Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Következő
 

Re: Közelkelet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 09., kedd 07:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Eeyore írta:
A keresztények hallgattak.


A filmben a keresztyének egy részét brutálisan megölték: az apácákat, a menekülteket befogadó katolikus lelkészt,- a külföldi ker. tanár pedig nagy vívódás után, de csak felszáll az utolsó járatra, otthagyva kedves diákjait a biztos halál torkában. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 09., kedd 08:14 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Eeyore írta:
Kedves Literaty, a manipuláció kapcsán nem a népirtásra gondoltam. Egyáltalán nem gondoltam gyilkosságra. Csak arra, hogy a vallásnak szellemi-lelki szabadságot kéne hoznia az embernek, ehelyett gyakran beszűkült, lebutított gondolkodást eredményez.
És sajnos ez nem csupán a vasárnapi hívőkre igaz. Ha szerinted igen, ám legyen a hited szerint. Senkit sem vádolok, nem ellenségesen írom ezt. Végül is nem fontos, nem akarok vitát nyitni róla, csak megjegyeztem, de már hallgatok is.
(Különben a gyilkosság támogatása a manipulált állapotnak egyenes következménye. Ebben egyetértünk, azt hiszem).
Literaty írta:
A Világ pedig hallgatott.

A keresztények hallgattak.
Kedves Eeyore!
Nem erre gondoltam, inkább arra, amit Pegazus mond, hogy a valláson keresztül manipulálható az ember.
Ez Igaz sajnos sokszor, de nem kell ehhez vallás, mert az ember természet szerint gonosz is tud lenni, elég oda bármi. És a jó hétköznapi emberből állat lesz.
Erre írtam a példát a ruandai népírtásról.

Ami a médiát illeti, elvolt foglalva a világ Irakkal,a fogságba esett amerikai pilótákkal, Izráellel, Palesztinokkal. A BT a közel kelettel foglalkozott, amikor egy kissé lejjebbi részen százezreket írtottak ki az ENSZ szeme láttára, majd onnan kivonulva többségében.
Kit érdekelt?
A Médiát nem.
Az ENSZ-t nem.
Európát nem.
USA-t nem
A Pártokat nem.
Az elnyomottak ügyében felszólaló szervezetek nem.
Kit érdekelt az az egy millió fekete(néger)?
És ez ma is így van.
Nos, ez a szomorú.
Tematizálnak dolgokat, miközben máshol sokkal, de sokkal rettenetesebb dolgok folynak.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 09., kedd 11:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Ugye onnan indultunk ki, hogy a vallási háborúkban az embereket a hite, eszmerendszere alapján sikerült rávenni arra, hogy gyilkoljanak. Így téve legitimmé a tetteiket. És mint mondtam, nem kell hozzá intézményesített vallás, elég kiragadni abból egy szeletkét, megtenni fő vezérvonalnak, aztán a megvalósítása közben már köze nincs semmilyen valláshoz, eszméhez csak magához az célhoz, amit a háborúval el akarnak érni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 09., kedd 13:04 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Pegazus!
Azt hiszem az a legjobb, ha visszamegyünk mindig a kiindulásig(nem a torzulásig).
A keresztyénség tekintetében Jézusig.
Ő nem volt hódító, és nem legitimizálta az erőszakot.
Rajta viszont erőszakot követtek el, hogy éljünk, ez a megváltás.
Ha a keresztyénségről beszélünk, mindig Jézussal összefüggésben kell ezt tenni, mert e nélkül ez csak egy "vallás" amelyben minden olyan megtalálható ami a másik vallásban is. Így az erőszak is. Erről beszél a történelem is amikor államvallássá lett a keresztyén hit, vagyis semmi köze nem volt az egyén Krisztus követéséhez.
Legalábbis az újszüvetségi krisztusi viselkedéshez.
Az igaz Krisztusi hit, nem erőszakos, mert az elkezdője, alapítója sem volt az.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 09., kedd 14:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Teljesen igazad van, de.....

erre céloztam az előbb, hogy amikor eszköznek használják a vallásokat, pont a vallásuk lényege, értelme, tanítása vész el, torzul valami egészen mássá. Persze, hogy nem buzdít erőszakra a keresztény vallás, egyik sem. MI TESSZÜK AZZÁ! Csakis mi.

Mivel én nem hiszek, így könnyen félreérthető vagyok. De fontos, hogy tudd, nem ellenzem, nem nézem le, nem akarok lerombolni egy vallást sem. Nem a hitet vonom felelősségre, mikor a vallás háborúkról beszélek, az embereket, csakis kizárólag az embereket. Akik rosszul értelmezik, akiket rosszul tanítottak, akik gátlástalanul kihasználják más emberek befolyásolhatóságát. Tehát egyénekről beszélek és nem általánosan vallásos emberekről.

Ha én nem csak papíron lennék reformátusnak megkeresztelve és gyakorolnám a vallásom és hinnék, ugyanez lenne a véleményem. Sőt! Talán még jobban elkeserítene ez a helyzet, hogy mások ostoba, vagy szándékosan gonosz hozzáállása miatt gyakorlatilag sárbatiporják azt a szentséget, amit én követni szeretnék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 09., kedd 14:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Pe-ga-zus írta:
Ugye onnan indultunk ki, hogy a vallási háborúkban az embereket a hite, eszmerendszere alapján sikerült rávenni arra, hogy gyilkoljanak. Így téve legitimmé a tetteiket. És mint mondtam, nem kell hozzá intézményesített vallás, elég kiragadni abból egy szeletkét, megtenni fő vezérvonalnak, aztán a megvalósítása közben már köze nincs semmilyen valláshoz, eszméhez csak magához az célhoz, amit a háborúval el akarnak érni.


Szerintem meg már régen túl vagyunk azon a megegyezésen, hogy a vallási célú háborúk a háborúk töredékét teszik ki. A többi mind hűbéri, vagy etnikai alapú területszerzés, haszonszerzés érdekében történt. Te még a keresztes háborút sem soroltad vallási célzatúnak, pedig hát a keresztes háborúk java részét vallási alapon támogatták főleg. Nyilván gazdasági érdekek is voltak.

Itt mégis a vallásos háborúkat általánosítod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 09., kedd 14:30 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Pe-ga-zus írta:
Teljesen igazad van, de.....

erre céloztam az előbb, hogy amikor eszköznek használják a vallásokat, pont a vallásuk lényege, értelme, tanítása vész el, torzul valami egészen mássá. Persze, hogy nem buzdít erőszakra a keresztény vallás, egyik sem. MI TESSZÜK AZZÁ! Csakis mi.

Mivel én nem hiszek, így könnyen félreérthető vagyok. De fontos, hogy tudd, nem ellenzem, nem nézem le, nem akarok lerombolni egy vallást sem. Nem a hitet vonom felelősségre, mikor a vallás háborúkról beszélek, az embereket, csakis kizárólag az embereket. Akik rosszul értelmezik, akiket rosszul tanítottak, akik gátlástalanul kihasználják más emberek befolyásolhatóságát. Tehát egyénekről beszélek és nem általánosan vallásos emberekről.

Ha én nem csak papíron lennék reformátusnak megkeresztelve és gyakorolnám a vallásom és hinnék, ugyanez lenne a véleményem. Sőt! Talán még jobban elkeserítene ez a helyzet, hogy mások ostoba, vagy szándékosan gonosz hozzáállása miatt gyakorlatilag sárbatiporják azt a szentséget, amit én követni szeretnék.

Egyetértek :)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 09., kedd 15:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
rosta írta:
Pe-ga-zus írta:
Ugye onnan indultunk ki, hogy a vallási háborúkban az embereket a hite, eszmerendszere alapján sikerült rávenni arra, hogy gyilkoljanak. Így téve legitimmé a tetteiket. És mint mondtam, nem kell hozzá intézményesített vallás, elég kiragadni abból egy szeletkét, megtenni fő vezérvonalnak, aztán a megvalósítása közben már köze nincs semmilyen valláshoz, eszméhez csak magához az célhoz, amit a háborúval el akarnak érni.


Szerintem meg már régen túl vagyunk azon a megegyezésen, hogy a vallási célú háborúk a háborúk töredékét teszik ki. A többi mind hűbéri, vagy etnikai alapú területszerzés, haszonszerzés érdekében történt. Te még a keresztes háborút sem soroltad vallási célzatúnak, pedig hát a keresztes háborúk java részét vallási alapon támogatták főleg. Nyilván gazdasági érdekek is voltak.

Itt mégis a vallásos háborúkat általánosítod.


Lécci, kérlek szépen.... ne forgasd ki a szavaimat. Nem akarok vitatkozni, nem szeretek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 09., kedd 22:46 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
A vallásháborúkat szerintem érdemes a helyükön kezelni, igenis a keresztény Egyház hosszú időn át bűnös volt ezekben, manipuláltak embereket,
semmibe véve Jézus tanítását.
A tömeg, látszat kereszténység, vagy nevezzük névleges kereszténységnek, más mint Jézus követése. Teljesen mindegy, hogy milyen felekezetről van szó, akik nem ismerték fel az Urat személyes megváltójuknak azoknak a kereszténység egy ideológia, Politika, Nemzeti érzület, stb. amit tűzzel vassal védtek és terjesztettek. Ez nem misszió, hanem hódítás, gyűlölet szítással. A történelmet ezen a ponton nem lehet megváltoztatni.
Sokaknál ez ma is hasonló, a keresztény értékeket hangsúlyozzák, Összekeverik Jézust és a politikát és közben harcos indulattal vannak mások felé és a halálukat, megsemmisülésüket kívánják.
Jézus Krisztus a megváltás által a szív belső békéjét hozta el, ami kiárad a környezetre.
Ahol ez nem így van ott nincs belső béke a szívben, csak egy keresztény máz.

A muszlim vallás pedig alapvetően egy harcias vallás(persze békés elemek is vannak benne), mert a vallásalapító maga is kegyetlenül hódított.
Ezt az örökséget hagyta az utódaira.
Iszlám misszióról nem beszélhetünk, csak hódításról. Ez nem csak egy vallás, hanem egy társadalmi életstílus is. Az iszlám követők nem lehetnek csak vallásosok, az egész iszlám rendszert el kell fogadniuk.
Számukra sincs más út mint A Jézus Krisztusban vetett hitet éljék át, vagyis a szív megváltozását.
Ezt viszont nem fegyverrel, hanem szeretettel, türelemmel kell feléjük képviselni, mert Isten szereti az elveszett embereket, és megszeretné menteni őket.

Ján 3:16 Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz õbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
Ján 3:17 Mert az Isten nem azért küldte el a Fiút a világba, hogy elítélje a világot, hanem, hogy üdvözüljön a világ általa.
Ján 3:18 Aki hisz õbenne, az nem jut ítéletre, aki pedig nem hisz, már ítélet alatt van, mert nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.
Ján 3:19 Az ítélet pedig azt jelenti, hogy a világosság eljött a világba, de az emberek jobban szerették a sötétséget, mint a világosságot, mert a cselekedeteik gonoszak.
Ján 3:20 Mert aki rosszat cselekszik, gyûlöli a világosságot, és nem megy a világosságra, hogy le ne leplezõdjenek a cselekedetei.
Ján 3:21 Aki pedig az igazságot cselekszi, a világosságra megy, hogy kitûnjék cselekedeteirõl, hogy Isten szerint cselekedte azokat."

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Literaty 2009. jún. 09., kedd 22:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 10., szerda 08:14 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Érdemes átolvasni:
http://www.apologia.hu/religion/isl-intro.html

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 10., szerda 13:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ha valaki bele szeretne pillantani a keresztes háborúk hangulatába, megnézheti a Mennyei Királyság c. filmet. Ahogy a méltatást utólag elolvastam, megnyugodtam, hogy nem voltam egyedül azzal, hogy gyakran értetlenkedtem: most ez hogy is van? Mindenesetre érdekes film, nem a legkönnyebb kategóriából.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 15., hétfő 10:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://konzervatorium.hu/cikkeink/koeze ... rdjelekkel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 14:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Érdekességként egy videó közel-keletről. Mi történik akkor, ha hithű zsidók és muszlimok találkoznak? Kitör a béke!:

http://www.indavideo.hu/video/ELKEPESZT ... e29a9a9b3c


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 20., szombat 20:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore írta:
És mi történik, ha hithű keresztények és muszlimok találkoznak?
És mi történik, ha hithű keresztények és zsidók találkoznak?


Na látod ez egy jó kérdés. Merthogy:

1. kik a hithű zsidók?
2. kik a hithű keresztyének?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Közelkelet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 21., vasárnap 16:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
És vannak akik azt monjdák, hogy a cionistáknak is meg kell térni.
Nos, ez már biblikus. :)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség