Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Re: Érdekességek, elemzések
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 14., kedd 20:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ma pont aktuális a Bastille ostroma.

Már három héttel július 14-e előtt a királyi építészeti akadémia előterjesztése alapján a királyi udvar elrendelte a Bastille lebontását az új városrendezési elképzelések miatt, no meg a hasznavehetetlensége miatt.

A Wikipédia szerint is csupán 7 rab tartózkodott a börtönben július 14-én. Kettő őrült, négy pénzhamisító és egy nemes ember, akit a családja kérésére tartóztattak le csalás, szélhámosság miatt. Őket szabadították ki rövid úton némi kis csetepatéval, a forradalomban később megszokott következetes, de most teljesen ad hoc jellegű vérengzéssel a derék franciák.

Ebből a történetből kreált jó érzékkel egy forradalmi ostrom mítoszt egy Palloy nevű vállalkozó, aki miután megszerezte a bontási megbízást, kövenként eladta a Bastille-t, mint forradalmi emléket, így jókora vagyonra tett szert. Így lett „lerombolva” a Bastille.

Ezt a remek marketing eseményt ünneplik a franciák milliói ma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 03., péntek 09:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ennek a híradásnak a fontossága akkora, hogy nem a Hír topikba teszem be, hanem ide:


Idézet:
2010-12-02 21:29
Döbbenetes bejelentést tett a NASA

Eddig ismeretlen létformát találtak a NASA tudósai egy amerikai tó mélyén. A baktérium DNS-ének egyik alkotóeleme foszfor helyett arzén. Ezt korábban elképzelhetetlennek tartották.

http://www.hirtv.hu/tud-tech/?article_hid=351058


Bővebben itt:

Idézet:
Az eddigi legkülönlegesebb élőlény: már publikusak a részletes információk

Még soha nem láttunk olyat, hogy egy élőlény az élet szempontjából alapvető kémiai elemek egyikét egy másik elemmel helyettesítse. A felfedezés rávilágít arra, milyen keveset tudunk az életről, és módosíthatja a Földön kívüli élet utáni kutatás stratégiáját is.


http://www.origo.hu/tudomany/20101202-f ... te-be.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 10., szombat 16:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Lehet, hogy az emberiség előbb utóbb lemond az atomrakétákról és visszatér a kőbaltához? :) :

Idézet:
Papírral védi magát Hollandia a hackerektől
[origo]|2011. 09. 10.

A holland kormány bejelentette, hogy egyes kulcsfontosságú adatait a jövőben újból papíralapon tárolja majd, hogy elejét vegye annak, hogy azokat hackerek megszerezhessék. A bíróságok az e-mailnél biztonságosabb fax használatát javasolják jogászaiknak.

Az ország vezetése azt követően döntött így, hogy kiderült, hogy azt a céget is hackertámadás érte, amely a holland e-kormányzati szolgáltatások működtetéséhez használatos digitális hitelesítéseket előállítja - adta hírül a Wall Street Journal. A DigiNotar nevű társaság rendszereiből hackerek júliusban loptak el olyan digitális hitelesítőkódokat, amelyekkel például honlapok valódiságát lehet igazolni. Ezek birtokában online bűnözők csalásokhoz,kártevők terjesztéséhez használt oldalakat tudnak legitimnek álcázni.

Ennek hatására a holland kormány úgy döntött, hogy a jövőben bizonyos kormányzati adatokat újra hagyományos módon, azaz papíron fog tárolni, hogy azok tartalmához digitális úton senki ne tudjon hozzáférni. A helyi bíróságok a feltörést követően azt javasolták a jogászoknak és saját munkatársaiknak, hogy kommunikációjuk biztonságának biztosítása végett álljanak vissza faxok és hagyományos postai levelek küldésére az e-mailek helyett addig, amíg a biztonsági gyengeségekre megoldást nem találnak. Egy, a Wall Street Journalnak nyilatkozó holland ügyvéd szerint ez a lépés "adminisztrációs rémálmot" okoz a helyi ügyvédi irodák és bíróságok számára.

Bár egyelőre nem sikerült kideríteni, kik hatoltak be a DigiNotar rendszerébe, a holland kormány a jelenlegi rendelkezésre álló információk alapján valószínűsíthető, hogy a támadás Iránból eredt, ahol mintegy háromszázezer internetező adatait szerezték meg a hamis tanúsítványok felhasználásával. Hollandiában a becslések szerint mintegy kilencmillió állampolgár használ e-kormányzati szolgáltatásokat. A feltörés komoly negatív kampányt jelent az internetes kereskedelemnek, hatására az Európai Unió valószínűleg szigorítani fogja a digitális hitelesítéseket előállító cégekre vonatkozó előírásait.




http://www.origo.hu/techbazis/20110910- ... ektol.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 11., vasárnap 17:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Ex!

A 09/11.-gyel kapcsolatos összeesküvés-elméletről szeretnélek kérdezni. Egy mai cikkre reagálta valaki:

"Még három hónappal később is voltak izzó részek a romok alatt." ??????????????
Van az olvasók közt legalább egy szakmabeli (tűzoltó vagy tűzvédelmis) ? Ugyan szóljon már, hogy itt dilettáns és nonszensz dolgokat mondanak. A kerozin másnap sem ég már nemhogy 3 hónap múlva ! De facto ! Tudjátok mi ég, illetve helyesen, izzik 3 hónap múlva ? Az olvadt acél ! És mi olvaszt acélt ? A kerozin (800-1000 C-on) NEM ! Akkor mi ? A termit ! Hoppá ! Méghozzá, nanotermit ! Robbanószer. Amit használtak a tornyok tervszerű irányított robbantásánál. Az épületek szabad esés sebességével dőltek össze (10 sec.) !"

Nyilván csúsztat a fickó, mert senki nem állította, hogy a kerozin égett 3 hónap múlva. De mit mondasz a többi érvére?
Az nekem is olyan furcsa, hogy olyan szép rendben omlottak össze, nem dőltek se jobbra se balra. Meg, hogy miért omlott össze a 3. épület?

Válaszodat előre is köszi,
Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 11., vasárnap 18:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Szia Ex!

A 09/11.-gyel kapcsolatos összeesküvés-elméletről szeretnélek kérdezni. Egy mai cikkre reagálta valaki:

"Még három hónappal később is voltak izzó részek a romok alatt." ??????????????
Van az olvasók közt legalább egy szakmabeli (tűzoltó vagy tűzvédelmis) ? Ugyan szóljon már, hogy itt dilettáns és nonszensz dolgokat mondanak. A kerozin másnap sem ég már nemhogy 3 hónap múlva ! De facto ! Tudjátok mi ég, illetve helyesen, izzik 3 hónap múlva ? Az olvadt acél ! És mi olvaszt acélt ? A kerozin (800-1000 C-on) NEM ! Akkor mi ? A termit ! Hoppá ! Méghozzá, nanotermit ! Robbanószer. Amit használtak a tornyok tervszerű irányított robbantásánál. Az épületek szabad esés sebességével dőltek össze (10 sec.) !"

Nyilván csúsztat a fickó, mert senki nem állította, hogy a kerozin égett 3 hónap múlva. De mit mondasz a többi érvére?
Az nekem is olyan furcsa, hogy olyan szép rendben omlottak össze, nem dőltek se jobbra se balra. Meg, hogy miért omlott össze a 3. épület?

Válaszodat előre is köszi,
Üdv:
Indu

Egyelóre:
http://mindennapi.hu/cikk/tudomany/teor ... 09-11/7212


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 11., vasárnap 20:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
én is onnan szedtem, csak ez egy másik cikk :D (sztem informatívabb mint a másik)

http://mindennapi.hu/cikk/vilaghir/mint ... 09-11/7203

(és erre kommentelte valaki a fentit)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 12., hétfő 06:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
én is onnan szedtem, csak ez egy másik cikk :D (sztem informatívabb mint a másik)

http://mindennapi.hu/cikk/vilaghir/mint ... 09-11/7203

(és erre kommentelte valaki a fentit)

Én tűzoltó is vagyok. Hidd el, ebben a kommentben is igen nagy az egy négyzetcentiméterre jutó butaságok száma. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 12., hétfő 07:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Én tökre elhiszem, nem hiszem el az összeesküvéselméleteket, csak nyilván mindegyik arrra apellál, hogy felvet egy-két dolgot, ami szöget üt az ember fejébe. És tudom, hogy tűzoltó vagy, ezért tőled kérdezem :*: Szakmai érvet várnék arra, hogy miben tévednek azok, akik robbanószert vizionálnak az összeomlásban. (meg ha esetleg van infód a harmadik torony összeomlásáról, amibe nem is csapódott gép)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 12., hétfő 08:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A tornyok összeomlása nagyon nagy körben szóták szét a roncsokat.
A harmadik épületben valószínőleg ez okozott tüzet. Ott nagy mennyiségű üzemenyagot tároltak az alagsorban.
A tűzoltóknak nem volt kapacitásuk oltani, örültek, ha tudták menteni az embereket.
Az épület belül égett. Az acél a tűztől kilágyul és elveszti a szilárdságát, a szerkezet összeomlik.
És nem kell megolvadni. 750-800 fokon már kovácsolható a vas, de a tartószilárdság elvesztéséhez ennyi sem kell.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2011. szept. 12., hétfő 08:26-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 12., hétfő 08:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ez nagyon jó, érthető magyarázat volt! Köszi szépen.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 12., hétfő 08:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Ez nagyon jó, érthető magyarázat volt! Köszi szépen.

Nehogy azt hidd, hogy egy igazi összeesküvés hívőnek ennyi elég lenne! :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 12., hétfő 13:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
az embernek mindig kell valami, ami egy kicsit dinamizálja
egy összeesküvéselmélet kiválóan megfelel erre :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 12., hétfő 13:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
az embernek mindig kell valami, ami egy kicsit dinamizálja
egy összeesküvéselmélet kiválóan megfelel erre :*:

Engem szórakoztatnak ezek az elméletek. Általában magukban hordozzák a saját cáfolatukat is, tisztán logikával megcáfolhatók, ennek ellenére stabilan tartják magukat a hívők táborában. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 13., kedd 13:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
a devizahitelmentős cuccot még ki se veséztük sehol...
igazságérzetileg nekem OK, hogy a bankok is szívjanak ne csak az emberek, de jogilag valszeg bukta lesz
de sztem sok embernek segíthet, nem csak a gazdagoknak - mert minden áron meg kell próbálni forint hitelesíteni, és ezt így-úgy a nem zsebből kifizetők is megtehetik (pl egy másik családtag ingatlanjának átmeneti bevonása vagy ilyesmi)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Érdekességek, elemzések
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 13., kedd 15:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Számok ismerete nélkül nem tudom megítélni, hogy jól fog-e elsülni, vagy visszanyal a fagyi.
Ahogy korábban mondtam, nálunk korábban a kormányzat olyan dolgokat engedett meg a bankoknak, amit más országokban nem tehettek meg. Tehát van erkölcsi alapja a bankokat megszorogatni egy kicsit. A közös kockázatviselés jogos elvárás, de lehet, hogy ez bankadóval (amivel egyébként egyetértettem) ki is merült.
Ez az újabb banki szorongatás nagyon kockázatos, mert nem tudjuk, hogy melyik az a pont, amikor már a gyógyszer nagyobb kárt okoz mint a gyógyítani szánt betegség.
Ha leáll, vagy drasztikusan lecsökken a hitelezés, az nagyon megfektetheti a gazdaságot.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség