Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 01., szombat 23:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Húznal ek el melettünk néhány éve még jóval szegényebb országok.
Ezt meg is mondják az elfogulatlan gazdasági lapok nyugaton.
Lecsúsztunk, utólsóvá lettünk.
Sírhatjuk az NBII-t.
Ma is állítom, hogy nem volt még olyan más miniszterelnöki beszéd, ami ilyen világosan elmondta hogy mit kell abbahagyni és mit kell csinálni.(a trágárságot ne számítsuk, az nem kellett bele)
A mellettünk elhúzók mind meglépték már azokat a lépéseket amit mi nem. Azért húznak el mert annyival kapitalistábbak.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 02., vasárnap 13:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Ma is állítom, hogy nem volt még olyan más miniszterelnöki beszéd, ami ilyen világosan elmondta hogy mit kell abbahagyni és mit kell csinálni.(a trágárságot ne számítsuk, az nem kellett bele)


Meg kell tanulnod olvasni. Az a beszéd csupán arról szólt, hogy mekkora nagy nulla a kormányzat, és az őt körülvevő holdudvar, valamint azt, hogy egyedül Gyurcsány segítségével kaparintották a kezükbe a hatalmat hazugságok, taktikázások, nem kormányzás árán.

Nem adott programot, nem beszélt jövőképről, csak egy egyedüli lehetséges verzióról, miszerint az mszp akkor élheti túl az addigi gyalázatos kormányzást, ha a hazug, taktikázó, trükköket bevetni tudó Gyurcsányt hagyják a hatalmon.

exrefis írta:
A mellettünk elhúzók mind meglépték már azokat a lépéseket amit mi nem. Azért húznak el mert annyival kapitalistábbak.


Mire gondolsz, amikor ilyeneket jelentgetsz ki? Minden országban, aki megelőzött bennünket kelet-európában, mindnek más volt a gazdasági taktikája. Más a cseheknek, szlovákoknak, szlovéneknek is.

A csehek alig privatizáltak, a liberális, szerencsétlen, hazug közgazdászaink szerint már rég össze kellett volna omlaniuk. Ehelyett csupán józan ésszel gazdálkodtak, és virulnak. A szlovákok a fidesz által évek óta preferált, az mszp által elutasított adócsökkentésben utaznak, egykulcsos adórendszerrel.

Minden országban más taktikát választanak, és egyáltalán nem azért húznak el, mert friedmani kapitalisták, hanem mert gazdálkodnak, és a siker náluk nem az, mint a Kókánál, hogy az állam megtömi a cégeit gigászi megrendelésekkel, hanem erkölcsösebbek a politikusok, kicsit kiszámíthatóbban működik a piac, de főleg az, hogy az ország javát akarják a politikusok.

Egyetlen dologban viszont nagyon egyeznek mindnyájan, minden ország erősen nemzeti alapon áll. Sőt, az előttük regnáló kommunista hatalamak is erősen nemzetiek voltak. Egyedül nálunk volt, és van jelenleg nemzetellenes kormányzás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 02., vasárnap 17:02 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:

Egyetlen dologban viszont nagyon egyeznek mindnyájan, minden ország erősen nemzeti alapon áll. Sőt, az előttük regnáló kommunista hatalamak is erősen nemzetiek voltak. Egyedül nálunk volt, és van jelenleg nemzetellenes kormányzás.

Ja, ez nagyon igaz, csak sajna a magyar az, akinek történelmi hagyománya van széthordatni az országot másokkal... és mindig megittuk a levét, de csúnyán. Most is ezt tesszük, teszik velünk.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 20:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Nah, hogy visszatérjünk a topik témájához...
Állami részvényt valaki? Szerencsejáték Z(?)Rt vagy esetleg ÁAK részvények? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 23:28 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Blue highway ACE írta:
Nah, hogy visszatérjünk a topik témájához...
Állami részvényt valaki? Szerencsejáték Z(?)Rt vagy esetleg ÁAK részvények? :)
Ami megint a kiváltságosak meggazdagodását jelenti, az állam eladja az arnytojó tyúkot. Kinek az érdeke ez?: Egyeseknek, csak nem az országnak. Mert ezek nyereségét meg kiviszik az országból.
Itt van a Máv Cargó: Az osztrák állam kapva kapott rajta, ami a magyar államnak már nyereséges volt. Miért kellett eladni? És a veszteséges személyszállításhoz meg hozzá se nyúlni:
Egyesek megint milliárdokat kaszálnak, a rövidtávú milliárdokból,miközben csődbe az állam, más állama meg gazdagszik. Ők tudják, hogy a nyereséges nemzeti vagyon érték és még megszerzik más nemzet nyereséges nemzeti vagyonát is. A Magyar fordítva csinálja, a nyereséges nemzeti vagyont széthordatja,a saját kis cégeiket megtömik belőle, a veszteségest megtartják és hibássá teszik érte a köznépet,jól megsarcolják, beszélve a szükségszerűségről. Ez ám a politika, meg a sajátos ország szétverés..

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 04., kedd 01:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Ok, Literaty, akkor az általános morgolódáson túl, hogy széthordják az országot: TE vennél kedvezményesen állami részvényt?

Tudom, nem egészen fair a kérdés, mert a koncepció még csak kereteiben ismert és csomó kérdés nyitott (mekkora lesz a személyenként birtokolható részvények értékének maximuma, mely vállalatok részvényeit bocsájtják árúba, lesz-e bármiféle megkötés a velük való kereskedelem tekintetében) de érdekel a véleméynetek.

Télleg, ki hogy áll a tőkepiachoz? Én spec csak kereskedelmi bankokon keresztül kerültem eddig vele kapcsolatba (befektetés, nyugdíj járulék)..

Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 04., kedd 11:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Blue highway ACE írta:
Ok, Literaty, akkor az általános morgolódáson túl, hogy széthordják az országot: TE vennél kedvezményesen állami részvényt?

Tudom, nem egészen fair a kérdés, mert a koncepció még csak kereteiben ismert és csomó kérdés nyitott (mekkora lesz a személyenként birtokolható részvények értékének maximuma, mely vállalatok részvényeit bocsájtják árúba, lesz-e bármiféle megkötés a velük való kereskedelem tekintetében) de érdekel a véleméynetek.

Télleg, ki hogy áll a tőkepiachoz? Én spec csak kereskedelmi bankokon keresztül kerültem eddig vele kapcsolatba (befektetés, nyugdíj járulék)..

Blue


Én speciel nem tudom, hogy vennék-e, mivel nagyon rosszul is ki lehet jönni belőle. Azt hiszem, hogy a népszabóban írják, hogy 15 %-al olcsóbban lehet a részvényekhez hozzájutni, és havi részletben kell fizetni.

Ez még a kárpótlásjegynél is rosszabb lenne, hiszen mai hír, hogy a magánnyugdíjpénztárosok, akik a részvényalapú portfóliót választották, most buktak 5 %-ot az összes megtakarított pénzükön a tőzsdemozgás miatt. Azt prognosztizálják, hogy kb 2 évig ilyen ingatag lesz a pénzpiac. No és valamikor ki kell pukkannia a tőzsde lufinak! Vagyis baromi nagyokat lehet hasalni a tőzsdézésen...

Hallottam olyan apáról is valamikor, aki 2600-on, a csúcson eladta a matáv részvényét, míg a fia akkor vásárolt be azzal, hogy most kell venni! Mivel most kb 900-on áll, rosszabb esetben 700-ig zuhant a matáv, hát el tudom képzelni a srác képét. De ez még a jobbik eset, hiszen a család együttesen nem vesztett, és gondolom az apa pótolta a srác bukott pénzét.

Szóval én mindenekelőtt megvárnám, hogy mit kínálnak, szétnéznék, és csak utána döntenék...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 04., kedd 16:42 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Blue highway ACE írta:
Ok, Literaty, akkor az általános morgolódáson túl, hogy széthordják az országot: TE vennél kedvezményesen állami részvényt?


Nem, nincs miből.
Mégha vennék is mint bérből élő, az semmi lenne.
A többszáz milliós, millárdos tételbe való gondolkodás nem nekünk van kitalálva. De még millióim sincsenek amivel rulettezhetnék. És nem is igazán vágyok erre a spekulatív gazdagodásra.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 11:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
2008-03-12 09:32
A magyarok fizetik a második legtöbb sarcot

Az OECD-tagországok közül a magyarok fizetik a második legtöbb adót és járulékot, 54,4 százalékot. Ennyit csak Belgiumban fizetnek az emberek, de az ő átlagfizetésük négyszerese a magyarokénak: 610 ezer forint.

Németországban pedig kevesebb teher hárul a munkavállalókra, mint nálunk. A nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet elemzéséből kiderül: hazánk adófizetői 25 százalékkal több terhet fizetnek, mint az ide tartozó országok átlagosan.

(hírTV)


http://www.hirtv.hu/gazdasag/?article_hid=204292


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 13:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Németországban pedig kevesebb teher hárul a munkavállalókra, mint nálunk. A nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet elemzéséből kiderül: hazánk adófizetői 25 százalékkal több terhet fizetnek, mint az ide tartozó országok átlagosan.

További súlyos probléma, hogy ezt az agyonadóztatász terheit hihetetlenül kevés ember viszi a vállán, és a legalacsonyabb a foglalkoztatás nálunk és a segélyezés rendszernek köszönhetően ezk jó része nem is szeretne már többet dolgozni.
A megoldás pedig pofon egyszerű.
A politikai elitünkben viszont nincs se gerinc, se bátorság cselekedni. Ez valóban szörnyű.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 14., péntek 06:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet egy beszámolóból Írországból:

"Mióta, hogyan és honnan vetődtél oda, ahol most élsz, és mit csinálsz ott?
Ügynökségen keresztül érkeztem a párommal. Megbíztunk bennünk, mert régen hajóztam, oda is ők közvetítettek ki, és soha nem volt semmi gond. Én itt egy szállodában vagyok gondnokasszony helyettes, ami angolul sokkal előkelőbben hangzik, és talán az is: Deputy Head Housekeeper. A szálloda tisztaságáért felelős részleg vezető-helyettese vagyok.

Hogyan mutatnád be 5-10 mondatban a várost/országot, ahol laksz, szerinted miben jobb, miben rosszabb?
Newcastle egy kisváros, kb. 7000 lakossal. Mivel ez egy tengerparti üdülőhely, viszonylag tisztább és jobb módban élnek itt az emberek, mint a környező településeken. Most mindenki javában készül a szezonra. Ráadásul itt van a világ egyik legmenőbb golfpályája, sok a helikopterrel érkező multimilliomos. Az ország most jön ki a 30 évig tartó politikai válságból (the Troubles), mindenhol felújítások, építkezések vannak. Az emberek élik az életüket és egyáltalán nem beszédtéma a pénz. Ami Magyarország után elég szokatlan. Vidámak, barátságosak, minden "lovely".

Mi hiányzik Magyarországról?
Az otthoni ízek, a család. Nagyjából ennyi.

Mi hiányozna, ha eljönnél onnan?
A fizetésem! Ezenkívül nagyon fog hiányozni a tenger, a tiszta levegő és a sok vidám, barátságos ember. Depresszió sehol. Az állam családbarát politikáját is követhetné a magyar kormány.

Milyen az életszínvonal az itthonihoz viszonyítva? Mennyire tűnnek kiegyensúlyozottnak, boldognak az emberek?
Az életszínvonal szemmel láthatóan jobb, mint otthon. Itt is meg vannak a napi gondok, de nem anyagiak. Megdöbbentő az arányok különbsége: itt egynapi fizetésből felöltözöm, otthon kéthetiből. Kétheti fizetésből nyaralok valami tengerparti helyen egy hétig, all inclusive, otthon ez legálabb kéthavi fizetés lenne. Nem mindegy. Az ember bátran megveheti magának, ami tetszik, nem kell azon agyalni, hogy akkor miből fizetem be a csekkjeimet? Arról nem is beszelve, hogy 9 százalék adót fizetünk. 9-et! A sokkal magasabb bérből.

Mennyibe kerül egy óra parkolás, buszjegy, mozijegy, egy sör, egy kávé?
Autóval nem közlekedünk, biztonsági okokból, mozi nincs, egy kávé kb. 1 font (342 forint), mosolygós kiszolgálással tálalva. A buszjegy kb. annyi, mint otthon, viszont sok a kedvezmény, pl. hétfőtől csütörtökig 5 font (1740 forint) a retúr jegy Belfastba, ami kb. 100 km oda-vissza.

Mennyibe kerül egy kétszobás lakás havi bérlete a belvárosban?
Lakás nincs, csak házak, a kétszobás nagyon ritka, a bérleti árak 500 fontnál (174 000 forint) kezdődnek, ami a fizetéshez képest magas. Viszont amint írtam, ez egy üdülőhely. Kb. mint otthon a Balaton.

A jövedelmedből mennyit költesz magadra és mennyit tudsz félretenni? Mire spórolsz, mire gyűjtesz?
Én az eddigi béremből megadtam az összes otthoni tartozást, plusz televásároltam egy nagy szekrényt. Amúgy a heti bérünk, mert hogy hetente van fizetés, megfelel az otthoni havi fizetésnek, így sokat tudunk vásárolni és sok meg is marad.

Azzal foglalkozol, amivel mindig is szerettél volna?
Igen! Mindig is ezt szerettem volna csinálni, és nagyon elvezem. Egy 180 szobás szállódat vezetni kihívás, oda kell figyelni a részletekre, de ettől izgalmas is.

Milyen a mindennapok hangulata az itthonihoz viszonyítva?
Össze sem lehet hasonlítani. Itt mindenki tök laza, éli az életet, jön-megy. Vidámak, barátságosak az emberek, de hát mitől ne lennének azok?

Mitől tartasz, és mi az, amiben reménykedsz?
Nem tartok semmitől és abban reménykedem, hogy mire a lányom felnő, neki nem kell majd a családot hátrahagyva külföldre mennie azért, hogy megélhessen. Hogy otthon is meg lesz a munka fizetve.

Mi most a legfőbb hétköznapi beszédtéma nálatok?
Igazából minden, ami munka.

Mi van a helyi újság címlapján, amikor ezt írod?
Új sétány nyílik a tengerparton.

Mi a legjellemzőbb szabadidős tevékenység felétek?
Tengerparton gyaloglás, jó gyorsan, az a divat, kirándulás a hegyekben, kutyasétáltatás. Ha nagy ritkán végre kisüt a nap, és a szélvihar sem tombol, mindenki a parton van.

Hányféle szórakozási lehetőséged van szombat este?
Kisvaros: kocsmák, éttermek. Nemigen járunk ki.

Kívánod-e, hogy a gyerekeid ott éljék le az életüket, ahol te most élsz?
Nem szeretném."

Ez az a "rettegett" kapitalizmus, amitől annyira tiltakoztok, amitől féltitek az elesetteket, amitől féltitak a szociális hálót, amitől féltitek a családot, és amit énmagyarázok, hogy jó lenne már bevezetni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 14., péntek 08:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Ez az a "rettegett" kapitalizmus, amitől annyira tiltakoztok, amitől féltitek az elesetteket, amitől féltitak a szociális hálót, amitől féltitek a családot, és amit énmagyarázok, hogy jó lenne már bevezetni. :)
üdv
ex


Kedves Ex!

Nem is tudom, hogy mondjam.Ennyire hülyének nézel, ha valaki azt mondja nekem itt Magyarországon, hogy tessék itt van a munkahely ahol kereshetsz
havi nettó 150000 (vagy még havi nettó 120000-el is boldogan kiegyeznék),
és ebből csak 9% adót kell fizetned, arra én azt mondanám, hogy á köszi nekem ez nem kell????
Ha tudsz ilyen munkahelyet szólj, máris ott vagyok, és itt csak a környékünkön még tudok vinni legalább 3000 embert akik megyünk.

Itt kezdődik, éppen ezt vették el, a munkát.A semmiből nem lehet építkezni.
Miért mennek el a fiatalok?Ezért, mert nincsenek megfizetve.
Ki marad?A sok lelakott ember, akiket viszont nem alkalmaznak, épp azért mert lelakott, vagy olyan kevés pénzt adnak, hogy abból mindent lehet csak megélni nem.
Megint megszüntetnek egy gyárat, az utolsó magyar cukorgyárat.Most már ez sincs, nem beszélve róla, hogy megint hány embert az utcára küldtek.
Tessék az embereknek munkát adni, olyan fizetéseket mint külföldön, és utána lehet kérni, de a semmiből ne akarjon még és még, mert nincs miből adni.
Itt cirkusz az egész politika, mi pedig a bohocók, akiktől elvárják, hogy vidáman nevessenek akkor is ha már nincs min nevetni.

Tényleg nem írom le többször, mert erre is lesz valami frappáns magyarázat, amin a múltkor olyan jót nevettem.

Ez olyan amikor meg akarnak győzni, hogy vegyek valamit mert annyira megéri, és képtelenek megérteni, hogy nincs pénzem.

Na üdv sok szeretettel cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 14., péntek 09:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Ez olyan amikor meg akarnak győzni, hogy vegyek valamit mert annyira megéri, és képtelenek megérteni, hogy nincs pénzem.

Pedig erről van szó, csak nem úgy van az ajánlat, hogy fogadjál máér el egy jól fizető állást, hanem úgy, hogy legyen ilyen be kell vezetni a kapitalizmust. Annak viszont minden tételére tiltakozik az elvileg jobboldali ellenzék, meg itt ti is sokan.
Minden gazdasági alptanfolyamon elmondhatják bárkinek, hogy a gazdaság felpörgetéséhet az alacsony és lineáris adóztatásra van szükség. Ma ezt az egyszázalékos kulcsos adózást, kormány és ellenzék együttesen utasítja el.
Azért nincsenek munkahelyek mert nagy az adó és közteher.
Ezt úgy lehetne csökkenteni, hogy:
lefargják a szociális kiadásokat legfőképpen a feleslegeseket,
megszűntetik a potyautas rendszert,
lecsökkentik, az önkormányzati és állami közigazgatást,
az ártámogatási rendszereket,
adókedvezményeket(kis adónál nem is kell),
és igenis a szolgáltatások igénybevevőire arányosabban kell a terheket kiróni, magyarul, tandíj, vizitdíj, stb.
az állam kivonul a gazdaságból és minimális szinre csökkenti a visszaosztás arányát.
Nem olyan nagy ördöngősség, ki van találva, és ki is van próbálva.
Csak be kell bátran és határozottan vezetni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 14., péntek 09:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Németországban pedig kevesebb teher hárul a munkavállalókra, mint nálunk. A nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet elemzéséből kiderül: hazánk adófizetői 25 százalékkal több terhet fizetnek, mint az ide tartozó országok átlagosan.

További súlyos probléma, hogy ezt az agyonadóztatász terheit hihetetlenül kevés ember viszi a vállán, és a legalacsonyabb a foglalkoztatás nálunk és a segélyezés rendszernek köszönhetően ezk jó része nem is szeretne már többet dolgozni.
A megoldás pedig pofon egyszerű.
A politikai elitünkben viszont nincs se gerinc, se bátorság cselekedni. Ez valóban szörnyű.
ex


Arra gondolsz, hogy nincs gerince, bátorsága megcselekedni azt az adócsökkentő törvényt, amelyet megszavazott, majd a választás után eltörölt, amivel a fidesz kampányolt? Azt, hogy elpuccsolták az adócsökkentést?

Ha a hayek.hu anarcho-kapitalista téziseit kéred számon a második legnagyobb adót fizető országon, általában a magyar eliten, hát akkor igencsak bajok vannak nálad... ! :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 14., péntek 10:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Ex!:*:

Legalább azt elhiszed nekem, ha lenne miből adni, vizitdíjat, tandíjat, eszembe nem jutott volna, hogy ellene szavazzak, és hidd el több emberrel beszélgettem, ugyanezen a véleményen vannak.

Hiába mutatják nekem a Ferrarit(gondolom az a legjobb autó :D ), ha még egy rollerre sem telik.

Üdv szeretettel és áldott hétvégét! cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség