Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 11:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:

Egyben megkérnélek, hogy ha bármikor gyűlöletszerű (emberek iránti) megszólalás jönne tőlem, bár szerintem eddig nem tettem ilyet,


Lassan átlehetne keresztelni a topicot vicc topicnak"avagy önismeret hitgyülekezeti mércével" :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 11:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves G7!

Elég furcsa, hogy te szektázol, meg hitgyülizel itt fennhangon már a többedik topikban - visszaélve azzal, hogy vannak itt keresztény társaink, akik őszintén felvállalták, hogy kik ők, és hova járnak gyülekezetbe. Ellenben te sértődötten visszautasítottad érdeklődésüket mikor a te személyedet akarták megismerni. (szíved joga, csak inkorrekt utána visszaélni a másik őszinteségével)

Aztán furcsa annak hátterén is, hogy te még egy keresztény szektához SE tartozol, nemhogy aktív hitgyakorló lennél egy történelmi egyházban.

Mivel még a Biblia mint Isten szava - mint legalapabb közös nevezőn sem vagy a fórummal - tán nem illendő béllyegezned másokat.

I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 13:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Admin írta:
Kedves Rosta!
Ezen a fórumon így akkor sem illik megnyilvánulni, ha te képviselnéd a magyarországi reformátusok epicentrumát. Azért nem töröltem ezt és a következő néhány beírást, mert talán így többen okulnak belőle, HOGYAN NEM szeretnénk beszélgetni.

Egy hét önkéntes pihenést javaslok, adminisztrativ felfüggesztés nélkül.

admin


Kedves Admin!

Úgy tűnik, hogy téged különösen zavar, ha Exrefis provokációira hasonló hangnemben válaszolok. Már sokadik alkalommal engem marasztalsz el az efféle esetekben, olyan körítéssel, mintha én a reformátusok között valami etalonnak képzelném magam.

Kérdésem az, hogy én a saját véleményemmel a balliberális oldalt, és szervezeteit kritizálhatom-e Exrefishez hasonló stílusban, szóhasználatban, és logikával, anélkül, hogy moderálnál, felfüggeszténél? Vagy ez csak az Exrefis, és elvbaráti körének privilégiuma?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 14:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Kedves G7!

Elég furcsa, hogy te szektázol, meg hitgyülizel itt fennhangon már a többedik topikban - visszaélve azzal, hogy vannak itt keresztény társaink, akik őszintén felvállalták, hogy kik ők, és hova járnak gyülekezetbe. Ellenben te sértődötten visszautasítottad érdeklődésüket mikor a te személyedet akarták megismerni. (szíved joga, csak inkorrekt utána visszaélni a másik őszinteségével)

Aztán furcsa annak hátterén is, hogy te még egy keresztény szektához SE tartozol, nemhogy aktív hitgyakorló lennél egy történelmi egyházban.

Mivel még a Biblia mint Isten szava - mint legalapabb közös nevezőn sem vagy a fórummal - tán nem illendő béllyegezned másokat.

I.

Kedves I.

Szokásod szerint megint rágalmazol Igaz,hogy aki nyomonkövette a Te és Erika nekem intézett kérdéseit és az arra adott válaszaim azok számára a rágalmaid elég nevetségessen hangzanak.

Egy kérdésre nem válaszoltam,hogy mi az evilági foglalkozásom ill. a családomról nem írtam,ezen lovagolsz egyfolytában.

Ami viszont egy keresztény fórumon a lényeg kellene,hogy legyen,hogy mit tartok Jézusról mit tartok Istenről arra a kérdésekre viszont mindre válaszoltam.

A másik veszőparipád ,hogy Jézust tartom a legtisztább forrásnak a Bibliában és az ószövetségi részek mondái esetében hibásnak tartom a szószerinti értelmezést.

Vagyis nevetséges módón pont azzal támadsz egy keresztény portálon,hogy számomra Jézus tanítása a leghitelesebb a Bibliában.

De áruld már el nekem Indu,hogy te melyik gyülekezetben vagy aktív hitgyakorló,hisz ha jól értem most azt veted a szememre,hogy ritkán járok gyülekezeti összejövetelekre.

Azt nem is kérdezném meg,hogy mit jelent számodra az aktív hitgyakorló aki hétvégeken elmegy a templomba vagy az aki minden leheletével Istenre figyel ?

Hisz szemlátomást Te előtérbe helyezed a vallásosságot a hívőséggel szemben .

Számomra és szerencsére más hívők számára is fontosabb az,hogy mennyire figyelünk Isten akaratára,mint az,hogy mennyire figyelünk
emberek elvárásaira és hetente hányszor megyünk kőépületbe ,hogy a hitünkkel kérkedjünk.

Ezzel nem azt akarom mondani,hogy aki templomba jár az a hitével kérkedik de aki ezt
fontosabbnak tartja annál ,hogy milyen lelki kapcsolata van a hívőnek a Teremtőjével az semmit sem értett meg Jézus tanításából.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 15:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
exrefis írta:

Egyben megkérnélek, hogy ha bármikor gyűlöletszerű (emberek iránti) megszólalás jönne tőlem, bár szerintem eddig nem tettem ilyet,


Lassan átlehetne keresztelni a topicot vicc topicnak"avagy önismeret hitgyülekezeti mércével" :*:

Kifejezetten dícséretnek könyvelem el, hogy egy ilyen szinkretista konkolyvető rendszeresen rácsibészel a gyülekezetemre. :)
Ha egyszer valami jót mondanál róla, akkor komolyan el kellene gondolkodni a vezetésnek, hogy Isten útján járnak-e még. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 15:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
G7, Te érted amit leírsz? És látsz összefüggést aközött amit én írtam neked? Mindegy is, részemről nincs mit hozzáfűznöm.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 16:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
G7, Te érted amit leírsz? És látsz összefüggést aközött amit én írtam neked? Mindegy is, részemről nincs mit hozzáfűznöm.

Kedves I.

Természetessen,hisz a Te irásodra válaszoltam.
De ha így folytatod akkor már lasan csak a neved alatt levő nyuszi lessz ami szimpatikus és hiteles lessz a számomra belőled :D

Úgy egyébként kedvellek,mindig egy durcás kislány jut az eszmbe rólad aki jön és jól beolvas a gonosz bácsinak,aki nem értékeli a plüssnyuszik gyüjtését.

Egyébként meg tényleg gyerekesnek tartom ahogy két dolgon lovagolsz velem kapcsolatban,az egyik,hogy nem beszélek a munkámról a másik,hogy a Bibliában kizárólag Jézus tanítását tartom fontosnak és tiszta forrásnak.

De mint látom a kérdésemet amit az alapján tettem fel,hogy azzal vádoltál,hogy nem vagyok egy felekezetnek sem aktív tagja"mi is az,hogy aktí tag ?"azt diplomatikussan kikerülted,szóval Te melyik gyülekezetnek vagy aktív tagja ha már én Te szerinted nem vagyok.

És mitől vagy Te ennek a felekezetnek vagy gyülekezetnek jobban aktív tagja,mint én a saját felekezetemnek?

Látod én még csak nem is azt kérdeztem tőled,hogy mi a foglalkozásod hanem azt
amivel engem vádoltál,hogy Te mennyire vagy aktív feleketei tag?

a kérdésem nem a magánéletedre vonatkozik úgy mint azok a kérdések amikre nem voltam hajlandó válaszolni és amit előszeretettel vágsz a fejemhez hanem a hitéletedre,akkor Te most miért nem válaszolsz ezekre,hisz Te és Erika elötte hetekig faggatatok a hitemmel kapcsolatban ?

Szóval mitől vagy Te aktívabb felekezeti tag mint én ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 16:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
GABRIEL777 írta:
exrefis írta:

Egyben megkérnélek, hogy ha bármikor gyűlöletszerű (emberek iránti) megszólalás jönne tőlem, bár szerintem eddig nem tettem ilyet,


Lassan átlehetne keresztelni a topicot vicc topicnak"avagy önismeret hitgyülekezeti mércével" :*:

Kifejezetten dícséretnek könyvelem el, hogy egy ilyen szinkretista konkolyvető rendszeresen rácsibészel a gyülekezetemre. :)
Ha egyszer valami jót mondanál róla, akkor komolyan el kellene gondolkodni a vezetésnek, hogy Isten útján járnak-e még. :)
ex


Az,hogy Német Sándor féle út egyenlő e Isten útjával,azt erössen kétlem,de Német Sándorral ellentétben én nem vallom azt,hogy ismerem a teljes igazságot ezért
azt mondom,hogy erre a hiteles választ nem én hanem Isten foggja majd megaddni.

Ami meg a szinkretizmust illeti,abban a Német Sándor féle innen is egy kicsit onnan is egy kicsit elv szerint elég jól összehozta azt a gyülekezetet ami elég független minden gyülekezettől ahhoz,hogy ő maradhasson a központi személy.

Nem véletlen,hogy a gyülekezetek,felekezetek szintjén megvalosuló ökumenizmust elveti,hisz ez a saját hatalmának a csorbítását is jelentené.

A Német Sándor féle személyi kultusz pedig magáról beszél.

Jézus rendelkezése viszont egyértelműen evilági egységben képzelte el a keresztény egységet,így aki ez ellen van az Krisztus ellen is van.

És ettől szekta a hitgyülekezet,mert nem kiván a
keresztény felekezetekkel egy közösségbe lenni.

Jut eszembe ex.még mindig nem adtad meg annak a hitgyülekezeti portálnak a cimét ahol lehet nyilvánossan vitatkozni a Német Sándor álltali kijelentésekkel.

Milyen érdekes,hogy annak idején amikor a Pápát bíráltad,pont ez volt az egyik vesszőparipád,hogy a katolikusok számára a Pápa szava szent és megkérdőjelezhetetlen,érdekes,hogy ugyan ez Német Sándor esetében már nem is zavar annyira
téged.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 16:43 
38.
Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
39.
Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.

Lehet-e tökéletes egy angyal?
Ki az az angyal, aki magát tökéletesnek tartja, aki magát felmagasztalja?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 17:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Kavics!

De jó hogy néha rajtunk tartod a szemed :)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 18:25 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Remélem van annyi gerinc benned hogy ősszel elhúzol ahogy ígérted , mi van már nők sértegetésében élvezed kiélni a begyűjtött információkat?

Kérdésem hogyan bírálhatsz bárkit aki élő gyülekezet tagjaként építi Krisztus testét , tehát annak része!
Bántásunkra vagy itt!
Dorgáljon meg téged az Úr!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 20:42 
Az Atya minden emberért oda adta a Fiát!

A halál táborokban szolgálatot végző kápók és gázkamra üzemeltetők, kitalálók bűnét Jézus Krisztus, Isten báránya magára vette. Abban a pohárban ezek a bűnök is benne voltak, a kisgyermek csoki lopásával együtt.
Tudjátok mit ivott ki Jézus? Milyen poharat, Ő aki soha semmi rosszat nem tett? Mit vett magára? Néha bele borzadok ebbe, milyen lehetett neki magára venni ezt a mocskot 2000 évvel ezelőtt ott abban a kertben?
Kiinni azt a poharat, amiben a nácik és a kommunisták népírtásai, gyermek gyilkosságai, anyák, asszonyok megerőszakolásai voltak.
Apák paráznaságából fakadó csonka családok drogos gyermekeinek pokoli élete, pénzsóvár feleségek kizsákmányoló erőszakossága, gyermekek szüleik ellen elkövetett tiszteletlensége, munkahelyi vezetők korrupt élete, beosztottak lopásai.

Egyetlen célja volt ezzel, hogy az EMBER ismét kapcsolatba kerülhessen a SZERETETTEL! Az ATYÁVAL!
Hogy ÖRÖK KAPCSOLATA LEGYEN az ISTENNEK az EMBERREL és győztes harcokat élhessen meg a Benne élő Lélek által a bűnei, halál, világ által adott kívánságok és a Sátán ellen!

Ezért egyedüli dicsőség a Betlehemben megszületett Messiásnak, az Isten Fiának, Jézus Krisztusnak, aki a Zsidó népből született az ígéretek szerint és Ő lett a világ üdvözítője!
Aki most is ÉL és ÉLNI IS FOG ÖRÖKKÉ!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 21:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:


Szokásod szerint megint rágalmazol Igaz,hogy aki nyomonkövette a Te és Erika nekem intézett kérdéseit és az arra adott válaszaim azok számára a rágalmaid elég nevetségessen hangzanak.



Sokásod szerint már megint rágalmazással rágalmaztad meg Indut.
Ez látod valóban nevetséges.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 21:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
Kedves Kavics!

De jó hogy néha rajtunk tartod a szemed :)

Üdv:
Indu


Fony bólogat, és örül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 31., péntek 21:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
GABRIEL777 írta:


Szokásod szerint megint rágalmazol Igaz,hogy aki nyomonkövette a Te és Erika nekem intézett kérdéseit és az arra adott válaszaim azok számára a rágalmaid elég nevetségessen hangzanak.



Sokásod szerint már megint rágalmazással rágalmaztad meg Indut.
Ez látod valóban nevetséges.


:D :D :D :D :D
Kedves Fony

A történetedet szivessen meghalgatnám továbbra is ha már szóba hoztad,hogy milyen okultista erökkel voltál kapcsolatba,persze csak ha nem titkos .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 111 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség