Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 14:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
a szoclib kormányok emelgették, de INFLÁCIÓ ALATT ( - " - )
....
HOL A TÚRÓBA van az az inflációt meghaladó nyugdíj-dübörgés, amit Orbán vissza akar fogni???
Nem. Infláció+gazdasági növekedéssel növelt nyugdíjak. Ami tök jó, de igazságtalan, mert a dolgozók bére nem növekszik ennyire. Teljesen igazságos lenne nehéz helyzetben a nyugdíjakat ugyanúgy befagyasztani, vagy reálcsökkenteni mint a béreket, de ezzel nehéz kampányolni egy választás előtt. Ha meg nem az igazsággal kampányolnak, akkor marad a hazugság. Győzelem után pedig marad a "hazudtatok!!" utókamkány "abszolut poliotikai felelősségtudattal".

Idézet:
szomorú, hogy az ország lakosságát MEGÉRI (politikai hasznot hoz!!) hülyének nézni...
Ez valóban szomorú.
A "nem tudok mást igérni csak vért, izzadást és könnyeket" szlogen csak ritkán és speciális helyzetben jön be.
De lassan speciális helyzetbe jutunk. :(
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 14:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:

na akkor tisztán következetesen:

Orbán alatt BE VOLTAK FAGYASZTVA a nyugdíjak (ha nem jól tudom, javítsatok ki)

a szoclib kormányok emelgették, de INFLÁCIÓ ALATT ( - " - )

HOL A TÚRÓBA van az az inflációt meghaladó nyugdíj-dübörgés, amit Orbán vissza akar fogni???



Basszus, basszgitároskám ez nem zenei műfaj. Érteni kell az írott szöveget, nem átérezni...

1. Ha 9 éve növekszik a nyugdíj Gyurcsány szerint, akkor szerinte is 1999 óta növekszik, tehát azt Orbán is növelte azt.
2. Gyurcsány arra volt büszke eddig, hogy infláció felett nőtt a nyögdíj
3. Másrészt Gyurcsány most is ugyanazt csinálja, mint 98-ban tették, az Orbán ellen uszítja a nyugdíjasokat. Akkor szövegel ugyanis nyugdíjemelésről, amikor valószínüleg a Fidesz fog kormányozni, ezt a fidesz kontójára teszi egy borzalmas gazdasági helyzetben.

Nem olyan bonyolult ez... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 14:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ex, talán az első eset, hogy egyetértek. Ezt dokumentálnom kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 14:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ex, talán az első eset, hogy egyetértek. Ezt dokumentálnom kell.

:) Örülök neki, de én eddig is ezt mondtam, képviseltem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 05., csütörtök 16:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jézus Krisztus ezt is másként csinálta....

Először tanított, - példázatok által - aztán ha szükség volt adott a gazdagságából - kenyér szaporítás - és utána nem adott már ételt mert IGAZÁBÓL már nem arra volt szüksége a tömegnek, amit önmaga szükségnek vélt.

Egy jó politikus szerintem először is "tud beszélni az emberek nyelvén" ismeri az életüket, tud minden helyzetben élőnek példát hozni. Köztük él, ismeri a hétköznapjaikat.
Aztán ha valóban szükséges, tud anyagi támogatást adni, meg tudja mutatni, hogy akar és tud is adni ha kell.
Ezek után azonban képesnek kell lennie arra, hogy magasabb célt mutasson az embereknek, mint a hasuk, akkor is ha ezzel támogatókat veszít.
Csak hát ez a demokráciában egyenlő az öngyilkosággal, mert egyes szavazatokra épül a rendszer. Legalább is egy ideig valaki cselekedhet így, de a választások előtt jön az osztogatás.
Pedig a választás IGAZÁBÓL ott is akkor történt, amikor az Úr abba hagyta a kenyér osztogatását és fel akarta emelni a tömeg szemét a földről.

Imádkozni kell minden vezető pozícióban lévő emberért!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 08., vasárnap 11:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Hoppá, most látom, hogy nálad láttam Sorostól a piaci fundamentalizmus kritikáját, én meg máshol kerestem... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 10., kedd 09:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
rosta írta:
net2rist írta:

na akkor tisztán következetesen:

Orbán alatt BE VOLTAK FAGYASZTVA a nyugdíjak (ha nem jól tudom, javítsatok ki)

a szoclib kormányok emelgették, de INFLÁCIÓ ALATT ( - " - )

HOL A TÚRÓBA van az az inflációt meghaladó nyugdíj-dübörgés, amit Orbán vissza akar fogni???



Basszus, basszgitároskám ez nem zenei műfaj. Érteni kell az írott szöveget, nem átérezni...

1. Ha 9 éve növekszik a nyugdíj Gyurcsány szerint, akkor szerinte is 1999 óta növekszik, tehát azt Orbán is növelte azt.
2. Gyurcsány arra volt büszke eddig, hogy infláció felett nőtt a nyögdíj
3. Másrészt Gyurcsány most is ugyanazt csinálja, mint 98-ban tették, az Orbán ellen uszítja a nyugdíjasokat. Akkor szövegel ugyanis nyugdíjemelésről, amikor valószínüleg a Fidesz fog kormányozni, ezt a fidesz kontójára teszi egy borzalmas gazdasági helyzetben.

Nem olyan bonyolult ez... :)
Egyet értek Rostával és Exxel!
Net a a szóbanforgó intejúból kiragadták a nyugdíjakról szóló részt ez az interjú a gazdasági vezetők és gyáriparosok konferenciáján az ország kilábalásának felvázolt lehetségesmódozatáról szólt!
Nem konkrét kidolgozott terv, hanem egy lehetséges irányzat , amit a jelenlévők elismertek, és jónak véleményeztek!
Hozzátenném hogy a kilábalás közös érdeke minden társadalmi rétegnek, és sajnos ismét áldozatvállalásra van szükség, mert az elherdált milliárdok , csak közös erőfeszítéssel termelhetők vissza! Az mellett a " befagyasztás , sem a jelenlegi értéket jelenti, hanem az mindenkori inflációhoz igazodó , de azt nem meghaladó értéknövekedést!!
Ez még mindíg jobb , mit az 1,5 % os éves növedés!

Viszont ahogy a 4-es metró is a Fidesz jövőbeni kontójára lett zöld utatkapva megszavazva tisztességtelen ezt is egy olyan kormánynak kampánycélra használni , akinek köszönhetően , megint a béka feneke alatt vagyunk, egy hatalmas tartozás nevű batyuval a kezünkben!
Ferike azt mondta: akinek nem tetszik mehet külföldre!, most se orvos , se ápóló, és romokban minden!
Nekem az ilyenke ember, ne jöjjön a nyugdíjjal , mert már most tudom mennyi lesz a nyugdíjjam euróban! 150E (minimál bér után kb ennyi jár)
Na ennyit a demagógiáról!!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 11., szerda 21:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Azt hiszem megszüntetném az összes segélyt, vagy legalábbis nagyon szigorítanám, hogy ki kaphat, és a legalapvetőbb feltételem lenne, hogy aki arra sem képes, hogy a saját környezetét rendbe szedje és rendbe tartsa, na az biztos, hogy nem kapna semmit!

Szörnyű, hogy milyen állapotok vannak Magyarországon!Így tönkre tenni ezt a csodaszép kis országot!Felháborító!Senki ne fogja rá a szegénységre!
Attól még mert valaki szegény, lehet ronygyos, foltozott, de lehetne becsületes és tiszta!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 11., szerda 22:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Azt hiszem megszüntetném az összes segélyt, vagy legalábbis nagyon szigorítanám, hogy ki kaphat, és a legalapvetőbb feltételem lenne, hogy aki arra sem képes, hogy a saját környezetét rendbe szedje és rendbe tartsa, na az biztos, hogy nem kapna semmit!

Szörnyű, hogy milyen állapotok vannak Magyarországon!Így tönkre tenni ezt a csodaszép kis országot!Felháborító!Senki ne fogja rá a szegénységre!
Attól még mert valaki szegény, lehet ronygyos, foltozott, de lehetne becsületes és tiszta!
:) :) :)
Mintha csak magam írtam volna! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 11., szerda 23:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Mintha csak magam írtam volna! :)
üdv
ex


:*: eszembe jutottál :*:
és tényleg igazad volt, ez a segélyezési forma nem vezet sehova. :cry:

üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 15., vasárnap 09:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
cilla=Azt hiszem megszüntetném az összes segélyt, vagy legalábbis nagyon szigorítanám, hogy ki kaphat, és a legalapvetőbb feltételem lenne, hogy aki arra sem képes, hogy a saját környezetét rendbe szedje és rendbe tartsa, na az biztos, hogy nem kapna semmit!

Szörnyű, hogy milyen állapotok vannak Magyarországon!Így tönkre tenni ezt a csodaszép kis országot!Felháborító!Senki ne fogja rá a szegénységre!
Attól még mert valaki szegény, lehet ronygyos, foltozott, de lehetne becsületes és tiszta!



Eeyore írta:
Idézet:
Most az egyszer, talán először és utoljára, egyetértettem Botka Lászlóval, aki azt találta mondani, nem segély melletti munkára, hanem segély HELYETTI munkára volna szükség. Vagyis valódi munkahelyekre, (legalább félmillióra, vagy többre). A multik sajnos sokkal több munkahelyet szüntettek meg, mint amennyit teremtettek.



Szia kedves Eeyore!

Természetesen egyetértek Veled, hiszen már annyiszor leírtam, hogy munkahelyek kellenének, és lehetne is, de azok nem lennének kifizetődők
a multiknak, ezért inkább segélyez az ország.

Ami kihozta belőlem, hogy el kellene venni a segélyt, az olyan emberektől
akik szegénységre hivatkozva lopnak(de nem ennivalót), akik szegénységre hivatkozva inkább élnek koszban minthogy megfognának egy seprűt és rendbe tennék a maguk környezetét.Akik inkább tojnak mindenfelé, ahelyett, hogy ásnának egy budit.Már bocs a kifejezésért, de nálunk így hívják a kinti WC-t.Régen is éltek szegény emberek, és a tisztesség, a tisztaság nem szegénységi kérdés.Vagy pl.ami nagyon felháborított, amikor az idős néninek amit elültetgetett kis borsót, kis zöldséget, kiszedték a kertjéből, ahelyett, hogy ők is ültettek volna.
Tehát nagyon nem tartom helyénvalónak, hogy nem adnak munkát amiből meg lehetne élni, de nagyon megnézném, hogy kinek, és ha másképp nem megy, ilyen minimum feltételekhez szabnám, hogy ugyan tedd már rendbe a helyet ahol élsz.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 15., vasárnap 23:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Eeyore írta:
Kedves Cilla, most már értelek. Nagyon nehéz probléma, az biztos. Mert kényszerrel behajtani valamit, amihez nincs belső késztetés, az igen nagy ügyességet igényel(ne).
Most már inkább értem a monoki kezdeményezést; de mindenképpen csak átmeneti megoldás, mert gondolom, már egyáltalán a puszta megjelenést, nulla munkavégzés mellett is értékelniük kell a segélyosztóknak, mást nem fognak tudni tenni.
Ehhez képest bezzeg a Kádár-korban (sajnos, hogy ezt kell mondanom): Kötelező munkahely, ha nincs, börtön (akkoriban Gyurcsány Ferenc apja is volt emiatt börtönben, aztán máskor meg más miatt...).


Szia kedves Eeyore!

Igen, úgy kellene módosítani a törvényt, hogy munkához kellene kötni a segélyt, nemcsak megjelenésre.Biztos nem állnának annyian sorba segélyért.Ha mondjuk valakinek járna 40000,- segély, az dolgozzon heti 30órát. Aki igazán dolgozni szeretne, az pedig boldogan elvállalja.
Persze akik nem tudnak dolgozni, idősek, sérültek, őket továbbra is támogatni kell.
Igen, az nagyon jó volt, hogy volt munka.Én, lehet, hogy most többen felhördülnek, de akkor éltem jól.Nem gazdagon, de biztonságban voltam affelől, hogy van munkám.De kár már ezen lamentálni.A politikusoknak lépni kell sürgősen, mert nagyon vacak helyzetben van az ország.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 07:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Különbséget kell tenni a bajbajutott ember megsegítése és a segélyezés között.
Amíg az első az egy pozitív dolog és kötelességünk(Isteni parancs is), addig a másik egyáltalán nem jó dolog, sőt véleményem szerint jószándéknak beállított károkozás.
A segélyezés ugyanis konzerválja a nyomort. Lenyomott, kiszolgáltatott, munkakerülővé szocializálja az embereket. Ha valaki(ke)t fel akarunk valóban emelni, akkor a segélyezést be kell fejezni. A cigányok ellen is az igazán nagy vétség az a segélyezési rendszer.
A segélyosztás helyett még az is jobb, ha felesleges munkát végeznek(az persze nem jó ha tudják, hogy felesleges).
Azt hiszem a németeknél csinálták, hogy bérbe gyöngyöt fűzettek emberekkel, amit aztán átvétel után, mikor nem látták, elvágták a fonalakat és lefuttatták a gyöngyöket, lehetett mindent előröl kezdeni. Őt tudták, hogy az embernek fontos, hogy dolgozzon.
Nálunk még arról sincsen szó, hogy felesleges munkát kellene végetzetni, mert rengeteg elhanyagolt dolog van az országban, amit meg kellene csinálni.
A mostanában média fókuszba került Monoktól nem messze van az én szülőfalum. Ott média figyelmen kívül pár évvel ezelőtt bevezette a polgármester a csak munkáért segély akciót, csak ott a helyi okosság nem tudta hogy ez "törvénytelen", ezért simán és természetesen tudomásul vették.
Az eredmény az volt, hogy az addig lepusztult falu, szemmel láthatóan kivirágzott, minden hazautamkor konstatáltam a helyzetet.
Ez régen volt, azóta lemondott az a polgármester, helyette választottak egy szokásos ostobát, most megint pusztul minden.
Sajnos országos szinten még nem sikerült olyan politikai erőt hatalomba juttatni, amelyik legalább ennyi bölcsességgel rendelkezik. Erről morgolódok itt évek óta. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 19:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
A politikusoknak lépni kell sürgősen, mert nagyon vacak helyzetben van az ország.


Látod, hogy te is mennyire félre vagy tájékoztatva! Én is leültem ma este a zöldbab főzelékem mellé, elkezdtem olvasgatni a kormányunk által rendelkezésünkre bocsátott Új Magyarország című brossúrát, és a végén felkiáltottam. Én idáig félreértésben éltem! Én azt hittem, hogy ez az ország egy rémálom, egy görög dráma magyar földön, miközben kiderül, hogy minden remekül megy, sőt minden egyre jobb! Minden grafikon fölfele mutat, és voltaképpen gazdagok vagyunk. Ez itt maga a Kánaán!

Mondtam is a nejemnek a jó hírt, aki először nem tudta mi is a bajom, de amikor meglátta a kezemben a brossúrát nem szólt semmit, csak ideadta a tükörtojást...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 21:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
rosta írta:
cilla írta:
A politikusoknak lépni kell sürgősen, mert nagyon vacak helyzetben van az ország.


Látod, hogy te is mennyire félre vagy tájékoztatva! Én is leültem ma este a zöldbab főzelékem mellé, elkezdtem olvasgatni a kormányunk által rendelkezésünkre bocsátott Új Magyarország című brossúrát, és a végén felkiáltottam. Én idáig félreértésben éltem! Én azt hittem, hogy ez az ország egy rémálom, egy görög dráma magyar földön, miközben kiderül, hogy minden remekül megy, sőt minden egyre jobb! Minden grafikon fölfele mutat, és voltaképpen gazdagok vagyunk. Ez itt maga a Kánaán!

Mondtam is a nejemnek a jó hírt, aki először nem tudta mi is a bajom, de amikor meglátta a kezemben a brossúrát nem szólt semmit, csak ideadta a tükörtojást...


Kedves Rosta!

:*: :*: :*:

Nem tudok annyi röhögős smile-t tenni, jaj de nagyon jót nevettem.

Köszi Rosta! :D Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 74 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség