Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 13., hétfő 19:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
exrefisKedves Cilla!
Ja, azt én is szívesen kipróbálnám.


:D :D :D

Idézet:
Kinek ne higyjem el. ezt rajtam kívül nem mondja itt senki.



:*: :*: :*: de jót nevettem ismét......

Nálunk vidéken szoktuk így mondani, ha valami nem igaz, hogy el ne hidd

:*: :*: :*: :*: bocsi


Idézet:
Én meg tapasztalatból tudom. Az iparnak egy kis szeletkéjére valamivel jobb rálátásom van mint az átlag újságolvasónak.
üdv
ex


Én csak 2 multit tudok tapasztalatból(kereskedelem mindkettő)
Sajnos nagyon rossz tapasztalatokkal.
A többire tényleg nincs rálátásom.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 09:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Exrefis, akasztott ember házában kötelet emlegetni nem éppen szerencsés dolog a néphit szerint. Neoliberális gazdaságpolitikát ajnározni, amikor az éppen a legnagyobb válságát éli nem éppen szerencsés dolog.
Hát éppen az van, hogy ennek a válságnak jórészt éppen a felelőtlen állami beavatkozás az oka.
Idézet:
Még kellemetlenebb, hogy nekünk kellemkedsz vele, akik a kárvallotjai vagyunk.
:) Mi nem a neoliberális gazdálkodásnak vagyunk a kárvallottjai, hanem ellenkezőleg, az etatista szociális túladóztató gazdaságot fojtogató gazdálkodásnak. Ahol az állami újraelosztás mértéke 50% körüli, ott neoliberalizmusról beszélni komolytalan dolog.
Tudod, ha nálunk az elmúlt évtizedekben noliberális gazdálkodás folyt volna akkor kb 10% lenne a növekedés és ha egy válság lefarag hirtelen belőle 5-öt akkor még mindig bőven jobban álnánk mint most a válság előtt is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 09:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Én csak 2 multit tudok tapasztalatból(kereskedelem mindkettő)
Sajnos nagyon rossz tapasztalatokkal.
A többire tényleg nincs rálátásom.

Üdv cilla
:) Van Tesco pénztáros meg árufeltöltő ismerősöm is, tehát onnan is van információm, de amire rálátok össze tudom hasonlítani a multik és a hazai vállakozások működését is.
A hazai vállakozások a túladóztatás miatt gyakorlatilag rá vannak kényszerítve a folyamatos csalásra és ennek egyik szenvedője a saját dolgozója(be nem jelentés, bérvisszatartás, túldolgoztatás, szabadsság ki nem adás, betegen dolgoztatás). A másik, hogy mindent megtesznek a szabályok megkerülésére, adóelkerölésre, költségcsökkentésre akát más élete testi épsége, biztonsága kárára. A multiknál is sokmindent megcsinálnak, de koránt sem olyan rossz a helyzet mint néhány hazai kft-nél. A multik nem nagyon tehetik meg a fekete foglalkoztatást ők a szbályok megengedte keretek között manővereznek (sok esetben az sem kevés).
Sok multinál(nem kereskedelem) azt látom, hogy inkább a dolgozó jövedelmének érdekében csalnak, béren kívüli juttatások(pl cégautót adnak a feneke alá magán használatra).
Hidd el nem a multik az ördög, hanem sokkal inkább a magyar politika.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 10:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Hidd el nem a multik az ördög, hanem sokkal inkább a magyar politika.
üdv
ex


Szia kedves Ex!

Tudom én, hiszen mondtam, hogy azért teszik meg, mert megtehetik.Azért mert a politikusok megengedik, de nem értem, hogy miért, és nem beszélve a dolgozókról akik, egy példát mondok:hátul a lejárt, a megpenészedett sajtokat kicsomagolják, "megtisztítják" és feldarabolva amit meg tudtak menteni befóliázzák és kiteszik.Na nem olcsóbban, áá dehogy!
Amikor háborogtam, még ők néztek rám mintha a holdról jöttem volna, hogy nekem mi bajom van.

csak egy idézet:
Míg a határon túlról csak ritkán érnek hazánkig az élelmiszerbotrányok, addig hazai esetekkel szinte minden hónapban megörvendeztette a vásárlókat a kereskedelem. A nyár közepén a ...... áruházat záratták be szalmonellagyanús csirkék miatt. Később az........... egységében foglaltak le mintegy tizenöt kiló romlott húskészítményt, az eladótér húsos pultjában véres vizet, a polcokon pedig az áruház területén elhelyezett egércsapdából származó mérget találtak.

és még sorolhatnám..............

Szerintem a politika után a legmocskosabb a kereskedelem.Na ilyen szabad piac ellen berzenkedek, ahol mindent szabad.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 10:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nem haragusztok, hogyha a topic témájához nemigazán passzoló beírásokat áttetetem a Társadalom-politika-gazdaság topic-ba?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 10:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Bár a hatalom természetéből sokat megmutattok, így ide is illenek.

Bocs! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 10:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
rosta írta:
Nem haragusztok, hogyha a topic témájához nemigazán passzoló beírásokat áttetetem a Társadalom-politika-gazdaság topic-ba?


Szia kedves Rosta!

Nem, dehogy :D Nyugodtan tedd át, és bocsi ha rossz helyre írtam.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 10., szombat 11:51 
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 01., kedd 18:23
Hozzászólások: 11
Üdvözlök újra Mindenkit! Minap láttam a neten egy kisfilmet és megdöbbentem.Nem vagyok egy nagy összeesküvés hívő de ha csak a fele igaz az is szörnyű.A film azt sugalta,hogy a háborúk egy szűk kör érdekeit szolgálja amit gonosz módon kitervelten kirobbantanak,és ez egy ördögi kör amiből csak az ÚR tud kiszabadítani belőle.Csatározhatunk ezen a felületen éjjel-nappal,ez a jó nekik.Összeugrasztani mindenkit.ők meg a profitot zsebre vágják.De legalább "még"nem lövünk egymásra.Maradjunk sokáig a szavak pufogtatásánál!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 10., szombat 14:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
gyurci írta:
Üdvözlök újra Mindenkit! Minap láttam a neten egy kisfilmet és megdöbbentem.Nem vagyok egy nagy összeesküvés hívő de ha csak a fele igaz az is szörnyű.A film azt sugalta,hogy a háborúk egy szűk kör érdekeit szolgálja amit gonosz módon kitervelten kirobbantanak,és ez egy ördögi kör amiből csak az ÚR tud kiszabadítani belőle.Csatározhatunk ezen a felületen éjjel-nappal,ez a jó nekik.Összeugrasztani mindenkit.ők meg a profitot zsebre vágják.De legalább "még"nem lövünk egymásra.Maradjunk sokáig a szavak pufogtatásánál!
Kedves Gyurci!
Én szeretem az összeeskövés elméleteket, mert amikor konkrétumokról van szó, akkor általában mindegyik magában hordozza a saját cáfolatát.
Valójában egyetlen nagy és létező összeeskövés van az pedig a sátáné.
Tapasztalatom szerint a többi csak gumicsontnak jó, hogy a nagy "gondolkodók" azokon rágódjanak, míg az igazi nyugodtan működik.
És az összeesküvés elméletek gyártásában van egy jó adag elhárítás is.
A bajokért nem mi vagyunk felelősek, hanem egy gonosz titkos társaság okoz mindent, és ha azokat elhárítanánk, akkor mindjár itt lenne a boldogság.
Gondolod, hogy a nálunk napi szinten parázsló gyűlöletnek valami gonosz titkos társaság az oka nem az itt egymásnak feszülő habzószájú gyűlölködők?
De lehetne sorolni a dolgokat.
A sátán összeesküvése sem működne, ha mi nem járulnánk hozzá. Ott van a megoldás a porosodó kis fekete könyvben a polcon. :)
A világon minden szinten folyik kisebb nagyobb versengés. A kis vegyesboltok is versenyeznek meg a nagy áruház láncok is. Verseny folyik a hatalomért a politikában és szintén versenyeznek a nagyobb befolyásért még magasabb szinten a világpolitikában és a pénzvilágban.
Nem úgy tűnik, hogy bármelyik is közülük egyeduralkodó lenne.
Csak a sátánról tudjuk elmondani, hogy e világ istene.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új világrend
HozzászólásElküldve: 2011. nov. 27., vasárnap 17:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Érdekes videointerjú, a témához is illik, gondoltam ide is belinkelem:

Idézet:
2013 májusára bedől az Euro?
http://www.vntv.hu/vivanaturavideo.php?vid=d89435eb4
Műsor tartalma
„Aki pénzben egész konkrétan Euróban, Dollárban tartja vagyonát arra bizony nagyon nagy meglepetések várnak a következő hónapokban, években.”
Beszélgetés Vezér-Szörényi Lászlóval a kialakult gazdasági krízisről a nép, a kormány és a német fejlesztési bank tanácsadójának szemszögéből.

Megdöbbentő tények kerülnek napvilágra a pénzügyi hatalom megtestesítőiről, a Goldman Sachsról, amely bank „egész pontosan olyan nagyhatalommal bír, hogy országokat, kormányokat tud megzsarolni, vagy ha nem úgy cselekednek, akkor akár háborúba is tudja őket sodorni…”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új világrend
HozzászólásElküldve: 2011. nov. 27., vasárnap 18:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Miután a Deutsche Bank volt alkalmazottja, most meg a német kormány tanácsadója a riport alanya, erre az interjúra összeesküvéselmélet cetlit nemigazán lehet ragasztani. Akkor viszont észnél kell lennünk az elkövetkező időkben.

Valamikor Pokol Béla kutatásairól írsogáltam itt valahol oldalakat. Pokol a pénz-gazdasági világot, a mi euró-atlanti körünkben banki pénzügyi világra és termelő tőkés világra osztja. Szerinte a két pénzügyi társaság harcban, de legalább is küzdelemben van egymással. Az anglo-amerikai társulat tulajdonolja többek között a média javát, míg az európai termelő tőkés társaság ebben hátrányban van. A termelő tőkés pénzvilág embere is az interneten keresztül tud csak üzenni, nem pedig a fősodratú médiában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új világrend
HozzászólásElküldve: 2011. dec. 01., csütörtök 20:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Az Euro nem fog bedőlni, mert az a pénzügyi köröknek is nagyon nagy veszteség lenne, viszont ennek a lebegtetésével akarják a birodalomban gondolkodók elérni a pénzügyi, katonai és politikai egységet, ami végeredményben a Római Biridalom feltámasztása lesz. Ezért idézett bank tanácsadód pontosan azoknak a szócsöve, akiktől valóban függetlenednünk kellene.

Euro:
Bedől – nemdől… meddő vita, van egy olyan érzésem, hamarosan megtudjuk.
Római birodalom:
A HGY háza táján ezt az elméletet tanítják? Mindent készpénznek veszel, amit NS ember kijelent és tanít?
A Római birodalmon Európát érted? Ha igen, miből vezeted le ezt az elméletet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az új világrend
HozzászólásElküldve: 2012. feb. 26., vasárnap 23:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nevessünk egy kicsit!:

Csatolmány:
Európa 2022_2.jpg
Európa 2022_2.jpg [ 41.84 KiB | Megtekintve 10573 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség