Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 15:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megpróbálom akkor összefoglalni:

a zsidók kiválasztottságtudata alaptalan, mivel

1) most már, az Újszövetségben a kiválasztottak a keresztények

2) a zsidók nem is zsidók




durván hangzik?

az a "sejtetett igazságok" varázsa, hogy így direktben taszító igazságokat is "el lehet adni" ezzel a módszerrel...

Idézet:
[Jn. 3.19] Az ítélet pedig ebben áll: A világosság a világra érkezett, de az emberek inkább szerették meg a sötétséget, mint a világosságot, mert a tetteik rosszak voltak.
[Jn. 3.20] Mindenki gyűlöli a világosságot, aki hitványságokat cselekszik, és nem jön a világosságra, hogy tettei rá ne bizonyuljanak.
[Jn. 3.21] Aki ellenben az igazságot cselekszi, világosságra megy, hogy tetteiről nyilvánvalóvá legyen, hogy Istenben tette őket.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 15:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty írta:
Kedves rosta, ha a négy közös ősre a jelenlegi több millió zsidóság visszavezethető, ez pont azt mutatja, hogy nagyrészt nem volt szóródás és nem egy idegen népről van szó.
Ha mondjuk a magyarokat vissza lehetne vezetni egy közös ősre, Ádámra-Évára akkor ez éppen megerősítené, a közös gyökert nempedig cáfolná, hogy csak egy közös ős van.


Ami a paleszin-zsidó gyökért illeti:
Van ilyen elmélet, és van cáfolat mindkettő létezik.
Ugyanakkor nem tartom eget rengetőnek, mert a palesztinok nagy területen szóródtak a közel keleten és keveredtek is.
Ha a vérszerinti arabokkal nagyrészt rokonságba állnak(márpedig ők éltek ott évezredeken) akkor szémiták.
A közös ős Ábrahám. Így Ábrahám a közös apa. Az arabok és a zsidók testvérek vér szerint. Mindkét nép Sémita.


Kedves Literaty!

Valamit szögezzünk le. Egyikőnk sem egyetemi tanár.

Viszont az egyik zsidó egyetemi tanár álláspontja szerint a kazároktól származnak az askenázik. A másik egyetemi tanár véleménye szerint a 8 millió askenázi voltaképpen négy nő utóda egy évezred alatt. Melyik a valószínübb? Mi van a százezres, milliós népekkel, belőlük miért nem lettek milliárnyian? Szerintem még ha nemzedékenként bedupláznánk az induló 4-et, sem jönne ki a 8 milliós tétel rövid 1000 év alatt.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy miután a genetikai vizsgálatok kiderítették, hogy a szefárdok, és az askenázik teljesen különböznek, a legminimálisabb mértékben rokonok csak, hát legyártottak a minimális hasonlóság alapján egy szép kerek elméletet, merthát valamiféle rokonságot csak ki kellett mutatni a két népcsoport között.

Ami a palesztin, zsidó azonosságot illeti, hát erről igazából nem tudok mit mondani. Talán a szefárdokat, meg a palesztinokat genetikailag meg kellene vizsgálni. Ez nem jutott senkinek sem az eszébe.... ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 16:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Viszont az egyik zsidó egyetemi tanár álláspontja szerint a kazároktól származnak az askenázik.

Meg van egy genetikai vizsgálat, ami ezt kizárja.
A két dolog súlya közötti különbséget talán Liszt Ferenc le tudná zongorázni.
A Bibliát mint érvet már csak a többieknek halkan... :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 16:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Viszont az egyik zsidó egyetemi tanár álláspontja szerint a kazároktól származnak az askenázik.

Meg van egy genetikai vizsgálat, ami ezt kizárja.
A két dolog súlya közötti különbséget talán Liszt Ferenc le tudná zongorázni.


Mármint hol van az a kizáró genetikai vizsgálat? Jó lenne rámutatni, belinkelni, merthogy mi is szeretnénk megismerni azt.

Jelenleg a genetikai vizsgálat szerint a szefárd nőkben nem találhatók meg az askenázi nők mitokondrium jellemzői. Passz! A többi spekuláció, és nem kíséleti bizonyítás.

Ez a négy közel keleti nőtől származő 8 milliós nép a mi eredetmondánkra hasonlít. Emese álmára.

Ez csupán gondolatkísérlet, semmiféle valós, mérhető, genetikai tény nem támasztja alá, csupán spekulációról van szó. Számítógépen könnyen modellezhető bármi, meg annak az ellentéte is...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2009. jan. 13., kedd 17:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 17:54 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Még egy kis írás az említett genetikus kutatásáról:

GENETIKAI KAPCSOLAT VAN A KOHANITÁK KÖZÖTT


A kohaniták, a zsidó papi törzs tagjai – úgy az askenázok, mint a szefárdok – magukban hordozzák az Y kromoszómának egy különleges, csak rájuk jellemző változatát, mely összekapcsolja Áron, a főpap leszármazottait – véli Kari Sorecki, a haifai Rámbám kórház professzora, aki több külföldi kollégájával együtt publikálta nézetéit a Nature című angol természettudományos lapban. Ezen folyóirat rangja kizárja, hogy megalapozatlan publikációról lenne szó.


Egy felmérés szerint ma a világon összesen élő hétmillió zsidó felnőttből 5% kohanita, azaz 350 ezer ember. Közülük 100-120 ezer Izraelben él. Mint köztudott, Áron, a főpap a lévita törzset vezető Mózes testvére volt. A papi törzsre hárultak a vallási, rituális feladatok az Első és a Második Szentély idejében. A Második Szentély lerombolásával ezek a feladatok megszűntek, de ma is vonatkozik a törzs tagjaira néhány különleges szabály: távol kell maradniuk a halottaktól nem vehetnek el elvált nőt stb.


A kutatók genetikai vizsgálatokat végeztek három különböző országban élő, egymással kapcsolatban nem lévő zsidó embereken. A kísérletben részt vevőktől megkérdezték, hogy kohaniták-e? Száznyolcvannyolc személy válaszolt igennel, s az ő genetikai mintájuk egyértelműen elütött a többiekétől. Skorecki hangsúlyozta, hogy a kohanitákat nem nevük szerint vizsgálták (tipikusan kohanita nevek pl.: Kohn, Rappaport, Sapiro) hanem a kérdésre adott válasz alapján sorolták őket ebbe a kategóriába.


Skorecki (aki maga is kohanita) ötlete akkor támadt, amikor egyszer a zsinagógában járva megfigyelt egy Tórához szólított idős kohanitát. "Ránéztem és megállapítottam, hogy egyáltalán nem hasonlítunk egymásra, pedig a hagyomány szerint mindketten ugyanabból a papi törzsből származunk. Azt akartam megtudni, van-e köztünk esetleges genetikai kapcsolat."


Skorecki több tudóssal együtt fogott a kutatásokhoz. Srágá Blazer, Szárá Selig a Technionról, Robert és Neil Bradman, P. J. Warburton, Monica Ismajlowicz és Michael Hammer a Londoni, illetve az Arizonai Egyetemről voltak segítségére. Megállapításuk leegyszerűsítve: egy bizonyos fajta kromoszómamódosulás egyértelműen kimutatható túlsúlyban van az askenáz és szefárd eredetű kohanitáknál (a jemenitáknál csak bizonyos esetekben), más zsidóknál nem.


Forrás: http://www.zsido.com/konyvek/gut_sabesz ... m/216/2637

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Literaty 2009. jan. 13., kedd 18:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 18:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Rosta!

A kiválasztás tudatnak két fontos kérdése van, amire ha valaki őszintén megadja a választ, akkor derül ki, hogy ez jó vagy sem.
Mert vannak németek, akik kiválasztottaknak tartották magukat és ebből tömegmészárlás lett.
És vannak keresztyének, akik kiválasztottnak tartják magukat és ebből áldás és élet fakadt és fakad.

Önmagában a kiválasztottság még nem jó és nem rossz.

Erre a két kérdésre adott válasz után derül ki, hogy áldást hordoz, vagy átkot:
- mi az alapja a kiválasztásnak, miért pont ezek az emberek
- milyen céllal történt a kiválasztás

A zsidó nép mind a két kérdésben téves úton jár és sajnos vannak keresztyének, akik ebben megerősitik őket.

A magyarságom pedig fontos, értékes!
Isten erre is választott. Nem én akartam magyarnak születni, semmi közöm ehhez a választáshoz.
Miért magyarnak választott, milyen céllal és milyen feladatokkal?
Ezt akkor tudtam meg, amikor Krisztusban az Atya gyermeke lettem.

Kedves Ex!

Egy háború támogatása, ahol embereket gyilkolnak, semmi esetre sem keresztyéni cselekedet.
Azt a népet, akik ezt művelik olyan formában bálványozni és isteníteni, ahogy egyes felekezetek teszik, ez a "ló másik oldala".

Van egy megtért testvérem, ő zsinagógába is jár, ott tanít és Evangélizál, ahogy az Úr engedi....
Ott meséltek neki egy olyan emberről, aki egy új keresztyén felekezetbe jár és a zsinagógából kijövő Istenfélő zsidóknak vázolja, hogy mi lesz az arabokkal, mit kell velük csinálni és hogy nemsokára megoldódik ez az 'arabos probléma". (részeleteket nem írok)
Ez sajnos az Evangélium ügyét nem szolgálja, sőt, botránkozást okoz.

De ettől még nem fogsz másként gondolkozni, ezért bemásolom a Róma 11.-et.

Kérlek csendesedj el felette! (direkt nem emelek ki semmit a szövegből)

Rómabeliekhez írt levél 11. rész

1. Mondom tehát: Avagy elvetette-é Isten az ő népét? Távol legyen; mert én is izráelita vagyok, az Ábrahám magvából, Benjámin nemzetségéből való.
2. Nem vetette el Isten az ő népét, melyet eleve ismert. Avagy nem tudjátok-é, mit mond az írás Illésről? a mint könyörög Istenhez Izráel ellen, mondván:
3. Uram, a te prófétáidat megölték, és a te oltáraidat lerombolták; és csak én egyedül maradtam, és engem is halálra keresnek.
4. De mit mond néki az isteni felelet? Meghagytam magamnak hétezer embert, a kik nem hajtottak térdet a Baálnak.
5. Ekképen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint.
6. Hogyha pedig kegyelemből, akkor nem cselekedetekből: különben a kegyelem nem volna többé kegyelem. Hogyha pedig cselekedetekből, akkor nem kegyelemből: különben a cselekedet nem volna többé cselekedet.
7. Micsoda tehát? A mit Izráel keres, azt nem nyerte meg: a választottak ellenben megnyerték, a többiek pedig megkeményíttettek:
8. A mint meg van írva: Az Isten kábultság lelkét adta nékik; szemeket, hogy ne lássanak, füleket, hogy ne halljanak, mind e mai napig.
9. Dávid is ezt mondja: Legyen az ő asztaluk tőrré, hálóvá, botránkozássá és megtorlássá.
10. Sötétüljenek meg az ő szemeik, hogy ne lássanak, és az ő hátokat mindenkorra görbítsd meg.
11. Annakokáért mondom: Avagy azért botlottak-é meg, hogy elessenek? Távol legyen; hanem az ő esetük folytán lett az idvesség a pogányoké, hogy ők felingereltessenek.
12. Ha pedig az ő esetök világnak gazdagsága, és az ő veszteségök pogányok gazdagsága, mennyivel inkább az ő teljességök?
13. Mert néktek mondom a pogányoknak, a mennyiben hát én pogányok apostola vagyok, a szolgálatomat dicsőítem,
14. Ha ugyan felingerelhetném az én atyámfiait, és megtarthatnék közülök némelyeket.
15. Mert ha az ő elvettetésök a világnak megbékélése, micsoda lesz a felvételök hanemha élet a halálból?
16. Ha pedig a zsenge szent, akkor a tészta is; és ha a gyökér szent, az ágak is azok.
17. Ha pedig némely ágak kitörettek, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa gyökerének és zsírjának;
18. Ne kevélykedjél az ágak ellenében: ha pedig kevélykedel, nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.
19. Azt mondod azért: Kitörettek az ágak, hogy én oltassam be.
20. Úgy van; hitetlenség miatt törettek ki, te pedig hit által állasz; fel ne fuvalkodjál, hanem félj;
21. Mert ha az Isten a természet szerint való ágaknak nem kedvezett, majd néked sem kedvez.
22. Tekintsd meg azért az Istennek kegyességét és keménységét: azok iránt a kik elestek, keménységét; irántad pedig a kegyességét, ha megmaradsz a kegyességben; különben te is kivágatol.
23. Sőt azok is, ha meg nem maradnak a hitetlenségben, beoltatnak; mert az Isten ismét beolthatja őket.
24. Mert ha te a természet szerint való vadolajfából kivágattál, és természet ellenére beoltattál a szelid olajfába: mennyivel inkább beoltatnak ezek a természet szerint valók az ő saját olajfájokba.
25. Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen.
26. És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:
27. És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.
28. Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.
29. Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása.
30. Mert miképen ti egykor engedetlenkedtetek az Istennek, most pedig irgalmasságot nyertetek az ő engedetlenségök miatt:
31. Azonképen ők is most engedetlenkedtek, hogy a ti irgalmasságba jutásotok folytán ők is irgalmasságot nyerjenek;
32. Mert az Isten mindeneket engedetlenség alá rekesztett, hogy mindeneken könyörüljön.
33. Óh Isten gazdagságának, bölcseségének és tudományának mélysége! Mely igen kikutathatatlanok az ő ítéletei s kinyomozhatatlanok az ő útai!
34. Mert kicsoda ismerte meg az Úr értelmét? vagy kicsoda volt néki tanácsosa?
35. Avagy kicsoda adott előbb néki, hogy annak visszafizesse azt?
36. Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké. Ámen.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 18:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
és még egy fontos kérdés a kiválasztáshoz:
- KI választott ki

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 18:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Igen, én is hallottam ennek a buzgó zsidó embernek a vérvonalat végigvezetni akaró igyekezetét. A tiszta vér kikutatását, az igyekezetét, hogy eredeti faji géneket megtalálja az elhivatott tiszta, papi egyedekben. Gondolom ezeket különös gonddal kell kezelni, és a jövőbe ők viszik tovább a tiszta vérvonalat, amely egyfajta garancia az Úrhoz való kapcsolatra, és garancia az Úrnál meglévő elsőbbségre, amely ennek a vérvonalnak is köszönhető.

Nagyon szép gondolatok lehetnének ezek, de mintha már valahol hallottam volna valami hasonló faji elsőbbségra vonatkozó eszméket, és annak én nemigazán tudtam örülni. Ahogy utána gondolok a fentieknek sem túlzottan...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 18:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Pauler!

A mai világ történelmi tanulsága, ezzel az alaptétele is az, hogy a hatalom erkölcstelenné tesz. Önmagában semmi sem biztosítja be az embereket abban, hogy valaki, vagy valakik önmagában a hatalom birtokában tisztességesen fog/nak uralkodni.

A kiválasztottság is valami hasonló dolog. A kiválasztottság önmagában nem biztosíték arra, hogy a kiválasztottak kiválasztott mivoltuknak megfelelően fognak viselkedni. Jó, hogy említetted a németeket, de említhettél volna még számos népet, amelyek azt hitték, és hiszik magukról, hogy kiválasztottak, és sajnálatosan nem ennek a hitüknek megfelelően viselkednek, hanem visszaélnek ezzel kiválasztottságukkal, lehetőségükkel, a lelki motivációjukkal.

Önmagában a kiválasztottság inkább tehertétel, permanens megfelelni akarás, nem pedig valamiféle anyagi, erkölcsi, szellemi előny, mint ahogy egyes "kiválasztottak" gondolják. Legigazabbul Jézus tanít bennünket erre!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 18:31 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Egy kicsit sajnálom az utóbbi kis vitákat, mert biblikus kérdéseket átvittünk világi kérdéssé, pro, kontra.
A zsidók zsidók, Izráel pedig Izráel.
Mindenféle világi spekuláció amely tagadja a zsidóság létkérdését, vagy nem létezőnek nevezi, ez súlyos tévelygés.

A zsidók Isten kiválasztott népe, mégha üdvörténetileg még félre is tétettek,de nem véglegesen.
Az egyház nem lett behelyetesítve(behelyetesítés teológiája) a zsidóság helyébe. Vannak ígéretek melyek speciálisan a zsidóság ígéretei.
Most azonban mind zsidó mind pogány aki Krisztusban hisz az egyházhoz(eklézsiához, Krisztus testéhez tartozik)

Az elfogadásuk, mint nemzet azonban nem jelenti a kritikátlan minden áron való egyetértést velük mindenben, mert akkor a Messiást, Jézus Krisztus sem kéne elfogadni.
Ez inkább szellemi, lelki kérdés.
Isten üdvtervét kell látni Nem a totális tagadáshoz nyúlni.

A közel kelet mindig is feszültségben volt a történelemben és ez nem is fog megszünni Krisztus eljövteléig.
A zsidók összegyüjtetését jelzi Izráel megalakulása, de ez teljessé csak a messiási időben válik.
Ma Izráel nem a messiási vonalon mozog. A zsidók nem ismerték fel sem a kiválasztottságuk lényegét sem a célját, de lesz majd idő amikor a lepel lehul a szemükről.
Zsidók és Arabok megbékélése egyedül Krisztusban lehetséges.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 19:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Lit!
Ebben is egyetértünk. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 21:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A kiválasztás egyedül a következő feltételek mellett áldás mindenki számára:
- az embert Jézus Krisztus hívja el, Ő válassza ki
- arra válassza ki, hogy jó gyümölcsöt teremjen, Őt kövesse mindenben
- kegyelemből válassza ki és nem az adott ember érdemeiért

A zsidó vérvonal korántsem teljesen tiszta, sőt....
Dávid király nagymamája már abból az Izraelből való, amiből a Krisztusban hívők is. Őket hívják úgy, hogy lelki Izrael.

Én is hiszem, hogy a zsidó nép most "kispados". Sőt az Evangélium ellensége a hívők üdvösségére.
De utoljára ők is bemehetnek az Isten Országába. A felkínált kegyelmet nem fogadták el, ezért hátra maradnak.
Jézus Krisztus egykor eljön és uralkodni fog a közel keleten is. Bármennyire is lehetetlennek tűnik, mert azt gondolhatnánk, hogy ott csak a fegyverek és a pénz képes uralkodni, de ez becsapás!
Eljön az Ő Országa, ez nem kétséges!

A mi egyedüli kérésünk lehet, hogy emlékezzen meg rólunk majd akkor....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 13., kedd 22:04 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
pauler írta:
De utoljára ők is bemehetnek az Isten Országába. A felkínált kegyelmet nem fogadták el, ezért hátra maradnak.
Jézus Krisztus egykor eljön és uralkodni fog a közel keleten is. Bármennyire is lehetetlennek tűnik, mert azt gondolhatnánk, hogy ott csak a fegyverek és a pénz képes uralkodni, de ez becsapás!
Eljön az Ő Országa, ez nem kétséges!

A mi egyedüli kérésünk lehet, hogy emlékezzen meg rólunk majd akkor....


Érdemes az igéket komolyan forgatni
Utolsónak van a megtérés ígérete, de melyik az a nemzet ahol ez a nemzet ígérete is?
Nem csak az egyes emberé, hanem az egész népé.



Róm 11,17
Ha azonban az ágak közül egyesek kitörettek, te pedig vad olajfa létedre beoltattál közéjük, és az olajfa gyökerének éltető nedvéből részesültél,

Róm 11,18
ne dicsekedj az ágakkal szemben. Ha mégis dicsekszel: nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.

Róm 11,19
Azt mondod erre: "Azért törettek ki azok az ágak, hogy én beoltassam."

Róm 11,20
Úgy van: azok hitetlenségük miatt törettek ki, te pedig a hit által állsz. Ne légy elbizakodott, hanem félj!

Nem szeretném, testvéreim, ha önmagatokat bölcseknek tartva nem vennétek tudomásul azt a titkot, hogy a megkeményedés Izráelnek csak egy részét érte, amíg a pogányok teljes számban be nem jutnak,

Róm 11,26
és így üdvözülni fog az egész Izráel, ahogyan meg van írva: "Eljön Sionból a Megváltó; eltávolítja a hitetlenséget Jákób házából,
 Ézs.59,20-21
Róm 11,27
és én ezt a szövetségemet adom nekik, amikor eltörlöm bűneiket."
 Ézs.27,9  Jer.31,33-34
Róm 11,28
Az evangélium miatt tehát ellenségek Isten szemében tiértetek, de a kiválasztás miatt kedveltek az ősatyákért,

Róm 11,29
hiszen az Isten ajándékai és elhívása visszavonhatatlanok.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 14., szerda 07:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ámen!

Nem beszélünk másról, akkor lesz ez, amikor felismerik Jézus Krisztusban a Messiást, mert a Messiás már eljött a világra, a világ - benne a zsidóság bűnei - is megbocsájtattak ott a kereszten.
Most vak és süket Izrael erre nézve, Istentől kapták ezt, mert amikor láthatták a Messiást, akkor megkeményítették magukat, de ez a megkeményedés nem végleges.

Izrael, Júdával szemben már biztosan nem fog üdvözülni, mert végleg elvettetett.
Lesz a zsidóság maradéka, akik teljes létszámban üdvözülnek.
A Krisztusban hívő, korábban földi életet élt zsidókra is igaz ez és az ősatyákra, akik szintén Krisztusban bíztak, a Messiásban. (pl. Dávid)

És a keresztyén emberre a kiemelésed igaz, látom, hogy Isten kész volt sokszor elvetni a népét, fogságba vinni, amikor hitetlenül pl. Egyiptomhoz menekültek védelemért.
Ezért is kell törekednünk szent életre, ezért kell erősen kapaszkodnunk az Evangéliumba, Jézus Krisztusba a mi Urunkba!

De mindezek felett hiszem, hogy akiket Isten elhívott Jézus Krisztusban, azokhoz az ígéretekhez hűséges.
Az Ő hűsége miatt üdvözülünk. Ez vonatkozik a zsidó népre is.

Az Igéket komolyan szeretném forgatni, mert eddig is csak akkor épültem, ha ez megtörtént, ha a Lélek magyarázta az Isten világosságát.

Érdemes lett volna és érdemes az egész Igeszakaszt értelmezni, mert minden mondata fontos és összefügg.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 14., szerda 09:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Izrael feltámadása, helyreállítása:

16. És lőn az Úr beszéde hozzám, mondván:
17. Embernek fia! mikor Izráel háza a maga földén lakott, megfertéztette azt életével és cselekedeteivel; mint a havi betegség tisztátalansága, olyan vala élete előttem.
18. És kiöntém haragomat reájok a vérért, a melyet ontottak a földre, és bálványaikkal megfertéztették azt.
19. És eloszlatám őket a pogányok közé, és szétszóratának a tartományokba, életök és cselekedeteik szerint ítéltem meg őket.
20. És bemenvén a pogányokhoz, a kikhez menének, megfertéztették az én szent nevemet, mikor ezt mondták rólok: az Úr népe ezek, és az ő földéről jöttek ki!
21. Ekkor könyörültem szent nevemért, melyet megfertéztetett Izráel háza a pogányok közt, a kikhez menének.
22. Ennekokáért mondjad Izráel házának: Ezt mondja az Úr Isten: Nem ti érettetek cselekszem, Izráel háza, hanem az én szent nevemért, melyet ti megfertéztettetek a pogányok között, a kik közé menétek.
23. És megszentelem az én nagy nevemet, mely megfertéztetett a pogányok között, melyet ti fertéztettetek meg köztök; és megtudják a pogányok, hogy én vagyok az Úr, ezt mondja az Úr Isten, mikor megszentelem magamat rajtatok az ő szemök láttára.
24. És fölveszlek titeket a pogányok közül, s egybegyűjtelek titeket minden tartományból, és beviszlek titeket a ti földetekre.
25. És hintek reátok tiszta vizet, hogy megtisztuljatok, minden tisztátalanságtoktól és minden bálványaitoktól megtisztítlak titeket.
26. És adok néktek új szívet, és új lelket adok belétek, és elveszem a kőszívet testetekből, és adok néktek hússzívet.
27. És az én lelkemet adom belétek, és azt cselekszem, hogy az én parancsolataimban járjatok és az én törvényeimet megőrizzétek és betöltsétek.
28. És laktok azon a földön, melyet adtam atyáitoknak, és lesztek nékem népem s én leszek néktek Istenetek.
29. És megtartalak titeket minden tisztátalanságotoktól, és előhívom a gabonát és megsokasítom azt, és nem adok reátok éhséget.
30. És megsokasítom a fa gyümölcsét és a mező termését, hogy többé ne viseljétek az éhségnek gyalázatját a pogányok között.
31. És megemlékeztek a ti gonosz útaitokról és cselekedeteitekről, melyek nem voltak jók, és megútáljátok ti magatokat vétkeitek és útálatosságaitok miatt.
32. Nem ti érettetek cselekszem, ezt mondja az Úr Isten, tudtotokra legyen! Piruljatok és szégyenüljetek meg útaitok miatt, Izráel háza!
33. Ezt mondja az Úr Isten: Azon a napon, melyen megtisztítlak titeket minden vétketektől, azt cselekszem, hogy lakják a városokat, és a romok megépíttetnek.
34. És az elpusztult földet mívelik, a helyett, hogy pusztán hevert minden átmenő szeme láttára;
35. És ezek mondják: Ez a föld, ez az elpusztult, olyanná lett, mint az Éden kertje, és a rommá lett s elpusztult s lerontott városokat megerősítve lakják.
36. És megtudják a pogányok, a kik körülöttetek megmaradtak, hogy én, az Úr építettem meg a lerontottakat s plántáltam be a pusztaságot. Én, az Úr mondtam és megcselekedtem.


Tehát először az összegyűjtés, aztán a megtisztítás, megszentelés.


11. És monda nékem: Embernek fia! ezek a tetemek az Izráel egész háza. Ímé, ezt mondják: Elszáradtak a mi csontjaink és elveszett a mi reménységünk; kivágattunk!
12. Annakokáért prófétálj, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Ímé, én megnyitom a ti sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izráel földjére.
13. És megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, mikor megnyitándom sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem!
14. És adom az én lelkemet belétek, hogy megéledjetek, és leteszlek titeket a ti földetekre, és megtudjátok, hogy én, az Úr, szóltam és megcselekedtem, ezt mondja az Úr Isten.


Tehát először a testi helyreállítás, utána a szellem kitöltetése, tehát a megtérés.

Kérdésem ezzel kapcsolatban nem Isten akaratával meg-e szembe az az ellenség, amelyik már a feléledés fázisában lévő testek igyekszik elpusztítani azt?
A kérdés csak költői volt. A válasz egyértelmű a Biblia alapján. Aki a feléledésben lévő Izraelt el akarja pusztítani az a sátán szolgája, Isten ellensége. Egy keresztény, ha Isten igéjét komolyan veszi egyértelmű, hogy ebben a harcban kinek az oldalán kell állni, akkor is ha Izraelt ma egyáltalán nem lehet bűntelennek, szentnek, megtértnek mondani. Ma ebből a tekintetből ugyanolyanok mint a többi nép, de a választottságuk folytán más a szerepük. Nekünk pogányok közül választottaknak is más a szerepünk, és egyértelmű, hogy kell állást foglalni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség