Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

környezet szennyezés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 06., szerda 19:35 
Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy egy keresztyén embernek hogyan kell - vagy lehet - ehhez a témához állnia?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 06., szerda 21:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
A természet Istentől van. Meglátszik benne Isten.
Tehát védeni kellene, de minimum nem rombolni.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 07., csütörtök 05:39 
Szia Endi!

Eddig értem és köszönöm! A kérdésem, hogy ez mit jelent konkrétan?
Hogyan védjük a természetünket és a környezetünket?

Milyen szennyezéseket ismerünk és erre milyen megoldások vannak?

Köszönöm:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 07., csütörtök 19:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Az embereknek kevesebbet kéne fogyasztaniuk. Nem kéne mindenhová autóval menni, kevesebbet kéne pazarolni. Csak ez a megoldás. Lehet hibáztatni az ipart vagy ilyesmit, de hát minden csak az emberért van. Szennyezi a levegőt az erőmű? És ki használja az áramot?

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 07., csütörtök 20:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Pl. BP-n utcáin ömlenek az autók. Kb. 90%-ukban 1 azaz egy ember ül.
Brutálisan hatalmas jólét van.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 08:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 21., kedd 11:22
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Találtam erre egy bibliai igét:

Jel 11,18 És megharagudtak a pogányok, és eljött a te haragod, és a halottak ideje, hogy megítéltessenek, és jutalmat adj a te szolgáidnak, a prófétáknak és a szenteknek, és a kik a te nevedet félik, kicsinyeknek és nagyoknak; és elpusztítsd azokat, a kik a földet pusztítják.

Üdvözlettel: Péter

_________________
Bibliaház Gödöllő http://www.godollo.bibliahaz.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: környezet szennyezés
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 09:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kavics írta:
Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy egy keresztyén embernek hogyan kell - vagy lehet - ehhez a témához állnia?


Praktikusan.

Példaként elmondom, amit Németországban tapasztaltam, ahol rácsodálkoztam az ott általánosan elfogadott, és művelt szelektív hulladékgyűjtésre. Különválasztják a komposzt konyhai hulladékot a műanyagoktól, a papírtól, az üvegtől a családok, és újrahasznosítják a lakossági szemetet. A módfelett gazdag ország hatalmas mennyiségben hasznosítja újra a szemetét. Talán ez is hozzájárul a németek hatékonyságához, a gazdagságához. Kollégám ugyanazt tapasztalta az USA-ban is, és más gazdag országok is ezt teszik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 11:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Idézet:
Pl. BP-n utcáin ömlenek az autók. Kb. 90%-ukban 1 azaz egy ember ül.
Brutálisan hatalmas jólét van.

Ja! Csakhogy a nagy mulatozáshoz az állam húzza a talpalávalót. Igen kevés lehet az az állam, ahol a tömegközlekedés többe kerül, mint egy embernek autóval utazni. Nálunk ez van. Persze autók elől lezárt területek sincsenek, mert "nagyjaink" így nem tudnának faltól-falig autóval utazni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 11:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Igen kevés lehet az az állam, ahol a tömegközlekedés többe kerül, mint egy embernek autóval utazni.

Kedves Kuruc!
Ezt egy kicsit elnézted.
Akármilyen is a tömegközlekedés(városi) még így is a leggyorsabbak és a legolcsóbbak közé tartozik, másokkal összehasonlítva. Szóba se jöhet, hogy drágább lenne, mint autózni. Ugyanakkor sehol nem hordoznak arányaiban ekkora terhet az autósok, mint nálunk.

A távolsági vonatközlekedést, most nem vettem ide mert azt nem tudom hogy Európában alul tudja-e múlni valaki. Ideje lenne privatizálni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 11:36 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
kuruc írta:
Idézet:
Pl. BP-n utcáin ömlenek az autók. Kb. 90%-ukban 1 azaz egy ember ül.
Brutálisan hatalmas jólét van.

Ja! Csakhogy a nagy mulatozáshoz az állam húzza a talpalávalót. Igen kevés lehet az az állam, ahol a tömegközlekedés többe kerül, mint egy embernek autóval utazni. Nálunk ez van. Persze autók elől lezárt területek sincsenek, mert "nagyjaink" így nem tudnának faltól-falig autóval utazni.


Mindemellett államunkban (a Fővárosban is) sorra épülnek a bicikliutak,amely a tömegközlekedésnél is környezetbarátabb,olcsóbb és életmód-,szemléletformálóbb hatással bír 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 11:48 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
"Az emberiség túlnépesedése jelenti a legnagyobb veszélyt a Föld élővilágának változatosságára - állítják amerikai kutatók. A 114 ország népesedési adatain alapuló vizsgálat szerint csak ez a tényező 2020-ra az állat- és növényfajok hét, 2050-re már 14 százalékát sodorhatja a kihalás szélére. A túlnépesedés problémája hamarosan megelőz minden más természetvédelmi szempontot, ha a Föld lakóinak száma ilyen ütemben gyarapodik - jelentette ki a Nature tudományos magazinnak Jeffrey McKee, az Ohio Egyetem kutatója.
A kutatás anyaga szerint például, ha Kongóban egyik napról a másikra a legmodernebb környezetkímélő technológiát kezdenék alkalmazni, az ország flórája és faunája akkor is fokozódó veszélynek lenne kitéve a népességnövekedés miatt. Becslések szerint a Föld népessége a jelenlegi hatról hetven éven belül kilencmilliárdra nő majd."

(Nature)

Ennek fényében mit gondoltok arról az isteni parancsról,hogy "Szaporodjatok, sokasodjatok, töltsétek be a földet! Hajtsátok azt uralmatok alá, és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és minden állaton, amely mozog a földön!" Nem avult el,avagy nem szorul módosításra napjainkban, a fenyegető ökológiai katasztrófa küszöbén?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 19:29 
Szia Máriamagdolna!

A "szaporodjatok" az első szó, ebben az Igében.
Ha ezt az Igét az emberiség 50-60 évig semmibe veszi és direkte ellene tesz - ez az idő az emberiség létének hány %-a lehet? - már is kipusztulna.

Sokszor látva Isten teremtett világának kizsákmányolását, vagyonért és hatalomért kiírtott állat és növényfajták sokaságát, nekem is felfoghatatlan Isten türelme az emberiség iránt és még nagyobb értetlenség számomra, hogy Benne megismert lényem miatt is a Fiát áldozta.

A "sokasodjatok" pedig számomra azt jelenti, hogy Isten bevonja az embert teremtési tervébe. Megtehette volna, hogy Ő maga alkot annyi embert, amennyit gondol, de kitalált ennél egy sokkal szebb és az ember számára is kihívást, feladatot, örömöt adó dolgot. Ez a szaporodás és a nevelés.

Tudod, hogy Isten képes arra, hogy népesség szabályzó legyen? Elmodják, hogy a háború után, amikor több férfi hal meg, mint nő, akkor sokáig több fiú gyerek születik, mint lány. Talán az ember nem sokára ebben is jobban fogja tudni, hogy mi a jó és mi a rossz, mint Isten :-(


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 23., csütörtök 20:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Idézet:
Akármilyen is a tömegközlekedés(városi) még így is a leggyorsabbak és a legolcsóbbak közé tartozik, másokkal összehasonlítva.
Hát én próbáltam. Sajnos nekem el kell járnom dolgozni a lakóhelyemről. Mikor szervízben volt az autóm a távolsági busz jegye többe került, mint az autóm üzemanyag költsége és ehhez még hozzá jött három helyijárati jegy. Totál ráfizetés volt az a néhány nap.
Abból éltem, mint Kohn bácsi, szombaton nem nyitottam ki a boltot. :)
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 30., csütörtök 14:39 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Hmm,kavics,akkor ezek szerint inkább az a kérdés,hogy Isten akar e (népesség)szabályozni vagy sem (?). Szerinted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 01., hétfő 17:19 
Sziasztok!

A túlnépesedés kérdését ide hoztam, mert szerintem ebbe a topicba illik.

Ezzel kapcsolatban Isten Igéjére támaszkodok, amiben meg van írva, hogy szaporodjatok, sokasodjatok, töltsétek be a földet, uralkodjatok a föld élővilágán, őrizzétek és műveljétek a növény és állat világot.
Viszont maradjatok meg Isten uralma alatt. Nézzetek úgy a világra, mint az Ő csodálatos alkotására és így képviseljétek Őt benne!

Azon gondolkodtam, hogy ki az az ember - vagy jobb esetben bizotság - aki meghatározza, hogy hány ember éljen egy adott területen, majd mi alapján döntik el, hogy ki a "túlnépesedés", ill. milyen formában gondolják szabályozni az emberek számát?

Gyakorlatban ez úgy nézne ki, hogy kvótákat állapítanak meg - mint pl. Kínában - és aki gyereket szeretne az ilyen kvótához kell hogy jusson?

Még egy Bibliai történet jutott eszembe, amikor a Fáraó látta, hogy a zsidó nép elszaporodott azon a földön, amit nekik adott és félt!
Tudom ez extrém történet, de ott is a túlnépesedés félelme vezette a Fáraót!

A környezetet nem azok az ipari országok szennyezik a leginkább, ahol alacsony a népsűrűség? Nem miattunk bomlik fel az ökológiai egyensúly?
Kína nem azért lesz a világ legszennyezőbb országa, mert ipari forradalom megy végbe benne?
Az ipari forradalom előtt Kínában milyen volt az ökológiai egyensúly?


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség