Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 

Kína
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 24., péntek 14:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A mostani hétvége az EU-ról és Kínáról szól. Mivel egyre több kínai vonatkozású cikket lehet ide az asztalra hozni, emiatt nyitottam ezt a Kína topikot. Az alábbi cikkben ez a 60 m széles kifutópálya fogott meg... :


Idézet:
A kínaiak Szombathelyre akarnak repülni

spirk
2011. június 24., péntek 13:58
Szombathely mellett épülhet meg Kína közép-európai cargo-bázisa, szombaton dől el, hogy lesz-e 100 milliárdos repülőtér-beruházás sanghaji vállalkozói közreműködéssel. A kínaiak már évek óta forszírozzák a projektet, de eddig nem sikerült tető alá hozni a megállapodást.

Ven Csia-pao kínai miniszterelnök magyarországi látogatása fordulópont lehet Szombathely számára. A gazdasági vezetőkkel érkező politikus tárgyalásain eldőlhet a város közelében található egykori katonai repülőtér sorsa.

A Vát és Portpác mellett repülőtérről ugyanis már évek óta köztudott, hogy szerepel Kína stratégiai kereskedelmi terveiben, ám eddig tényleges szerződések nem köttettek a 100 milliárdosra tervezett projektről.

A repülőtérről már a kormányváltás előtt előrehaladott tárgyalások folytak a két ország között, a 2010-es választások után azonban az egyeztetések leálltak. A jelek szerint azonban a kínai fél továbbra is fantáziát lát a nyugati határ mellett elhelyezkedő reptérben, mert az ő kérésükre került a hétvégi megbeszélések napirendjére a projekt.

Barta Balázs, a repülőteret üzemeltető SIA-Port Kft. ügyvezetője az Indexnek a tárgyalások előtt nem kívánt nyilatkozni. Információink szerint az ingatlanfejlesztés iránt a Shanghai Construction Group érdeklődik.

A nemzetközi cargo-reptér fejlesztése előtt egyébként már nincs különösebb akadály, hiszen az építés támogatásáról már népszavazás döntött a környező falvakban. Két községben is többségbe kerültek a támogatók, pedig a cég azt prognosztizálta, hogy a teljes üzem beindulása után évi 170 ezer tonna air-cargo és 250 ezer utas érkezhet a megyeszékhelyre.

Barta Balázs a 2009-es népszavazás után azt mondta, hogy a mostani kiskapacitású létesítmények helyén egy 4000 méter hosszú, 60 méter széles kifutópálya épül, valamint a forgalom kiszolgálásához szükséges ingatlanok: fogadóépület, utak, szerelőhangár, környezetvédelmi létesítmények.



http://index.hu/gazdasag/2011/06/24/a_k ... k_repulni/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 25., szombat 06:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Az ELTE-n felállva tapssal köszöntötték a kínak miniszterelnököt.
http://hirszerzo.hu/belfold/20110624_ki ... elnok_elte
Remélem nagyon jó üzleteket készülünk vele kötni.
Így viszont nem valószínű, hogy Orbán beszól neki Tibet miatt (mondjuk nekem nem is hiányzik).
http://hirszerzo.hu/belfold/20110624_tibet_fidesz_orban
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 25., szombat 13:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://hirszerzo.hu/belfold/20110625_or ... gallapodas

Csak reménykedem, hogy jó üzleteket kötöttek.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 25., szombat 15:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Protokoll szempontjából a legjobb kép az, amit a Parlament aranyozott csarnokában, a két zászló előtt készítettek, ahol a két nagyfőnök lejattol. Szerintem Kínában ezt a fotót, vagy egy társát fogják leginkább használni.

Gazdaságilag gondolom csak profitálunk valamit. Ez nem a Torgyán és a chilei cseresznye kereskedelem esete...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 25., szombat 20:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
http://mindennapi.hu/cikk/vezer/orban-e ... 06-25/4391

http://mindennapi.hu/cikk/vezer/kina-a- ... 06-14/4053

Szerintetek hol az igazság? Én nem tom...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 25., szombat 21:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
Szerintetek hol az igazság? Én nem tom...


Idáig azt hallottuk, hogy a piac diktál. Közben elprivatizálták az országot, eladósodtunk nyakig, de vegyük tudomásul, hogy kapitalizmus van, a piac a legmagasabb rendű entitás.

Eddig az amerikai, európai multik uralkodtak, örömmel vártuk ha méltóztattak itt egy összeszerelő üzemet létesíteni. Milliárdokat adtunk neki, meg adócsökkentést. Meg a piacunkat! A 82-es 1 milliárd dollár adóságunk mára kb 100 milliárd dollár adóssággá nőtt.

Most a kínaiak egyfajta alternatívát kínálnak az eddig diktálókkal szemben. Olyan nagyon még nem adósodtunk el feléjük. Nagy kárt nem okozhatnak. Szerintem érdemes próbálkozni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 25., szombat 22:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Eddig az amerikai, európai multik uralkodtak,...

Most a kínaiak egyfajta alternatívát kínálnak az eddig diktálókkal szemben. ..

Na erről beszéltem, amikor azt mondtam, hogy Magyarországnak nem működik az ellenség/barát felismerő berendezése.

A nyugatban, a kapitalizmusban állandó ellenséget, magát a sátánt látják és a valódi veszélyt keletről nem érzékelik.

Ez az eset pont olyan, mint aki a bank helyett, mert az gonosz, bizalommal fordul az uzsorások felé.
ex

ui. Csak reménykedem, hogy jó üzletet írtak alá a kínaiakkal és nem csak hurokba dugtuk a fejünket. Egyenlőre nem ismerjük a részleteket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 26., vasárnap 06:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
A 82-es 1 milliárd dollár adóságunk mára kb 100 milliárd dollár adóssággá nőtt.

Azt soha nem értettem, hogyan gondolhatják sokan azt komolyan, hogy az eladósodás felelőse a kölcsönadó?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 26., vasárnap 10:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
A 82-es 1 milliárd dollár adóságunk mára kb 100 milliárd dollár adóssággá nőtt.

Azt soha nem értettem, hogyan gondolhatják sokan azt komolyan, hogy az eladósodás felelőse a kölcsönadó?
ex


Ezt a piaci logikát miért nem vonatkoztatod Kínára is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 26., vasárnap 10:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ezt a piaci logikát miért nem vonatkoztatod Kínára is?

Rájuk is vonatkoztatom, mert a piaci törvények nem égtájspecifikusak.
Az egyik alaptörvény pedig az, hogy egyszer minden számlát ki kell fizetni. Igy vagy úgy, de ki kell fizetni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 26., vasárnap 16:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
jó, de mi a véleményetek az etikai vonalról? hogy Kínával lehet, hogy csinálunk profitot de egy szemét elnyomó, kereszténygyilkoló ország - amin simán elfogadom, hogy nem lesz Isten áldása, ha bratyizunk velük - hiába diktálja ezt a piaci logika.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 26., vasárnap 16:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
jó, de mi a véleményetek az etikai vonalról? hogy Kínával lehet, hogy csinálunk profitot de egy szemét elnyomó, kereszténygyilkoló ország - amin simán elfogadom, hogy nem lesz Isten áldása, ha bratyizunk velük - hiába diktálja ezt a piaci logika.

Nem gondolom, hogy nekünk kellene osztani az etikai észt Kínának. Üzletelhetünk vele, de ennyire nem kellett volna lemenni kutyába, amennyire tette a kormány.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 26., vasárnap 16:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
de ennyire nem kellett volna lemenni kutyába, amennyire tette a kormány.

konkrétan mire gondolsz?

(pedig a mindennapis cikk nekem olyan "pünki ízű", a min van áldás meg min nincs feszegetésével - ezért azt gondoltam volna, hogy te egyetértesz majd vele. persze lehet, hogy tökre nem "pünki vonal" mégse, csak így kívülről tűnik annak. bennem magamtól nem merült volna fel, legyen pénz az országnak oszt jó napot, de Isten lehet, hogy ezt szigorúbban ítéli meg.)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 26., vasárnap 16:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
Nem gondolom, hogy nekünk kellene osztani az etikai észt Kínának. Üzletelhetünk vele, de ennyire nem kellett volna lemenni kutyába, amennyire tette a kormány.
ex

Az üzlet magassága fordítottan arányos a kutya magasságával...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kína
HozzászólásElküldve: 2011. jún. 26., vasárnap 16:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Idézet:
de ennyire nem kellett volna lemenni kutyába, amennyire tette a kormány.

konkrétan mire gondolsz?

(pedig a mindennapis cikk nekem olyan "pünki ízű", a min van áldás meg min nincs feszegetésével - ezért azt gondoltam volna, hogy te egyetértesz majd vele. persze lehet, hogy tökre nem "pünki vonal" mégse, csak így kívülről tűnik annak. bennem magamtól nem merült volna fel, legyen pénz az országnak oszt jó napot, de Isten lehet, hogy ezt szigorúbban ítéli meg.)

Konkrétan arra gondoltam, hogy az ELTE-n a szervezők megkérték a közönséget, hogy állva tapsolja meg a kinai miniszterelnököt, ahogy azt annak idején Rákosi elvtársnak csináltuk.
A tibeti tüntetőket ügyesen eltakarították a látótérből.
Aztán Orbán ömlengő, benyaló nyilatkozata, egyáltalán nem volt szükségszerű.
A mindennapis cikknek elvben igaza van, de így senkivel, még magunkkal sem állhatnánk szóba.
Az ENSz tagállamok többsége semmivel sem jobb diktatúrák mint Kína.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség