sem érdekelnek. Még ezt a kérdést is jobban ismered, mint én, hiszen kiderült, hogy az amerikaiak az én becslésem fölötti gyilkosok 2,3 szorzóval, hiszen 23 millió indiánt írtottak ki, nem 10 milliót, mint írtam. Azt, hogy te mi a lótüdőért véded a fasisztoid zsidó államot, ez a te ügyed. Az államosított gyilkolás, faji elnyomás, hidegvérű terrorizmus az én számomra nem igazolható semmiféle elvi alapon.

A palesztinok csak azt csinálják ma is, amit már a keresztesek idején is tették. A kódexekben leírták, hogy ezer éve is ugyanezt az öngyilkos taktikát alkalmazták a palesztínok a keresztesekkel szemben, mint most. Beugrottak egyesével, váratlanul, őrjöngve a keresztesek közé, és addig kaszabolták a lehetőleg fegyvertelen helyzetben lévőket, míg le nem döfték nagy nehezen őket. Így hát rájuk vonatkoztatva visszautalok most a te mondatodra, amit az izraeliekre mondtál : "Ezért jóval archaikusabb jellegű és tradícionális közösség, amit nem lehet általában leterroristázni."

A beírásod után még inkább méltatlannak lárom azt az írtóhadjáratot az ifjabb Hegedűs ellen, aminek már a Parókia is a terepe!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 21:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kuruc írta:

A palesztin-zsidó viszonyban vallásos alapon kell állni, mint a világ minden etikai kérdésében. Nincs egy külön világi etikája a kereszényeknek hétköznapra. De gondolom, te nem erre gondoltál. Izrael állam teológiai megítélésével nem foglalkoztam. Az még a zsidóságon belül is vitatéma, ezért most sem tenném. Csak azt írtam le, ami tény: Izráel etnikai, vallási, jogi, lelki közösség. Azért ilyen összetett, mert nem a XIX. sz. csinált belőlük nemzetet, hanem Isten már az ókorban. Ezért jóval archaikusabb jellegű és tradícionális közösség, amit nem lehet általában leterroristázni.
A példádhoz annyit tennék hozzá, hogy a Rubconban (tehát nem szélsőjobb orgánumban) szerepelt, hogy az USA 23 millió indiánt írtott ki. De tudok közelebbi példákat: a szerb partizánok közel 40.000 magyart mészároltak le, vagy Szolyván (Kárpátalja) 20.000 magyar halt meg kínhalállal, amikor poorrátört üveget kevertek az ételükbe és a cukor közé. A célzott megsemmisítéseket sem Izrael találta fel. Csak néhány példa: KGB, bolgár esernyős módszer. Szóval az az állam a kivétel, aki nem alkalmazott etikátlan módszereket.
Nem írtam azt sem, hogy a zsidó álam tiszta, mint a hó. Ha megnézed leírtam, hogy nem véletlenül kerül az ENSZ BT elé időnként. Vannak példák a világsajtót bejáró túlkapásokra, vagy véletlenül elhibázott katonai akciókra. De ez nem terrorizmus. Thaiföld szabályos írtóhadjáratokat vezet az őserdőkben élő karinok ellen. Ezzel miért nincs tele a jogvédő világsajtó?
Azok az intézkedések, amik vitathatóak nem említhetők egy lapon azokkal, akik teleaggatnak dinamittal gyermekeket, hogy találomra minél több embert öljenek meg.
Én spec. Görögország, vagy Horvátország kivételével a Szerémségtől délre csak akkor mennék, ha kergetnének. De biztos te sem lennél ilyen finnyás egy biztonsági fal miatt, ha ott élnél és a gyermekedet felrobbantaná egy merénylő.

Száz szónak is egy a vége, nem tartom Izraelt terrorista államnak. Nem minden módszerükkel értek egyet, ami még egy rakás államról elmondható.

Üdv: Kuruc


Kedves Kuruc

Elég érdekes az okfejtésed,ha nem tudnám,hogy kereszténynek vallod magad biztos azt hinném,hogy ateista vagy.

Ha jól értem az okfejtésedet, ha az államok eredendően becstelenek akkor mindenkinek joga van becstelenségre.

Ennek csak az a szépséghibája,hogy Isten nem menti fel a bűnösöket csak azért mert sok van belölük.

Amikor egy palesztin merénylő megől 10 ártatlan polgári személyt Izraelben,amire válaszul Izrael rakétával megől 50 ártatlan palesztint,nőket gyermekeket,
és még véletlenül sem teroristákat.

Akkor te mondhatod,hogy a palesztin elkövető terorista,az izraeli rakétát a palesztin polgári lakosság terorizálására
használó személy pedig hazafi a ki csak a hazáját védi.

De Isten szemében mind a két ember egyformán gyilkos és terrorista.

Egy hívő ember pedig nem tehet különbséget gyilkos és gyilkos között.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 23:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Rosta!

Véletlenül sem szeretnék én beállni egy belterjes értelmiségi, megélhetési acsarkodásba. De látván azt, hogy milyen a jobb-bal erőviszony, már taktikai okokból sem lenne szabad magát nemzeti elkötelezettségűnek vallónak támadási felületet adni. És etikáról most direkt nem beszélek. Ez a leg kontraproduktívabb dolog a világon. A valódi felelősök megnevezése helyett általánosít, elviszi az irányzékot a valódi ellenfelekről, közben a civilizált világ zömét begyűjti ellenségnek. De végülis az iráni elnöknél elég jók az esélyei.

Most nem fogok neveket mondani, de sejted milyen emberekre gondolok: a liberalizmus emberroncsait (de mondhatnám, hogy az emberroncsok liberalizmusát) ez tartja formában. Ezek a meleg, szingli, gyermektelen, drogpárti (és/vagy a felsoroláshoz) gyalázkodókat az tartja fenn, hogy van kitől rettegni és lehet kire mutogatni. Ma ilyen világban élünk. A vizeletbe merített Krisztus jó poén, aki megkérdezi, hogy más vallás rituális tárgyaival is meg lehet-e ezt tenni, az már antiszemita. Ebből a zárt körből ki kell lépni. Erre a legbiztosabb mószer, ha egy ref. lelkész nem ír le a ker. tanításokkal ellentétes dolgokat. Szerintem ebben a kérdésben nem gondolunk mást.

A kamikaze harcmodort hagyományosan katonai ellenfelek ellen alkalmazták. A terrorizmus célpontjai a védtelen emberek.

Kedves Gabriel777!
Valamit félreértettél. Nem vagyok szegregáció párti, nem mondom azt, hogy Izrael hibátlan állam. Izraelen belül is komoly viták vannak az alkalmazott eszközökről. De tőle cifrább dolgokat is megtesznek manapság is más államok. Nekem az nem tetszik, hogy véletlenül éppen Izrael az, akit el kell ítélni, mint terrorista, fasiszta államot.
Amit te írtál én olyan példát nem ismerek. Arról nem hallottam, hogy 10 ártatlanért 50 ártatlant öltek meg cserében. Olyat viszont igen, hogy a merényletet előkészítő likvidálásakor ártatlanok is meghaltak. Lehet, hogy én vagyok érzéketlen, de számomra a két kategória nem azonos.
A katonák pedig rettegnek és elszáll az agyuk. Ilyenkor tragikus dolgok történnek és ezek rendre be is járják a világsajtót.
Számomra rendkívül tragikus ami a Szentföldön történik. Már alig lehet követni, hogy hányadik bosszú megbosszulását követi a legújabb bosszú. Nem hiszem, hogy a keresztényeknek az lene a feladatuk ilyenkor, hogy pálcát törjenek az egyik fél feje fölött, ráadásul rendszeresen a zsidók feje fölött.
Egyébként az abszolút lényegtelen, hogy én melyik államról mit gondolok, az számít, hogy egy ref. lelkész egy ilyen vérzivataros helyzetben ne álljon egy fő tevékenysége szerint terrorista szervezet mellé. Ne akarja egy névválasztásal azt sugallni, hogy a hamasz szabadságharcos hazafiak csoportja, a zsidó állam pedig egy terrorszervezet.

Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség