Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 20., hétfő 16:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nagyon jó volt olvasni az okoskodó értekezések között egy érzelemmel telített riportot, beszélgetést egy hívő emberrel. Úgy tűnik, hogy a Balczó még mindig képes arra, amit a Küldetésben is tett. Egy pillanat alatt felrázza a legközönyösebb embert is. Az egészben az a poén, hogy most már nem csak ő mondja azt, amit mond. Obamától kezdve az Uralig mindenki erről beszél.

Pont a jelenlegi nemzetközi helyzetben bűn elhallgatni, netán letagadni, hogy létezik uralkodó globális hatalmi rend a világban. Szerintem helytelen azt láttatni, hogy a világ kizárólag az egyes emberek egyéni hitetlensége miatt olyan amilyen.

Bűn elhallgatni, netán letagadni, hogy a monopóliumok uralkodnak a világunkban a társadalom legkülönfélébb rendszereiben, alrendszereiben. Emiatt a modern demokrácia alapításakor a demokrácia feltételéül szabott monopol mentesség nem létezik a világ legnagyobb területén. Ezáltal az a demokrácia sem létezik, amelyet elképzeltek annak megalapítói. Netnek volt egy jó szava a társadalmi rendszerünkre...

Továbbmenve bűn elhallgatni, netán letagadni, hogy amint a középkorban létezett öröklött társadalmi rang, ezzel uralkodott az öröklött hatalom, hasonlóképpen ma is létezik öröklött hatalmi rend az öröklött vagyoni, pénzügyi hatalom által, amely most is uralkodik.

Szerintem a Balczó csupán eleget tesz annak, ami tisztességes emberként a kötelessége. Mint 12 gyermeket tisztességben felnevelő családapa, mellesleg többszörös olimpikon, aki egy nemzet példaképe, elmondja a tapasztalatai, ismeretei alapján, hogy milyennek látja a világot. Beszél a fenti dolgokról is. Tükröt tart a világnak. Emiatt azonban nem a tükörre, Balczóra kellene támadni. Helyette a világot kellene kicsit jobban megnézni, vajon ez az Istenes ember, miért mondja azt, amit mond?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 08:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Emlékszem, hogy a 90-es évek elején milyen jó volt hallgatni Balczót, a megtéréséről.
Szerintem azóta túlpolitizálta magát, és egyoldalúan beállt egyes politikai vonulatok farrvizébe.
Ami a demokrácia kritikáját illeti, szerintem sokmindenben igaza van, csak azt nem gondolom, hogy diktatúrába élnénk, mint ahogy állítja, mivel elég sokszor sok formában elmondhatja a véleményét, riportban, cikkezve, honlapokon stb.
Legfeljebb azt mondhatja, hogy nem figyel mindenki rá, úgy ahogy szeretné, na de ez a demokrácia....mert nem kötelező.
A média sem egészen úgy áll, ahogy állítja, mert megtalálható a bal és a jobb oldal is: sajtóban, televízióban, interneten. Kár, hogy egyik sem teljesen hiteles(vagyis számomra) a másik befeketítésével van elfoglalva.
Egyoldalúak, érdekköröktől függőek, nincs kiegyensújozottságuk.

Minden szélsőség valami összeesküvés elméletből táplálkozik, legyen az bal, vagy jobb.
(Fasiszta veszély, zsidó veszély stb.)
A részigaszságokat álltalánosítva jut el a tévedhetetlen következtetésig.
Aztán nézegetem a híreket, mondjuk a távolkeletről, vagy Afrikáról és mit látok? Ugyanolyan bűnös korrupciókat, kizsákmányolást, népírtásokat, gazdasági hatalmakat, és egyik sincs ott, se a zsidó, se a fasiszta.
De ott van a megtéretlen ember. Nos az ember a gond aki nem ismeri Istent.
Azzal egyetértek ex-el, hogy a nacionalizmus és a hazafiság nem ugyanaz, mármint nem feltétlenül. De hol a határ? Mindig ott ahol a másik meghúzza....te nem vagy hazafi!...te meg nacionalista vagy! stb.
Szóval gumicsont.
Az egyéni véleményem pedig adott, de nem tévedhetetlen. Gondolom ahogy gondolom.

Kedves Lit!
Zene a fülnek a józan hang. :)
A demokráciáról nagyon téves elképzelések voltak/vannak. A rendszerváltáskor az a hiedelem volt az emberekben, hogyha demokráciára váltunk, akkor automatikusan jön a jólét.
A demokrácia lényege pedig nagyon egyszerű. A vezető(ke)t, törvényes keretek között választják, helyezik hatalomba és választás útján cserélhetők. Nem diasztikus úton öröklődik a hatalom és nem egy hatalomba betonozott kissebbség jelöli ki a királyt/császárt/pártfőtitkárt.
Hogy a demokráciában milyen lesz az élet, hogy működik, az már az adott társadalom tagjainak, kultúrájának, szellmiségének a dolga.
A vezető jelöltek az igényeinknek megfelelően igérgetnek és cselekszenek, olyanok, amilyet választunk.
Hazafiság, nacionalizmus.
A hazafi szereti a nemzetét és tesz érte, amennyit tud. És tudja, hogy nemzete nem attól lesz nagyobb, ha más nemzeteket lenéz, lenyom, vagy jó tulajdonságokat hazudva magára, másokra rosszat bélyegezve, becsapja magát.
A nacionalista nem a valós nemzetét szereti, hanem azt amelyik az elméjében létezik, ezért aztán, ha a nemzet egy része nem osztja az ő nézeteit, nem azokat választja, amit ő akkor lehülyézi, leagymosottazza és gyűlöli akár a fél nemzetét is.
Azt gondolja hogy a verbális önfényezés és más népek lealázása felemelheti a nemzetet.
A nacionalisták, még soha jót nem eredményeztek az országnak, hanem rengeteg kárt okoztak.
A nacionalista valójában nem tesz a nemzetért hanem másoktól vár áldozatokat a nemzetért.
A nacionalista nem képes a saját hibával szembenézni, mindig másokat okol minden problémáért, ezért nem is képes soha problémákat megoldani, csak gyártani.
A jelenben teljesítményhiányos népekben erős a nacionalizmus. Hősi múlt felmagasztalás a jelen cselekvés helyett. (szittya sumér kontinuitás elmélet stb., románoknál dákó-román elmélet)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 16:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
Szerinted mit jelent a napokban az EchoTV-ben megjent hir: "A Hit.Gyüle-
kezet támogatja az MDF. kampányát." (lehet,hogy nem szó szerint, de
tartalmában ez) - Mivel ez a topic "elemzést" igér... :)
L.


http://www.hirszerzo.hu/cikk.van-e_koze ... 05612.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 17:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia Ex!

Idézet:
A hazafi szereti a nemzetét és tesz érte, amennyit tud.


Ezt kifejtenéd jobban, mert a negatív oldalt már kifejtetted és azt értem...

Mit jelent "hazafi", cselekedetekben?
Konkrétan a gazdaságban, politikai értelemben, más népekhez való viszonyban!
Miben más ez, mint aki nacionalista, vagy internacionalista?

Köszi:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 19:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Loisz írta:
Szerinted mit jelent a napokban az EchoTV-ben megjent hir: "A Hit.Gyüle-
kezet támogatja az MDF. kampányát." (lehet,hogy nem szó szerint, de
tartalmában ez) - Mivel ez a topic "elemzést" igér... :)
L.


http://www.hirszerzo.hu/cikk.van-e_koze ... 05612.html


Kedves Loisz, nem hiszem, hogy annak idején a hgy és az szdsz kötött volna bármiféle "támogatási megállapodást". Szerintem bőven elég az, ha a NS szerint tesz néhány elejtett megjegyzést a hívők előtt, hogy milyen jóravaló társaság is ez az mdf... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 22., szerda 08:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ami Balczó személyével kapcsolatos következtetése Exrefisnek és Literatynak, azt vitatnám

Prekoncepció a gyűlölet vádja. Soha, sehol nem találkozhattál fröcsögő megnyilvánulásával.
"Túlpolitizáltnak sem mondanám, mert ha valaki, ő aztán indulhatott volna egyéni jelöltként bármelyik választáson. Függetlenként is biztos győztes lehetett volna. Csakhát a piszkos politika nem azonos azzal, amit ő tesz, vall, vállal.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 22., szerda 09:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
Prekoncepció a gyűlölet vádja. Soha, sehol nem találkozhattál fröcsögő megnyilvánulásával.

A következő idézet pedig éppen ezket igazolja.

Idézet:
- Folytathatnánk azzal, önt idézve, hogy Magyarország zsidó hódoltsági terület, és nincs más megoldás magyaroknak és zsidóknak, mint elfogadni Jézust Isten egyszülött Fiának?
Évekkel ezelıtt egy élő televíziós adásban mondtam el ezt a mondatot. Utána a barátom, aki a véreskező Kelemennek - ő írta alá Tóth Ilonka halálos ítéletét - a veje volt, és szoros kapcsolatban állt zsidó vezetőkkel, elmondta nekem, hogy az elhangzottakra annyit válaszoltak: „Igaz, amit Balczó mond, de miért kell azt kimondani."
Hát, itt van a kutya elásva. Szavaimban nincsen győlölet, ez olyan tény,
amelyet ha nem merünk kimondani, eladjuk az életünket, és maradunk a halál állapotában.

Tudjuk, hogy a "zsidó hódoltsági terület" kifejezés mögött milyen eszmék indulatok és előítéletek vannak, és az nem tesz ténnyé egy antiszemita gondolatot, hogy talál valaki egy zsidót, aki leámenezi.
Ha találsz egy holokauszt tagadó zsidót az nem teszi nem megtörténtté azt.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 22., szerda 20:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ma láttam BA-t. Jó érzés volt vele találkozni....

Jó látni, hogy az Úr Jézus azok után ÉLETEBEN tartja, amit kapott a kommunistáktól.

A zsidóságot vagy imádja valaki, vagy gyűlöli?
Olyanok, mint az olajbogyó?

Miért nem lehet őket a helyükön kezelni?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 23., csütörtök 08:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A 94-es nyári táborunk vendége volt Balczó András. Pár napot nagyon közvetlen, őszinte, baráti légkörben tölthettünk el.Kedves, határozott, egyszerű testvér-a szó nemes értelmében - a rátartiságnak még az árnyéka sem vetődött fel, pedig hát olimpiai bajnokkal álltunk szemben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 23., csütörtök 09:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
A 94-es nyári táborunk vendége volt Balczó András. Pár napot nagyon közvetlen, őszinte, baráti légkörben tölthettünk el.Kedves, határozott, egyszerű testvér-a szó nemes értelmében - a rátartiságnak még az árnyéka sem vetődött fel, pedig hát olimpiai bajnokkal álltunk szemben.

Az, hogy ő ehy kedves szerény ember (veletek), az nem jelenti azt, hogy "zsidó hódoltsági területrő" szóló elmélete igaz lenne.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 23., csütörtök 11:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ez egy viszonylag pontos-feltételezés, Exrefis barom.

Csak nehogy összemoss egy téveszmében való elkötelezettséget, rossz öröklődést, stb. a gyűlölködéssel! :x

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 23., csütörtök 11:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
Ez egy viszonylag pontos-feltételezés, Exrefis barom.

Kedves Figyelő!
Érdekes üzemmódba váltottál át.

Idézet:
Csak nehogy összemoss egy téveszmében való elkötelezettséget, rossz öröklődést, stb. a gyűlölködéssel! :x
???

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 23., csütörtök 14:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Balczót én sem írnám le.
A véleménye fölött lehet vitatkozni, de nem hiszem, hogy démonizálni kéne, sok igazságot kimond. Van amivel én nem értek egyet vele, a fekete-fehér megítélése szerintem sokszor nem helytálló, de mindenkinek lehet véleménye.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 23., csütörtök 14:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Balczót én sem írnám le.
A véleménye fölött lehet vitatkozni, de nem hiszem, hogy démonizálni kéne, sok igazságot kimond. Van amivel én nem értek egyet vele, a fekete-fehér megítélése szerintem sokszor nem helytálló, de mindenkinek lehet véleménye.

:)
Nem írtam le, és nekem is van egy véleményem, azt írtam le. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 23., csütörtök 15:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
figyelő írta:
Ez egy viszonylag pontos-feltételezés, Exrefis barom.

Kedves Figyelő!
Érdekes üzemmódba váltottál át.


Figyelő, mi ez a szokatlan hangnem? :shock:
spórolsz a betűkkel? - ez lenne a jobbik eset, bár elég fura a végeredmény...
vagy a " ha rövid a kardod, told meg egy sértéssel "gödrébe léptél?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség