Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 16., hétfő 22:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Én is leültem ma este a zöldbab főzelékem mellé, elkezdtem olvasgatni a kormányunk által rendelkezésünkre bocsátott Új Magyarország című brossúrát,...
Mazohista vagy? :D :D
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 07:58 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Rosta!
Orvos látott már? :-D

Én megpróbáltam azon az internetes oldalon minden lehetséges módon pályázni , saját magam munkahelyének megteremtéshez segítségre a válasz!: A keresett kritériumokban nincs találat!
Sorok között olvasva is lehet értelemmel látni!

Pannon Puma a Vöröskönyvbe van írva ! (ha tudod az mi :-))

http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=258&alrovat=262&cikkid=14185
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 11:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Eeyore!

Szerintem egyáltalán nem foglalkoznak a közbiztonsággal.Ezzel, hogy segélyt osztogatnak inkább elősegítik a romlást és a leépülést.Egy-két évre kiköltöztetném az összes politikust a városok gettónegyedeibe, mert minden városnak van, hogy nézzék meg mit értek el a nagy rendszerváltás óta.De élhetnének az elnéptelenedett falvakban, vagy panelokban, ahol a létfenntartásért küszködnek dolgozó emberek.
Nekem a multikkal nem lenne semmi gondom, hiszen ha hozza a tőkét, befektet, munkahelyet teremt az jó dolog, de legyenek előírások amiket be kellene tartaniuk.PL.munkaidő, adózás, alkalmazottak száma, minőség, bérek….stb.Ugyanúgy, mint más népekből jött kisvállalkozók, akik itt élnek, nem adóznak, nem jelentik be a dolgozókat…, ezt sem hagynám.

Az a baj, hogy mi egyszerű emberek beszélgethetünk, vitatkozhatunk, de én el sem tudom képzelni, hogy valami jó felé mennénk.

Egyetlen egy reménységünk van, a világ Megváltója Krisztus!A világ megy a pusztulás felé, ez tisztán látszik.Úgy gondolom, hogy az a feladatunk ebben a káoszban, hogy hirdessük az evangéliumot, és éljünk az Ő „törvényei” szerint.Tudom, hogy Te is így gondolod, és elborzaszt ez a világ.Megértem a kérdéseidet, a felháborodásodat, hiszen én is sokszor gondolkozom ezeken, de nem leszek okosabb a világgal kapcsolatban.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 11:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Nos nálunk nagyobb a munkakedv nélküliség mint a munkanélküliség.
(Cilla! nehogy elkezd tiltakozni a saját nevedben, nem rólad van szó. :D :D )
Épp most megyek bele egy kis építkezésbe és ha bármilyen szakemberre szükség van, akkor nincs aki dolgozzon.
Szülőfalumban (nem messze Monoktól), míg anyám fával tüzelt, alig kapott valakit pénzért, aki felvágta és behordta a fát, kb 40% munkanéélküliség mellett. A szobafestő, aki dolgozott nála minden nap csak fél napig bírta, a második félidőben kidőlt a szesztől.
Apropó megbízható ácsot és kőművest keresek! :)
üdv
ex

Ja, olytat ne ajánljatok, aki semmiért sok pénzt kér, vagy felveszi az előleget és lelép, ilyet én is találtam! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 12:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Hát, szerintem, ha nem osztanának segélyt, miközben nincs munkahely sem, akkor tömegesen valósulna meg az, amiről József Attila írt a Tiszta szívvel c. versében: az éhezésig való lerongyolódás sok embert vinne a rablás vagy gyilkosság felé, ez szerintem igenis reális veszély.



Persze itt nem is arról van szó, hogy szüntessék meg a segélyeket, mert míg nincs munkahely addig ilyet nem is lehet, de kelljen dolgozni azért a segélyért.Mondok egy példát.Egy tanár dolgozik 90000.-ért, míg a segélyezett semmi munkáért kap 60000,-t ha van egy gyereke(persze ezek csak kb.adatok).Mit mond egy idő után a segélyezett, ha nem dolgozok akkor is kapok, és nagyon jól elvan.Ellustul, és egy idő után már nem is akar dolgozni, csak várja az ingyen juttatást.Tudom, mert látom magam körül.

A rablás és a gyilkosság nincs egyenes arányban sem a szegénységgel, sem a gazdagsággal.Ha jól megnézed nem kenyeret lopnak, mert éhesek,
és a családok sem azért verik össze egymást mert éhesek.Hány ember éhezik mégsem rabol és gyilkol, és hány gazdag ember van aki rabol(nagyban), és gyilkol.

Idézet:
Gyurcsány Ferenc onnan jött, tudja, milyen az, ha csak rántást lehet enni, mert nincs más; tudja, milyen az, amikor az apa már lop a piáért, és tudja, hogyan viselkedik egy részeg lump. Az új szociális vagy milyen miniszternő is azt állítja, neki "trágyaszaga" van, tudja, milyen a valóság.

:D

Ha pedig tudja, miért mondja, hogy büntetés a munka??[/quote]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 17., kedd 12:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
exrefis Nos nálunk nagyobb a munkakedv nélküliség mint a munkanélküliség.
(Cilla! nehogy elkezd tiltakozni a saját nevedben, nem rólad van szó. :D :D )


:*: :*:

Jó, nem tiltakozom, sajnos már látom én is.

Idézet:
Épp most megyek bele egy kis építkezésbe és ha bármilyen szakemberre szükség van, akkor nincs aki dolgozzon.


Hű, hát nem irigyellek.Isten segítsen!

Téglát pucolni tudok. :*: [/quote]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18., szerda 13:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Eeyore!

Úgy vettem észre kicsit gúnyolódsz, de sebaj! :wink:

Mivel elméleti szinten tudjuk csak megoldani a problémákat, tényleg kár erre
tovább szaporítani a szót.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18., szerda 15:03 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
exrefis írta:
Épp most megyek bele egy kis építkezésbe és ha bármilyen szakemberre szükség van, akkor nincs aki dolgozzon.


Érdekes én is most építkezem , hogy megteremtsem a magam munkahelyét!
Ja nálunk én vagyok a kubikos, a kőműves, és a burkoló,vízvezetékszerelő, ácsot meg úgy néz ki találtam , hála az Úrnak, korrekt árajánlattal!
Ex te mihez értesz én elmegyek megcsinálom amihez én értek , te meg eljössz és megcsinálod amihez te értessz! :-D
Bartell?

nehogy firtassátok a leszázalékolásomat az Úr ad erőt aznapra , de másnap pihennem kell!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18., szerda 16:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tamás12 írta:
exrefis írta:
Épp most megyek bele egy kis építkezésbe és ha bármilyen szakemberre szükség van, akkor nincs aki dolgozzon.


Érdekes én is most építkezem , hogy megteremtsem a magam munkahelyét!
Ja nálunk én vagyok a kubikos, a kőműves, és a burkoló,vízvezetékszerelő, ácsot meg úgy néz ki találtam , hála az Úrnak, korrekt árajánlattal!
Ex te mihez értesz én elmegyek megcsinálom amihez én értek , te meg eljössz és megcsinálod amihez te értessz! :-D
Bartell?

nehogy firtassátok a leszázalékolásomat az Úr ad erőt aznapra , de másnap pihennem kell!
Szeretettel Tamás
Tamás! Köszi a felajánlást. Én is meg tudok csinálni sokmindent, amit érkezek majd meg is csinálom, de éppen az idővel vagyok a legnagyobb bajban, úgyhogy a bartell sem megy. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 18., szerda 19:25 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Idő?
Az a legkevesebb! :*:

Tudod máj.17-re ígérték a tervrajzokat, aztán máj 31-re aztán jún.10-re most hétvége az utolsó határidő amit kaptam, és ugye engedélyeztetni is kellene!
Nos két hét múlva július elején jönnek az ácsok az épületet(könnyűszerkezetes) összeállítani, és még nincs alap!, mert nincs terv!
Nem izgulok mert Isten elé vittem, és hiszem hogy minden a rendelt időben el fog készülni!
Tegnap képzeld ráébredtem hogy nem is vagyok kifutva az időből!
A magam részéről a házhelyre vezettem a vizet és a szenyvízcsatornát!
Súlyos métereket kellett csákányolni hozzá!
Ha tudnám a méreteket kiáshatnám és letehetném az alapot de a rajz hiányában kockázatos , bár tanácsolták , hogy vékony celofánra nyomtassam azt lehet nyújtani tekerni a kész állapothoz igazítva :-D
Fel a fejjel július végén ha az Úr is úgy akarja nyitunk!
Ámen!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 19., csütörtök 10:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Eeyore!

Idézet:
Csak legyen valaki, aki nem engedi elfajulni az erőszakot.


Persze, csak nagyon vigyázni kell a helyes középutat megtalálni.Erre van egy nagyon jó mondás, valahogy így van.

"Megkeményíteni a szívet az életre, de puhán tartani a szeretetre."


Idézet:
A kávéházat is magam miatt emlegettem: ebben a kérdésben nulla saját véleményem van, csupán felmondom azt, amiket másoktól hallottam, amin nem is nagyon gondolkoztam el, nem rágtam meg; és emiatt aztán nem is győzöm folyvást kiigazítani a tévedéseimet, és elnézést kérni az ostobaságokért, amiket leírok. Na szóval, ezért emlegettem a kávéházat, bocs, látod, ezzel is csak sértő lettem és ostoba...


Ne szapuld Magad, és tényleg jobb ha előbb elgondolkodunk azon amit írunk.Te kis "csacsi" :*: Remélem nem bántottalak meg, csak olyan jól ideillett, de ha úgy érzed, kitörlöm és bocsánatot kérek a viccelődésért.

Üdvözöllek szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 19., csütörtök 12:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
cilla írta:
Szia kedves Eeyore!

Úgy vettem észre kicsit gúnyolódsz, de sebaj! :wink:

Mivel elméleti szinten tudjuk csak megoldani a problémákat, tényleg kár erre
tovább szaporítani a szót.

Üdv szeretettel cilla

Kedves Cilla! Igen, én is úgy éreztem magamon, noha eredetileg nem ez volt a szándékom, tehát bocsáss meg. Az az igazság, hogy azokat a vad túlzásokat,amiket beleírtam, és amik gúnyosan hatnak, nem gúnyból, hanem stupiditásból, egyszerű ostobaságból írtam le. Csak később jutott eszembe, hogy mekkora egetverő hülyeségeket írtam, és nem is gúnyból - én magam vagyok ennyire kretén. :oops: Én nem gondolkoztam, amikor azt írtam, 100 000 gyerek lesz analfabéta, meg hogy munkatáborba kéne küldeni, aki nem akar a közmunkaprogramban dolgozni... ha hiszed, ha nem, ezt a gyenge agytevékenység íratta le velem, sajna.
És képzeld, a többit még most is komolyan gondolom, ha ezeken felül is éreztél benne félrecsúszásokat, azok még csak fel sem tűntek, azóta sem...
A gyerekekre visszatérve: persze hogy mindegyik nagyjából megtanulna írni-olvasni; az agresszivitás a 6-8 évesek között tényleg csak a súlyosan sérült, retardált esetekben elviselhetetlen: a legfiatalabb gyerekek, akikről hallottam, hogy bántalmazták a tanítónőt, már 9-10 évesek lehettek. Szóval akkoriban kezdődhet a súlyosabb magatartási zavar, amikkel agyonterhelik a tanárt, megbénítják az oktatást, és amikor már tényleg a legjobb volna kirakni őket. Legalább olvasni már tudnak addigra. Én pl. ismertem egy olyan 13 éves fiút, akinek fogalma sem volt, hogy a térképen merre van észak és dél, valamint, hogy hol található Magyarország és benne a szülővárosa....Addig még meg sem bukott! Mivel szelíd gyerek volt, lehetett vele kommunikálni, megtanítottam neki ezeket; de most gondolj bele, tulajdonképpen mivel töltik el a 18 éves korig tartó iskolakötelezettségük idejét az ilyen gádzsók és sukár csajok??? A fiúcska 13 évesen egyébként már rég nem volt szűz, és igen szép összegeket keresett havonta lopott mobilokkal való üzérkedéssel...No comment.
A munkatábort is komolyan gondoltam, képzeld, mivel a Hetekben olvastam, hogy Angela Merkel megelégelve a bevándorló fiatalok randalírozását, azt mondta, mostantól felállítják a munkatáborokat. Szóval ezt is gondolkodás nélkül írtam le. Aztán jutott eszembe, hogy milyen ostoba vagyok: együtt-nem működés esetén egyszerűen csak nem kapják meg a juttatást, ennél nem is kell több fegyelmező eszköz. Vagy legalábbis a munkavégzésre talán nem.
...


eszembe nem jutna ezzel dicsekedni, csak most "ideordított a billentyűzetre" a kontraszt:

OKOS MEGOLDÁSI JAVASLATOKKAL dunát lehet rekeszteni...

amit ezzel szembe tudok állítani:
az interneten (naná, hol másutt) szembejövő sukár drogos hitgyülis csajt (igen-igen, a gyerekszolgálatban is benne volt) mindenféle kapcsolataim latbavetésével felhozattam pestre, sulit-koleszt szereztem neki, egy évet sikeresen (és TISZTÁN!!) teljesített, most éppen HOZZÁNK KÖLTÖZIK egy rövidebb időre, mivel lent vidéken nem talált nyári munkát...


....lehet tovább folytatni az agyalást, éltetni a Gárdát, bocsánat, hogy megszólaltam....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 20., péntek 07:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm!

kb EZ volt a cél... NYILVÁN lehet "agyalgatni", meg KELL is...

idézek (teljesség, sőt különösebben kontextusba helyezés igénye nélkül) egy levélből, egy teológus írja nekem:

Idézet:
Tegnap-ma döbbentem rá, hogy mi a titka az érdeklődési körömnek is (filozófia, történelem)... kit érdekel, hogy mi az a bodrogkereszturi konvent, hogy ott mi történt.. kik voltak ott...??? ez az egészhez nulla, jelentéktelen.. DE HOGY HOGYAN ALAKUL AZ EGÉSZ az nagyon érdekel... mi a mozgatórúgója a világnak, az életnek, az embereknek, az .. Istennek(?).. megérteni...


az EGÉSZen belül az ÉN HELYEMET is megtalálom: boldog ember vagyok

ha nem: KRITIKUS leszek...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 29., vasárnap 15:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Afrikában nem tudják, mit jelent az "élelmiszer".
Kelet-Európában nem tudják, mit jelent az "őszintén".
Nyugat-Európában nem tudják, mit jelent a "hiány".
Kínában nem tudják, mit jelent a "vélemény".
Közel-Keleten nem tudják, mit jelent a "megoldás".
Dél-Amerikában nem tudják mit jelent a "kérem".
Az USA-ban pedig nem tudják, mit jelent a "világ többi része".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 09., szerda 00:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Végre volt egy okos gondolat, hogy a segélyért dolgozni kell bizonyos óraszámot.Igen ám, de most kiderült, hogy mégsem tudnak munkát adni, mert nincs munka, legalábbis ennyi embernek, mint amennyi munkanélküli van.

ÁÁÁ!!!!Jó, lenne ezen törnék a fejüket a poltikusok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 91 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség