Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 138 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 30., vasárnap 14:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
máriamagdolna írta:
Egyébként Rosta valóban egy fontos különbséget ragadott meg, mert ha jól értem szerinte Magyaroszág népességpolitikája a bevándorlásra épül. :*:


A népességpolitika valóban fontos kérdés. Már csak azért is fontos itt említeni ezt, mert a franciáknál a legjobbak a családtámogató rendszerek, amelynek következtében náluk legjobbak a népességi viszonyok Európában. Egy nő két gyereket szül átlagban, nem pedig 1,4-et, mint nálunk. Sárközy a bevándorlás politikával szemben a család segítés, és a szolidaritás révén akarja továbbfolytatni ezt a francia utat.

Nálunk a jobboldal hasonló cipőben jár, mint a francia jobboldal. Ők is a családok támogatásának elsődleges fontosságát hangsúlyozzák, a legkülönfélébb család támogató szabályzások segítségével.

A bevándorlás politika itt úgy kerül a képbe, hogy a hazai balliberális kormányzat tanulmányokban vizsgálja ezt a kérdést. Gondolom, emlékszel mekkora botrányt kavart, hogy kiszámolták, jó lenne, ha milliószámra importálnánk keletről munkaerőt. Itt a kínai munkaerőt emlegették leginkább. Nos ez az, amit a magyar jobboldal nem akar, és a családok iránti állami szolidaritást szorgalmazza inkább a népességpolitikában. Részmunkaidős foglalkoztatástól kezdve a tandíj kérdésen át, a családi adózásig számtalan elemben. Hasonlóan, mint a mostani francia kormány.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 30., vasárnap 19:40 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
rosta írta:
máriamagdolna írta:
Egyébként Rosta valóban egy fontos különbséget ragadott meg, mert ha jól értem szerinte Magyaroszág népességpolitikája a bevándorlásra épül. :*:


A népességpolitika valóban fontos kérdés. Már csak azért is fontos itt említeni ezt, mert a franciáknál a legjobbak a családtámogató rendszerek, amelynek következtében náluk legjobbak a népességi viszonyok Európában. Egy nő két gyereket szül átlagban, nem pedig 1,4-et, mint nálunk. Sárközy a bevándorlás politikával szemben a család segítés, és a szolidaritás révén akarja továbbfolytatni ezt a francia utat.



Nyilván a francia családok építgetik a mecseteket állami pénzből,és nem pedig a bevándorló muszlimok. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 01., hétfő 09:35 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Egy nő két gyereket szül átlagban, nem pedig 1,4-et, mint nálunk.

Kedves Rosta,nem tudom,hallottál e róla, hogy jelenleg az egyik legnagyobb, katasztrófával fenyegető problémája a Földbolygónak a túlnépesedés. Magyarország ökológiai lábnyoma történetesen 130%-os.

Ezzel kapcsolatban bemásolnék néhány dolgot:

"Magyarország népessége csökken. Miért kell itt a globális túlnépesedésről beszélni?
A Föld egyetlen globális faluvá vált, a kommunikáció, a közlekedés, a gazdaság, a szennyezés, a globális hatások befolyásolják mindennapi életünket. A munkahelyeink elmehetnek a szegény százmilliók miatt, akik éhbérért is hajlandók dolgozni, az élelmiszeráraink fölmehetnek a százmilliók miatt, akik magasabb áron is hajlandók megvenni, mert nem tudják magukat ellátni. Például Kína gabonatermése az 1950-es 90 millió tonnáról 392 tonnára nőtt 1998-ig, de azóta csökken, 2003-ban csak 322 millió tonna volt, mert csökken a termőterület a beépítés, szikesedés, sivatagosodás, erózió miatt.

A túlnépesedés növeli a világjárványok kockázatát, a környezeti és gazdasági menekültek áradatát, a levegő és az óceánok szennyeződéseit, a klímamegbolondulást, és a konfliktusgócokat is, amelyek mind érinthetnek minket.

Nem félő, hogy a magyarság elfogy, eltűnik?
1920-ban Magyarországon bő hétmillió ember élt, ez fél évszázad alatt másfélszeresére nőtt. Népsűrűségünk duplája a világátlagnak, ökológiai lábnyomunk 130 %-os. Ha a magyar népesség visszacsökken az 1920-as szintre, az ökológiai egyensúly javul. Az EU országok többsége kisebb népességű Magyarországnál: a tíz új tagországból öt (mint Luxemburg is) csak 0.4 és 2.4 millió közt van, Litvánia és Szlovákia – mint ahogy Dánia, Finnország, Írország és (EU-n kívül) Norvégia is – 3.4 és 5.4 millió közt, de svéd, osztrák és (EU-n kívül) svájci is a magyarnál kevesebb van, portugál, görög, cseh, belga pedig ugyanannyi.

A csökkenő, elöregedő népesség miatt Magyarország nem lesz-e jelentéktelen és szegény?
Kétségtelen, hogy a csökkenő népesség problémákkal jár, de ugyanígy a növekvő népesség is sok eltartottat jelent. Ma nem a népességszám adja az országok jólétét és súlyát. Európában jelenleg a tíz leggazdagabb ország mind kisebb népességű Magyarországnál."

Forrás:http://bocs.hu/tulnepesedes.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 01., hétfő 11:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
De jó, hogy nem dőltünk be ilyen propagandának, hanem hittük, hogy még ma is érvényes, hogy - nem lesz kenyérkéregetővé az igaz- s lásd, Isten bebizonyította, hogy anyagilag is gondot visel a népes családról.S ez nem kivétel, mely erősíti a szabályt, hanem sok- sok nagycsaládban láttam ugyanezt.

még ez a mondat nagy szöget üt a fejembe, vajon hogy akarják ezt megvalósítani?

Ha a magyar népesség visszacsökken az 1920-as szintre, az ökológiai egyensúly javul.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 01., hétfő 12:07 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Erika írta:
De jó, hogy nem dőltünk be ilyen propagandának, hanem hittük, hogy még ma is érvényes, hogy - nem lesz kenyérkéregetővé az igaz- s lásd, Isten bebizonyította, hogy anyagilag is gondot visel a népes családról.S ez nem kivétel, mely erősíti a szabályt, hanem sok- sok nagycsaládban láttam ugyanezt.

még ez a mondat nagy szöget üt a fejembe, vajon hogy akarják ezt megvalósítani?

Ha a magyar népesség visszacsökken az 1920-as szintre, az ökológiai egyensúly javul.


Nem találtam arra vonatkozó utalást a cikkben, hogy ezt meg akarnák valósítani. Szerintem ez pusztán egy megállapítás, hogy ha bármely ország népessége, mely túllépte a 100%-os ökológiai lábnyomot, fogyásnak indul, az javít a Föld bolygó ökológiai egyensúlyán. És kiszámolták, hogy Magyarországra vonatkoztatva ezen ökológiai mutató egyik faktorának, nevezetesen a népességszámnak a változásával, mikor állna vissza a 100%.
(Egyébként nyilvánvalóan egy 100%-nál kisebb értéket képviselő ország népességfogyása is javít rajta, pl. ha hirtelen az összes napi 1 dollárból élő (!!!) éhező afrikai eltűnne a Föld színéról, az is javítana rajta, csak ez némileg bántaná az igazság-érzetünket).
Nyilván az ökológiai lábnyom másik két összetevőjével kapcsolatban is elvégeznek ilyen számításokat.

Egyéb forrás:http://www.globalance.hu/node/36

És itt be is fejezem az offolást, mert eltértünk az jobboldal európaiságának (vagy nem-európaiságának) kérdésétől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 01., hétfő 15:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
máriamagdolna írta:
Egy nő két gyereket szül átlagban, nem pedig 1,4-et, mint nálunk.

Kedves Rosta,nem tudom,hallottál e róla, hogy jelenleg az egyik legnagyobb, katasztrófával fenyegető problémája a Földbolygónak a túlnépesedés. Magyarország ökológiai lábnyoma történetesen 130%-os.

Ezzel kapcsolatban bemásolnék néhány dolgot:



Sajnos gőzöm sincs, hogy mi az az ökológiai lábnyom, minden bizonnyal nagyon fontos lehet, hogy feledtetni tudja veled a katasztrófális népességfogyásunkat.

A magyar jobboldalnak fontos, hogy a népesség reprodukálja önmagát. Gazdaságilag sem rossz, ha nem kell munkaerőt importálni ahhoz, hogy a gazdaságot fent lehessen tartani, és mondjuk a nyugdíjakat ki lehessen fizetni. Ebben a gondolkodásban is hasonlítunk a normál európai jobboldali pártokhoz.

A Föld túlnépesedése nem éppen a magyarságon kérhető számon...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 01., hétfő 20:24 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
rosta írta:
máriamagdolna írta:
Egy nő két gyereket szül átlagban, nem pedig 1,4-et, mint nálunk.

Kedves Rosta,nem tudom,hallottál e róla, hogy jelenleg az egyik legnagyobb, katasztrófával fenyegető problémája a Földbolygónak a túlnépesedés. Magyarország ökológiai lábnyoma történetesen 130%-os.

Ezzel kapcsolatban bemásolnék néhány dolgot:



Sajnos gőzöm sincs, hogy mi az az ökológiai lábnyom, minden bizonnyal nagyon fontos lehet, hogy feledtetni tudja veled a katasztrófális népességfogyásunkat.

A magyar jobboldalnak fontos, hogy a népesség reprodukálja önmagát. Gazdaságilag sem rossz, ha nem kell munkaerőt importálni ahhoz, hogy a gazdaságot fent lehessen tartani, és mondjuk a nyugdíjakat ki lehessen fizetni. Ebben a gondolkodásban is hasonlítunk a normál európai jobboldali pártokhoz.

A Föld túlnépesedése nem éppen a magyarságon kérhető számon...



Az ökológiai lábnyom csak egy mutató, nem az a fontos, hanem amit mutat.

Az a mostani katasztrofális állapotokban szinte mindegy,hogy kin kérhető számon. De amig nem növünk ki ebből a "nem-én-dobtam-el-a-szemetet-mér-én-vegyem-fel"-mentalitásból,addig tényleg nincs miről beszélni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 01., hétfő 20:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
máriamagdolna írta:
Az ökológiai lábnyom csak egy mutató, nem az a fontos, hanem amit mutat.

Az a mostani katasztrofális állapotokban szinte mindegy,hogy kin kérhető számon. De amig nem növünk ki ebből a "nem-én-dobtam-el-a-szemetet-mér-én-vegyem-fel"-mentalitásból,addig tényleg nincs miről beszélni.


Ha a fűnyíró elvet el teccene hagyni, hát az jó lenne. Ahol nincs népességrobbanás, hanem népesség leépülés van, ahol a szakértők szerint 200 év múlva hal meg az utolsó magyar, ott lehetőleg ne tessék népességrobbanásról prédikálni. Ha lehet kérni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 01., hétfő 21:42 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
rosta írta:
máriamagdolna írta:
Az ökológiai lábnyom csak egy mutató, nem az a fontos, hanem amit mutat.

Az a mostani katasztrofális állapotokban szinte mindegy,hogy kin kérhető számon. De amig nem növünk ki ebből a "nem-én-dobtam-el-a-szemetet-mér-én-vegyem-fel"-mentalitásból,addig tényleg nincs miről beszélni.


Ha a fűnyíró elvet el teccene hagyni, hát az jó lenne. Ahol nincs népességrobbanás, hanem népesség leépülés van, ahol a szakértők szerint 200 év múlva hal meg az utolsó magyar, ott lehetőleg ne tessék népességrobbanásról prédikálni. Ha lehet kérni!


Persze,lehet kérni,és eleget is teszek a kérésednek.

Arra azonban felhívnám a figyelmedet, hogy a Föld egy élő bolygó,egy rendszer, ahol minden mindennel összefüggésben van,és ezt a tényt figyelmen kívül hagyni ostobaság.Továbbá a Föld bolygó nem ismeri a nemzet fogalmát, és nem fogja megtenni nekünk azt a szívességet, hogy kihagy bennünket a túlnépesedés okozta pusztulással fenyegető következményekből, azon az alapon,hogy történetesen nálunk épp most népességfogyás esete forog fent.
A nemzet fogalmával persze nincs semmi baj,eleddig nagyon jól működött (többnyire)(és számos kérdésben továbbra is prioritást élvezhet) de most egy globális katasztrófa küszöbén állva arra kényszerülünk, hogy átértékeljük, felülvizsgáljuk értékrendszerünkben szereplő értékeink fontossági sorrendjét, és bizonyos kérdések kapcsán az eddigi "1.nemzet, 2. emberiség (Föld)" sorrendet felcseréljük. Úgy tűnik ebben a vészes időszakban a sürgető problémákra adott válaszok megkívánják, hogy kozmopolitává váljunk, hazafiságunk mellett (és nem ellenében), és felelősséget vállaljunk immáron nem csak családunk,nemzetünk, hanem az egész emberiség (és az összes élőlény) jövője iránt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 02., kedd 13:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves MM!

Egy dolog nagyon érzékenyen érint ezzel az eszmefuttatásoddal kapcsolatban. Azt nem tudom , milyen gondolatokat vált ki egy más nemzetbeliben, pl. a kínaiban az ilyen túlnépesedéssel való riogatás, de a saját bőrömön éreztem, hogy hat ez a mi térségünkben élők gondolkodására, a közvéleményre.

Sohasem sírtam azért, hogy nem tudok enni adni a népes családomnak/8 gyermekünk van, hála az Úrnak/, vagy amiatt, hogy mennyi sok munkát jelent ez, de sokszor sírtam már inteligens emberek szájából származó alpári kifejezések miatt, - mert ők csak valami nem normálisat, valami kéteset, valami lenézni való látnak a nagycsaládban. pl. ilyen előrelátó nézetekkel alátámasztva, amit felvázoltál.

Nem most hallom ezt először, még a lakótelepen laktunk, amikor erről a globális problémáról a szomszéd előadást tartott nekünk, s bár egy nagyon okos ember volt,a mikrokörnyezetét, a családját nem tudta eltartani a lustasága miatt.
Mivel utaltál a felvidéki lapra, gondolom tisztában vagy a szlovákiai helyzettel, hogy bár létezik családi pótlék, nem az állambácsi zsebéből tartjuk el a gyerekeket, hogy nálunk pl. nincs szocpolos házépítés, ..az államunk most kezd ébredezni, hogy csökkent a gyermekvállalási kedv s gondolkodik az anyagi ösztönzésen...
De hogy miket kellett megélni sokgyerekesként, csak ízelítőnek írom, van olyan hivatalos papírunk, ahol az élő 8 gyermekből csak négy van feltüntetve és van olyan is amin három- mert akkor pont a többi nem érdekelte a hatóságokat..

S mivel mindenki a saját helyzetéből ítéli meg a/ globális/ dolgokat /is/, hadd kérdezzem meg, hogy hány gyermekes szülőként linkelted be ezt a népességcsökkentést latolgató, ajánlgató cikket?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 02., kedd 13:37 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Erika írta:
Kedves MM!

Egy dolog nagyon érzékenyen érint ezzel az eszmefuttatásoddal kapcsolatban. Azt nem tudom , milyen gondolatokat vált ki egy más nemzetbeliben, pl. a kínaiban az ilyen túlnépesedéssel való riogatás, de a saját bőrömön éreztem, hogy hat ez a mi térségünkben élők gondolkodására, a közvéleményre.

Sohasem sírtam azért, hogy nem tudok enni adni a népes családomnak/8 gyermekünk van, hála az Úrnak/, vagy amiatt, hogy mennyi sok munkát jelent ez, de sokszor sírtam már inteligens emberek szájából származó alpári kifejezések miatt, - mert ők csak valami nem normálisat, valami kéteset, valami lenézni való látnak a nagycsaládban. pl. ilyen előrelátó nézetekkel alátámasztva, amit felvázoltál.

Nem most hallom ezt először, még a lakótelepen laktunk, amikor erről a globális problémáról a szomszéd előadást tartott nekünk, s bár egy nagyon okos ember volt,a mikrokörnyezetét, a családját nem tudta eltartani a lustasága miatt.
Mivel utaltál a felvidéki lapra, gondolom tisztában vagy a szlovákiai helyzettel, hogy bár létezik családi pótlék, nem az állambácsi zsebéből tartjuk el a gyerekeket, hogy nálunk pl. nincs szocpolos házépítés, ..az államunk most kezd ébredezni, hogy csökkent a gyermekvállalási kedv s gondolkodik az anyagi ösztönzésen...
De hogy miket kellett megélni sokgyerekesként, csak ízelítőnek írom, van olyan hivatalos papírunk, ahol az élő 8 gyermekből csak négy van feltüntetve és van olyan is amin három- mert akkor pont a többi nem érdekelte a hatóságokat..

S mivel mindenki a saját helyzetéből ítéli meg a/ globális/ dolgokat /is/, hadd kérdezzem meg, hogy hány gyermekes szülőként linkelted be ezt a népességcsökkentést latolgató, ajánlgató cikket?


Őszintén sajnálom,ha érzékenyen érintett, kedves Erika.Elnézésedet kérem.

Én személy szerint egyáltalán nem a nagycsaládban látom a problémát.Sőt, nagyon pozitív a megítélésem a nagycsaládról.
Ami most van,az egy kényszerhelyzet,egyszerűen annyian vagyunk a Földön,hogy az már nem képes minket többé ellátni.Akár elfogadjuk ezt tényként,akár elhárítjuk.Ezt most még Magyarországon nem annyira érezzük a saját bőrünkön (sztem igen,csak sokszor más okoknak tulajdonítjuk),de egyes országokban már borzalmas állapotok uralkodnak.Amikor majd itthon is elfogy az ivóvíz (reméljük sosem következikbe,de nagy az esély rá),akkor már késő lesz gondolkodni.

Ne haragudj, a kérdésedet túlságosan személyesnek érzem,ezért eltekintenék a válaszadástól.
Azt gondolom,teljesen mindegy,hány gyermekem van. Hiszen nem Rólad és azon nagycsaládosokról van szó,akiknek már megszülettek a gyermekeik.Hanem azokról,akik most terveznek családot.Ésszerűtlennek tartom a családtervezéskor Magyarország népességfogyását,mint fő szempontot nézni,amikor a Föld már nem bír eltartani több embert, a magyar árvaházakban pedig már megszületett gyermekek tengődnek siralmas körülmények között (tehát aki szeretne több gyermeket,és van rá anyagi és egyéb kapacitása, az örökbefogadhat,minden elismerésem az ilyen anyáknak,apáknak).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 02., kedd 14:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Két Igét szeretnék mondani:

Szünjél meg fiam hallgatni az olyan tanítást, amely téged arra visz, hogy a bölcsességnek igéjétől eltévelyedj. Példabeszédek 19: 27

Jaj annak, a ki atyjának mondja: Miért nemzesz? és az asszonynak: Miért szülsz?
Így szól az Úr, Izráelnek Szentje és Teremtõje: Kérdezzétek meg a jövendõt tõlem, fiaimat és kezeim munkáját csak bízzátok reám!
Ézsaiás 45:10-11


Túlságosan személyesnek érzed a kérdést, hogy hány gyermeked van.. de azt nem érzed túlságosan személyi jogokat sértőnek, hogy felveted: ne szüljön a fiatalasszony,/főleg ne sokat/ hanem fogadjon örökbe, ha gyermeket akar nevelni? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 02., kedd 14:16 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Azzal, hogy véleményt nyilvánítok,nem sértem senkinek sem a személyiségi jogait.És azzal sem,hogy nem válaszolok személyeskedő kérdésekre.
Más a véleményünk a témában,mert más az értékrendünk.Ezt el kell és lehet fogadni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 02., kedd 14:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Igen,eltérő a véleményünk ezért emeltem ki, húztam alá a keresztyén értékrendet, mint követhető példát fiatal házasoknak a 3. ezredévben is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 02., kedd 15:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
A keresztény értékrenddel nem csak,hogy nem ellentétes egy gyermek örökbefogadása,hanem teljes mértékben
megeggyező vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 138 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség