Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 01:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Ex! :D

Bocsáss meg meg, ha egy kicsit fárasztalak már, és írd meg nyugodtan akkor abbahagyom.

Na, ha mondjuk minden privatizálva van, és vannak azok az emberek akik sérültek szellemileg, testileg, öregek, vagy épp hátrányos helyzetük miatt kiesnek a termelésből, róluk akkor ki gondoskodik?Vagy az árvákról.

Pl.jelenleg az adófizetők pénzéből tartják el, nagyon szegényesen az autista gyermeket és tulajdonképp az őt nevelő szülőt is.
Ábrahám idejében más volt, mert az egy nagy család, törzs volt, akik gondoskodtak azokról akik oda tartoztak.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 07:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Cilla!
Egyáltalán nem fárasztasz, sőt. Szívesen beszélgetek ezekről.
Na szóval, az a helyzet, hogy minden társadalom könnyedén el tudja tartani az elesetteit, az soha nem jelenthet nagy problémát.
Meggyőződésem, hogy ma is legjobb helyük egy családban van. De egy társadalomban, ahol nem vonják el a jövedelem nagyobbik részét, ott az a lakosságnál marad, így könnyedén meg tudja oldani, ha akad a családban egy elesett.
A szociális hálót nem a tényleges rászorultak terhelik, hanem a potyautas csalók, élősködők.
Gondolj csak bele, ma nálunk 800000 rokkantnyugdíjas van. Sehol a vilkágon nincs ennyi. Ez azt jelentené, hogy a nyomorékok országa vagyunk. De ez nem igaz, a potyűzók országa vagyunk. Ezek nagy része nem rokkant, hanem dolgozik, lehet, hogy többet keres mint te, nem fizet adót, TB-t, segélyt kap, lakbértámogatást, fűtéskiegészítést stb., neked meg emiatt ilyen alacsony a béred.
Ez roppant igatságtalan.
A villamosipari dolgozók ma a te adóidból is kapnak villanyár támogatást, s közben a legtöbbje többet keres mint te.
Rendeteg ilyen igazságtalan anomália van.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 10:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Természetfeletti erők nem léteznek.
Kedves Rosta!
Értem, hogy főleg e miatt a mondat miatt idéztad a libertarista alapgondolatokat.
De ez itt nem teológiai vita, hanem gazdságpolitika. Én hívő vagyok, nem ateista, de itt ez most nem tétel.


Szögezzük le, hogy ilyen gondolati háttérrel, ilyen Krisztus ellenes hozzáállással valaki nem lehet hívő keresztyén. Tudom, hogy annak mondtad, mondod magad, de hát ezek után már tisztán látunk, teátrálisan lehet mondani, hogy ez a dolgod lelepleződött.

A libertarista alapgondolatokban csak hab a tortán, hogy semmiféle természetfelettit nem ismertek el. Ez egy korrekt dolog. Legalább tisztán leírják azt, amit már korábban állítottak, vagyis hogy nem vagytok keresztyének.

A baj inkább mással van. Az egyik fő ideológusukról a következőt írják:

hayek,hu írta:
Ayn Rand témája "az ember, mint heroikus lény". A műveiben kibontakozó, négy fő tételből (objektív valóság, ész, önérdek, kapitalizmus) álló filozófiai rendszer objektivizmusként vált ismertté.


Ugyanilyet olvasunk Nietzsche soraiban az emberfeletti emberről, vagy ugyanerről beszél Hitler az übermensch emberrel kapcsolatban. Csak most az emberfeletti ember önző önérdeke a kapitalizmusban válik szentséggé.

Mindig is zavart ez a fajta gondolatszövésed, és bizony sokszor a szemedre vetettem ezt az übermencsh gondolkodást, amikor megfogalmaztad valami kiemelkedő embercsoport szemszögéből a véleményed, amelynek tagja vagy. Arra kellett gondolnunk, hogy valami szuperkeresztyének volnátok magatok előtt, és a dolgokat sajnos nem sikerült összekapcsolni, pedig végig mindig ott voltak a tények az orrunk előtt. Végül kiderült nem egy keresztyén közösség, hanem valami übermencsh közösség felkent tagjának vallod magad, amely inkább nietzschei, esetleg vérnáci szerű (árja) közösségnek látszik, mint bármi másnak.

Azt, hogy ez a társaság elveti a keresztyénséget, azt nagyon jól látni az alábbiakból:

hayek.hu írta:
minden ember önmagában jelenti a véget, nem mások végét. Három alapvető értéke az ész, a cél, az önbecsülés. Élete legfobb célja saját boldogsága. Ne áldozza fel magát senkiért, de másokat se áldozzon fel önmagáért! Az altruizmusnak nincs létjogosultsága.


Nos ez mond teljességgel mást, mint amit Jézus tanított, itt van a fő baj. Jézus a fő parancsolatban azt tanította, hogy szeresd az Istent teljes lelkedből, és azt, hogy szeresd az irgalmas embert, és légy te is az. Eképpen, irgalmasan kell viselkednünk mindenkor.

A libertariusok fenti ideológiai parancsa ezzel szemben az, hogy légy önző, és utasítsd el a közösség bármi formáját, és utasítsd el az altruizmust, vagyis az önzetlen szeretetet, az irgalmasságot. Azt hiszem ehhez nem kell kommentár.

Nálad is ezt hiányoltam mindeddig, az altruizmusra, irgalmasságra való készséget, és csodálkoztam, hogy keresztyénnek mondod magad, noha az Adam Smithel kapcsolatos vitában konkrétan bevállaltad az önzés mindenekfelettiségét. Innen látszik, hogy ez nem volt véletlen, egy olyan közösség ideológiáját vallottad mindeddig, amely megtagadja Jézus parancsolatát. Így utólag állnak össze a mozaikok.

Én végül is köszönöm, hogy színt vallottál, gondolom téged is fárasztott a bújócska.

Amiről írsz, az már csak hab a tortán, hogy a természetfelettit megtagadja a közösséged, az már csak arra volt jó, hogy mintegy jogilag is elismeritek, hogy nem egy hívő, keresztyén társaságról van szó.

Loisznak üzenem, aki vitában van Péterrel abban, hogy egy internet fórum lehet-e valódi vallási közösség, látható a fenti példa alapján is, hogy nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 15:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
...
Szögezzük le, hogy ilyen gondolati háttérrel, ilyen Krisztus ellenes hozzáállással valaki nem lehet hívő keresztyén. Tudom, hogy annak mondtad, mondod magad, de hát ezek után már tisztán látunk, teátrálisan lehet mondani, hogy ez a dolgod lelepleződött.


tenemvagyhívő, térgyémeg, térgyémeg HOZZÁM....


unalmas...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 15:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
rosta írta:
...
Szögezzük le, hogy ilyen gondolati háttérrel, ilyen Krisztus ellenes hozzáállással valaki nem lehet hívő keresztyén. Tudom, hogy annak mondtad, mondod magad, de hát ezek után már tisztán látunk, teátrálisan lehet mondani, hogy ez a dolgod lelepleződött.


tenemvagyhívő, térgyémeg, térgyémeg HOZZÁM....


unalmas...


Még igazad is lehetne, ha a Parókián eltöltött évek alatt bármely magát keresztyénnek valló ember hitét témaként kezeltem volna. Utána nézhetsz, ebben profi vagy, hogy Exrefisen kívül más, magát keresztyénnek valló ember hívőségét nem kérdőjeleztem meg.

Ezt is csak azután tettem, amikor a Hayek féle társaság eszmeiségét direkt témaként felhozta, és azt magáénak vallotta.

Ennyit az énmindentjobbantudokmindentmegmondokmindenálszentbigottnak hozzáállásodról...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 17:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Ex!


Idézet:
exrefis írta:
Kedves Cilla!
Egyáltalán nem fárasztasz, sőt. Szívesen beszélgetek ezekről.
Na szóval, az a helyzet, hogy minden társadalom könnyedén el tudja tartani az elesetteit, az soha nem jelenthet nagy problémát.


Jól van, megnyugodtam, hogy végülis az elesettek nem maradnának támogatás nélkül, és itt a valódi elesettekre gondolok.Igaz, hogy nagyon sokan kihasználják ezt a segélyezési rendszert, de most végül megint oda
lukadtam ki, hogy munka kellene az embereknek amiből el tudják tartani a családot.Szerintem ez lenne a legfontosabb.Az pedig, hogy állami cég, vagy magánkézben van, engem pl.abszolút nem érdekelne, ha tisztességes, és becsületesen áll a munkaadó a munkavállalóhoz.
Most úgy látom, hogy nagyobb biztosítéka van az embernek ha állami cégnél dolgozik, mert be van jelentve, jár a szabi, ebédpénz....
Míg a magáncégek előszeretettel nem tartják be a jogszabályokat.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 17:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
végül megint oda
lukadtam ki, hogy munka kellene az embereknek amiből el tudják tartani a családot.Szerintem ez lenne a legfontosabb.
Szerintem is. Pontosan a durva nagy állami elvonás, adóztatás az ami a foglalkoztatás, a hatékonyság, a gazdasági növekedés ellen hat.
Idézet:
Az pedig, hogy állami cég, vagy magánkézben van, engem pl.abszolút nem érdekelne, ha tisztességes, és becsületesen áll a munkaadó a munkavállalóhoz.
A tapasztalat azt mutatja, hogy az állam a rossz gazda, nincs helye a gazdálkodásban, az ő dolga a törvényesség betartása.
De ha az éllami cég nem fizeti be a járulékokat a dolgozója után, ilyen is van, akkor hogy követel rendet.

Idézet:
Míg a magáncégek előszeretettel nem tartják be a jogszabályokat.
Ilyen Németországban nem fordulhat elő, mert ott az állam a dolgát végzi és nem azt, ami nem dolga. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 17:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Rosta!
2x2=4 akkor is ha egy ateista állítja. Csak azért nem tagadhatod le mert egy ateista mondja. Az nem érv a tények ellen, hogy te a tényállítót utálod valamiért. Vagy azért mert ateista, vagy azért, mert más a világnézete mint a tiéd. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 18:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Ex!

Így már értem.Tehát most az a helyzet, nincs törvényileg beszabályozva a tőkések közreműködése, éppen azért, mert akkor ők sem tudnának zsebet tömni, mármint az állam.Persze gondolom, hogy valamennyire azért be van határolva.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 19:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Állami, kormányzati szinten is igaznak kéne lenni a jó erkölcs követésének.
Ha az állami, kormányzati aparátus alapjában véve erkölcsetelen, akkor hiteltelen is. Hiába a kommunikációs fogások, no meg a fenyegetőzések
Így ez kihat az egész társadalomra.
Ma sajnos egyre inkább ez tűnik igaznak.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 21:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
fiúk-lányok.... mi itt egy OLIGOKRÁCIÁBAN élünk...


nyilván ÉPÜLETES vitát lehet folytatni arról, hogy A MI OLIGARCHÁNK az erkölcsösebb, vagy a TI OLIGARCHÁTOK...

részemről ebben nem kívánnék részt venni :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 24., vasárnap 22:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
fiúk-lányok.... mi itt egy OLIGOKRÁCIÁBAN élünk...


nyilván ÉPÜLETES vitát lehet folytatni arról, hogy A MI OLIGARCHÁNK az erkölcsösebb, vagy a TI OLIGARCHÁTOK...

részemről ebben nem kívánnék részt venni :S


Szia kedves Net! :D

Részemről semmi vita, inkább csak érdeklődés és beszélgetés.

Na megint tanultam egy új szót. :*:

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 25., hétfő 07:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
fiúk-lányok.... mi itt egy OLIGOKRÁCIÁBAN élünk...
Ebben kétségtelenül igazad van, de én nem vagyok egyik oldal harcosa sem.
Éppen azt dünnyögtem már korábban is, hogy azért van, többek között erkölcsi válság ebben az országban, mert az emberek többségének nem mondjuk a lopás fáj abszolut értékben, hanem, csak az a lopás zavarja, amit a másik oldal csinál. A mi kutyánk kölkeinek a lopása meg megbocsáthatóü bűn.
Sajnos egyéni szinten is nagyon súlyos a helyzet.
Középosztáylbeli hölgyek, némelyik vállalkozó, azt beszélik meg egymás között, hogy ki milyen trükkel lop a hipermarketben, s közben mélyen elítélik a cigánybűnözést.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 25., hétfő 09:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Exrefis, a leegyszerűsített, bennünket hülyének tartó, általánosító példáidra nem igazán akarnék reagálni. Csupa olyan lózung, amit a napi politikában az szdsz, meg az mszp használ, és számtalan értelmes ember megválaszolta azokat. Ne sulykold itt is a kormányzati hülyeséget, mert ezzel lenézel bennünket.

Ami a megtérésedet illeti, amíg az önzés társadalom felett uralkodó fontosságát vallod a mindennapi életben, addig a konfirmálásra váró gyerek is tudja, hogy ez önbecsapás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 25., hétfő 09:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Exrefis, a leegyszerűsített, bennünket hülyének tartó, általánosító példáidra nem igazán akarnék reagálni. Csupa olyan lózung, amit a napi politikában az szdsz, meg az mszp használ, és számtalan értelmes ember megválaszolta azokat. Ne sulykold itt is a kormányzati hülyeséget, mert ezzel lenézel bennünket.

Ami a megtérésedet illeti, amíg az önzés társadalom felett uralkodó fontosságát vallod a mindennapi életben, addig a konfirmálásra váró gyerek is tudja, hogy ez önbecsapás.

Nem kívánok a fortyogó indulatoddal küzdeni.
A kormánny poltikáját elég sokszor kritizáltam itt is, (na persze másik irányból mint te) ugyhogy nem igen tudnál idézni tőlem olyat, hogy kormánytati elképzeléseket sulykoltam volna. Sajnálom, hogy nem vagy képes felfogni, hogy aki nem hozzád hasonló elvakult fideszes, az egyáltalán nem jelent kormánypártiságot.
Idézet:
az önzés társadalom felett uralkodó fontosságát vallod
:D Ez nevetséges hülyeség, valszeg szövegértési problémáid vannak.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség