Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31., hétfő 08:28 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
cilla írta:
Kedves Ex!:*:

Legalább azt elhiszed nekem, ha lenne miből adni, vizitdíjat, tandíjat, eszembe nem jutott volna, hogy ellene szavazzak, és hidd el több emberrel beszélgettem, ugyanezen a véleményen vannak.

Hiába mutatják nekem a Ferrarit(gondolom az a legjobb autó :D ), ha még egy rollerre sem telik.

Üdv szeretettel és áldott hétvégét! cilla



Szia Csilla!
Ime egy kis szösszenet, hogy miért nem telik...


Régi tervem, hogy végig követem, mennyire zsákmányol ki az állam ebben a marha nagy demokráciában. Most sok szám jön, de érdemes végigrágni, méginkább végig gondolni.
Találtam egy oldalt, ami sokat segített, de ennél asszem egy picit rosszabb a helyzet (például bevezették a magánszemély különadója vagy az elvárt adó intézményét, stb).
Na tételezzük fel, hogy én egy igen jó dolgozó vagyok, ezért a léggömbhámozó bt ahol dolgozom azt mondja, ad nekem 300.000 Ft fizetést. Jó sok pénz ez, örülök is neki!
Aztán jön az állam, és azt mondja a bétének, gratulálok a bevételedhez, és amiért ezt a pénzt a dolgozónak adod, itt ez a pici lista arról, hogy mit kérek tőled: Nyugdíjjárulék, Egészségbiztosítási járulék, Egészségügyi hozzájárulás, Munkaadói járulék, Szakképzési hozzájárulás.
Így aztán mire a a munkáltató levegőt vesz, máris kifizetett az államnak 102 450 Ft-ot, a fizetésünkön felül tehát rögtön 402 450 Ft-jába kerülünk, úgy is vehetjük, hogy ennyi a bruttó fizetésünk.
Nade mi sem ússzuk meg, hiszen miután megkapjuk a pénzt, a kedves Nagy Testvér ismét megjelenik, most nálunk, és azt mondja, itt ez a pici lista arról, hogy mit kérek tőled: SZJA, Nyugdíj járulék, Egészségbiztosítási járulék, Munkavállalói járulék.
És mire feleszmélünk az állam lenyúlt tőlünk 133 500 Ft-ot, 166 500 Ft forintunk marad.
Persze ezzel még nincs vége a sornak, elmegyek a boltba, vásárolok ezt-azt.
Egyszerű esetben csak általános fogyasztási javakra költök, de a termékek árában további 20% ÁFA került bele, tehát ebből a pénzből valójában csak 135 750Ft értéket vásárolhatunk, állam ismét eltesz 27 750 forintocskát.
Lehetne még lehet fokozni, ha például üzemanyagot veszünk. Magyarországon az egy liter 95-ös oktánszámú motorbenzint terhelő adó mértéke 155.5 forint (53%) a 292,90 forint/liter árra számolva, vagyis ez azt jelenti, hogy valójában csak 137,4 forint. A többi, vagyis a 155,5 forint, az adó és adójellegű befizetés összege. Tehát ha a fizetésünket benzinre költenénk el, ami extrém persze, de a példa kedvéért mégis, akkor az állam 88 245 Ft-ot kap , mi pedig a vettünk 78 250 Ft értékű üzemanyagot.
Ha ezt összeadom 314.200 Ft. Durva, mi? Tehát ha a fizetésedből benzint veszel, az állam többet kap summa, mint a teljes fizetésed! Abszurd? Az!
Persze az se jó, ha a pénzünket félretesszük, és lakás veszünk belőle, hiszen azután illetéket fizetünk (bár a duplán adózott pénzünkből vettük), és ha pár év múlva eladnánk, ismét illetéket fizetünk (a triplán adózott pénzünk után negyedszer).
Autóvásárlással se járunk jobban, átírási illeték, gépjármű adó, stb. plusz az üzemanyag lásd fent.
Ha bankba rakjuk fialni, a kamat után 20% adót fizetünk.
Hogy ne legyen szép az élet be fogják vezetni a vagyonadót, úgyhogy a 2-3x adózott pénzből vett dolgaink után még évente fizethetünk majd megint adót.

Nézzük tehát a végeredményt:
Én dolgoztam, a munkáltatóm üzleti kockázatot vállalt, munkahelyet teremtett, létrehozott valamit. Ehez képest ki keresett a legtöbbet?
Az állam keresett a 300.000Ft-os fizetésemen 263 700Ft-ot.
Én pedig vehetek árut 135 750 Ft-ért.
Emlékszem az átkosban tanultuk (fiatalabbak kedvéért nem volt adó!), hogy a sötét középkorban a gazdag földesúr kizsákmányolta a parasztokat, és 10%-át elvette a termelt javainak, aztán jöttek a papok, és elvittek másik 10%-ot! Hogy sajnáluk szegény parasztot, és kérdeztük, dehát milyen alapon?
Most pontosan 88%-át húz az állam a fizetésemen, még sincs pénz semmire, mégis növelik az adóterheinket tovább. El kéne ezen gondolkozni, kihez folyik az a rengeteg pénz - párfüggetlenül.
De jó, hogy vége a sötét középkornak!
Persze mocskos hazudozó vagyok, csalok a számokkal. Nézz utána a közlönyben, vagy egyszerűen üsd be ebbe az oldalba a fizetésed, a nettó fizut meg oszd el 1.2 -vel (hogy kivedd az áfát). http://www.ado.hu/munkaber2008.php
Ha már itt jársz nézd meg mennyi EÜ és TB terhet fizetsz, aztán gondolkozz el, miért fizetsz ezen felül a gyógyszertárban, a fogorvosnál, a szülésért, műtétért zsebbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31., hétfő 08:33 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
dezi írta:
cilla írta:
Kedves Ex!:*:

Legalább azt elhiszed nekem, ha lenne miből adni, vizitdíjat, tandíjat, eszembe nem jutott volna, hogy ellene szavazzak, és hidd el több emberrel beszélgettem, ugyanezen a véleményen vannak.

Hiába mutatják nekem a Ferrarit(gondolom az a legjobb autó :D ), ha még egy rollerre sem telik.

Üdv szeretettel és áldott hétvégét! cilla



Szia Csilla!
Ime egy kis szösszenet(továbbított levél), hogy miért nem telik...


Régi tervem, hogy végig követem, mennyire zsákmányol ki az állam ebben a marha nagy demokráciában. Most sok szám jön, de érdemes végigrágni, méginkább végig gondolni.
Találtam egy oldalt, ami sokat segített, de ennél asszem egy picit rosszabb a helyzet (például bevezették a magánszemély különadója vagy az elvárt adó intézményét, stb).
Na tételezzük fel, hogy én egy igen jó dolgozó vagyok, ezért a léggömbhámozó bt ahol dolgozom azt mondja, ad nekem 300.000 Ft fizetést. Jó sok pénz ez, örülök is neki!
Aztán jön az állam, és azt mondja a bétének, gratulálok a bevételedhez, és amiért ezt a pénzt a dolgozónak adod, itt ez a pici lista arról, hogy mit kérek tőled: Nyugdíjjárulék, Egészségbiztosítási járulék, Egészségügyi hozzájárulás, Munkaadói járulék, Szakképzési hozzájárulás.
Így aztán mire a a munkáltató levegőt vesz, máris kifizetett az államnak 102 450 Ft-ot, a fizetésünkön felül tehát rögtön 402 450 Ft-jába kerülünk, úgy is vehetjük, hogy ennyi a bruttó fizetésünk.
Nade mi sem ússzuk meg, hiszen miután megkapjuk a pénzt, a kedves Nagy Testvér ismét megjelenik, most nálunk, és azt mondja, itt ez a pici lista arról, hogy mit kérek tőled: SZJA, Nyugdíj járulék, Egészségbiztosítási járulék, Munkavállalói járulék.
És mire feleszmélünk az állam lenyúlt tőlünk 133 500 Ft-ot, 166 500 Ft forintunk marad.
Persze ezzel még nincs vége a sornak, elmegyek a boltba, vásárolok ezt-azt.
Egyszerű esetben csak általános fogyasztási javakra költök, de a termékek árában további 20% ÁFA került bele, tehát ebből a pénzből valójában csak 135 750Ft értéket vásárolhatunk, állam ismét eltesz 27 750 forintocskát.
Lehetne még lehet fokozni, ha például üzemanyagot veszünk. Magyarországon az egy liter 95-ös oktánszámú motorbenzint terhelő adó mértéke 155.5 forint (53%) a 292,90 forint/liter árra számolva, vagyis ez azt jelenti, hogy valójában csak 137,4 forint. A többi, vagyis a 155,5 forint, az adó és adójellegű befizetés összege. Tehát ha a fizetésünket benzinre költenénk el, ami extrém persze, de a példa kedvéért mégis, akkor az állam 88 245 Ft-ot kap , mi pedig a vettünk 78 250 Ft értékű üzemanyagot.
Ha ezt összeadom 314.200 Ft. Durva, mi? Tehát ha a fizetésedből benzint veszel, az állam többet kap summa, mint a teljes fizetésed! Abszurd? Az!
Persze az se jó, ha a pénzünket félretesszük, és lakás veszünk belőle, hiszen azután illetéket fizetünk (bár a duplán adózott pénzünkből vettük), és ha pár év múlva eladnánk, ismét illetéket fizetünk (a triplán adózott pénzünk után negyedszer).
Autóvásárlással se járunk jobban, átírási illeték, gépjármű adó, stb. plusz az üzemanyag lásd fent.
Ha bankba rakjuk fialni, a kamat után 20% adót fizetünk.
Hogy ne legyen szép az élet be fogják vezetni a vagyonadót, úgyhogy a 2-3x adózott pénzből vett dolgaink után még évente fizethetünk majd megint adót.

Nézzük tehát a végeredményt:
Én dolgoztam, a munkáltatóm üzleti kockázatot vállalt, munkahelyet teremtett, létrehozott valamit. Ehez képest ki keresett a legtöbbet?
Az állam keresett a 300.000Ft-os fizetésemen 263 700Ft-ot.
Én pedig vehetek árut 135 750 Ft-ért.
Emlékszem az átkosban tanultuk (fiatalabbak kedvéért nem volt adó!), hogy a sötét középkorban a gazdag földesúr kizsákmányolta a parasztokat, és 10%-át elvette a termelt javainak, aztán jöttek a papok, és elvittek másik 10%-ot! Hogy sajnáluk szegény parasztot, és kérdeztük, dehát milyen alapon?
Most pontosan 88%-át húz az állam a fizetésemen, még sincs pénz semmire, mégis növelik az adóterheinket tovább. El kéne ezen gondolkozni, kihez folyik az a rengeteg pénz - párfüggetlenül.
De jó, hogy vége a sötét középkornak!
Persze mocskos hazudozó vagyok, csalok a számokkal. Nézz utána a közlönyben, vagy egyszerűen üsd be ebbe az oldalba a fizetésed, a nettó fizut meg oszd el 1.2 -vel (hogy kivedd az áfát). http://www.ado.hu/munkaber2008.php
Ha már itt jársz nézd meg mennyi EÜ és TB terhet fizetsz, aztán gondolkozz el, miért fizetsz ezen felül a gyógyszertárban, a fogorvosnál, a szülésért, műtétért zsebbe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31., hétfő 08:44 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Az egyszerű ember - általában - nem gonsdolkodik,. hanem egyből hitelt vesz fel. Sőt már van hitelt visszafizető újabb hitel kostrukció is...
:cry:

Hozzánk aztán jöhetnek..., nekünk már van hitelezőnk!
ISTEN kegyelméből élünk, és higyjétek el, tovább nyújtozkodhatunk, mint ameddig a takarónk ér. Ez nem a mi érdemünk.

Mindenki óvatosságra intek a hitelfelvételtől, ha nem muszáj ne döljön be a csábító, de sunyi módszernek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31., hétfő 10:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Dezi!
Köszi a kis számolást és azt, hogy ezzel igazoltad a mindeddig hirdetett dolgaimat, aminek lényege az, hogy kissebb állam, nagyobb jólét.
És minden olyan gondolat ami bármilyen területen nagyobb állami gondoskodást vár el, az ezt a brutál állami elvonást támogatja és fokozza.
Ezért kellettek volna a reformok a piacosítás a kapitalizmust bevezetni végre. A nagy állami elvonás teszi lehetővé a nagy pénzlopásokat, a korrupciót. Az állam a legrosszabb gazda.
Egyébként az állami elvonás mértéke átlagosan 51% körüli, ami brutálisan nagy, csak egy országban van nagyobb európában, de ott lényegesen nagyobb jövedelmek mellett, tehát összehasonlíthatatlanul jobb ott abszolut értékben a helyzet.
A "győzedelmes" népszavazás, viszont éppen az állami elvonást betonozta be, mert azt mondta a jónép, hogy még egy picit sem akar hozzájárulni a kérdezett költségekhez, vagyis marad az államra. Ez pedig továbbra is maradó nagy adóztatást jelent és megköti a következő kormány kezét is a helyes cselekvésben. Ez a győzelem tehát felér egy vereséggel.
És éppen a Cilla-féléknek lesz aránytalanul nehezebb, mert a nagy adók és járulékok miatt továbbra sem nő a foglalkoztatottság, nem tudnak emelkedni a fizetések stb.
Minden elemi gazdasági iskolában tanítják, hogya gazdaságot a kicsi és lineáris adórendszer pörgeti fel. ezzel szemben milyen nálunk? Nagy és progresszív. Miért? Mert az erőn felül államilag bevállat, vagy megkövetelt gondoskodás, szoc háló miatt iszonyú nagy az állam pénzéhsége. A sok elvont pénzből viszont sokat lehet lopni azoknak akik hozzáférnek.
Tulajdonképpen nagyon egyszerű a megoldás. Miért nem csinálják? Mert mindkét oldal etatista, nagy államban gondolkodik.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31., hétfő 11:10 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
exrefis írta:
Kedves Dezi!
Köszi a kis számolást és azt, hogy ezzel igazoltad a mindeddig hirdetett dolgaimat, aminek lényege az, hogy kissebb állam, nagyobb jólét.
üdv
ex


Szia Ex!
Igen, igen, igen!
Majdnem egyetértünk! De ehhez, sajna hiányosnak jelenleg a feltételek.

Én a kisebb állam alatt kevesebb, de hiteles politikust képzelek le.
Persze, nem olyanokat, akik a rablás után akarnak rendet rakni, és észre sem véve, hogy a maguk - rossz gazda - kritikáját fogalmazzák meg e szólamok alatt.
Nem az állam rossz gazda, hanem a jelenlegi irányítók.
Itt nem rendszerváltás, hanem helyezkedés volt és van.

TESSÉK MONDANI, MIKOR LESZ VÉGRE RENDSZERVÁLTÁS?

Még várhatunk egy kicsit, de meddig?
Ennek egyik súlyos hibája – amit maguk hagytak meg saját játszótérnek - , hogy nincs elszámoltatás, számonkérés. A négyévenkénti bla-blának nem vagyok a híve. Ezért csücsülünk a pácba!
Ugyancsak a rossz törvények, amit ők hoznak, és meggondolatlanul kiosztott segélyek miatt roppan a rendszer. Nem segélyt kell adni, hanem munka utáni kedvezményt.
A munkát pedig megfizetni! Az otthonmaradásért pedig nem ugyanannyi, vagy még több segélyt kellene kiosztani.
Az állam csak akkor, rossz, ha korrupt és tehetetlen az irányítás! Ezt éljük meg ma, ennek érünk lassan a végére. Legalábbis remélem!
Megújulás, megújulás és megújulás kell a szívekben!

Gennyes itt minden a jelenlegi vezetés körül!
A szervezet ezt kezdi kilökni most VÉGREEE!!!!, de ha ezt egy – Az állam rossz gazda, elvtársak előre! – mutyizással akarjuk visszalökni a testbe, akkor ez a képződmény kegyetlenül benyújtja majd az élet számláját, aminek sok dolgos ember is megissza ismét a levét.

Szóval majdnem Ex, csak majdnem…, de azért ölellek!
Majd visszatérhetünk e témára, ha már kevesebbet adózunk majd.
Üdv.: Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31., hétfő 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az emberrel ugye... KÉT szörnyű dolog történhet:

- ha NEM KAPJA MEG amit szeretne

- meg ha MEGKAPJA...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31., hétfő 13:12 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
net2rist írta:
az emberrel ugye... KÉT szörnyű dolog történhet:

- ha NEM KAPJA MEG amit szeretne

- meg ha MEGKAPJA...


Szia net2rist!

Pistuljak meg ha értem..., elmagyaráznád?
Ha a hozzászólásomhoz biggyeszetetted okfejtésedet, akkor valamiről nagyon lemaradtam. :D
Üdv.: dezi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 31., hétfő 13:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most nagyon úgy néz ki, hogy valaki (és a hozzá kapcsolódó valakik) igen hamar megkapják, amit szerettek volna...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 04., péntek 19:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Az iWiW a világ körül című sorozatunkban külföldön élő magyarokat, illetve Magyarországon élő iWiW-felhasználókat keresünk meg a közösségi portál segítségével, hogy mutassák be ők azt a várost, ahol élnek. Minden nap egy újabb várossal - és egy újabb külföldön vagy hazánkban élő magyarral - ismerkedhetnek meg olvasóink. Ma György Bea válaszol Cambridge-ből.

Mióta, hogyan és honnan vetődtél oda, ahol most élsz, és mit csinálsz ott?
2007. január 16-án érkeztem Angliába. 2007. július 7-éig Swindonban éltem, ahol au-pair voltam, aztán költöztem Cambridge-be. Itt délelőtt az egyik college-ban dolgozom, délután pedig gyerekekre vigyázok. Előtte Budapesten éltem kilenc évig. Nem nagyon fordult meg soha a fejemben, hogy ide jöjjek, aztán 2006 novemberében az akkori munkahelyem szóltak, hogy felszámolják a céget és mindenki mehet, ahova akar. Akkor az volt az első gondolatom, hogy megyek Angliába, abban a pillanatban már el is kezdtem szervezni azt, hogy hamar kint legyek.

Hogyan mutatnád be 5-10 mondatban a várost/országot, ahol laksz, szerinted miben jobb, miben rosszabb?
Cambridge egy barátságos kisváros. Kb. 80 kilométerre fekszik Londontól. A városban folyik a Cam folyó, amely igen hangulatossá teszi a belvárost. Amiről ismerhetik és híres is, azok az egyetemei, amelyek egyszerűen gyönyörűek. A legrégebbi college, amely ma is működik, az1280-as években épült, de van olyan is, amely az 1400-1500-as években (pl. a Kings College). Itt található az a pub is - Eagles -, ahol Francis Crick és James Watson bejelentették a DNS felfedezését 1953-ban. Ezen kívül még rengeteg pub van itt, szinte minden utcában kettő. Mivel egyetemváros, a lakosság nagy része fiatal, az idősebbek pedig fiatalosak, ez nagyban meghatározza a város hangulatát. Cambridge magyarországi testvérvárosa Szeged, ezért figyelnek is arra, hogy pl. március 15-én kint legyen a magyar zászló a városházán. Aki szereti a régi épületeket és a hangulatos helyeket, az nagyon szereti vagy szeretni fogja ezt a várost.

Mi hiányzik Magyarországról?
A családomon és a barátaimon kívül semmi.

Mi hiányozna, ha eljönnél onnan?
Itt hagynak élni. Hiányozna maga város és az ország is, de ami leginkább hiányozna, az a hangulat, békesség, nyugalom, ami itt van. Itt biztonságban érzem magam, nem félek, ha éjjel egyedül kell hazamennem a városból.

Milyen az életszínvonal az itthonihoz viszonyítva?
Én úgy gondolom, hogy sokkal jobb, olyan színvonalon tudok itt élni, mint otthon soha. Otthon elgondolkodtam azon sűrűn, hogy mit is vegyek a boltban, van-e pénzem arra, hogy elmenjek szórakozni, vegyek-e valamit magamnak. Itt nincs ilyen probléma.

Mennyire tűnnek kiegyensúlyozottnak, boldognak az emberek?
Sokkal, sokkal, sokkal. Általában itt mosolyognak az emberek. Mész az utcán, rád mosolyognak, az üzletekben szintén. Nem nagyon hallom őket panaszkodni. Persze, itt is vannak gondjaik, bajaik, de valahogyan ezt még sem lehet észrevenni.

Mennyibe kerül egy óra parkolás, buszjegy, mozijegy, egy sör, egy kávé?
Azt sajnos nem tudom, hogy mennyibe kerül egy óra parkolás, mert nem járok autóval sehova. Általában az itt élők kerékpárral közlekednek, én is. A buszjegy dayrider - ami érvényes minden cambridge-i járatra egész nap - 3 font (981 forint). A sör 2-3 font (654-981 forint), a kávé 0,80-2 font (261-654 forint).

Mennyibe kerül egy kétszobás lakás havi bérlete a belvárosban?
Rezsi nélkül kb. 850-900 font (277 950-294 300 forint) körül van.

A jövedelmedből mennyit költesz magadra és mennyit tudsz félretenni? Mire spórolsz, mire gyűjtesz?
Kb. a 75 százaléka az, ami megmarad, ennek egy részét félreteszem, a másik részét pedig magamra költöm. Most a nyaralásokra gyűjtünk.

Azzal foglalkozol, amivel mindig is szerettél volna?
Nem teljesen. Szeretem, amit csinálok, de biztos, hogy fogok váltani.

Milyen a mindennapok hangulata az itthonihoz viszonyítva?
Most voltam otthon, több mint egy év után először, eddig nem tűnt fel annyira, hogy mennyire más itt a hangulat, mint otthon. Az otthoni nyomasztó volt, nem nagyon láttam egy jókedvű embert sem, mosolyogni meg aztán még kevesebbet, kicsit furcsa volt. Hiányzott, ami itt van.

Mitől tartasz, és mi az, amiben reménykedsz?
Nem tartok semmitől, nem gondolom, hogy kellene valamitől is tartanom. Reménykedni meg abban reménykedem, hogy mindig olyan jól fogom érezni magam, ahogy most.

Mi most a legfőbb hétköznapi beszédtéma nálatok?
Ki hova megy nyaralni.

Mi van a helyi újság címlapján, amikor ezt írod?
Megnyílt az új bevásárlóközpont, a Grand Arcadia.

Mi a legjellemzőbb szabadidős tevékenység felétek?
Pubok látogatása, punting, séta a parkokban, mozi, foci, rögbi. Jellemző, hogy vasárnaponként az angolok a régi pubokban ebédelnek és töltik szinte az egész délutánt. Nyáron vagy amint melegebb az idő, a parkok is tele vannak. Gyakran előfordul az is, hogy ellátogatunk valamelyik közeli kisvárosba vagy faluba is.

Hányféle szórakozási lehetőséged van szombat este?
Elég sok. Elsősorban a helyi pubok valamelyikébe megyünk. Gyakran játszanak ezeken a helyeken cambridge-i zenekarok, megtalálható mindenféle stílus, de el lehet menni pl. Buena Vista Social Club- és Dreadzone-koncertre is, de akár színházba is. Ezenkívül vannak klubok, diszkók. Tavasszal és nyáron pedig egymást érik a fesztiválok (sörfesztivál, strawberry fest). Az egyetemeknek pedig folyamatosan vannak bulijaik. Nem mindig könnyű eldönteni, melyiket válasszam.

Kívánod-e, hogy a gyerekeid ott éljék le az életüket, ahol te most élsz?
Igen, azt kívánom, és remélem, hogy ők is meg fogják majd találni valahol - ha nem is itt - azt a helyet, ahol kiegyensúlyozottnak, boldognak érzik magukat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 05., szombat 12:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
"Egy Fidesz-győzelem esetén nem lenne túl nagy fordulat az eddigiekhez képest, mivel a determináció rendkívül nagy. Az előrehozott választásnak a legnagyobb előnye az lenne, hogy az új arcok új bizalmat kapnának a befektetőktől" - vitatkozik a CEU oktatója Vértes álláspontjával. Csaba László szerint az egyik legfontosabb kérdés, hogy gazdasági szempontból a párt melyik énje kerekedne felül. Mivel a Fidesztől jelenleg nem jönnek operatív javaslatok, azaz a gazdasági programjuk részletei nincsenek kidolgozva, ezért kérdés, hogy a liberálisabb vagy a baloldali elemek dominálnának-e a hétköznapokban.

Persze a párt mozgástere igen szűkös lenne, a piacok türelme pedig maximum egy évig tartana. Problémás lenne, ha ez alatt nem sikerülne egy "eladható" programot meghirdetni és elindítani. "Az átlag választó nem egy új jóléti rendszerváltást akar, és azt sem szabad elfelejteni, hogy ha ketten ugyanazt mondják is, az nem feltétlenül jelenti ugyanazt a társadalomnak" - érvel a professzor amellett, hogy a Fidesz akár abban az esetben is hiteles tudna maradni, ha több területen is szembemenne a korábban megfogalmazott álláspontjával.


Csaba László aztán végkép nem mondható kormánypártinak, de ő is azt állítja, hogy:
A Fidesz nem mond semmit a jelen helyzet megoldására, nincs programja.
Amit eddig mondott azzal felelősen szembe kellene mennie, ha valóban az ország érdekeiben akar cselekedni. Ami annyit jelent, hogy eddig is meg most is hazudik.
Ezt mondtam én is. A 2006-os választás előtt hazugságban versenyzett egymással az MSZP és a FIDESZ.
Ha most vagy később hatalomra jutnak, tényleg úgy járnak mint Abimélek.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 05., szombat 20:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:

Csaba László aztán végkép nem mondható kormánypártinak, de ő is azt állítja, hogy:
A Fidesz nem mond semmit a jelen helyzet megoldására, nincs programja.
Amit eddig mondott azzal felelősen szembe kellene mennie, ha valóban az ország érdekeiben akar cselekedni. Ami annyit jelent, hogy eddig is meg most is hazudik.
Ezt mondtam én is. A 2006-os választás előtt hazugságban versenyzett egymással az MSZP és a FIDESZ.
Ha most vagy később hatalomra jutnak, tényleg úgy járnak mint Abimélek.


Ez a lemezed a 2006-os fideszes hazugságról már annyira gyurcsányi módon el*urt, és főleg unalmas, hogy talán lassan le kellene venned, mert még ugrik egyet. A mondandódhoz csak annyit:

1. A gazdaság komoly szereplőit (20-at) megkérdezték. Többségük szerint ha választani lehet a mostani koalíció, a kisebbségben való kormányzás, vagy az előrehozott választás között, akkor az előrehozott választás a jó lépés. Nem akarnak még két év töketlenséget. Ezért írtamm a másik hozzászólásomban, a másik topicban a láthatatlan kéz szerepéről...
2. Gazsó prof szerint a fidesznek nincs olyan programja, amellyel a gazdaságnak már 70 %-át kitevő multikat lekezelné, vagyis nincs olyan látható szándék, amellyel újratárgyalná a fidesz a multik, és köztünk álló, ellenünkre való rendszert.
3. A Varga szerint kábé 6-8 évre van szükség, hogy helyretegyék ezt a barbár dúlást, amit a ballibek itt rendeztek. Szemmel láthatóan nem akarják kiteríteni minden lapukat, csak a fő csapásirányt mondták el az alapprogramjukban. A nyilvánvaló tervek mellett fontos, hogy mit is kezdenek a multikkal. Ezt viszont nem fogják kitenni a faliújságra...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 06., vasárnap 08:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ez a lemezed a 2006-os fideszes hazugságról már annyira ... unalmas, hogy talán lassan le kellene venned, mert még ugrik egyet....
Nézd! Orbitális erkölcsi felháborodást míveltetek, hogy Gyurcsány hazudott, ugyanott, ugyanakkor és azóta is hazudik OVi, és ez nem zavar benneteket. Ez maga az erkölcsi válság.
Kíváncsi vagyok, ha OVi hatalomra jut és ellenkezőjét csinálja mint amit eddig hírdetett, vajon fel fogtok-e háborodni? Nyilván nem, de az meg azt jelenti, megszűnt erkölcsi alapotok szólni ugyanezért a másik oldalnak.
Ugyanez vonatkozik a kormányoldalra is.

Idézet:
2. Gazsó prof szerint a fidesznek nincs olyan programja, amellyel a gazdaságnak már 70 %-át kitevő multikat lekezelné, vagyis nincs olyan látható szándék, amellyel újratárgyalná a fidesz a multik, és köztünk álló, ellenünkre való rendszert.
Nem tudom ki ez a Gazsó prof, de egy Fidesz kormányzásban éppen az lehet a veszélyes, hogy ilyen kártevők szóhoz juthatnak. Bár szerintem a fidesz sem olyan ostoba, hogy döntési helyzetbe hozzon ilyen lökött alakokat.
Először is nem kell semmi féle program kezelni a multikat. Ha egy kormánynak nem tetszik egy cég, bevonja a működési engedélyét és kész, vagy felemeli az adóját és elmenekül magától. De ha egy ilyen hülye gazsónak sikerül elkergetni a multikat akkor vissza transzportálna minket egy pillanat alatt az ókorba. Ez az antikapitalista meg már emgem untat, tudod ezen nőttünk fel a szocializmusban, de nem a kapitalizmus omlott össze működésképtelenség miatt, tudod!?
Csak emlékeztetlek, a jobboldali konzervatív, vagy liberális polgárság nem antikapitalista.
Miért is ellenség a multicég?

Idézet:
3. A Varga szerint kábé 6-8 évre van szükség, hogy helyretegyék ezt a barbár dúlást, amit a ballibek itt rendeztek. Szemmel láthatóan nem akarják kiteríteni minden lapukat, csak a fő csapásirányt mondták el az alapprogramjukban. A nyilvánvaló tervek mellett fontos, hogy mit is kezdenek a multikkal. Ezt viszont nem fogják kitenni a faliújságra
Nyilván a 6-8 éves elszúrást nem lehet egy pillanat alatt rendbe hozni, bárki is teszi.
Mit kellne kezdeni a multikkal? ld, mint fennt.
Nem a multikkal kellene kezdeni valamit, hanem a hazai vállakozásokat kellene békén hagyni működni és nem agyonvágni adókkal. Még csak segíteni se nagyon kellene. Egyszerűen hagyni kellene/kellett volna élni.
Mellesleg a multik sokkal jobban betartják a törvényeket mint a magyar vállalkozások, tehát a magyarok rosszabbak a munkavállalókkal szembemn mint a multik.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 06., vasárnap 09:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kicsit nehézfejű vagy, emiatt újból elmondom. A fideszt a 2006-os választás okán akkor kaphattad volna hazugságon, ha kormányra jut. Részemről bőven el tudom képzelni, hogy négy éves növekvő gazdasággal teljesítette volna a beígérteket. Márcsak azért is, mert a nyugdíjasok baromira dühösek rájuk, hogy 1998-as kormányzásukkor nem teljesítették, azt a nyugdíjemelést, amit a szocik a következő kormány számlájára beígértek.

Ha az Orbánék az ellenkezőjét csinálnák annak, amit beígértek, amint azt a Gyurcsányék tették, abban a pillanatban kihátrálna mögülük a jobbos tömeg, nem úgy, mint az mszp esetén, ahol a szerencsétlen balos tömegek máig imádják a liberális mszp-t, csak éppen azért nem látod őket a statisztikákban nyíltan, mert a Szonda Ipsos kérdéseire azzal válaszolnak, hogy most takarékra állítoták magukat.

Gazsó Ferenc a szocik embere, ténylegesen baloldali személyiség. Jellemző, hogy még csak nem is ismered ezt a jelentős figuráját a politikai életnek. Gazsó szociológus, egyetemi tanár, az MSZP társadalompolitikai tagozatának tiszteletbeli elnöke. Annyit érdemes tudni róla, hogy Gyurcsányal szemben áll, és emiatt elnyomják az mszp-n belül a tagozatot. Dehát ez annyira köztudott dolog. Mondjuk a Hírszerző biztosan nem ír róla...

A gazdaság 70 %-át kitevő multik a közteherviselésből semmiféle részt nem vállalnak. Szemben a hazai vállalkozásokkal adókedvezményeket kapnak, és az állam még támogatja is az én adóforintjaimból őket. A privatizálásnál piacokat vesznek szinte fillérekért, majd sorozatban szüntetik meg a munkahelyeket azzal, hogy becsukják a gyárakat, vagy külföldre viszik a termelést, és még egy csomó csúnya dolgot csinálnak. Például több pénzt visznek ki évente az országból, mint amit hoznak. Hallottunk a számlázási trükkjeikről, amivel kiszivattyúzzák a pénzt az országból, és az államot megkerülik kisakkozzák ezzel. Míg a lakosság reálbére az elmúlt 20 év alatt 1 % alatt növekedett éves átlagban, addig a multik nyeresége 22 %-ot emelkedett éves átlagban, ami óriási aránytalanságot mutat. A hazai 30 %-ot kitevő vállalatokat viszont keményen kizsigerelik. Ne ezen a helyzeten kell változtatni, újra kell tárgyalni, hogy milyen mértékben vállalnak szerepet a társadalmi teherviselésben a multik.

Gyurcsány gyakorlatilag a lakája ezeknek. Kérdés, hogy Orbán képes lesz-e változtatni a fenti helyzeten tette fel Gazsó a kérdést, és ez még akkor is igaz, ha ezt a kérdést egy baloldali politikus tette fel.

Azzal egyetértünk, hogy a 30 %-ot kitevő hazai vállalatokat jobban kell támogatni, de az is nyilvánvaló, hogyha a 70 %-os részt kitevő multik inkorrekt, hibás (sokszor bűnös) politikai döntésekből eredő iszonyatos pénzkivonását nem tudjuk megakadályozni, akkor a hazai vállalatok támogatása csak annyit ér, mint halottnak a csók...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 16., szerda 21:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nooooormális ez a kormány? Ennyire azért nem kellene csökkentenie a terheket... :shock: :

Idézet:
Bajban vannak a fóliások
2008. április 16. 20:57
MNO

Egy januárban életbe lépett törvény szerint az állandó fóliasátor is ingatlannak számít, ezért arra ugyanolyan építés engedély kell, mint a kőházakra.

Ez azt jelenti, hogy több ezer alföldi család építési engedély nélkül termel több ezer négyzetméternyi ingatlanban. A törvény szerint minden olyan fóliasátor, amely fél évnél tovább áll, már családi ingatlannak számít. Engedélyeztetése több százezer forintba kerül. Akinek nincs engedélye és nem bontja le júliusig a sátrát, az milliós büntetésre számíthat. Több termelő viszont attól tart, csődbe megy, ha le kell bontania a fóliát.

(hirado.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 16., szerda 21:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
rosta írta:
Nooooormális ez a kormány? Ennyire azért nem kellene csökkentenie a terheket... :shock: :

Idézet:
Bajban vannak a fóliások
2008. április 16. 20:57
MNO

Egy januárban életbe lépett törvény szerint az állandó fóliasátor is ingatlannak számít, ezért arra ugyanolyan építés engedély kell, mint a kőházakra.

Ez azt jelenti, hogy több ezer alföldi család építési engedély nélkül termel több ezer négyzetméternyi ingatlanban. A törvény szerint minden olyan fóliasátor, amely fél évnél tovább áll, már családi ingatlannak számít. Engedélyeztetése több százezer forintba kerül. Akinek nincs engedélye és nem bontja le júliusig a sátrát, az milliós büntetésre számíthat. Több termelő viszont attól tart, csődbe megy, ha le kell bontania a fóliát.

(hirado.hu)



Szia kedves Rosta!

Ha ez valóban így van, tényleg nem noooooooooormálisak!

Komolyan most már legszívesebben fülön fognám őket, és kipenderíteném
mind.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség