Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 30., péntek 12:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
Kedves drága Net!
Elküldök neked egy részletet Birtalan Balázzsal folytatott levelezésemből.

köszönöm!! nem tom MIRE jó ez nekem, de köszönöm...
Eeyore írta:

Kedves Balázs!Csak köszönetet szeretnék neked mondani, mert egy nagyon fontos dologra tanítottál meg, ami, hogy egy kicsit nagyzoljak, "forradalmasítja" az életemet. Egészen idáig éltem anélkül, hogy ezt tudtam volna, és sajnos ez rengeteg fölösleges fájdalmat okozott, nekem és hát persze másoknak is. Ez a levelezésünknek az öntudatlan mélyrétegéhez tartozott, de végül is ez vált a legfontosabbá, legalábbis nekem. Már alig várom, hogy másoknak is átadhassam a felfedezésemet, így persze veled is megosztom, hogy aztán te is továbbadhasd a barátaidnak és a nem barátaidnak egyaránt. Ez a hatalmas felfedezés pedig az, hogy pontosan mi különbözteti meg a vitát a veszekedéstől. Az, hogy megmaradok-e a konkrét problémánál, vagy igyekszem elterelni a szót máshova, pl. a másik személyére. Egy példa a Kontrollból: "Miért eszel reggelire ilyen zsírosat..." Erre Muki válasza kb.: "Muszáj neked folyton beleszólnod a másik életébe? Mondtam én neked valaha, hogy mit eszel, mi? Mit jössz nekem folyton ilyenekkel, azt hiszed, hogy irányíthatsz?" "De én csak..." "Muszáj, hogy folyton tied legyen az utolsó szó, nem bírod ki, hogy ne a tied legyen az utolsó szó..."
Ennek sok oka lehet, pl. a sarokba szorítottság érzete, ahonnan egy kiút van, a támadás stb. Majd figyeld meg, ez tényleg így van.
Még egy: úgy tűnt számomra, hogy te/ti nem rajongtok a házasság gondolatától (én sem!, csak ezt nem vetted észre)...


/Egyébként bemásolom neked Balázs első és utsó válaszát. Az előzményeket - te - ismered.

nem, nem ismerem, balázst se, a házassággal kapcsolatos előtörténetedet se...
Eeyore írta:
A legutolsó válaszban végre már a témánál maradt, nem tért ki előle. Hosszú ideig ő is azt gondolta, hogy csak szívatom, vagy szórakozni akarok vele. Elég nehéz volt meggyőznöm, hogy nem. Először ezzel kezdte:
"...a szóhasználatodból azt hallom ki, hogy leveled célja elsősorban nem az információszerzés volt (dacára a kérdő mondatoknak), hanem az indulatod levezetése. Másként fogalmazva: nem látom soraidban a jelét annak a nyitottságnak, amely alapja lehetne egy valós, kölcsönös párbeszédnek.... Ha viszont mégis igazam van, és csak a saját igazadat akartad kinyilatkoztatni felém/felénk, anélkül, hogy valóban kíváncsi lennél a véleményünkre (horribile dictu: a vélemények mögötti emberi sorsokra), akkor gondolom, nem veszed zokon, ha az általad eleve egyszemélyesnek definiált játékodba nem akarok kibicként beszállni."

Az utsó (sokadik) levélváltás:
kérdés:"Mit szólsz a fenti gondolatmenethez, és a ti igemagyarázatotokból miért maradt ki a házastársi hűségre vonatkozó parancsolat?"
válasz: A gondolatmenetedet, mint írtam, nem olvastam végig, mert egyrészt hosszú,másrészt már az eleje értelmetlen (legalábbis számomra). A kérdés második felére a válasz: azért, mert a házassági hűség fogalmának a vizsgált perikópára való adaptációja fundamentalista anakronizmus volna.
kérdés: "Mennyire veszed komolyan a monogámia bibliai parancsát?"
válasz: Ez egyrészt magánügy. Másrészt a "mennyire" kérdést nem tudom értelmezni: ha azt mondom, hogy "13-ra", azzal előrébb vagy? Harmadrészt a monogámia nem biblikus fogalom, szemben a házasságtörés tilalmával. E kettőnek feltétel nélküli azonossá tétele olcsó moralizálásnak megfelelő, biblikus teológiai szempontokból teljesen tudománytalan./

ez amúgy így van, de ettől még nem tudom, hogy hogy kapcsolódik ez HOZZÁM??? :O
Eeyore írta:

net2rist írta:
és ÉRTEM, hogy irigyelsz MINDENKIT, akit "szeret Isten"... vagyishát nem szerencsétlen, hanem épp ellenkezőleg, gazdag, boldog és magas lovon ül...

http://www.terrakotta.hu/index.php Ez itt a reklám helye: ez az üzletlánc azon nazarénusok tulajdona, akikhez bibliaórára járok. Ők bizony nagyon jómódúak, havonta több százezer Ft-ot adományoznak nem tudom hová (én még magasabb összeget hallottam, de az talán hihetetlennek tűnne). És ráadásul szépek, okosak, egészségesek és boldogok. Mivel egy csomó elérhetőségük meg van adva, megkérdezheted, észrevettek-e rajtam valaha irigységet. Közönyt vagy elfogódottságot talán.
Azt tudom, hogy nem tudok ÉLVEZETTEL megragadni sok mindent a világban. Tudom, hogy aki zárkózott, az általában túl puritán is. Fordítva: aki puritán, az ált. magányos is. Ezért tisztában voltam azzal, hogy előbb-utóbb korrigálnom, finomítanom kell azon, amiket idáig írtam a gazdasággal kapcsolatban: a környezetvédelem és az önkorlátozás, akármilyen szép és lelkesítő elvek is, de az életet élvezni szerető és tudó emberek számára nem jelentenek valami vonzó perspektívát, és ezért még csak nem is lehet megróni őket.
Ezt már korábban leírtam neked, hogy ez sajnos skizoid vonás, de ha gondolod, kiteregethetjük a fórumon.

net2rist írta:
de oké... akkor MI VÁLTOZOTT az életedben???

Hogy életemben először végre azt csináltam, amit szeretek és amihez értek: leírtam a gondolataimat.


örülök!!! már csak olyat kéne találnod, aki ÉRTI a gondolataidat :S

szomorú ez, mert az ÉRZÉSEIDET továbbra is értem, de a gondolatok csak valamiféle VÉDŐPÁNCÉL-SZEREPET töltenek be, jobb esetben távoltartanak, rosszabban meg beléjük verem a fejemet, mikor lehajolok, hogy segítsek...

ez van... meglássuk...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 30., péntek 13:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
örülök!!! már csak olyat kéne találnod, aki ÉRTI a gondolataidat :S



bocs, ...nem erre mondják, hogy "a hóhért akasztják"? :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 30., péntek 13:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
net2rist írta:
most meg aztán már VÉGKÉPPEN nem szereti őket kivételezően, hiszen ott van neki az új játéka, az egyház

Az új játék fájt. Gondoltam, elütöm poénnal, de nincs hozzá humorom.


hidd el, NEKEM is fáj ez az "antropomorfizálás", mikor Istenről is feltételezzük, hogy BELE- és KI-szeret választott népébe-népéből...

az "új játék" úgy jött, hogy próbáltam nem ENNYIRE durván fogalmazni, de kiprovokáltad belőlem a "kendőzetlen véleményt"

Eeyore írta:
net2rist írta:
ezáltal sikerült "bosszút állnod azokon, akik elszúrták az életedet?"
ezáltal leleplezted a titkos mesterkedéseit valakinek, aki tönkretett?


Ezt fejtsd ki priviben, mert nem értem, mire akarsz kilukadni.

ne haragudj, itt-most kigyulladt nekem egy piros lámpa: NEM foglak felhívni, nem fogok "rádszállni", nem célom, pláne nem ÉRDEKEM, hogy "jóban legyünk"
Eeyore írta:
Ex-szel beszéltünk telefonon, elmeséltem, mi köt a HGy-hoz és hogyan érzek, mi motivál. Nem hiszem, hogy sértőnek találta, vagy a bosszú nyomait fedezte föl bennem. De kérdezd ki őt te is, esetleg írok neked egy listát azokról, akiket személyesen ismerek a HGy-ben. Tőlük is érdeklődhetsz a motivációim felől. Az egyiket most itt rögtön le is írom: Kaposváron egy nyugdíjas, özvegy tanítónő, Eszterke, akinek van egy mozgássérült lánya, Gabi. A Fő utcán laknak. De Dodótól vagy Jonéktól is beszerezhetsz információkat, ha az könnyebb.

megörültem nekik a JUBI-találkozón, de MOST már úgy gondolom, hogy nem véletlen, hogy AZELŐTT mentek el, hogy "rád kérdezhettem" volna... itt és most megintcsak úgy érzem, hogy "nem indítanak belülről" a nyomozásra-tisztázásra-mögékerülésre... ha akarsz, beszélsz, ha nem: nem...
Eeyore írta:
A zsidóság felé sem lihegek a bosszúvágytól. Egyszer ezt már leírtam itt a fórumon, de hiába keresem, kitörlődött, így nem tudom ideidézni, hogy mi közöm van a zsidósághoz. Ha ez számodra kérdéses vagy kétséges, szívesen leírom neked újra.

ezt nem bánnám... utánanéztem az általad emlegetett anticionista másodikgenerációs holokauszt-áldozat uraknak, az Ő MOTIVÁCIÓJUKAT értem...
Eeyore írta:
net2rist írta:
de rajtad áll, nyomhatjuk tovább ezt a "nincs igazság" életérzést... de ANNYIVAL JOBBAN szeretném, ha SZEMBETALÁLKOZNÁL SZEMÉLYESEN az Igazsággal (még ha némi lóról-leesés benne is van ilyenkor a pakliban...)

Amit írtam, pont az igazság megkeresése, megtalálása érdekében írtam.
az az Igazság, akire én gondoltam: személy...
Eeyore írta:
Gondolkodhatnánk rajta közösen is.

nem fogok elfutni...
Eeyore írta:
Maradhatnánk az eddig elkezdett bármelyik témánál is. Legyen pl. ez, az egyik legutolsó: behelyettesítheti-e ma a törvény megtartása a megváltást.

természetesen egy - a megváltást megismert - hívő esetében nem... más kérdés, hogy "mi van azokkal, akik soha nem hallották HITELT ÉRDEMLŐEN az evangéliumot hirdetni?"
de értem én ennek a gondolatnak a hátterét, KI IS MONDOM és... előre mondom: fájni fog...

"Isten KISZERETETT Izraelből, ha meg nem térnek és keresztények nem lesznek, a zsidók is a pokol tüzén fognak perzselődni, minden más "rendes néphez" hasonlóan" ...valahogy így gondoltad a "nem segít rajtuk a törvény megtartása" gondolatot?
Eeyore írta:
Sőt: Izrael Állam szekuláris politikájának, és ezen politika támogatásának mi köze van Jézus Krisztus váltságáldozati halálához?

Izrael Állam szekuláris politikájával, mit politikájával, LÉTÉVEL szemben a "semleges álláspont" nem lehetséges... nem az OBJEKTÍV álláspontról beszélek, én magam is teljesen erre törekszem...
Eeyore írta:
Vagy egyéb, okosabban megfogalmazott kérdést is fel lehet tenni abból kiindulva, amiket leírtam. Főleg, ha még kapcsolódik is a topic témájához: Társ.-pol.-gazd.


itt-most-ebben a közegben én nem szeretnék... megpróbáltam, le is írtam, aztán kitöröltem...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 30., péntek 22:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Erika írta:
net2rist írta:
örülök!!! már csak olyat kéne találnod, aki ÉRTI a gondolataidat :S



bocs, ...nem erre mondják, hogy "a hóhért akasztják"? :P



:) :)

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2008. máj. 31., szombat 09:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 30., péntek 22:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ezennel nyíltan "bevallom", hogy én vagyok Nyugi

és - a felmerült félreértések tisztázása után - TÉNYLEG nyugi vagyok :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 01., vasárnap 22:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Reménységem, hogy Eeyore is az (nyugi) és megmarad abban a szeretetben, amit általa láthattam miközben olvastam sorait, amit olyan Valakitől kapott, akit én magam is feljebb tartok mindeneknél!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 01., vasárnap 23:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nyugi, ő is az :)


és megmarad :)

(hacsak meg nem GÁTOLOM benne... de nem fogok ilyet tenni!!!!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 02., hétfő 09:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Net!

Köszönöm amit írtál, hitem szerint maga Jézus Krisztus őriz minket az Ő szeretetében!

Csak tudjuk mindig tovább adni!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 12:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kezdődik már megint:


http://www.origo.hu/itthon/20080605-nyu ... banra.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 13:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
A politikai játszmákban, pláne ha "vérre megy" nem szabad magas labdákat feladni, mert az ellenfél könyörtelenül lecsapja. Lásd még öszödi beszéd. A nyugdíj is egy örökszöld téma.
ex

"Mint mondta, tavaly 3,8 százalékkal csökkent a nyugdíjak reálértéke, minden magyar nyugdíjas 30 ezer forintot veszített, míg ha az Orbán Viktor-féle javaslat valósult volna meg, akkor 30 ezer forinttal többet kaptak volna."
Ez is hazugság ám vastagon. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2008. jún. 05., csütörtök 13:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
namostan... valaki aki nálam közgazdászabb:

ÉRTELMEZZE MÁR a "reálértéken befagyasztás" fogalmát...

a BEFAGYASZTÁSt értem: annyi, azt kész

a REÁLÉRTÉKET is értem: inflációkövetés


nade... ezexerint mostan az a probléma, hogy ebben az országban a nyugdíjasok jövedelme MEREDEKEN, az INFLÁCIÓT MEGHALADÓ MÉRTÉKBEN növexik, és ez tarthatatlan állapot...

any OTHER interpretation?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 13:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Így van!! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 13:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
namostan... valaki aki nálam közgazdászabb:

ÉRTELMEZZE MÁR a "reálértéken befagyasztás" fogalmát...

a BEFAGYASZTÁSt értem: annyi, azt kész

a REÁLÉRTÉKET is értem: inflációkövetés


nade... ezexerint mostan az a probléma, hogy ebben az országban a nyugdíjasok jövedelme MEREDEKEN, az INFLÁCIÓT MEGHALADÓ MÉRTÉKBEN növexik, és ez tarthatatlan állapot...

any OTHER interpretation?


Infláció követést igért Orbán. Ennyi. A Gyurcsány szerint ez kevés:

Idézet:
Gyurcsány Ferenc szerint aki a nyugdíjak reálértéken tartását ígéri, az valójában reménytelenséget ígér a nyugdíjasoknak. A kormányfő az idősügyi tanács csütörtöki ülésén közölte: a nyugdíjasoknak is részesülniük kell az ország gyarapodásából, tehát nem elég az infláció mértékével növelni az ellátásokat.


Szóval a nyugdíjasoknak infláció felett beigért a Gyurcsány.

Ez is érdekes a cikkből:

Idézet:
A miniszterelnök kimondatlanul Orbán Viktor Fidesz-elnöknek a nyugdíjak értékének megőrzésével kapcsolatos nyilatkozatait bírálta a tanács tagjai és újságírók előtt a Parlamentben. A kormányfő ugyanakkor elismerte, hogy az elmúlt évben valóban csökkentek a nyugdíjak, ám, mint mondta, előtte kilenc éven át folyamatosan növekedtek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 13:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ilyen az amikor a fagyi visszanyal. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 13:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
Literaty írta:
Régóta nem olvastam a politikai témákat, egy kicsit meg is csömörtem tőlük, jelen helyzetben talán már nem is nagyon lehet jót, értelmeset mondani.
Az az összevissza beszéd, lavírozgatás, stb. rég nem az ország érdekeiről szól.


Pedig egész jókat, értelmeseket tudsz mondani, ezt tanusítom.

Az összevissza beszéd most kezd még csak elburjánzani a politikában, közéletben. De még hol a tetőzése?! Az ellenszere a tiszta, következetes érvelés.


na akkor tisztán következetesen:

Orbán alatt BE VOLTAK FAGYASZTVA a nyugdíjak (ha nem jól tudom, javítsatok ki)

a szoclib kormányok emelgették, de INFLÁCIÓ ALATT ( - " - )

HOL A TÚRÓBA van az az inflációt meghaladó nyugdíj-dübörgés, amit Orbán vissza akar fogni???

btw: ez a Gyurcsány-replika SZÍNVONALBAN ott van, mint a TIZENNEGYEDIKHAVI nyugdíj

szomorú, hogy az ország lakosságát MEGÉRI (politikai hasznot hoz!!) hülyének nézni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség