Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 27., kedd 19:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A semmitmondás megvolt, csak azt nem értem, hogy ebbe miért kellett az Erdélyes sztoridat beleerőszakolnod. Ennyire nem vagy te mélymagyar...

A hozzászólásomban ha nézed van-e bármilyen megszólítás az azér jó basszgitároskám, mer onnan tutira tudod, hogy nem neked írtam. Így aztán talán az ignore on kölcsönösen ezután is…


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 27., kedd 19:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szeretünk NULLA információval jól értesültek lenni... ENNYI a közös...

egyébként maradhat az ignore, "botfülűkém"...


tudod: VAGY vedd le a pólót, VAGY olvass utána...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 27., kedd 19:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ha nem ignore, akkor megkérlek, hogy az itteni beszélgetés érdekében ne offolj itt, és személyeskedj máshova. Mondjuk menj a Mi esett rosszul topic-ba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 28., szerda 10:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeore!

Hamvas írta:

Valaki vagy él, és az élet ára a beszennyeződés, vagy nem akar beszennyeződni, de akkor az életről kénytelen lemondani.


Hamvast nem sokat olvastam, merthogy alapvető problémáim vannak a gondolataival. Véleményem szerint, tudom sokan felhördülnek ezen, Hamvas megrekedt valahol a kamaszkori gondolkozás síkján, és képtelen felkapaszkodni a felnőtt gondolkodás platójára. Elnézést minden érintettől! A fenti idézet nagyon is jellemző Hamvas lényeglátására, tipikusan, kamaszosan rövidlátó, mintha egy diák írta volna. Általában is az ítélkező, és korlátok nélkül absztraháló kamasz képe jelenik meg nekem, amikor olvasom.

A forradalmi emberről, és a forradalomról írt sorai annyira nélkülözik az elvárt elemzés pontosságát, egyáltalán a tényeket, az életszerűséget, amelyet például Bibónál láthatunk, hogy ezeket a sorokat szinte már kínos olvasni. Ez is egyfajta kamaszos, diákos megfogalmazásnak tűnik számomra.

Nyilván Hamvas egy zseni, rengeteg híve van, például a lányom is imádja, de én nem tudom megérteni. Például a hatalomhoz való viszony levezetését is eléggé erőltetettnek látom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 28., szerda 13:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
net2rist írta:
mit mondhatnék egy ilyen kiváló lényeglátó elemzés után... azt hiszem, leginkább semmit :)
legfeljebb az öreg Arany János jut eszembe, de már hessegetem is elfele a gondolatot...

Kedves Net! Kérlek, vagy írj konkrétabban, vagy linkelj be ide egy használható forrást, vagy ajánlj szakirodalmat, vagy akármit, hogy okosabbak legyünk. A fabulákban való beszéd sajnos nem elég az olyan kívülálló értetleneknek, mint Rosta vagy én.
...



http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtop ... 158&#13158

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 28., szerda 13:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
Kedves Net, tudom, hogy gyorsabb Rostával szócsatáznod, mint végigolvasni az eddigi hsz-okat, de kérlek, kérlek, mégis tedd meg azt: olvasd el és úgy válaszolj. Hidd el, megírni sokkal hosszabb volt, mint végigolvasni...
Én még mindig nem kaptam kielégítő és pontos, konkrét választ az egyházfinanszírozás miatt eredetileg feltett kérdésre. (3. old, ut. előtti hsz-tól indult a beszélgetés). Kíváncsi vagyok a te véleményedre is. (Úgy általában is, és a te gyülekezeted konkrét gyakorlatára is).


mindig elolvasom... sőt... csináltam egy gyűjteményes kötetet belőle, ki is nyomtattam...

az a baj, hogy ANNYI IDŐM nincs, hogy soronként reagáljak...

igazából a LÉNYEGÉT egyre jobban értem, látom mivel-kivel-miért van bajod, nagyjából a hátteret is érzékelem.... ezzel együtt ERRŐL ITT egész biztosan nem fogunk beszélgetni... másutt (pl. személyesen :O) szívesen!

egy rövidre zárás "egyházfinanszírozás-ügyben":



Eeyore írta:
a te gyülekezeted konkrét gyakorlatára is


az én gyülekezetem (ami amúgy nem az "én gyülekezetem", én csak egyszerű tag vagyok :D) gyakorlata a következő:

havi terembérlet: Xezer forint

gyülekezet létszáma: Y

egy tag által befizetendő: X/Y

ez most jelenleg 2ezer forint havonta...

miután "fizetett gyülekezeti alkalmazottak" nincsenek, ilyen egyszerű a konkrét gyakorlat

ezen kívül, ha pl. egy kirándulást vagy más megmozdulást szervezünk (pl. páskavacsora), akkor szintén mindenki fizeti az önköltségét a dolognak

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 28., szerda 14:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
és ne haragudj, hogy NEM a te "elemzésedre" írtam részletes választ.... amit G777 beidézett, eléggé ÖSSZEFOGLALTA a HGy-ről alkotott külső képet (ha kicsit anakronisztikus is a MAI közösségre ráhúzni), ERRE jobban esett picit elemezgetve válaszolni

de veled is marad a lelkes olvasói és időnkénti válaszolói "beszélőviszony" :)

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 28., szerda 17:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtop ... 6666#36666

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 28., szerda 21:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore

Kicsit hülyén jön ki a Hamvasról írt véleményem, mert hogy jövök én ahhoz, hogy a Hamvast leszóljam, a saját közösségem zsenijét. Rengeteg általam nagyra becsült ember imádja, így márcsak hivatalból is szeretnem kellene. Nyilván nem értem az öreget, mert nálam állandóan kiveri a biztosítékot. Számomra a Bibó az etalon a szabatos, tiszta, miszticizmustól mentes református gondolkozásával.

Szerintem inkább a katolikusok szeretik a Hamvast, legalábbis volt egy katolikus társaság, ők nagyra tartották. Lányom is katolikus, ős is állandóan olvassa, hivatkozási alap nála. Ha Czakó is szereti az csak erősíti amit mondok, persze ez csak vélekedés. Czakót már a Mozgós korszakából nagyra tartom, no meg a katolikus Igen kapcsán is, és a könyvei miatt is. Egyszer kölcsönadtam az szdsz-es kolléganőmnek az Eufémiát, aki úgy felháborodott ezt olvasva, hogy majd hozzámvágta a könyvet. :)

Bibóval szerencsém van, merthogy nem olyan nagy terjedelmű a munkássága, négy kötetbe belefér, és ez mind fent van a neten. Különösen ajánlom az alábbi munkáját: http://mek.oszk.hu/02000/02043/html/430.html .

A kép a nevem mellett az magáért beszél. A nevemet Kolozsvári Grandpierre Emil Rosta című könyve, no meg annak mottója nyomán vettem. A mottó Adytól van, Az idő rostája című versből, aminek az első versszakát beteszem aláírásnak.

Az általad ajánlott könyvet boltban már nem lehet kapni, neten viszont meg lehet rendelni 1900 Ft-ért. Jó lenne, ha elmondanád, hogy mi az érdekes a könyvben, mertha az, akkor holnap megrendelem.

_________________
Kezében óriás rostával Áll az Idő, és rostál egyre, Világokat szed, és rostál ki Vidáman és nem keseregve S búsul csak az, akit kihullat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 07:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Találtam a papír hulladékok között egy zsidó 2008 éves kalendáriumot.
Kiváncsi voltam, mit tanít ma a zsidóság.
Imádságok és ünnepnapok vannak benne.

Vannak nagyon szép imádságok, de vannak olyan imádságok, amik mint egy katolikus liturgia a meghaltak üdvösségéért szól.
A naptár eleje úgy kezdődik, hogy a zsidó élet középpontjában a naptár áll!

Számomra a zsidóság ÖNMAGÁBAN nézve még lejjebb teljesít, mint más nép, abból a szempontból, hogy a lehetőségei alatt él. Azt az Istent veti el, aki felette áll minden úgynevezett istennél.
Látom ezt a mai politikai életben, művészi életben élő zsidó származású emberek életén, DE!!!!!!!!!

Jézus Krisztus helyre állítótta izrael dicsőségét.
Ő benne számomra a zsidó nép Isten választott nemzete.
Rajta mutatta meg és mutatja meg az Úr végtelen szeretetetét, hosszú tűrését, irgalmát, igazságát a mai napon is.

A keresztyénségre pedig sokkal nagyobb feladat nehezedik, mint hogy ajnározzák Izraelt.
Életével példát kell mutatni a zsidó népnek, hogy kicsoda az az Isten, aki a zsidó Messiás , Jésua elérkezésével megváltott minden népet!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 07:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Bevezetés...
Jobb helyet nem találtam ennek a tiszta, egyszerű kis történetnek. Bár egyszerű, de szrintem tisztább tükröt tart mindenki elé, mint hosszú lélekgbúvár szösszenetek.
Ugyanis az egyszerű ember hamar elveszti a fonalat ezeknek szövevényessége miatt. Ezzel aztán sokszor meg is vádólják szegényt azzal, hogy "-Ugyan, te ezt nem érted, nem értheted."

Persze mindketőből lehet tanulni.
------

Nemrégiben egy magyar és egy japán cég nyolcevezős versenyt rendezett a
Dunán. A verseny előtt mindkét csapat kemény edzést folytatott, hogy a
lehető legjobb teljesítményt érjék el.
Mikor eljött a nagy nap mindkét csapat tagjai nagyon jó formában voltak,
mégis a japánok nyertek 1 km-es előnnyel.

A vereség igen érzékenyen érintette a magyar csapatot, teljesen mélypontra
kerültek. A felső vezetés úgy döntött, feltétlenül kideríti a megsemmisítő
vereség okát, ezért rögtön alkottak is egy team-et, amely ezen a projekten
dolgozott.
A feladatuk az volt, hogy alaposan kivizsgálják az ügyet, és megfelelő
segítséget nyújtsanak. A sok vizsgálat után kiderítették, hogy a japánoknál
heten eveztek, s egy ember kormányzott, míg a magyar csapatnál egy ember
evezett és heten kormányoztak. A felső vezetés erre rögtön igénybe vette egy
tanácsadó cég szolgálatait, s arra kérte őket, készítsenek tanulmányt a
magyar csapat struktúrájáról.

Jelentős költségek kifizetése után néhány hónap múlva a tanácsadó cég arra a
következtetésre jutott, hogy a magyar csapatban túl sokan kormányoztak, és
túl kevesen eveztek.

A japánokkal szembeni következő vereséget elkerülendő megváltoztatták a
csapat felépítését. Most négy kormányos volt, két főkormányos, egy
kormányigazgató s egy ember evezett. Ezen kívül teljesítmény-értékelési
rendszert vezettek be az evezősnél, hogy nagyobb teljesítményre ösztönözzék.
'Bővítenünk kell evezősünk feladatait, és nagyobb felelősséggel kell
felruházni.'

A következő évben a japánok nyertek, immáron 2 km-s előnnyel. A vezetés
elbocsátotta az evezőst rossz teljesítménye miatt, eladták a csónakot is és
leállítottak mindenféle beruházást, az evezést illetően. A tanácsadó céget
dicsérettel illették, a megtakarított pénzt pedig szétosztották a
menedzsment tagjai között.

Ismerős?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 08:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Számomra a zsidóság ÖNMAGÁBAN nézve még lejjebb teljesít, mint más nép, abból a szempontból, hogy a lehetőségei alatt él.
A lehetőség alatt élés a kereszténységre szerintem méginkább jellemző.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 09:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Dezi!
A történetet nem hallottam eddig, de tegnap reggel pont egy ilyen evezős példa jutott eszembe munkába menet. :)
Gondoltam is hogy majd beírom példának a kapitalizmus kontra szocializmus/etatizmus vitában.
Az én példámban az egészséges piaci kapitalizmusban egy kormányos vezényel nyolc evezősnek. Nálunk, egy kormányos kiabál és meg akar felelni hét potyautasnak és egy evezős erőlkodik nyolc pár evezővel a kezében. :) . Vagy inkább :(
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 09:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Eeyore!
Ami továbbra sem érthető -némi józan megfontolás után- a te dühödt keserűséged a Hitgyülivel szemben.
Próbálj meg magadtól vonni egy tényszerű józan mérleget! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 10:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Köszi Ex!

ilyesmit fogalmazgattam én is magamban...

mert ugye... rendben van (feltéve de meg nem engedve):

- a zsidók nem is zsidók, hanem taktikai kazárok, tehát Isten nem is ŐKET szerette a múltban, most meg aztán már VÉGKÉPPEN nem szereti őket kivételezően, hiszen ott van neki az új játéka, az egyház

- a hitgyüli egy álcázott liberális-filoszemita trójai faló, mindenféle titkos összeesküvő szervezetek "csapásmérő egysége"


- stb.

mondom: tegyük fel hogy ez MIND IGAZ... (épp arról olvasok, hogy hány angyal tud egy gombostű hegyén táncolni, vagyis ehhez viszonítva EZ a feltevés is megér egy kört)


de oké... akkor MI VÁLTOZOTT az életedben???

ezáltal sikerült "bosszút állnod azokon, akik elszúrták az életedet?"

ezáltal leleplezted a titkos mesterkedéseit valakinek, aki tönkretett?

ÉRTEM, hogy DIREKTBEN nem támadnál "nekik", ez így egyszerűbb, hiszen egy "semleges, személyedben téged nem érintő közösségről" van szó

és ÉRTEM, hogy irigyelsz MINDENKIT, akit "szeret Isten"... vagyishát nem szerencsétlen, hanem épp ellenkezőleg, gazdag, boldog és magas lovon ül...


én csak annyit mondanék erre az egészre (sztem már mondtam): a KIFELE az bizony NEM ERRE van...

de rajtad áll, nyomhatjuk tovább ezt a "nincs igazság" életérzést... de ANNYIVAL JOBBAN szeretném, ha SZEMBETALÁLKOZNÁL SZEMÉLYESEN az Igazsággal (még ha némi lóról-leesés benne is van ilyenkor a pakliban...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség