Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 12:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
máriamagdolna írta:
A hozzászólásodról egyetlen szó jutott markánsan az eszembe: eugenika.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Eugenika

Ebből már látszik a következő mellékvágány. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 13:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ex bácsi: NINCS ITT mellékvágány... ez AZ a vágány... a "nem életképesek" auschwitzi vagonjaival...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 14:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Ez a topic igazán tanulságos,jól mutatja,hogy hogyan is dolgoznak a médiában mint a jobb mint a bal oldalon akkor amikor manipulálni akarják a közvéleményt :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 14:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Egyébként meg úgy látom,hogy az emberiség a tudatos emberi faj nemesítése irányába halad a genetikai manipulációk révén.

És csak idő kérdése,hogy a tudomány mikor fogja átlépni azt a küszöböt ahonnan már nincs vissza út.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 18:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
GABRIEL777 írta:
Ez a topic igazán tanulságos,jól mutatja,hogy hogyan is dolgoznak a médiában mint a jobb mint a bal oldalon akkor amikor manipulálni akarják a közvéleményt :wink:


Ja ja, részben igazad van! A nácizgató fórumtársaim mutatják, hogyan dolgozik pl. a Gyurcsány, és csapata. Kicsiben próbálkoznak azzal, mint amit Gyurcsány nagyban megcsinált. Elég látványos, ahogy valamiféle náci alapvetésű "köteles beszédet" próbálnak összehozni ellenem. :wink:

Csak emlékeztetőül, hogyan csinálják ezt a nagyok:

Debreceni írta:
"Mi csináltuk meg a köteles akciót is". Semmi kétség: ami elhangzik, az képileg erőteljes, sőt durva, de nem agresszív, és nem fenyegető. Kövér nem akar akasztani. De amit mond, az - egy kis rossz szándékkal - ellene fordítható. Még kiforgatni se nagyon kell, csak kihasználni a benne rejlő lehetőségeket (...) És összerakjuk. Fölhozatjuk még aznap reggel az egy szem kazettát, ami van, lejátszuk a sajtónak. Szili Kati félig oldalra hajtott fejjel, sírós hangon mondja el, hogy ez milyen borzasztó. Nagyszombaton Lendvai Ildikó még a Fidesznek kézbesít mindenfajta leveleket, és elindítjuk azt az SMS-kampányt, amelynek a vége a köteles tüntetés" - lelkendezik Gyurcsány Ferenc.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 03., hétfő 20:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
im SICK and TIRED of it...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 08:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Tételezzük fel, hogy a gyülekezetemben súlyos visszaélés történik, ami sajtóvisszhangot is kap. Ekkor hitetlen emberek elkezdik ócsárolni a hitemet, példának hozva fel a visszaélés botrányát. Ilyenkor mi a jó megoldás? Ha letagadom az amúgy is nyilvánvaló hibákat, vagy azt mondom: magam is teljesen rossznak és szégyenteljesnek tartom a visszaélést, de ez nem tántorít el a hitemből, mert az ebben és ebben gyökeredzik.

Így ha történik bármely pártban, újságban stb. egy hívőként meg nem éljenezhető, nem védhető dolog - és valaki, aki az adott pártnak, újságnak (egyébnek) szimpatizánsa, és számára fáj, hogy ilyen negatívumok rossz fényt vetnek arra, amiben ő hisz - akkor a saját hitelességét megőrzendő az értérendje feladása nélkül bátran azt mondhatja (ez csak példa a korábbi témákból, mást is hozhatnék): én hívőként mélyen elítélem, ha fogyatékos embereket negatívan megkülönböztetnek. Ha a számukra nyújtott segítséget nemzeti és biológiai szempontból katasztrófálisnak minősítik stb. Ez végtelenül fáj nekem, és Istennek hálát adva, hogy nem vagyok érintett, elhatárolódom ettől a beszédtől. ... De magát az újságot, az X pártot továbbra is szimpatikusnak tartom ezért, meg ezért.

Ha valaki így cselekszik, ettől még nem állt be a balliberálisok "aljas és provokáló" táborába, megőrizte a saját meggyőződését, de nem vádolható a felmerülő negatívumokkal.

Sőt egy másik (kevésbé elegáns) lépést is el tudok képzelni. Pl azt válaszolni, hogy minden felnőtt állampolgár felelős azért amit mond, vagy leír - én nem kívánok erről értekezni, ítélje meg mindenki maga - én az újságot továbbra is jónak tartom.

Ekkor is elkerülhető, hogy -sarkítva- engem nácizzanak a más nácisága miatt.

De ha valaki az ilyen jellegű megnyilvánulásokat mentegeti, súlytalanítja, nem lát bene kivetnivalót, megmagyarázza - akkor ne lepődjön meg a reakciókon. És megint mondom, mint korábban is, ez teljesen független a pártszimpátiától.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 08:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Pál apostol írta:
Róm 1,32. Kik jóllehet az Isten végzését ismerik, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, méltók a halálra, mégis nemcsak cselekszik azokat, hanem az akképen cselekvőkkel egyet is értenek.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 09:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Indu,nagyjából egyetértek Veled,de annyit megjegyeznék,hogy ha én példának okáért kandalló előtt kötögető sütit sütő nagymama vagyok,és korábban szimpatikusnak találtam a Burda magazint,mert jó szabásminták voltak benne,és a Nők Lapját (bocs a reklámért),mert jó sütireceptek, de egyszercsak e két magazinban szabásminták és receptek helyett elkezdenek mondjuk politizálni és embertársaim felé gyűlöletet kelteni bennem,akkor én egy idő után elhatárolódom eme újságoktól,viszont attól még én továbbra is kötögető,sütit sütő nagymama maradok,max kicsit magányosabban csinálom mindezt.

Ezzel azt akartam mondani,hogy szerintem minden hívő rendelkezik azzal a szabadsággal (és kötelezettséggel),hogy elhatárolódjon mindenféle újságoktól,közösségektől,melyek más szellemben fogant írásokat közölnek és fogadnak el,mint amit az adott hívő gyomra be tudna venni,hiszen a Hited nem ezektől az újságoktól és közösségektől függ,hanem csakis tőled és Istentől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 10:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Máriamagdolna!

Tökéletesen egyetértek a soraiddal, hogy a példádnál maradjak - számomra is olvashatatlanná válna bármi, amiben -rendszeresen- megjelennek ilyen cikkek.

De azt látom borzasztó problémának, hogy már az eggyel korábbi lépésig sem jutnak el sokan (vagyis, hogy felismerjék, hogy az adott cikk/tevékenység/ stb rossz, és felismerjék, hogy politikai hovatarozástól függetlenül a belső hangjuknak engedve muszáj lenne elhatárolódniuk az ilyen durván kirívó esetektől.) Ehelyett mentegetik, hogy nehogy ballib-nak nézzék őket.

És itt jön be, hogy vétkesek közt cinkos aki néma.És, hogy egy keresztény - aki elhívása szerint lámpás, és hegyen épült város, és csillag a sötét égbolton - kell, hogy világítson, és helyes utat mutasson. Tényleg ezen búsongtam délelőtt, hogy Sátán annyi módon ejt minket (és a gondolkodásunkat) tőrbe, hogy az elképesztő.

Kedves sütit sütő nagymama - esetleg a következő fórumtalira süthetnél nekünk egy kis sütit :*: de anélkül is szívesen megismernénk.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 11:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Honnan tudjuk,hogy a nácik nácik? Ahogy reagálnak. Ha Churchillt tömeggyilkosnak nevezik, akkor ők biztosan nácik.
http://kuruc.info/r/1/15961/

Ráadásul Churchill antifasizmusa mellett vérbeli antikommunista is volt, ezért amikor képmását gyalázzák, akkor mindkét említett eszmét gyalázzák.

Ha az államférfi mértékegységét 1 Churchill-ben határozzuk meg, akkor manapság nagyon jó szolgálatot tehetne hazánkban néhány milliChurchill értékű politikus is.
Sajnos csak nano- és pikoChurchill-ekkel számolhatunk. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 13:10 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Indu,köszönöm a kedves invitálásodat,bár kissé gondban vagyok,mert akkor a következő fórumtaliig meg kell tanulnom sütit sütni,de talán menni fog,ha Isten is úgy akarja :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 14:05 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
exrefis írta:
Ráadásul Churchill antifasizmusa mellett vérbeli antikommunista is volt, ezért amikor képmását gyalázzák, akkor mindkét említett eszmét gyalázzák.


Ráadásul a szabadkőművességet is gyalázzák :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 14:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
máriamagdolna írta:
exrefis írta:
Ráadásul Churchill antifasizmusa mellett vérbeli antikommunista is volt, ezért amikor képmását gyalázzák, akkor mindkét említett eszmét gyalázzák.


Ráadásul a szabadkőművességet is gyalázzák :wink:

Nem hallottam még, hogy Churchill szabadkőműves lett volna, de hallottam elég sok kiváló emberről akik szabadkőművesek voltak.
Az ő abszolut értékben pozitív tevékenységük nem teszi számomra szalonképessé a szabadkőművességet és szabadkőművesség nem rontja le az ő munkájuknak az értékét.
Ez csak annyit jelent számomra hogy a szabadkőművesek egy időben nagyon hatékonyan gyűjtötték be a tehetségeket és nem biztos, hogy akkoriban a pozitív célok mögött egyértelműen látszottak a sötétgyökerek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 04., kedd 14:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
exrefis írta:
máriamagdolna írta:
exrefis írta:
Ráadásul Churchill antifasizmusa mellett vérbeli antikommunista is volt, ezért amikor képmását gyalázzák, akkor mindkét említett eszmét gyalázzák.


Ráadásul a szabadkőművességet is gyalázzák :wink:

Nem hallottam még, hogy Churchill szabadkőműves lett volna, de hallottam elég sok kiváló emberről akik szabadkőművesek voltak.
Az ő abszolut értékben pozitív tevékenységük nem teszi számomra szalonképessé a szabadkőművességet és szabadkőművesség nem rontja le az ő munkájuknak az értékét.
Ez csak annyit jelent számomra hogy a szabadkőművesek egy időben nagyon hatékonyan gyűjtötték be a tehetségeket és nem biztos, hogy akkoriban a pozitív célok mögött egyértelműen látszottak a sötétgyökerek.
üdv
ex


exrefis,nekem nem kell magyarázkodnod,számomra kevéssé bír jelentőséggel,hogy valaki szabadkőműves volt,avagy sem 8)
Churchill az volt,de ha nem hiszel nekem,keresek egy hiteles forrást és megosztom Veled.
Egyébként nagyon kedvelem az Öreget. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség