Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 20:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
net2rist írta:
ne haragudj, de ebbe a "miért apartheid a zsidó állam" magasságú vitába én nem megyek bele...


Nem haragszom azért mert számodra természetes és elfogadható,ahogy a palesztin népet elüldözték saját hazájukból és menekült
táborokba kényszerítették őket .

Nem haragszom azért rád mert számodra természetes ,hogy a palesztin néppel
szemben apartheid politikát folytat Izrael állam.

Nem haragszom rád,mert nem kivánok olyan emberré válni mint amilyenek a raszista izraeli politikusok.

Nem haragszom rád mert a bennem levő Lélek nem gyülöletre tanít ,és arra sem,hogy ahol a sátán kéznyomait látom ott ne szóljak erről.

Izrael rasszista elnyomó politikáját pedig nem az Isten irányítja ,még akkor sem ha vannak akik szeretnék ezt elhitetni.


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 21:54 
Izrael dicsősége helyre ÁLLT!
A Messiás visszaállította Izrael dicsőségét.

Benne dicső Izrael, nélküle viszont dicstelen.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 01., vasárnap 22:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Izrael dicsősége helyre ÁLLT!
A Messiás visszaállította Izrael dicsőségét.

Benne dicső Izrael, nélküle viszont dicstelen.


Igen Izrael dicsősége csak Krisztusban van jelen,nélküle a sátán uralja Izraelt. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 03:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Töltöttetek ott már egy kis időt?
a FÖLDÖN :) :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 10:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Tudod GABERIEL ott bukik le a te zsidógyűlöleted, hogy a keresztény egyházakat sose tartottad sátáninak, sátán befolyása alatt állónak, pedig azok aztán sokkal inkább azok mint Izrael meg a zsidók.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Sokkal inkább a keresztyének, mint a zsidók?
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 11:11 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Isten Igéjének bizonyságtétele szerint (amit az élet is igazol), a keresztyének és a zsidók egyforma bűnösök. Pál mondja, hogy a zsidók engedetlenség miatt "vágattak ki", és a pogányok pedig "beoltattak" Isten kegyelméből a "szelíd olajfába". De azt is hozzáteszi: vigyázz, mert ha a természet szerinti ágaknak nem kedvezett az Isten, akkor neked sem fog, ha engedetlen leszel!
És a történelem igazolta, bemutatta ezt is. A pogányok ugyanazt művelték az Isten kegyelmével, mint a zsidók. Megvetették. Mármint közösségileg. Természetesen mindig volt maradék, tehát "választottak". De egészében ez a helyzet.
Úgyhogy bizonyára nemsokára lejár a pogányok (a mi ) ideje (időnk), és ismét "felvétetnek" a zsidók. De nem a "két szép szemükért", hanem mert "lehetetlen hogy meghíúsuljon az Isten elhívása". Aztán majd bizonyára minden másképpen lesz, mint első alkalommal, mert van olyan Ige is, hogy: "Abban az időben, kerestetik az Izráel vétke, de nem lesz, a Júda bűnei, de nem találtatnak. Mert kegyelmes leszek azokhoz, akiket meghagyok, mondja az Úr." (Jeremiásnál)
Azután megint a pogányok is, és azután.....ahogy Ő cselekszi, úgy lesz az továbbra is.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 13:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
endi írta:
Tudod GABERIEL ott bukik le a te zsidógyűlöleted, hogy a keresztény egyházakat sose tartottad sátáninak, sátán befolyása alatt állónak, pedig azok aztán sokkal inkább azok mint Izrael meg a zsidók.


Tévedsz Endi ,jó párszor kijelentettem már,hogy a katolikus egyházat a régmultban a sátán uralta ,persze az lehet,hogy nem ezen a fórumon tettem.

De ezzel kapcsolatban a véleményem nem változott.
Sok ártatlan ember vére tapad a katolikus egyház
kezéhez,keresztes háborúk,erőszakos térítések,eretneküldözés,stb...

a kereszténységet pedig jelenleg annyira uralja a sátán amennyire nem Úr a keresztények lelkében Krisztus.

Most persze én is mondhatnám,hogy ott bukik le a te keresztény gyülöleted,hogy az izraeli rasszista politikát szalonképessebnek tartod mint a keresztényegyházak
politikáját. :wink:


De azt is mondhatnám,hogy Te gyülölöd az embereket,mert a keresztényeket gyülölöd.

Hisz Te sem teszel különbséget aközött amikor valaki
Izrael erőszakos politikáját birálja attól,amikor valaki általánoságban zsidózik és a zsidókat gyülöl.

Ha nem érted ,hogy mi a kettő között a különbség,sajnálom.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 14:48 
a zsidó nép megint szép lesz
méltó régi nagy híréhez
mit rákentek a századok
Jézus vére lemossa a gyalázatot

Ábrahám Istenére nem esküszünk, hanem várjuk az Ő esküjének a beteljesülését!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 14:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:*: :*: :*:

ÁMEN :)

éljen Petrovics Sándor és Ziegler Géza és a többi NAGY MAGYAR költő-író :D:D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 15:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
a zsidó nép megint szép lesz
méltó régi nagy híréhez
mit rákentek a századok
Jézus vére lemossa a gyalázatot

Ábrahám Istenére nem esküszünk, hanem várjuk az Ő esküjének a beteljesülését!

Erre én is csak Áment tudok mondani. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 18:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Azt hiszem sokmindent tisztáznom kell:
GABRIEL777 írta:
Izraelt azért birálja aki birálja mert a palesztinokkal szemben rasszista ,elnyomó politikát folytat.
Dél-Afrikában néhány évvel ezelőtt még apartheid rendszer volt, mégsem bírálták ilyen nagy kedvvel azt az országot. Pedig az valóban durva volt. Vagy ott van Észak-Korea és Kína. Mégis a legtöbben Izraelt szidják. Amint írtam, 56%, vagyis a legtöbben. Történnek nagyon durva dolgok. Pl., hogy vannak utak, amelyeket csak a kibuclakók használhatnak. Meg egyéb nem demokratikus dolgok, de ezekért nem egész Izraelt kell szidni, hanem konkrétan azt a dolgot kell megváltoztatni. A legtöbb ember Izraelben is és az arabok közt is békét akar. Tehát felesleges egy egész országot elítélni. Ilyen alapon Magyarországot is el lehetne ítélni, meg minden más országot. Ami rossz, azt persze meg kell említeni.
GABRIEL777 írta:
Nem a zsidókat birálja aki ezt mondja hanem Izrael politikusait.
Ha a politikusokat kritizálja valaki azt megértem, mert Izrael politikusai eléggé korruptak. De Magyarország se különb e téren. Vagy Pl. az olasz politikusok a legkorruptabbak, mégsem őket szidják. Szóval megintcsak ott vagyunk, hogy nem magát az országot kell elítélni minden lakosával együtt, ráadásul nem olyan dologban, amivel minden más országot el lehetne ítélni. Sokan azonban - ahogyan említettem - azért bírálják Izraelt, mert ott zsidók élnek. Persze olyan is van, amikor jogos a bírálat. A kettőt szét kéne választani. De elég nehéz.
GABRIEL777 írta:
Nem értem miért nem lehet birálni Izrael rasszista elnyomó politikáját,úgy mint Észak Koreáét,Kináét,
vagy az Oroszokét.
Éppenhogy lehet bírálni, csak én úgy veszem észre, hogy Izraelre sokkal nagyobb figyelmet fordítanak, mint más országokra, amit az általam említett 56% is mutat. És az is érdekes, hogy Izrael megelőzi az USA-t, vagyis a "kistesó"-tól jobban félnek, mint magától az USA-tól. Ez pl. a sátán műve. Mert logikusan belegondolva az USA-t kéne több embernek utálnia.
GABRIEL777 írta:
Egyébként az USA-ban több zsidó él mint Izraelben, ezért is támogatja amerika Izraelt.Mert Izrael támogatásával már választást lehet nyerni.
Az USA-ban valóban több zsidó él, mint Izraelben, de az arányok mások. A lakosság kb. 1,5-2%-a lehet zsidó. Ezzel azért választásokat nyerni... No meg ott vannak a muszlimok is. Az USA-Izrael barátságnak szerintem inkább az az oka, hogy az USA-nak szüksége van egy szövetségesre (egy "bázis"-ra) a közelkeleten, merthogy arrafelé nem sok akad neki, és épp ott van Izrael.
GABRIEL777 írta:
Hogy Jézus mikor jön el ?
Ezt valószinüleg senki sem tuddja ,Istenen kivül, kivétel a "jólértesült "vallásos emberek
Én nem tudom, hogy mikor jön el Jézus másodszor, és nem is állítottam olyat, hogy tudom. Megszoktam, hogy minden hozzászólásomat félreértik... Én azt mondtam, hogy egy lépéssel közelebb kerültünk hozzá. Ha Betlehemben lépsz egy lépést északnyugatra vagy Los Angeles-ben egyet keletre, akkor is egy lépssel közelebb kerülsz Jeruzsálemhez...
JennyT írta:
Mindenki egyenlő, csak hát vannak egyenlőbbek. Az Izráeliek ilyen egyenlőbbnek gondolják magukat.
Nem lehet általánosítani. Nem minden ember gondolja "egyenlőbb"-nek magát. Minden országban van olyan, aki úgy gondolja, hogy az ő országa a leg... és az egyetlen. És az ő nyelve az egyetlen, amivel ki lehet fejezni mindent, az ő nyelvén vannak poénos szóviccek és stb. stb. (persze, hisz azt a nyelvet ismeri a legjobban) Egy bizonyos fokig ez még normális.
Ami pedig Izraelt illeti, valóban kicsit különleges ország, de ez nem jogokat jelent, hanem inkább azt, hogy Isten terveiben nagy jelentősége van ennek az országnak. (persze az összes többinek is van jelentősége) Aki pedig azt hiszi, hogy ez jogokat, kiváltságokat jelent az téved. Én inkább úgy látom, hogy különös megpróbáltatásokat jelent. (arabokkal régóta tartó konfliktusok)
JennyT írta:
nekik is meglesz az út és a mód a megtérésre. De a mostani cselekedeteiket had ne kelljen már ítéletmentesen szemlélni, ha egyszer véletlenül sem azok!
Na ezen én is gondolkodtam, hogy hogyan fog Izrael rádöbbenni, hogy "Jessua" volt a messiás. Pl. egyre nő az izraeli messiási zsidók száma. (akik együtt tartanak istentiszteleteket az arab hívőkkel, békében, szeretetben) Igazából el sem tudom képzelni, hogyan fognak rádöbbenni, de hát az Úrnak semmi sem lehetetlen.
JennyT írta:
"kis bajuszos"
Ez jó:)
JennyT írta:
Szóval nem az ország területétől és lakosságától függ az ereje. Mert csak pár millióan laknak, de pl olyan kemény katonai kiképzést kapnak, hogy bárkit bármikor puszta kézzel meg tudnak ölni. (Krav-maga kiképzést kap minden katona, még a nők is.) Láttam az országot teljes harci készültségben 1 nappal az Al-aksza mecset körül kirobbant botrány előtt. Félelmetes volt. Nem szeretnék mégegyszer hasonló szituációba kerülni.
Oké, hogy nem az ország területétől függ az ereje, de az, hogy jobban félnek tőle, mint az USA-tól, az tényleg túlzás. Meg hát szerintem logikus is, hogy ekkora figyelmet fordítanak az önvédelemre, mert nincsenek túl jó viszonyban a szomszédaikkal.
JennyT írta:
Nekem ne védjen senki olyan államot, és olyan embereket, akik a 10 méteres Betlehemi betonfalra kiírják, hogy "peace be with you" (béke legyen veled)
A betonfal, bár nem szép látvány, nem viccből épült. Nagyon sok a terrortámadás az országban, és ezt akarja visszaszorítani. Aki tiszetességes, az átjut a normál határátkelőkön. Akinek meg rossz szándékai vannak, az meg ne jusson át a határon! Ha jól tudom keresztyén arabok leginkább Izraelben élnek, mert a környéken az a hely, ahol elfogadják őket. Sok helyen a muzulmánok üldözik őket. Pl. egy arab katolikus pap mondta, hogy arab keresztyén és zsidó között lehetséges a házasság, de keresztyén- és muszlim arab között eléggé necces.
JennyT írta:
Megmondta az Úr Isten, hogy ha "rosszul viselkednek", szétszóratnak a világ tájaira. Megtörtént. Erre mit csináltak? Elfoglaltak egy földterületet, amin évszádadok óta nem ők éltek, most megpróbálják kiírtani a lakosságot, és mindezt leönteni azzal a mázzal, hogy ez a miénk, mert nekónk adta az Úr Isten, és az Ő akarata, hogy mi itt legyünk. VAjon tényleg tetszik ez most így az Úr Istennek? A kérdés elgondolkodtató.
Igen, rosszul viselkedtek, szétszórattak, most meg összegyűjttettek. Ha az Úr nem akarta volna, hogy létrejöjjön Izrael 1948-ban, akkor nem jött volna létre. Persze a működésében attól függetlenül vannak gondok, és ez nem tetszik az Úrnak. És az sem tetszik az Úrnak, hogy a béke városában háború van. Ez azért van, mert még nem jött el az idő. A sátánnak meg nagyon jól jön, hogy a béke városában írtják egymást az emberek. De azt azért megemlíteném, hogy nem azért vándoroltak ki Izraelbe és alapítottk meg az országot, mert megtetszett nekik a hely és gondolták, elveszik. Hanem európában a két világháború között üldözték a zsidókat, ezért sokan úgy döntöttek, kimennek. És épp ekkor jött létre a cionizmus (az összes többi nemzeti ébredéssel együtt). Tehát e két ok miatt sokan kivándoroltak és vándorolnak ki ma is. Ez valahogy benne van az Úr tervében.
JennyT írta:
És rá kellett jönnöm ismét és sokadjára, hogy Istent nem ott kell imádni, ahol élt és járt, hanem Lélekben és igazságban.
Ez így igaz.
exrefis írta:
Pedig éppen most tettél róla bizonyságot, méghozzá sistergőn. Isten kegyelmezzen neked!
ex
Mivel tett róla bizonyságot? Ha azt mondja, hogy nem zsidó-gyűlölő, akkor én hiszek neki. Amiket írt azok alapján is. Igaz, sokmindenben nem értün kegyet, de épp erre való a fórum. Szerintem nem kéne "elijeszteni" az embereket innen. Én inkább vitatkoznék velük a dolgokról és nem vádaskodnék. Úgyhogy kedves Gabriel és Jenny, gyertek vissza és vitázzunk.
JennyT írta:
De igencsak sok dologban, sem politikailag, sem erkölcsileg nem állnak a magaslaton.
Ez a sátán munkája, mert meg akarja utáltatni Izraelt a világgal. Ahogyan a keresztyénséget is meg akarja utáltatni a világgal. Sőt az is a gonosz tervei köz van, hogy ezt a két csoportot is megutáltassa egymással. És általában ezt olyan emberek felhasználásával teszi, akikezekhez a csoportokhoz tartoznak, vagy ahoz tartozónak vallják magukat. Gondoljunk a középkori "keresztyénekre", akik sokmindent megtettek az Úr nevében és még mindig rajtuk csámcsog az ateista világ. És gondoljunk Rákosira.
endi írta:
És ebben különböznek más népektől? Ezt te se gondolod komolyan... minden nép ilyen. Az ember ilyen.
Igen. Én sem láttam még erkölcsileg tiszta népet. Pl. ha körülnézünk itt Magyarországon. Vagy a világban....


JennyT írta:
Nem azt mondtam, hogy más nép nem ilyen. Hanem ők sem ilyenek, semmiben nem különböznek más népektől, de ők ezt hiszik magukról.
Semmiben nem különböznek más néptől, csak abban, hogy az Úr választotta. Ez elviekben plusz kötelezettséget jelent, nem kiváltságot, de természetesen mindenhol vannak, akik úgy gondolják, hogy a saját népük az mindenek felett áll.
JennyT írta:
Szeretem a zsidó népet, a vallásukat, a kultúrájukat. De ez messze nem jelenti azt, hogy a zsidó állam dolgaival és mentalitásával egyet tudnék érteni.
Az állam dolgaival szerintem sok Izraeli sem érthet egyet, ahogy minden országban vannak, akik az aktuális kormányt támogatják, és vannak, akik nem szimpatizálnak vele. Pl. tény, hogy a Sharon-kormány gazdaságilag jót tett az országnak. A szegényeket pedig egy kicsit elhanyagolta. Ezért vannak, akik szeretik, vannak, akik nem. Valószínűleg inkább a szefárd lakosság nem szereti.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára Teomo 2007. júl. 03., kedd 14:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 19:26 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Gábriel ezt nem értem!
Idézet:
Nem haragszom rád mert a bennem levő Lélek nem gyülöletre tanít ,és arra sem,hogy ahol a sátán kéznyomait látom ott ne szóljak erről.


Miről nem beszélsz ahol a Sátán kéznyomait látod?
Hogy látod?
Hogy vigyázzanak?
Hogy térjenek meg?
Vagy miről nem?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 20:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Teomo írta:
exrefis írta:
Pedig éppen most tettél róla bizonyságot, méghozzá sistergőn. Isten kegyelmezzen neked!
ex
Mivel tett róla bizonyságot?
Ha azt mondja, hogy nem zsidó-gyűlölő, akkor én hiszek neki.

Ha akarod végig mehetünk rajta mondatonként.
JennyT írta:
Mindenki egyenlő, csak hát vannak egyenlőbbek. Az Izráeliek ilyen egyenlőbbnek gondolják magukat. Mert azt gondolják, mindent megtehetnek a saját érdekükben, mert ők a kiválasztott nép, és Isten úgyis az ő oldalukon áll. És mekkorát tévednek!

Súlyos régi előítéletek köszönnek vissza.
Igen ők a választott nép, ebben különböznek, de ez alapján még semmilyen követelést nem hallhatott senki. Az élethez való jogukat követekik, ahogy az mindenkinek, nekik is jár. A cionista mozgalom alapvetően világi mozgalom tehát ez soha nem volt semmiben hivatkozási alapjuk. Arról szó sincs, hogy azt hiszik mindent megtehetnek. Túlélő üzemmódban élnek és rendkívül nagy türelmet tanúsítanak az ártatlan civilek gyerekek ellen irányuló gyilkos bandákkal szemben. Nem tudtok hasonló türelmet mutatni az emberiség történelmében.
Jenny téved, ha azt hiszi, hogy Izrael létezése nem Isten akarata. És isteni csoda az is hogy eddig négy háborút vivtak meg győztesen fegyveres és létszámbeli eszméletlen túlerővel szemben.
Izrael összegyűjtése és feltámadása Isten programja, kiolvasható a Bibliából. Ezt neki teológa lévén méginkább tudni kell.

Idézet:
De hány és hány zsidó él szerte a világban???? Több millió!
Igen, és miért probléma ez, ha nem antiszemita? Még nem tért haza mindenki.
Idézet:
És bárki bármit mond, ugyanúgy övék a gazdasági hatalom jelentős része, ahogyan az volt a Hitler előtti időkben, amiért bekattant a "kis bajuszos".
Áááá! A jóöreg antiszemita összeesküvés elmélet.
Ha övék lenne a gazdasági hatalom jelentős része, akkor nem kellene ennyi problémával küszködniük, elintéznék a gazdasági hatalmukkal.
Az tény, hogy létszámukhoz képest felül vannak reprezentálva a pénzvilágban, de miért baj ez egy nem antiszemitának. Egy hívő meg tudhatja az 5.Móz. 28 -ból, hogy működik rajtuk Isten áldása (átka is).
A gazdaságban és általában békénhagyva őket nem elnyomást, hanem áldást jelentenek egy országban (forrás:Biblia). Megfigyelhető tény: filoszemita országok áldott volta pl USA, antiszemita országok átok alatt minden jó adottságuk ellenére is pl Oroszország, Ukrajna, Fehéroroszok stb.

Idézet:
Szóval nem az ország területétől és lakosságától függ az ereje.
Ez már igaz, ld Ezizeus, Géházi idejében a mennyei seregek támogatása. Akkor sem voltak feddhetetlenek.

Idézet:
Mert csak pár millióan laknak, de pl olyan kemény katonai kiképzést kapnak, hogy bárkit bármikor puszta kézzel meg tudnak ölni.
Ez miért baj egy nem antiszemitának? Meg kell védeni magukat, plusz a katonai kiképzésnek következtében magasan felette állnak felelősségben, komolyságban mint kortárs más népek fiataljai.
Idézet:
Láttam az országot teljes harci készültségben 1 nappal az Al-aksza mecset körül kirobbant botrány előtt. Félelmetes volt.
Igen. Folyamatos hadi állapotban kell élniük az arab terrorizmus miatt, telán jobban tetszene, ha hagynák magukat lemészárolni. Megtennék az arabok, hiszen gyerekkoruk óta erre nevelik magukat. Most is ígéretük van tőlök a zsidóknak, hogy kiirtás vár rájuk.
Csak Istennel nem számolnak. Ő meg fogja taposni az iszlámot.
Idézet:
És azért, mert én keresztyén ember vagyok, had ne kelljen már fanatikusan imádnom a zsidó népet! Tisztelem őket. De tisztelni és imádni nem ugyanaz.
Ki várt tőle imádatot a zsidók felé? Senki. A jóöreg antiszemita előítéletek állítanak ilyet, meg az antiszemiták.
Idézet:
Akkor most már soha nem fogom tudni bebizonyítani, mennyire élvezettel tanulok és olvasok héberül (mégha keveset is értek belőle), és szívesen kutatom a kultúrájukat, a szokásaikat, egy jó párat szívesen megtartanék én is, mert vannak tiszteletre, sőt követésre méltó hagyományaik.
Ez a két dolog simán megfér egymás mellet, mondhatok rá akár közeli példát is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 20:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Én három hónapot éltem katonák között Izraelben, csak kedveset és jót tapasztaltam, akkor is amikor a robbantások voltak.
Laktanyában dolgoztam úgy éltem, mint ők, csak látható fegyverem nem volt :wink:
Szeretem IZRAELT, szeretem JERUZSÁLEMET, szívesen élnék ott :) :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 20:48 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Mindegy milyen formában gyűlöli valaki a Választott népet!
Isten választását gyűlöli!
Mit mondtak valamikor akár a Midiániták, akár a Moábiták!
A zsidók jók csak rossz a vezetésük?
ÁÁÁÁÁÁÁ

Na gondolkodjatok!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség