Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 08:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Net!
Végül is ezzel mit akartál mondani?
Egyébként én az iskolai szegreációra kérdeztem rá.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 08:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
KICSIT ismerhetsz már: én NEM az vagyok, aki jön, megmondja a frankót, aztán bevágja az ajtót...

KÖZÖS GONDOLKODÁS lenne az ideális...


további adalék: salgótarjánban pl. HÁROM egymással rivalizáló hitGyüli van perpill... egy "paraszt" (nem roma) és két roma...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 09:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a szegregáció NEM iskola vagy gyülekezet, hanem ÁLTALÁBAN KÖZGONDOLKODÁS kérdése

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 09:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
JennyT írta:
Nekem is van amerikais sztorim. ...
Kedves Jenny!
A sztori biztosan igaz, csak abszolut nem jellemző. Ugyanis az amerikai középosztály(2 autó, nagy ház) működteti ezt a rendszert és vidáman el van jellemzően több gyerekkel, náluk nem gond a népszaporulat. Az adott esetet a sajád döntésük és nem az anyagi kényszer szülte.
Egy ismerős ismerőse szintén középosztálybeli család is panaszkodott, hogy havi 500$ eü biztosítást kell a család után fizetni. Nem kell hasra esni ettől, az ottani jövedelmeket figyelembe véve. Egy hátast akkor dobtam, amikor kiszámoltam, és az jött ki hogy én(mi) itt, Magyarországon, most több eü járulékot fizetek ennél és ezért a mi kis fapados egészségügyünket vehetem igénybe. :(
Egyébként egy 200e Ft bruttó jövedelem után kb. 166$-nyi eü járulékot fizet ma egy magyar család. Szóval, nem az USA eü rendszere szorul reformra, hanem, a miénk.

Idézet:
És szintén USA sztori, egy ottani ref. püspöktől: karambolozott, és a kiérkező mentősnek nem az volt az első kérdése, hogy mi fáj, hanem hogy milyen biztosítása van, és ez alapján a jobb, vagy a rosszabb kórházba vihetik :?
Hát igen, itt nem kérdeznek ilyet, hanem egyből viszik a rosszabbik korházba, mert itt csak ilyen van. Most akkor kit kell sajnálni? :D

Idézet:
Egyébként azt gondolom, hogy valami differenciálás kéne. Mert az azért mégis felháborító, hogy aki szétbagózza a tüdejét ÖNKÉNT, annak is ugyanúgy ingyé' jár a gyógyítás, mint annak, aki önhibáján kívül betegedett meg.
Bingoooo!
Erre kell a biztosítási rendszer, és hogy ne alakuljon ki monopolhelyzet, azért több biztosítós rendszer. :)

Idézet:
De hogy nagymamám azért fizessen többet, mert nyilván nincs már olyan egészségi állapotban, mint egy fitt 20 éves... na ezt arcátlan és felháborító dolognak tartom.
Az is lenne, de ilyen nincs sehol és nem is akar senki ilyet, csak valakik ezzel ijesztgetik a jónépet. Ráadásul ezt roppent egyszerű kivédeni. Bele kell írni egy mondatot a vonatkozó törvénybe.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2007. okt. 05., péntek 12:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 09:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
KICSIT ismerhetsz már: én NEM az vagyok, aki jön, megmondja a frankót, aztán bevágja az ajtót...

KÖZÖS GONDOLKODÁS lenne az ideális...


további adalék: salgótarjánban pl. HÁROM egymással rivalizáló hitGyüli van perpill... egy "paraszt" (nem roma) és két roma...

:) Kíváncsi vagyok, miben rivalizálnak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 09:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!
Előző beírásodhoz.
Valóban rettenetes hely ez az USA, rettenetes egészségüggyel, sajnálatra méltó polgárokkal, akik meg kell szenvedjék azt a gonosz nyereségérdekelt eü-jüket. Nekik nincs olyan mázlijuk mint nekünk ahol az egyállamigondoskodós remek eü üzemel.
Nem is értem, a sok hülye migránst, hogy miért USA-ba akar mindenki menni, dolgozni letelepedni és nem hozzánk? :D
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 17:39 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:10-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 19:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
MacCsider írta:
Blue highway ACE írta:
MacCsider írta:
exrefis írta:
Apropó Mac!
Te tanár vagy. Mit mondasz a szegregációval kapcsolatos cirkuszokra, és hogyan oldanád meg.
Azért kérdezem, mert ezzel kapcsolatban se politikus, se szakember, se a sajtó egyetlen értelmes, igaz szót le nem írt, ki nem mondott még. Szerintem.
(Illetve ez nem teljesen igaz, mert olvastam egy blogger véleményét, ami már egész jó helyzetértékelés volt, de az is csak részlegesen.)
üdv
ex


Ne vegye senki sértésnek, ne tartson senki szeretetlennek, se kersztyénietlennek! Szegregációpárti vagyok.


*érdeklődve* No, ez érdekes! Elmeséled miért?

Kiváncsi Blue


Kedves Blue!
Ha annyira kíváncsi vagy, hogy miért, akkor költözz be pl. a Dzsumbuj egyik lakásába, vagy csak legyél pedagógus egy általános iskolában. http://www.youtube.com/watch?v=L1txHHbP7mQ http://www.youtube.com/watch?v=srUWQUlK ... ed&search=

Azokat kell szegregálni, akik képtelenek beilleszkedni a közösségbe. Van aki be tud! Nekem is van ilyen tanítványom, de a többség.... erről beszéljenek a youtube videók!
Nos ne haragudjatok meg, de én nem szeretném ha a gyerekem brutálisan megverve, kifosztva, tetvesen, bélférgesen jönne haza az iskolából. Ha a videók miatt valakit megbántottam, kérem ne haragudjon!

Üdv. Mac


Világos beszéd, nem is volt a kérdésemben semmi kekeckedés.
Érdekes probléma. Mert az automatikus, válogatás nélküli szegregáció kiszűri azokat is akik egyébként (több-kevesebb) munkával beilleszthetőek lennének. Ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy akár egyetlen deviáns egyén (roma vagy sem) is hogy tönkre tud tenni egy csoportot.
Jelenleg ha jól értem az az általánosan elfogadott nézet, hogy inkább nulla szegregáció, semhogy akár egy beilleszthető egyén is elvesszen a szegregáció miatt, akkro is, ha ez általábana csoportok hátrányára történik. Olyan ez talán mint az ártatlanság vélelme és a kapcsolódód személyiségi jogok: Inkább járjon szabadlábon és névtelenül/arctalanul tíz valódi gyilkos, semhogy egy ártatlant is elítéljünk fölöslegesen.
Problémás ügy, na.

Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 19:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Kedves Rosta!
Előző beírásodhoz.
Valóban rettenetes hely ez az USA, rettenetes egészségüggyel, sajnálatra méltó polgárokkal, akik meg kell szenvedjék azt a gonosz nyereségérdekelt eü-jüket. Nekik nincs olyan mázlijuk mint nekünk ahol az egyállamigondoskodós remek eü üzemel.
Nem is értem, a sok hülye migránst, hogy miért USA-ba akar mindenki menni, dolgozni letelepedni és nem hozzánk? :D
ex


Ha az egészségügyi ellátás lebegne az emberek szeme előtt, akkor nem az USA-ba emigrálnának. Nyilván nem az egészségügyért szöknek be milliószám a nem regisztrált latinok, hanem a jobb megélhetésért. Mégha a munka fekete is. Ezek mellesleg nem fizetnek semmiféle biztosítást, de ez egy dolog. Amint mondom nem ezzel van probléma az USA-ban. Nem fizettek, nem lesznek kezelve. Konec.

A bajok ott vannak, amint korábban írtam, hogy a biztosítók válogatnak a biztosítani akarók között, kifogásokat keresnek a kifizetésnél, illetve nem engedélyezik a költséges beavatkozást. Mindemellett itthon ki lett mondva a miniszter asszony által, hogy az új modell több pénzbe fog kerülni, ami csak természetes, ezt magyarázta eddig is mindenki. Mindemellett precedens is van arra, hogyha a következő kormány nem akarja a több biztosítós modellt tovább vinni, jelenleg a szlovákok is vissza akarnak táncolni a hatalmas költségű, pácienseket válogató rendszertől.

Szóval lehet, hogy ez a szakértelem kormánya, és a szürkeállomány, a szociális érzékenység, és igazmondás kormánya, csak mi ezt nem nagyon vesszük észre... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 21:52 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:11-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 22:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
MacCsider írta:
Nem tudom, hogy mi a megoldás, csak azt tudom, ahogy leírtam, nem akarom, hogy pl. ha lesz gyermekem az is áldozat legyen. Azt látom, hogy az áldozatot nem védi semmi és ezzel az agresszor fél is tisztában van. ...

Szerintem az ok is meg a megoldás is pofon egyszerű. Holnap leírom, de más véleményére is kíváncsi lennék.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 06., szombat 00:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
A "gyors" megoldás a következő.

Meg kell változtatni a büntethetőségi korhatárt,és új szankciókat kell bevezetni mint a szülők mint a gyerekek irányába.

A "lassubb"egy hatékony lelkigondozói hálozat kiépítése ,Istenben hívő emberekből.

De a legjobb a kettő kombinációja lenne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 06., szombat 07:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Az USA után nézzünk körül a "rokonoknál"

A finnek nyomában

Egy amerikai újságíró Finnországból hazatérve arról álmodozik, hogy egyszer talán az Egyesült Államokban is olyan jó lesz a lét, mint északon.

Az európai szocdemek számára így vetődik föl a kérdés: „Merre kell menni? Amerika vagy Skandinávia felé?” [1] Újabban Amerikában is egyre többet emlegetik a skandináv modellt [2]. Sőt, már az ellen-irodalom is kialakult, amely azt hangoztatja, hogy nem is olyan nagy a skandináv jólét [3].

A Washington Post veterán újságírója, Robert G. Kaiser utánajárt, hogy mi az igazság. „42 éve dolgozom a lapnál – nyilatkozta a Helsingin Sanomatnak –, ezért megengedhetem magamnak, hogy a saját fejem után menjek [4].” Maga mellé vett egy fotóriportert és bejárta Finnországot.

Élményeiről menet közben blogban számolt be [5], majd hazatérve levonta a tanulságot: „Finnország a legjobb példája a skandináv jóléti modellnek, amely abban áll, hogy egy sikeres, versenyképes társadalom megfizethető áron vagy akár ingyen biztosítja állampolgárainak [6] az alapvető szociális javakat.”

Az oktatás ingyenes. Finnországban nem csak a tanításért nem kell fizetni, de az ebéd, a tankönyvek, sőt a papír és ceruza is ingyen jár [7] a diákoknak. A túl messze lakó gyerekeket állami pénzen különbusszal viszik az iskolába. Bár magániskolák szinte nem is léteznek, az ország rendre első helyen szerepel [8] a középiskolások matematikai, olvasási és természettudományos ismereteit összehasonlító felmérésekben.

Az egészségügyi ellátás részben ingyenes.
De az amerikainál sokkal bőkezűbb rendszer mégsem drága. Az Egyesült Államok a GDP 15 százalékát költi az egészségügyre, a finnek viszont csak 7 százalékot.


A munkanélküliek és nyugdíjasok is számíthatnak az államra. A beteg és éves szabadságukat töltő gazdák számára az állam gondoskodik helyettesítésről.

Hogy futja ennyi mindenre az amerikainál kisebb egy főre jutó nemzeti össztermékből?
Úgy, hogy a finnek kevesebbet fogyasztanak, és a hadseregre sem költenek sokat.

Kaiser szerint legalább ilyen fontos, hogy „a társadalmat erős lutheránus munkaerkölcs és becsületesség jellemzi. A homogenitás konszenzushoz vezet: minden párt támogatja a jóléti államot, és az ezt lehetővé tevő magas adókat.”

Ehhez jön még, hogy „a finnek megbíznak a politikusokban és a köztisztviselőkben. A korrupció rendívül ritka.”

A Post újságírója elismeri, hogy az amerikai szellem más, mint a finn. De a finn társadalom sem volt mindig olyan, mint ma. A II. világháború után vált csak uralkodóvá a talkoot [9], a társadalmi szolidaritás kultúrája.


--------------------------------------------------------------------------------

Forrás:
http://metazin.hu/node/242

Hivatkozások:
[1] http://metazin.hu/node/188
[2] http://metazin.hu/node/23
[3] http://metazin.hu/node/134
[4] http://www.helsinginsanomat.fi/english/ ... 1979670025
[5] http://blogs.washingtonpost.com/finland ... iloso.html
[6] http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/co ... 15_pf.html
[7] http://virtual.finland.fi/netcomm/news/ ... SAID=30625
[8] http://www.factmonster.com/ipka/A0923110.html
[9] http://en.wikipedia.org/wiki/Talko


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 06., szombat 08:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A skandináv modellnek van két nagyon erősen szűkítő előfeltétele, ezért igazából a világon máshol nem működőképes.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 06., szombat 09:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
A skandináv modellnek van két nagyon erősen szűkítő előfeltétele, ezért igazából a világon máshol nem működőképes.
ex


Ha tudod, mi az a kettő, ne titkold el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség