Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 29., kedd 11:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Mindenkinek /országnak/van egy végzetasszonya".../nem is tudom, miért jutott ez eszembe :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 29., kedd 11:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
"Mindenkinek /országnak/van egy végzetasszonya".../nem is tudom, miért jutott ez eszembe :roll:
nem tudom milyen végzetasszonyára gondolsz, de itt nem annyira erről van szó. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 29., kedd 14:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:

Akár a Zsanettet megerőszakoló rendőrök ügyére is hivatkozhatnak, ahol már a Zsanettet akarják büntetni hamis vád miatt.





csak arra utaltam, hogy nálunk is van egy eset, ahol végzetesen ködösnek tűnik az igazságszolgáltatás....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 03., vasárnap 22:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kisbetűs hír, eldugva a bulvárba. Érdekesség, hogy amíg október 23-án a csúnya nézésért is börtönben tartottak embereket, itt viszont szabadlábon védekezhet az életveszélyesen szurkáló tettes:

Idézet:
Húszszor szúrt a 15 éves fiú
MTI
|2008. 02. 03., 18:17 | Frissítve: 4 órája
Stabil az állapota annak a 20 éves fiatalembernek, aki életveszélyes sérüléseket szenvedett, amikor Nagykanizsán hasba szúrta egy 15 éves fiú. A támadó az MTI szerint több mint hússzor szúrta meg áldozatát.
A fiatalembert, akit pénteken este támadott meg a fiatalkorú, szombaton levették a lélegeztetőgépről. Eszméleténél van, beszélni is tud.
Az MTI információja szerint több mint hússzor szúrta meg áldozatát pénteken a 15 éves fiú, a fiatalember a mellkasán, a hátán és a kezén szenvedett sérüléseket.A támadót szombaton hajnalban fogták el a zalai rendőrök.
Pénteken este tíz óra tájban két, fiatalokból álló társaság egy nagykanizsai italbolt előtt keveredett szóváltásba, majd dulakodni kezdtek. Ennek során a fiatalkorú fiú a nála lévő zsebkéssel szúrta meg nála idősebb áldozatát.
Mire a rendőrök a helyszínre érkeztek, az akkor még ismeretlen tettes elmenekült, útközben a kést is eldobta, de ezt a nyomozók később megtalálták. A tanúk meghallgatása után néhány órán belül azonosították a szurkálót, akit otthonában, egy Somogy megyei kistelepülésen fogtak el.
A 15 éves fiú beismerő vallomást tett, szabadlábon védekezhet. Ellene életveszélyt okozó testi sértés miatt indult nyomozás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 07., csütörtök 15:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
ez az ének pedig ebben a topikban kap helyet:

http://www.youtube.com/watch?v=l54pmIVX ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 07., csütörtök 20:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Bingó!

Amikor meghallgattam ezt a zenét, én is erre a topicra gondoltam... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 17., vasárnap 22:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Elgondolkoztam azon, hogy jól kezeljük-e mi keresztyének, reformátusok, történelmiek, karizmatikusok, és más felekezetiek a clgány kérdést. Ha a keresztyén egyházaknak a mai gyenge, és szorult helyzetük ellenére valahol nagyon kellene, hogy aktivitást kifejtsenek, hát az a cigányok köre kellene legyen szerintem.

Ungváry Krisztián történészünk magvasan úgy fogalmazott, itt a topicban is beszéltünk róla, hogy két közösség áll egymással szemben, a 21. századi kapitalizálódó közösségek, és a 12. századi nomádség szintjén megrekedt közösség rétegei. Én még azt tettem hozzá, hogy a cigányság egyes közösségei még a szemet szemért, fogat fogért mózesi, ókori elvet sem ismerik, még erre is meg kellene tanítani őket, nemhogy a krisztusi elveket. Véleményem szerint, ha ma valamit is számon lehet kérni a reformátusságtól Magyarországon, de a többi történelmi, karizmatikus, és egyéb keresztyén mozgalmaktól, az a cigányság iránti teljes közömbösség lenne.

Mi segítjük a cunami áldozatait, a leprásakat, avangelizálunk, missziókat vezetünk Pápua Új-Guieába a kőkori emberek közé, ugyanakkor azt nem látjuk meg, hogy a falvaink határában itt van a megtérítetlen, még mózesi szinten sem élő, szerencsétlen, mind anyagilag, mind erkölcsileg kiszolgáltatott tömeg. Itt olvashatjuk Boglárka idézetei alapján a pápuák térítéséről, de a cigányok téritéséről nemigen tudunk ilyen szép történeteket hozni. (Természetesen fontosak a pápua történetek, nem bántani akarlak ezzel Boglárka)

Kétségtelenül talán megzavarná a rendünket, ha kitárnánk a templomaink kapuit előttük, de láttam már a szülőfalumban valamikor cigány asszonyt, aki eljött a református közösségbe, természetesen nem küldték el. Szerintem a közösség kíváncsian várta volna a folytatást, de nem volt folytatása, gondolom a kölcsönös előítélet miatt.

Ha nem jönnek be a templomainkba, akkor legalább segítenénk őket a közösségeik alapításában, és lelkészeket küldenénk misszióba közéjük a nyomortelepekre. Ehelyett inkább 10 000 km-re küldünk embereket, anyagiakat, holott a cigányaink itt vannak, és megtésre várnak.

Persze olvastam megszállott katolikus plébánosokról, és református lelkészekről, akik valóban ráteszik az életüket erre a szolgálatra, de igazából nem kerül eléggé a helyére a cigány misszós szolgálatnak a fontossága. Tudjuk, hogy szinte központi fontosságú téma lenne a cigány misszió, de sajnálatosan ez egy periférikus kérdés manapság.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 17., vasárnap 22:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A misszióküldésben igazad van. De én meg azt mondom, hogy sőt.
Először a magyarokat kellene megtéríteni.
Politikai vonatkozásban sincs semmi esélyünk a cigánykérdést megoldani, amíg a magyar kérdést meg nem oldjuk.
Mindenki csak annyit tud adni, vagy segíteni, amennyije van. Ha valaki a saját problémáját nem tudja megoldani, a máséban sem tud segíteni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 18., hétfő 16:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez is fontos, de mindig lehet találni valamit, ami fontosabb a cigánymissziónál, és azt fontosabbnak lehet kikiáltani. Tudjuk például, hogy egyeseknek a legkifizetődőbb az a misszió, amely azok körében történik, akik jókora mértékű tízedet tudnak fizetni. Én nem egészen ilyesmire gondolok, hanem tényleges misszióra.

A cigányságot sokan kihasználják az országban. Nem engedhetjük meg azt, hogy a társadalom különböző erői a maguk ilyen, olyan ideológiai hozzáállása mentén labdázzanak velük. Nem engedhetjük meg azt, hogy afféle Győzike féle szocializálási módszerekkel szórakozzanak a cigánysággal. Nem engedhetjük meg azt, hogy szembeállítsák őket a többségi nemzettel, de akár egymással is. Arra nagyon jók, hogy politikai, és egyéb szempontból felhasználják őket, de a felemelkedésükkel semmit sem törődnek.

A felemelkedés nyilván nem a politikusok választási ígéretei által, vagy az Rtl klub (félre)nevelő hatására, hanem a Szentlélek késztetésére, Jézus igéjének hallása által történhet meg. A felemelkedés a megtéréssel jár.

Az egyháznak fel kell vállalnia azokat a szerepeket, amelyeket a történelem során számtalan helyen, és módon felvállalt. Gondolok itt arra, hogy a legkülönfélébb korokban, és a világ legelképesztőbb helyein mekkora erővel, és önfeladással végezték, máig végzik az egyházak a munkájukat az emberek, népek felemelésére, oktatására, gyógyítására. Valami ilyesmire van nálunk is szükség, amikor a cigányokról beszélünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 02., vasárnap 17:20 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Hogy melyik misszió a fontos, ez elhívás kédése.
Az elhívó és szuverén Úr pedig Jézus Krisztus.
Mindenki engedelmeskedjen egyénileg az Elhívó Urának.
Minden ember, nép fontos. Kinek ez, kinek az adatott.
A rasszizmusnak semmi keresnivalója a keresztyének között.
Én nem vagyok fontosabb mint a másik. Fordítva is igaz.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 05., szerda 16:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
exrefis írta:
Zsanett ügyben a helyzet sokkal rosszabb mint gondolnád.
ex


Kedves Ex!
Itt mire gondolsz?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 05., szerda 17:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
exrefis írta:
Zsanett ügyben a helyzet sokkal rosszabb mint gondolnád.
ex


Kedves Ex!
Itt mire gondolsz?

Hú de sok idő telt el,míg visszakérdezett valaki! :)
Örülök, hogy újta a fedélzeten vagy.:-)

A helyzet azért sokkal rosszab, mert a következő:
Ezek a járőrök direkt vadásznak a fiatal szabálysértő "hölgyekre" és azért mert azok nagyon sokszor, többször mint bárki is gondolná, önkéntesen felajánlják a természetbeni fizetést a büntetés kifizetése helyett. Ezért valóban úgy van, hogy nincs szükségük erőszakoskodni.
Valszeg itt ei ez történhetett, hogy volt aktus, de nem erőszakkal, utána viszont a Zs azt gondolta, hogy ez azért mégsem volt így jó.
Sajnos az ország erkölcsi állapota sokkal rosszabb, mint ahogy a láthatókból következtethetünk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 05., szerda 18:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Köszi a választ. De furcsa, hogy ez a verzió nem jutott eszembe, pedig tényleg ez tűnik valószínűnek, ahogy mondod.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 05., szerda 19:05 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Ez az amit nem szabad, a fantázia világába barangolni, ahol emberek sározódhatnak be. Legalább hívőként ne csináljuk. Vannak akiknek ezzel kell foglalkozni, nem a mi dolgunk a valószínű verzió kimondása.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 08., szombat 20:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ma egy roma tüzépestől vettem egy autónyi guriga tölgyet a városban a legjobb áron. 2000 Ft/mázsa az ára, máshol 2200-2500at kérnek érte. Ingyen szállította haza, mint mások is. Máshol amiatt orrolnak rá, merthogy vélhetően orgazda, fekete fát árul, amelyet a csuda sem tudja, hogy honnan szereznek be, és milyen módon. Lehet, hogy valami disznóságot támogatok a vásárlással, de az is lehet, hogy rendes kereskedőt.

Azért, hogy jó minőséget hozzon, és a mennyiséget is kihozza, motivációként megigértem neki, hogy még veszek tőle. Az látszik, hogy vegyes a fa, nem csontszáraz minden kugli, de a mennyiség szerintem magvan.

Azt hiszem, hogy szenet fogok venni a következő fuvarral, azzal kevesebb a macera, és az tutira fehér. Hozzá még azt mondják, hogy az való igazából a kazánba...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség