Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 24., vasárnap 17:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Eltévedtünk a gyülekezeti kiránduláson, mert öt felé ágazott az út és nem tudtam pontosan az irányt.
Nagyon fáradtak voltunk, meleg levegő, nulla víz, nyávogó gyerekek, fáradt kismama és ráadásnak én voltam a vezető. Látni kellett volna a tekinteteket, ahogy rám néztek és igazuk volt....
:?

Tudjátok mikor nyugodtam meg?
Amikor egy szembe jövő biciklist megkérdeztem, hogy honnan jön és ő elmondta, hogy arról a helyről, ahova mi igyekszünk. Nyugodtan menjünk tovább ezen az úton, mert kb. 1,5 km után kiérünk a kúthoz és a buszmegállóhoz.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 24., vasárnap 18:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Ez egy szép összefoglaló volt. Nagyon tetszik. Megengeded, hogy használjam, a megközelítésedet?

Egyszer a barátaimmal elhatároztuk, hogy felmegyünk a Visegrádi várba. Mivel egyikünk sem járt még arra, csak úgy nekivágtunk. De nem a kibetonozott úton, hanem valami izgalmasabban. Megkerültük a hegyet és találtunk egy meredek ösvényt és elindultunk rajta felfelé. Nagyon vadregényes volt és csendes. Nem volt rajtunk kívül senki más. Mondjuk eléggé meredek volt, de pont ez volt benne a lényeg. Miközben másztunk fel, meg-meg álltunk, lepihentünk, gyönyörködtünk a tájban, élveztük a látványt. Nem mondom, kissé elfáradtunk mire felértünk és nagyot néztek az emberek, mikor kiharcoltuk magunkat az erdőből, de minden pillanatát élveztük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 24., vasárnap 20:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
János 3.
9. Felele Nikodémus és monda néki: Mimódon lehetnek ezek?
10. Felele Jézus és monda néki: Te Izráel tanítója vagy, és nem tudod ezeket?
11. Bizony, bizony mondom néked, a mit tudunk, azt mondjuk, és a mit látunk, arról teszünk bizonyságot; és a mi bizonyságtételünket el nem fogadjátok.
12. Ha a földiekről szóltam néktek és nem hisztek, mimódon hisztek, ha a mennyeiekről szólok néktek?
13. És senki sem ment fel a mennybe, hanemha az, a ki a mennyből szállott alá, az embernek Fia, a ki a mennyben van.
14. És a miképen felemelte Mózes a kígyót a pusztában, akképen kell az ember Fiának felemeltetnie.
15. Hogy valaki hiszen ő benne, el ne veszszen, hanem örök élete legyen.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 26., kedd 16:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Eeyore!

Köszönöm a jószándékú tanácsaidat. Igazán!

Hogy melyik oldalon? Önmagam által válaszotton.
Érdekelnek a szellemi mozgalmak, vallások, teóriák, de csak a megismerésük a célom, egyikhez sem húz a szívem. Semelyikben sem hiszek. Úgy tudnám ezt a legjobban megmagyarázni, hogy még nem találkoztam olyan vallással, amelynek az Istenét szeretni, követni tudnám.
Ezt így biztos borzalmas lehet olvasni egy hívő embernek és nehezen fogadható el, érthető meg, de inkább legyünk őszinték, mint álszentek nem igaz? :)

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 26., kedd 18:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igaz, a valósághoz való ragaszkodás a szeretet egyik alkotó eleme.
Szerethető vagyok/vagy?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 26., kedd 19:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
A Te valóságod és az én valóságom párhuzamos egymással. A fizika (és a vakok :) ) szerint, soha nem keresztezik egymást.
De minden párhuzamos vonal olyan, mintha ha a végtelenben mégis csak összeérnének.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 26., kedd 19:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Milyen tulajdonságai vannak annak az embernek, aki szerethető és követhető?
(a párhuzamos vonalakon haladva örökké távol leszünk egymástól, bármennyire is valóságosnak TÜNIK, hogy egyszer összeérünk)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 26., kedd 20:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Még soha senki nem ellenőrizte le, hogy a két párhuzamos vonal összeér-e, ha végtelenül hosszú mindkettő. A fizika, matematika törvénye szerint ugye egyenlő távolságra lévő pontok halmaza. Tehát tudományosan szemlélve soha. Mégis, az emberi szemnek olyan mintha összeérne, legalábbis úgy látjuk. Akkor össze ér, vagy sem? Relatív. Tudod, hogy nem, úgy tanították hogy nem, de úgy látszik mintha mégis, holott ez teljes képtelenség, vagy mégsem? Érzékelés, vagy tudomány? Amúgy ez is - az is. Ha akarod, akkor tudományos elméletet is gyártok rá, hogy miért metszik egymást. :)

Nagyon nehezeket kérdezel mindig. Erre szinte lehetetlenség jó választ adnom, mert én magam sem tudom.
Megpróbálom két idézettel árnyalni, az elmondhatatlant. Az első idézettel, megpróbálom elmagyarázni hogy miért nem követem a Biblia által leírt Istent. A másodikkal meg sután próbálom leírni, hogy szerintem milyennek kéne lennie.

A kereszténység furcsa egy vallás. Örökké tartó szenvedés vár mindenkire, aki megkérdőjelezi Isten végtelen szeretetét. "Köszönjük, irgalmas Isten, ezeket a lehetőségeket!"

Akiben Isten hisz, teljesen mindegy hogy hisz-e Istenben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 26., kedd 21:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
a mostban örökké egymás mellett maradunk, hacsak nem keresztezi valami a párhuzamost, addig egymástól elválasztva kell élnünk
a jó hír, hogy KERESZTezte, ezért vannak, akikkel már most együtt futok

nekem egyszerűbb már a válaszom, de ez azért van, mert ismethetek valakit aki szeret és jó vezető

Aki ismeri Isten szeretetét és még mindig nem meri befogadni, az ennélkül marad.
Akinek nem kell a bűnei bocsánata, akinek erre nincs szüksége, akinek nem kell az örök élet, az MAGÁT zárja ki az üdvösségből és ennek senki más nem örül, mint a Sátán.

A második mondatod nekem illúzió, nem értem, bocs (talán valami predesztinációs elméletnek tünik :| )
A kérdés is másról szólt, nem arról, hogy hiszel-e Istenben.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 26., kedd 21:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Pe-ga-zus írta:

Akiben Isten hisz, teljesen mindegy hogy hisz-e Istenben.


Akiben Isten táplálja a HIT-et, az hisz Istenben, úgy, ahogy Isten akarja, hogy higyjen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 04:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
Ex, 1. miért nem írod sosem így: a júdaista vallásúak a pokolba tartanak? Ők is monoteisták, ők sem Jézus által közelítenek az Atyához. 'Ez egy teológiai meggyőződés, nem azt jelenti, hogy oda is kívánod őket'...
...
A végén levetített két jelenetet a 700-as clubból, egy etióp muzulmán és egy izraeli zsidó újjászületésének történetét. Hogyan találkoztak személyesen a "keresztények Istenével". A bizonyságok nagyon konkrét és nagyon valóságos megtapasztalások voltak, nem vállveregető gyülekezeti bájmosoly miatt váltak kereszténnyé.



ezt elszúrtad... a 700as klubot ITT DICSÉRNI? hiba volt...

amúgy meg:

miért JÓ neked az, ha valaki kijelenti:

a zsidók (kazárok) a POKOLBA FOGNAK KERÜLNI


(gondolkozz el ezen)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 05:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
itt is lehet valamit dícsérni, ha JÓ :-)
én is láttam értékes dolgokat benne, de a mai Ige jut eszembe, amit Ezékiel által szólt az Úr:

Ezékiel 33.
26. Fegyveretekben bíztatok, útálatosságot cselekedtetek, és mindenitek az ő felebarátja feleségét megfertéztette; és a földet örökségül kapnátok?

Ha az Úrban fognak bízni eljön az amit ígért a zsidóságnak az Úr!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 07:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ÁMEN :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 08:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:

Ex, 1. miért nem írod sosem így: a júdaista vallásúak a pokolba tartanak?
Neked az a bajod, hogy ezt nagyon szeretnéd hallani. :)
Tudod a júdaizmus is egy antikrisztusi vallás, mégis van néhány alapvető különbség közte és az iszlám között, a zsidóság és a nemzetek. Kis házifeladatnak meghagyom, hogy nem mindent én rágjak szájba. :)

Idézet:
2. Hány muszlim üldözött eddig téged a hited miatt? És hánytól hallottad személyesen, hogy téged a pokolba kíván?
Engemet eddig csak keresztények üldöztek a hitem miatt. :)
Egy muszlim itt közöttünk mindig mézesmázos. ha ott laksz a közelükben egy iszlám országban, ott rádgyújtják a házat, nagy jóindulatukba, hogy gyorsan mennybe juttassanak. :)
Itt én egy muszlimmal ismerkedtem meg. Arafat veterán katonája volt és itt kereskedett nálunk Egerben, nagyon békepárti és toleráns volt még a zsidókkal is, engem/minket meghívott a Szépasszony völgyébe borozni. :)

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 08:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ha az Úrban fognak bízni eljön az amit ígért a zsidóságnak az Úr!
Ez így igaz, csak van egy nagy különbség. Az ígéret.
Nekik meg van ígérve, hogy lesznek Úrban bízó fiak, még ha mind elszúrják akkor is, mert akkor akár kövekből is támaszt az Úr.
A népeknek nincs ugyanilyen ígéretük, csak az egyéni újjászületés az Úrban, de egy nemzetnek nemzetként való megmaradásának a feltétele a zsidósághoz való hozzáálláson múlik.
Ezt kellene felfogni a "kereszténynépnemzetiantiszemitáinknak".
üdv
ex
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség