Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 20., szombat 18:54 
Kedves Ex!

1Kor 12,2
Tudjátok, hogy pogányok voltatok, vitetvén, a mint vitettetek, a néma bálványokhoz.

Igazad van abban, hogy az Úrral élve, Jézus Krisztusban bízva az ember felette áll annak az önmagának, aki egykor része volt annak a világnak, amit leírtál. Az előző levelemben is kiemeltem egy szót:
"önmagát"

Amit viszont vallok, hogy Jézus Krisztus Isten egyszülött Fia és értem is az életét adta!
Ő emel fel, Ő emel ki és Ő dicsőít meg azzal a dicsőséggel, amivel Ő is megdicsőítetett!

Kegyelmeből tartattatok meg a Jézus Krisztusba vetett hit által és ez nem tőletek van, hanem Isten ajándéka!

A bibliai hit szerint az ember tudja, hogy egykor részese volt annak a világnak, aminek minden élő része és aminek extrém borzalmait leírtad.
De a bibliai hit alapján az ember megismerheti azt is, hogy ennek a világnak önmaga is aktív részese fogantatása pillanatától, tehát igazából senki sincs kirekesztve a hiábavalóság és a halál alól!
Ebben közössége van minden élőnek. :-(

Van egy új közösség is, amiről Erika írt és amire ti is bólogattatok. A megkegyelmezettek közössége, akik elfogadták bűneik bocsánatát és az örök életet Jézus Krisztus érdeméért.
Ezek az emberek felette állnak más embereknek?
Nem!
De ezeknek az embereknek az Ura felette áll minden úrnál.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 06:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Van egy új közösség is, amiről Erika írt és amire ti is bólogattatok. A megkegyelmezettek közössége, akik elfogadták bűneik bocsánatát és az örök életet Jézus Krisztus érdeméért.
Ezek az emberek felette állnak más embereknek?
Nem!

Kedves Péter!
Lehet, hogy most nem fogsz egyetérteni, de igen. Felette áll. Az újjászületett ember felette áll bizonyos szempontból a többieknek. A Biblia azt mondja erről, hogy ti vagytok a világ világossága, a föld sója.
Csak rasszizmusról nincs értelme ekkor beszélni, mert nem származási alapon lehet bejutni az "elitbe", hanem önként jelentkezési alapon, a világ legegyszerűbb módján.
Igen és ekkor a világ bolondjai megszégyenítik a világ bölcseit. A kétkezi halász lepipálja a kiművelt filozófust. :)
Ha te a lépcsőn feljebb mentél mint én, akkor felettem állsz. A lépcső tetején meg az Úr áll. Az igazsághoz viszont hozzá tartozik, hogy Jézus nélkül egy lépést sem tehetünk a lépcsőn fölfelé. Tehát nem a maga gícsősége, aki feljebb van, de a maga akarata annak, aki a lépcső alján van. De ennek az egésznek semmi köze a rasszizmushoz. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 22., hétfő 15:03 
Kedves Ex!

Még egy mondatot írtam, amit nem másoltál be.
Ha ezt is hozzá veszed az írásomhoz, akkor talán jobban érted, amit írni szerettem volna.
A "bizonyos szempont szerint felette áll" kijelentést ezzel én is el tudom fogadni. Isten választot edényei az újonnan született emberek.

De gondoljuk tovább:
A Krisztusban hívő ember többet ér Isten szemében, mint egy nem hívő, hiszen Krisztust hordozza és Krisztus hordozza őt.
Ha ezt gondolom, akkor mire akarja Isten használni ezt a nagyobb értéket?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 12., hétfő 15:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
"Mindenki előtt ismertek azok a felmérések, amelyek alapján a magyar oktatási rendszerben újratermelődnek .."

"Hogyan tudjuk ezt megcsinálni, ha egy nagyvárosi szülő meg tudja oldani a gyerek utaztatását egy általa kiválasztott iskolába? - idézte az MTI Lamperth Mónikát. A miniszter úgy vélte, vidéken ez százszorosan igaz, a polgármester, a jegyző, az orvos el tudja vinni a gyerekét a 20 kilométerrel arrébb lévő városi iskolában, míg helyben a szegény családból származó gyerekek maradnak. Ezzel együtt vándorolnak a pedagógusok is - fűzte hozzá."

"Lamperth Mónika szociális, és munkaügyi miniszter arról beszélt, felül kellene vizsgálni a szabad iskolaválasztást, mert ez lenne "igazi baloldali politika". A miniszter szerint a közoktatási rendszernek esélyt kell teremtenie, segítenie kell abban, hogy azt a hátrányt, amit a gyerekek otthon elszenvednek, ki lehessen valamennyire egyenlíteni."
http://www.hirszerzo.hu/cikkr.az_szdsz_ ... 49192.html

Azért raktam ebbe a topicba ezt a hírt mert szerintem ugyanez az oka az iskolai szegregációnak.
Jellemző baloldali gondolkodás, hogy ha van egy proléma, akkor annak ma megoldását valamilyen szabadságjog korlátozásban látja. Így egy problémából csinál mindjárt még egyet, és így tovább szaporodnak a problémák
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 17., hétfő 20:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Csonkahegyháton csak úgy maradhatott meg az iskola, ha a szülők, és tanárok romának vallották magukat. Így már kevesebb gyerekkel is, 8 gyerekkel is elindulhatott egy osztály. Ha magyarnak vallották volna magukat, akkor megszünt volna a suli, mert magyar gyerekek esetén sokkal több gyerek kell az osztályalakításhoz.

Innen látszik, hogy az emberek, ha érdekük fűződik hozzá, még a roma származást is felvállalják magyar léttükre. Szerintem ez a mindennapokban, máshol is így működik. Ha az embereknek érdeke fűződne hozzá, akkor nem lenne itt semmiféle rasszizmus.

Szerintem nyugodtan lehet általánosítani. Csak érdekeltté kell tenni a társadalmat, és máris sehol sincs rasszizmus...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 31., hétfő 11:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tegnapelőtt megnéztem valamelyik csatornán A bazi nagy török lagzi című filmet, legalábbis az utolsó harmadát. Valami habkönnyű, derűs, romantikus filmet vártam, de európai film volt, német, így aztán valóságtartalma is volt. Volt benne némi realizmus is.

A történet magva az, hogy egy német fiú, és egy török lány egymásba szeret valahol Németországban. A török család, mint valami zavaró, másodrendű idegent kezelik őt, no meg általában a németeket. Feltételük, hogy muszlim hitre térjen a fiú. Majd elveszik a boltját gyakorlatilag ingyen, hozományként, majd hatalmas esküvőt szerveznek a fiú költségén. Gyakorlatilag teljesen kiszolgáltatottá teszik anyagilag, lelkileg, és ő ezt vállalja is a lányért.

A bili akkor borul ki a srácnál, amikor a török rokonság, ahol az egyik gyerek fundamentalista, a másik fiú meleg, a lány meg teherbe esett valószínüleg a fiútól, mint ellenséget kezeli a fiú anyját. Nyilván őt is meg kellene tagadnia. A srácnak ekkor lesz tele a hócipője a leendő rokonsággal, és dühösen mondja, hogy mindenét vihetik, megalázhatjá bármikor, de az anyját nem hagyja. És itt volt egy politikailag abszulut nem korrekt mondata, amikor szemére veti a törököknek, hogy rasszisták. A történet alapján számomra tökéletesen érthető ez a mondata a srácnak.

Jó kérdés, hogy szerintetek egy kisebbség általában, közmegegyezésben lehet-e rasszista? Vagy ez csak egyéni dolog? A maintream álláspontját ismerjük, csak a kisebbséggel szemben lehetnek az emberek rasszisták, fordítva ez nem áll. Én a Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 31., hétfő 12:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Jó kérdés, hogy szerintetek egy kisebbség általában, közmegegyezésben lehet-e rasszista? Vagy ez csak egyéni dolog? A maintream álláspontját ismerjük, csak a kisebbséggel szemben lehetnek az emberek rasszisták, fordítva ez nem áll. Én a Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.

Nem tudom miért gondoltad, hogy a rasszizmus a többség, vagy a fehér ember, privilégiuma.
Csak arról van szó, hogy a kissebbség rasszizmusának annyi a jelentősége, mint halottnak a beöntés.
Arra azért emlékeztetnélek, hogy a rasszizmus a nyugati civilizáció által azonosított fogalom. A többiek anélkül rasszisták, hogy tisztába lennének vele, hogy az nem is olyan frankó dolog. :)
Egyébként meg úgy általában, azt hiszem, hogy a kissebbség áltlában rasszistább mint a többség, csak mint mondtam annak nem nem nagyon van jelentősége.
ex

ui.: Az is érdekes dolog volt a filmben, hogy a liberális anyuka liberalizmusa addig tartott, amig a fia nem akart törököt feleségül venni. :)
Jellemzően nálunk is az értelmiség a rózsadombi villákból (szegregált helyekről) küzd a szegregáció ellen. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 31., hétfő 12:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Miután a raszizmus nem mennyiségi hanem minőségi kérdés,így értelemszerűen ,egy adott társadalmon belül ,mint a többségi mint a kissebségi résztvevőkre jellemző lehet.

Ez jól látható pld.Magyarországon a magyar és roma viszonylatban,hisz mind a két oldalon megtlaálható a másik lenézése,a másikkal szembeni rasszista megnyilvánulás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 31., hétfő 15:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Egyébként meg úgy általában, azt hiszem, hogy a kissebbség áltlában rasszistább mint a többség, csak mint mondtam annak nem nem nagyon van jelentősége.


Amikor a kisebbség ráerőlteti akaratát a többségre, és mindezt rasszista alapon tesz, szerintem nagyon is van jelentősége a kérdésnek. Az alábbi idézet, amely Nehrutól való, jól mutatja ezt. (Nehru 1942-1945 között vetette papírra az ahmadnagari erőd-börtönben a könyvét, amelyet India felfedezése címen adtak ki):

Nehru írta:
Amióta Hitler kiemelkedett az ismeretlenségből, és Németország führerje lett, sokat hallunk a fajgyűlöletről és a Herrenvolk náci elméletéről. Az Egyesült Nemzetek vezetői elítélik ezt a doktrinát. A biológusok szerint a fajelmélet mítosz, uralkodó faj nem létezik. De mi Indiában már a brit uralom kezdete óta tapasztaljuk a fajelméletet s valamennyi formáját. A brit uralom egész ideológiája a Herrenvolk és az uralkodó faj elmélete, erre épül a kormányzat; az uralkodó faj eszméje az imperializmus elválaszthatatlan része. Nem is nagyon takargatták a hatalmon levők, félreérthetetlen nyelven megfogalmazták. S még a szavaknál is beszédesebbek voltak a tettek: Indiának mint nemzetnek, s minden indiainak mint egyénnek évről évre, nemzedékről nemzedékre sértésben, lealázásban, gyalázatban volt része. A angol királyi faj, mondták nekünk, isten adta joga, hogy uralkodjék rajtunk, és szolga sorban tartson. Ha tiltakoztunk, emlékezetünkbe idézték a „királyi faj tigristulajdonságait”. Indiaiként szégyellem mindezt leírni, hiszen még az emléke is megaláz, s még jobban bánt, hogy milyen hosszú ideig tűrtük ezt a megaláztatást. Jobb lett volna szembeszegülnünk, járjon bár mégoly súlyos következményekkel, mint hogy népünk tűrje ezt a bánásmódot. De ha így történt, az indiaiaknak is, az angoloknak is jobb, hogy tudnak róla, mert ez a lélektani alapja Anglia és India kapcsolatának, a lélektani tényezők pedig számítanak, és a nép soká emlékezik.

Egy jellemző idézet nyilvánvalóvá teszi számunkra, miként éreztek és cselekedtek az angolok Indiában. Az Ilbert féle törvényjavaslattal kapcsolatos agitáció idején, 1883-ban Seton Kerr, az indiai kormány külügyminisztere kijelentette, hogy a törvényjavaslat semmibe veszi „azt a nemes meggyőződést, melyet minden angol ember vall Indiában –az ültetvényes szerény kunyhóban élő alkalmazottjától az elnökségi város ragyogó fényében élő lapszerkesztőig, vagy egy fontos tartomány főbiztosától a trónusán ülő alkirályig-, minden angol azon meggyőződését, hogy olyan nemzethez tartozik, amelyet az Isten uralkodni s másokat leigázni teremtett.”



exrefis írta:
ui.: Az is érdekes dolog volt a filmben, hogy a liberális anyuka liberalizmusa addig tartott, amig a fia nem akart törököt feleségül venni. :)
Jellemzően nálunk is az értelmiség a rózsadombi villákból (szegregált helyekről) küzd a szegregáció ellen. :D


A liberális anyuka különben még jól is tartotta magát. Azt még elég jól tolerálta, hogy a fiának elvették minden pénzét, sőt még azt is, hogy a fiát muzulmán hitre vitték, de amikor már azt is észlelnie kellett, hogy abban a családban a lányunokájának majd csadort kell hordania, akkor kiborult a bili. Megértette hirtelen, hogy voltaképpen mire is megy ki a játék... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 31., hétfő 16:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ez a Nehru idézet is visszavezet régi kedvenc témámhoz, tudnillik emberek közt nincs alsó és felsőrendű, de a kultúrák szellemiségek között nagyon is van. A kultúrális felsőbbrendűséget viszont sokszor genetikai különbségre transtformálják (helytelenül) az emberek. Az angolok is ezt tették, pedig egy bizonyos értelemben valóban Istentől kapták a hatalmat a világuralomra. És azért veszítették el mert nem tudatosult eléggé bennük, hogy miért és mire is kapták.
Az USA tölti be ma ezt a szerepet és kérdés, hogy vajon bennük tudatosult-e? Mert ha nem akkor ők is elveszthetik.
Számomra világos, hogy magasan felsőrendű szellemiség/kultúra a bibliai protestáns kereszténység.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 04., péntek 21:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szerintem realistábban kellene nézni a dolgokat, és a tényeket kellene elsősorban számba venned, amikor ilyen kijelentéseket teszel közre.

Ezt a felsőbbrendűséget már sokan tulajdonították maguknak, és a közösségüknek. Népek, közösségek, emberek mondták számosan magukról, hogy isteni eredetűek, legalábbis a saját szemükben azok. Isten előtt természetesen ez nem áll, de ők hitték magukról ezt. A szellemiségük így nyilván csak a legfelsőbbrendűbb lehetett. Amint a gyarmatosító angolok, vagy amerikaiak is mondták, mondják ezt magukról, mint számos más ország mondta azt, hogy uralmuk Istennek tetsző.

Közben az angolok olyan gazdaságpolitikát hoztak létre például Indiában, amely kiszivattyúzta India gazdagságát, és tízmilliós nagyságrendben haltak éhen az emberek a legfelsőbbrendűbb eszmékkel támogatott gazdaságpolitika következtében. Amerika ezen eszméket eleinte arra használta, hogy a szintén 10 milliós nagyságrendű primer tömeggyilkosságot álcázza. Mára persze ott tart, hogy a világ javainak gazdasági kiszivattyúzását álcázza a felsőbbrendű eszmékkel, és primer módszerekkel alig öl, vagyis csak módjával

Ha ez a ”magasan felsőrendű szellemiség/kultúra a bibliai protestáns kereszténység” ezt a gyümölcsöt hozta, akkor azzal a szellemiséggel baj van, vagy azzal, aki ezzel a szellemiséggel takarózik, aki azzal rejtegeti a bűnösségét.

Szerintem jó lenne, ha a Hiszekegyet nem felejtenénk el, amikor egyes népeket, nemzeteket, szellemiséget nevezünk felsőbbrendűnek. A „Hiszek egy Egyetemes, Keresztyén Anyaszentegyházat…” hitvallásra gondoltam, amely közössége nem egy nép, nem egy egyház, nem egy szellemiséghez köthető társaság. Ez az Isten közösségének kijelölődött közösség, amely a Föld sója. Szomorú lenne, ha mi protestánsok képzelnénk magunkról kizárólagossággal ezt a közösséget…


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 05., szombat 01:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Igen sajnos a keresztények között is épp úgy vannak fundamentalisták,mint a zsidók és az iszlám hívők között.

Akik szentül megvannak győződvel arról,hogy ők pusztán a vallási hovatartozásuk miatt Isten számára fontosabbak mint mások.

Hol ott ez a gondolat teljesmértékben ellentétes Jézus tanításával.

Az sem véletlen,hogy Jézus mem a zsidó vallású embereket helyezte pozitiv példaként a középpontba a példabeszédeiben,hanem az embert
aki"krisztusi módon"cselekszik.

Vagyis nem a vallási hovatartozásra hanem a krisztusi cselekedetekre helyezte a hagnsúlyt.

Nem véletlen az az Ige sem,amiben Jézus azokról a keresztényekről beszél akik a nevében gyógyítanak és ördögöket űznek,miközben semmi közük sincs valójában Jézushoz.

És úgye ez az Ige,nem a nem keresztény vallásuak birálatát jelenti :wink:

Arra a megjegyzésemre,hogy egy nem keresztény vallású ember esetében,hogyan lehetséges,hogy látni a Szentlélek gyümölcseit,a válasza egy
fundamentalista kereszténynek az volt,hogy ők csak utánozzák azt.

Ez a gondolat pedig valóban szintiszta rasszizmus,aminek semmi köze sincs Jézushoz.

Annál inkább a fundamentalistákra jellemző önhitséghez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 06., vasárnap 08:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Szerintem realistábban kellene nézni a dolgokat, és a tényeket kellene elsősorban számba venned, amikor ilyen kijelentéseket teszel közre.…
Nézzük akkor a tényeket. pl.
Protestáns országok:Svédország, Dánia, Hollandia, Svájc, Németország(50%), Anglia, USA.
Katolikus országok: Oroszország, Románia, Bulgária, Görögország, Olaszország, Hotvátország Szerbia, Spanyolország, Portugália, Dél-Amerika.
Az utóbbi csoport jellemzően antiszemitább is mint a másik.
Az életminőség a két csoport között elég nyilvánvaló trend. Legfeljebb egy-egy tredtől eltérő kivételt lehet ezzel szemben felhozni, de az csak erősíti a szabályt és persze vannak más szempontok is, amelyek módosíthatnak egyedi esetben.
És akkor a világ nem keresztény felét még figyelembe sem vettem.
Az migráció iránya is elég jól mutatja, hogy merre van a világ élhetőbb fele.
Spanyolországnak pl. minden esélye megvolt, hogy Anglia helyett ő váljon nagy világbirodalommá, de ezt Isten nem engedte.
Mikor a Nagy Armada útra kelt, hogy elfoglalja Angliát, első számú cél az volt, hogy Angliát visszatereljék a katolikus világba. Vittek is magukkal egy rakás inkvizítort. Isten viszont nem értett egyet ezzel a tervvel és elpusztította a Nagy Armadát, úgy hogy véglegesen elvette a spanyoloktól a sanszot.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 06., vasárnap 09:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Ez a gondolat pedig valóban szintiszta rasszizmus,aminek semmi köze sincs Jézushoz.
Mint, ahogy azt már korábban is írtam, szellemiség, kultúra tekintetében rasszizmusról beszélni színtiszta ostobaság.
A rassz szó ugyanis születéssel járó adottságra utal, ami nem változtatható meg. De az ezen felüli szellemiséget, kultúrát, vallást meg lehet változtatni.
A többi mondatod is egyenként hamis, de azokra nem is reagálok.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 06., vasárnap 13:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Nézzük akkor a tényeket. pl.


Én itt nem látok tényeket. Csak valamiféle általánosításokat, önkényes csoportosításokat, önkényes konzekvenciákat, de leginkább előítéleteket olvasok ki.

Hogy teljesen máshonnan vett példával megvilágítsam, mi is a bajom:
A holodomor, a gulág holokauszt például tény. Ugyanakkor meg lehetett dumálni, hogy a kommunizmus a magyarság jövője, és a fél világ már ebben az élenjáró eszmeiségben leledzik. A békepapok például ezt Isten művének tekintették.

Magyarul meg lehet dumálni a sok tízmillió ember halálát, amit az angol, USA uralom hozott, még Istennek tetsző dolognak is be lehet állítani ezt. Még érveket is lehet hozni, például mondván, micsoda életminőség van ezekben az országokban. Csakhát a sok halott 10 millió, meg a szenvedő világ, amelynek a zsírjából van az életminőség, nem vevő erre.

Én sem vagyok vevő rá, kár Istent ide citálnod...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség