Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Következő
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 09., hétfő 17:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
exrefis írta:
Exrefis hozzászólását töröltem.
A kifogásolt hozzászólásrészletet Rosta idézte.
fony

exrefis írta:
A kapitalizmusról valami nagyon torz kép él benned, amit a kádári történelem oktatásnak, a balos propagandának tulajdonítok. Az ilyen gondolatok miatt szoktalak marxistának nevezni, de nem azért hogy megsértselek, hanem azért mert ezek a gondolatok marxista gondolatok.

exrefis írta:
Kedves Fony!
Egy hasonlattal kommentálnék.
Mindnyájan tudjuk, hogy pl. Figyelő testvér nem egy ökumené párti.
Na most képzeld el, hogy a hozzászólaiban pedig rendre olyanok jönnének elő, ami ennek meglehetősen ellentmondana. Például nagy lelkesen bólogatna a te misén való részvételedre.
Én ebben az esetben biztos megjegyezném neki, hogy ugyan mitől antiökumenés ő mikor a hozzászólásaiban rendre ökumenista gondolatok jelennek meg.
Valahogy nehezem tudom elképzelni, hogy ebben az esetben is törölnéd a hozzászólásomat, pedig a szituáció analóg.
Ha valaki szégyell egy világnézetet, akkor ne vallja annak tételeit. Ilyen egyszerű.
üdv
ex

Igen, erre is lehet csűrni, de nem erről volt szó.
De ha már analógiáról beszélsz - fentebb pl. ezt írod:
Exrefis írja Rostának:
„Ha istenítenéd a kapitalizmust, akkor mondanék neked pár valós érvet a beépített hibáiról, egyelőre csak bajod van vele, így inkább reklámozom neked. „


Ha már ezen logika alapján fórumozol: lehet, hogy azért teszik a hangsúlyt a kapitalizmus hibáira, mert azt hiszik, hogy te isteníted azt?
Mint ahogy (gondolom) belőled sem lenne marxista vagy komcsi, ha a kapitalizmus valós hibáiról beszélnél, (tényleg, hátha nem beszélnétek el egymás mellett, ha leírnád, hogy te miket tartasz annak?) úgy másokból sem lesz az.

A címkézéssel kapcsolatos szankciók érvényben maradnak, mert onnan indul ki minden csetepaté.
Ha továbbra is így folytatod, továbbra is törölni fogom a címkékkel együtt a teljes hozzászólásaidat.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 09., hétfő 19:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Köszönet a "címkék leszedéséért" :-)
Egyébként az Úr csak nem engedi, hogy pl.
Pauler = ökumené párti
vagy
Pauler = ökumené ellenes


Az igenem (jé, egybe van az igen és a nem :-) ) arra igen, hogy legyen közösség minden keresztyén felekezetben élővel, aki elfogadta Jézustól a bűnbocsánatot és az örök életet.
A nemem arra nem, hogy pl. nem kívánok szentekhez imádkozni, vagy nyelveken szólni, mint egyfajta bizonyíték a hitemre.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 10., kedd 09:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Ha már ezen logika alapján fórumozol: lehet, hogy azért teszik a hangsúlyt a kapitalizmus hibáira, mert azt hiszik, hogy te isteníted azt?

Egyáltalán nem istenítem, csak meglepett, hogy milyen meggyökeresedett baloldali világnézetbe ütköztem itt. Egy balos portálon nem lepne meg, de egy reformátuson igen. Tekintve, hogy a kapitalizmus, a modern humánus nyugati civilizáció, demokrácia és polgári gondolkodás mind végső soron a reformációban és a protestantizmusban gyökeredzik. És ezt pont azok nem látják, akiknek a legjobban kéne. Ezért próbálom "reklámozni" nektek. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 10., kedd 09:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Köszönet a "címkék leszedéséért" :-)
Egyébként az Úr csak nem engedi, hogy pl.
Pauler = ökumené párti
vagy
Pauler = ökumené ellenes


Az igenem (jé, egybe van az igen és a nem :-) ) arra igen, hogy legyen közösség minden keresztyén felekezetben élővel, aki elfogadta Jézustól a bűnbocsánatot és az örök életet.
A nemem arra nem, hogy pl. nem kívánok szentekhez imádkozni, vagy nyelveken szólni, mint egyfajta bizonyíték a hitemre.
Kedves Péter!
Azért ugye azt tudod, hogy itt most nem az ökumenéről volt szó. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 10., kedd 09:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
A kapitalizmusról valami nagyon torz kép él benned, amit a kádári történelem oktatásnak, a balos propagandának tulajdonítok. Az ilyen gondolatok miatt szoktalak marxistának nevezni, de nem azért hogy megsértselek, hanem azért mert ezek a gondolatok marxista gondolatok.


Exrefis, ezért nem szeretek veled vitatkozni, merthogy nem olvasod a másikat. Másfél A4-es oldalon keresztül fejtegetem, hogy van, létezik jó kapitalizmus, ahol a szabályzás segítségével sikerül mederbe terelni az emberek féktelen önzését és megfékezni a pénzügyi, hatalmi előjogokat és a gazdagságból jut a rászorulóknak is. Erre jösz a fentiekhez hasonló írásokkal, miszerint kádárista szemléletem van. Neked a libertarista/neokon kapitalizmus a kedves és ha másnak másfajta kapitalista szisztéma tetszik, akkor jösz a marxista bunkóval.

Hoztam már több írást a Sorostól, a versengő kaitalizmus ideológiájának egyik fő támaszától itt Kelet-Európában, miszerint a régi módon, ahogy te szereted, nem mehetnek tovább a gazdasági folyamatok.

Linkeltem már be Kálvinról írásokat, miszerint a kapitalizmus alapja a kamat nem Kálvin szerint való módon működik, így nem mondhatod azt egyértelműen, hogy a kapitalista gazdaság főbb negatívumai kálvini örökség.

Most a katolikusok kompendiumát idézem, ahol szokásodnak megfelelő módon csak egy kis részletet ragadsz ki belőle, amely látszatra a te neokon elképzelésedet támasztja alá, de már a következő bekezdést, amely az önzés kritikáját tartalmazza negligálod.

Mi a fenének vitatkozom veled egyáltalán, ha az elemi vita szabályait felrúgod, a másik érveit folyamatosan figyelmen kívül hagyod? Sőt teljességgel mást adsz a szájába, majd ez alapján még le is marxistázod a másikat és ezt gusztustalan véleményedet még fent is tartod?!

Beidézem vastagon, nagy betűvel kiemelve a kompendium egyes részeit, szájbarágósan, amelyről azt mondtad, hogy nem marxista. Azért teszem ezt, merthogy a szentekre való hivatkozáson kívül gyakorlatilag egyetértek a kompendium társadalom felfogásával. Nem a katekizmussal, hanem a társadalmi résszel. Ember, család, közösség, társadalom.

Mivel a kompendiumra azt mondtad, hogy nem marxista, kádárista gondolatokat tartalmaz és én gyakorlatilag ezt a kereszténydemokrácia alapját jelentő kompendiumot tartom alapnak, tényleg jó kérdés, hogy miért is nevezel te engem kádáristának?

A már belinkelt idézetekben vastaggal, kiemelten jelölöm az egoizmus, az önzés elitélését, valamint a társadalmi, állami szolidaritás fontosságát. Csak egy-két részt hozok ide, a kompendium tele van ilyennel, de most nincs időm többet kopizni, hátha ennyi is elég:


Idézet:
332. A gazdaság morális dimenziója összekapcsolja a gazdasági hatékonyságot és az emberiség szolidáris fejlődését, jóllehet ezek egymástól különböző, alternatív, ám ugyanakkor egymástól elválaszthatatlan célok. Az erkölcs mint a gazdasági élet konstitutív eleme nem áll szemben azzal és nem is semleges; ha az igazságosság és a szolidaritás vezérli a gazdaságot, akkor az éppen a társadalmi hatékonyság összetevőjévé lesz. A javak előállításának tevékenységét hatékonyan ellátni – kötelesség, máskülönben eltékozoljuk a forrásokat; ám elfogadhatatlan az a gazdasági növekedés, amelyet az emberek, egész népek és társadalmi csoportok vesztesége árán tartanak fenn, szegénységre és leszakadásra ítélve azokat. A gazdagságnak a javak és szolgáltatások rendelkezésre állásában megragadható kiszélesedése és az erkölcsi követelés ezeknek a javaknak és szolgáltatásoknak az igazságos elosztására: ennek az emberek és az egész társadalom számára ösztönzésnek kell lennie a szolidaritás alapvető erényének gyakorlására,694 hogy az igazságosság és a szeretet szelleme a bűn valamennyi struktúráját,695 amely létrehozza és fenntartja a szegénységet, az alulfejlettséget és megalázottságot, leküzdje mindenhol, ahol az mutatkozik. Ezek a struktúrák az emberi egoizmus számtalan konkrét tette által épültek fel és erősödtek meg.

350. A piac a mai társadalomban jelentős társadalmi funkciót tölt be; ezért fontos pozitív módon feltárni és megteremteni a feltételeit annak, hogy e funkciók konkrét kibontakozása lehetővé váljon. A munkásnak valóságosan szabadnak kell lennie a különféle feltételek közötti összehasonlításra, értékelésre és választásra, ugyanakkor azonban a gazdaság területén e szabadságnak is szabályozottnak kell lennie megfelelő jogi keretek között, úgy, hogy a maga egészében felfogott emberi szabadságot szolgálják: „A gazdasági szabadság az emberi szabadságnak csak az egyik eleme (…). Ha a gazdasági szabadságot önállónak tekintik, ez azt jelenti, hogy az embert inkább a javak termelőjének és fogyasztójának értelmezik, nem pedig szubjektumnak, aki azért termel és fogyaszt, hogy megéljen: így a szabadság elveszíti igazi kapcsolatát magával az emberrel, végül pedig elidegeníti és elnyomja őt.”732


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 10., kedd 10:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, a példa sokszorosítható!
:-)

A lényeg, hogy ha valaki nem 100%-ban ért veled egyet az még nem fasiszta ÉS kommunista.
Egyébként jót nevetek, amikor a kommunista címke alól kilóg a fasiszta megjelölés.
:-)

A lényeg, hogy én is kapitalista párti vagyok alapban, DE ennek vannak szintjei.
pl. az egészségügyben én a kettős rendszert tudom elfogadni
(legyen magán, de legyen szociális, állami is, mint a Németeknél)
Ettől még nem érzem magam kommunistának. :-)

A kapitalizmus szélsőséges megnyilvánulása a tőkefelhalmozásra irányul.
Minél több a pénzed, a vagyonod, annál erősebb pozícióból tárgyalsz, annál erősebb a hatalmad. Ez a kapitalizmus engem taszít, mert a célja a vagyon gyarapítása és nem az ember fejlődése.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 10., kedd 12:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
A már belinkelt idézetekben vastaggal, kiemelten jelölöm az egoizmus, az önzés elitélését, valamint a társadalmi, állami szolidaritás fontosságát. Csak egy-két részt hozok ide, a kompendium tele van ilyennel, de most nincs időm többet kopizni, hátha ennyi is elég:

Kedves Rosta!
Azt követted el, amit a szememre hánysz, tudnillik, hogy nem olvasom el az írásodat. :)
A helyzet az, hogy elolvastam és érdemben többször is válaszoltam már erre, de megteszem újra.
Az önzés nem a kapitalizmus találmánya, hanem az eleve romlott emberi természeté korokon és társadalmi gazdasági rendszeren átívelve és azoktól függetlenül. Minden korban és rendszerben megtalálható. Ez az önzés ott élhető ki legjobban, ahol nagyobb teret enged neki a környezet/rendszer. Az önzésnek a előjogok engednek a legnagyobb teret, ebben van legjobban kiszolgáltatva egyik ember a másik önzésének, mert a rögzített előjogol miatt nagyon keveset tehet ellene.
A kapitalizmus, varseny, teljesítmény alapú elosztással a legtöbb szabadságot az az embernek, hogy a másik önzésével szemben védekezzen. A nagyobb teljesítménnyel, tudással szorgalommal ki lehet törni a másik önző elnyomó szándéka alól. Az a lényeg, hogy ez a rendszer sajátja. Minden ami torzítja a tiszta vesenyt, az visszalépés és téradás az önzés számára. Ezért legjobb a kapitalizmus, amit ember eddig kitalált. Szó sincs róla, hogy ez tökéletes lenne. nem az mert ahogy nem lehet az embert bűntelenné tenni emberi módszerekkel igy az általa alkotott rendszer sem mentes a torzításoktól, aminek oka végső soron a bűn, az erkölcstelenség.
De azért mert a kapitalizmus sem tud tökéletes lenni, nem jelentheti azt, hogy akkor elfogadható más is, ami egyébként sokkal rosszabbul működik.
Bibliai egyik alapelve, hogy kell a bűn ellen fellépni. Önkéntesen megbánja az ember és megtér. Kulcsszó az önkéntesség. Bem lehet egyházakba törvénnyek kényszeríteni embereket, de az a nettó középkor és tudjuk, hogy csőd lett. Azért lett az mert nem igei módszer.
A baloldali "erkölcs" azt mondja, hogy majd ő törvénybe iktatott szolidaritással kiegyenlíti az igazságtalanságokat, az egyenlőtlenségeket. Az eredmény csőd, mert nem igei módszert alkalmazott. Azért sikeres a nyugati kapitalizmus és azért domináns a világon a nyugati civilizáció, mert ennek a rendszere áll legközelebb a Bibliához. Minden ami jó benne, igei alapokon áll és minden ami rossz benne az visszavezethető valamilyen igeellens okra.
De az igei viselkedést, a megtérést, újjászületést nem lehet törvényekkel állami hatalommal kierőszakolni. Ez nem az állam dolga, ez pl. az egyházak dolga. Hirdetni kell az igét, hogy az emberek megtérjenek. Az egyház jogos politikai követelése a hatalom felé a vallásszabadság biztosítása, de semmiképpen nem a vallásügyi megtámogatása hatalommal, törvényekkel.( ez utóbbi már külön téma).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 10., kedd 12:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A kapitalizmus szélsőséges megnyilvánulása a tőkefelhalmozásra irányul.
Minél több a pénzed, a vagyonod, annál erősebb pozícióból tárgyalsz, annál erősebb a hatalmad. Ez a kapitalizmus engem taszít, mert a célja a vagyon gyarapítása és nem az ember fejlődése.
Pedig a haszonelvűség, a gyarapodás az nagyon is bibliai fogalom. Idézzek?
Két vagy három igei bizonyságon megáll az igazság. :)
üdv
ex

Nem mondtam soha, hogy kommunista vagy, de a beszélgetés/fórum/vita arra van, hogy egymás nézeteit is megvilágítsuk. A fent idézett állításodban ez marxista világnézeten alapuló állítás kedvéért vetsz el egy explicit bibliai elvet.
Én ezt a vitát itt a gazdasági topikban azért is folytatom, hogy észrevegyétek milyen mélyen szántott a marxizmus és az igét preferálva tényleg megútáljátok azt.
Van nálam még borsó. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 10., kedd 16:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Pedig a haszonelvűség, a gyarapodás az nagyon is bibliai fogalom. Idézzek?
Két vagy három igei bizonyságon megáll az igazság.


A növekedés és a bővölködés a Krisztust követő ember életében egy jellemző vonás. (Ezt mind a ketten értjük)
Kérlek idézz nekem, hogy miben történik ez a bővölködés, gyarapodás!

Várom az Igéket!

Köszönöm:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 10., kedd 18:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Minden ami torzítja a tiszta vesenyt, az visszalépés és téradás az önzés számára.


Kedves Exrefis, leírnád pontosan a tiszta verseny jellemzőit, csak hogy értsük miről is van szó?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 10., kedd 18:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Ha már ezen logika alapján fórumozol: lehet, hogy azért teszik a hangsúlyt a kapitalizmus hibáira, mert azt hiszik, hogy te isteníted azt?
Mint ahogy (gondolom) belőled sem lenne marxista vagy komcsi, ha a kapitalizmus valós hibáiról beszélnél, (tényleg, hátha nem beszélnétek el egymás mellett, ha leírnád, hogy te miket tartasz annak?) úgy másokból sem lesz az.

Egyáltalán nem istenítem, csak meglepett, hogy milyen meggyökeresedett baloldali világnézetbe ütköztem itt. Egy balos portálon nem lepne meg, de egy reformátuson igen. Tekintve, hogy a kapitalizmus, a modern humánus nyugati civilizáció, demokrácia és polgári gondolkodás mind végső soron a reformációban és a protestantizmusban gyökeredzik. És ezt pont azok nem látják, akiknek a legjobban kéne. Ezért próbálom "reklámozni" nektek. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 10., kedd 19:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Pedig a haszonelvűség, a gyarapodás az nagyon is bibliai fogalom. Idézzek?
Két vagy három igei bizonyságon megáll az igazság.


A növekedés és a bővölködés a Krisztust követő ember életében egy jellemző vonás. (Ezt mind a ketten értjük)
Kérlek idézz nekem, hogy miben történik ez a bővölködés, gyarapodás!

Várom az Igéket!

Köszönöm:
Péter

"12Monda azért: Egy nemes ember elméne messze tartományba, hogy országot vegyen magának, aztán visszatérjen.
13Előszólítván azért tíz szolgáját, ada nékik tíz gírát, és monda nékik: Kereskedjetek, míg megjövök.
14Az ő alattvalói pedig gyűlölék őt, és követséget küldének utána, mondván: Nem akarjuk, hogy ő uralkodjék mi rajtunk.
15És lőn, mikor megjött az ország vétele után, parancsolá, hogy az ő szolgáit, a kiknek a pénzt adta, hívják ő hozzá, hogy megtudja, ki mint kereskedett.
16Eljöve pedig az első, mondván: Uram, a te gírád tíz gírát nyert.
17Ő pedig monda néki: Jól vagyon jó szolgám; mivelhogy kevesen voltál hív, legyen birodalmad tíz városon.
18És jöve a második, mondván: Uram, a te gírád öt gírát nyert.
19Monda pedig ennek is: Néked is legyen birodalmad öt városon.
20És jöve egy másik, mondván: Uram, imhol a te gírád, melyet egy keszkenőben eltéve tartottam;
21Mert féltem tőled, mivelhogy kemény ember vagy; elveszed a mit nem te tettél el, és aratod, a mit nem te vetettél.
22Monda pedig annak: A te szádból ítéllek meg téged, gonosz szolga. Tudtad, hogy én kemény ember vagyok, ki elveszem, a mit nem én tettem el, és aratom, a mit nem én vetettem;
23Miért nem adtad azért az én pénzemet a pénzváltók asztalára, és én megjövén, kamatostól kaptam volna azt vissza?
24És az ott állóknak monda: Vegyétek el ettől a gírát, és adjátok annak, a kinek tíz gírája van.
25És mondának néki: Uram, tíz gírája van!
26És ő monda: Mert mondom néktek, hogy mindenkinek, a kinek van, adatik; a kinek pedig nincs, még a mije van is, elvétetik tőle."



"19Sok idő múlva pedig megjöve ama szolgáknak ura, és számot vete velök.
20És előjövén a ki az öt tálentomot kapta vala, hoza más öt tálentomot, mondván: Uram, öt tálentomot adtál vala nékem; ímé más öt tálentomot nyertem azokon.
21Az ő ura pedig monda néki: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.
22Előjövén pedig az is, a ki a két tálentomot kapta vala, monda: Uram, két tálentomot adtál volt nékem; ímé más két tálentomot nyertem azokon.
23Monda néki az ő ura: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.
24Előjövén pedig az is, a ki az egy tálentomot kapta vala, monda: Uram, tudtam, hogy te kegyetlen ember vagy, a ki ott is aratsz, a hol nem vetettél, és ott is takarsz, a hol nem vetettél;
25Azért félvén, elmentem és elástam a te tálentomodat a földbe; ímé megvan a mi a tied.
26Az ő ura pedig felelvén, monda néki: Gonosz és rest szolga, tudtad, hogy ott is aratok, a hol nem vetettem, és ott is takarok, a hol nem vetettem;
27El kellett volna tehát helyezned az én pénzemet a pénzváltóknál; és én, megjövén, nyereséggel kaptam volna meg a magamét.
28Vegyétek el azért tőle a tálentomot, és adjátok annak, a kinek tíz tálentoma van.
29Mert mindenkinek, a kinek van, adatik, és megszaporíttatik; a kinek pedig nincsen, attól az is elvétetik, a mije van.
30És a haszontalan szolgát vessétek a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás."


Továbbá Isten kedves szogáit növekedéssel, gyarapodással áldotta meg és az anyagiakban való bővölködést áldásnak és jónak mondja.

"2És reád szállanak mind ez áldások, és megteljesednek rajtad, ha hallgatsz az Úrnak, a te Istenednek szavára.
3Áldott leszesz a városban, és áldott leszesz a mezőben.
4Áldott lesz a te méhednek gyümölcse és a te földednek gyümölcse, és a te barmodnak gyümölcse, a te teheneidnek fajzása és a te juhaidnak ellése.
5Áldott lesz a te kosarad és a te sütő tekenőd.
6Áldott leszesz bejöttödben, és áldott leszesz kimentedben.
7Az Úr megszalasztja előtted a te ellenségeidet, a kik reád támadnak; egy úton jőnek ki reád, és hét úton futnak előled.
8Áldást parancsol melléd az Úr a te csűreidben és mindenben, a mire ráteszed kezedet; és megáld téged azon a földön, a melyet az Úr, a te Istened ád néked.
9Az Úr felkészít téged magának szent néppé, a miképen megesküdt néked, ha megtartod az Úrnak, a te Istenednek parancsolatait, és az ő útain jársz.
10És megérti majd a földnek minden népe, hogy az Úrnak nevéről neveztetel, és félnek tőled.
11És bővölködővé tesz téged az Úr minden jóban: a te méhednek gyümölcsében és a te földednek gyümülcsében, a te barmodnak gyümölcsébe azon a földön, a mely felől megesküdt az Úr a te atyáidnak, hogy néked adja azt.
12Megnyitja néked az Úr az ő drága kincsesházát, az eget, hogy esőt adjon a te földednek alkalmas időben, és megáldja kezednek minden munkáját, és kölcsönt adsz sok népnek, te pedig nem veszesz kölcsönt.
13És fejjé tesz téged az Úr és nem farkká, és mindinkább feljebbvaló leszesz és nem alábbvaló, ha hallgatsz az Úrnak, a te Istenednek parancsolataira, a melyeket én parancsolok ma néked, hogy tartsd meg és teljesítsd azokat;
14És ha el nem térsz egyetlen ígétől sem, a melyeket én parancsolok néktek, se jobbra se balra, járván idegen istenek után, hogy azokat tiszteljétek."

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 11., szerda 07:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, ne viccelj, ezek példázatok. :-) (kivéve Ószövetség)

Lk 12,15 Monda azért nékik: Meglássátok, hogy eltávoztassátok a telhetetlenséget; mert nem a vagyonnal való bővölködésben van az embernek az ő élete.

Jn 10,10 A tolvaj nem egyébért jő, hanem hogy lopjon és öljön és pusztítson; én azért jöttem, hogy életök legyen, és bővölködjenek.

Kol 2,7 Meggyökerezvén és tovább épülvén Ő benne, és megerősödvén a hitben, a miképen arra taníttattatok, bővölködvén abban hálaadással.

Rm 15,13 A reménységnek Istene pedig töltsön be titeket minden örömmel és békességgel a hivésben, hogy bővölködjetek a reménységben a Szent Lélek ereje által.

2Kor 8,7 Azért, miképen mindenben bővölködtök, hitben, beszédben, ismeretben és minden buzgóságban és hozzánk való szeretetben, úgy e jótéteményben is bővölködjetek.

Fil 1,9 És azért imádkozom, hogy a ti szeretetetek még jobban-jobban bővölködjék ismeretben és minden értelmességben;

Fil 4,12 Tudok megaláztatni is, tudok bővölködni is; mindenben és mindenekben ismerős vagyok a jóllakással is, az éhezéssel is, a bővölködéssel is, a szűkölködéssel is.

2Thess 1,3 Mindenkor hálaadással tartozunk az Istennek, atyámfiai, ti érettetek, a miképen méltó is, mivelhogy felettébb megnövekedék a ti hitetek, és mindnyájatokban bővölködik az egymáshoz való szeretet;

Bár az Úr szerint lennénk gazdagok!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 11., szerda 07:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
A példázatok pedig arra valók, hogy segítsenek megérteni bibliai elveket.
Innen egyébként a bővölködés topicban kellene folytatni, bár én nem erőltetném.
Arról van szó, hogy te a bővölködést csak lelki/szellemi síkra érted, szerintem pedig anyagiakra is kiterjed a bővölködés lehetősége. Az egyszerűen az áldás kategóriába tartozik, míg a sátán tevékenysége ezen javak ellopása is.

A mit a sáska meghagyott, megette a szöcskő; és a mit a szöcskő meghagyott, megette a cserebogár; és a mit a cserebogár meghagyott, megette a hernyó.


23Ti is, Sionnak fiai! örvendezzetek és vígadjatok az Úrban, a ti Istenetekben; mert megadja néktek az esőt igazság szerint, és korai és kései esőt hullat néktek az első hónapban.
24És megtelnek a csűrök gabonával, és bőven öntik a sajtók a mustot és az olajat.
25És kipótolom néktek az esztendőket, a melyeket tönkre tett a szöcskő, a cserebogár és a hernyó és a sáska; az én nagy seregem, a melyet reátok küldöttem.
26És esztek bőven és megelégesztek, és magasztaljátok az Úrnak, a ti Isteneteknek nevét, a ki csodálatosan cselekedett veletek, és soha többé nem pironkodik az én népem.

De a te általad kigyüjtött igékben is ott van az anyagiakra vonatkozó rész is.

A jó sáfárkodásra való felhívás az anyagiakra is vonatkozik.
Ha valakit megáldott az Úr egy vállakozással, akkor tud csak mások javára is, és Isten dicsőségére is működni, ha haszonnal és növekedéssel dolgozik. Nem csak azért, hogy a haszonból adakozni tudjon a rászorulóknak, hanem valódi segítséget is tudjon adni pl. azzal, hogy minéltöbb embernek munkát, megélhetést.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 11., szerda 11:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Minden ami torzítja a tiszta vesenyt, az visszalépés és téradás az önzés számára.


Kedves Exrefis, leírnád pontosan a tiszta verseny jellemzőit, csak hogy értsük miről is van szó? (2)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség